Jis traukia apatinę nugaros dalį ankstyvuoju nėštumu ir vėliau: natūralios skausmo ir patologijos priežastys | pangudownloads.com
Aš mama!

Jis traukia apatinę nugaros dalį ankstyvuoju nėštumu ir vėliau: natūralios skausmo ir patologijos priežastys

Nėštumo naujienos yra labiausiai laukiamos naujienos moterims. Nėštumo laikotarpis yra paguostos laikas, laukiant kūdikio, todėl bet koks skausmingų pojūčių pasireiškimas yra suvokiamas kaip grėsmė vaisiui. Ši būklė ypač būdinga pirmam nėštumui, patyrusios moterys žino, kad kūno organizmas yra sudėtingas procesas.

Norint nuraminti būsimas moteris gimdymo metu, reikia pasakyti, kodėl ji nugriauna ankstyvuoju nėštumu, o tai gali reikšti antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą.

Nugaros skausmas yra norma ar patologija?

Vienas iš dažniausių skundų ginekologui yra nugaros nugaros skausmas ankstyvuoju nėštumu. Ar tai pavojinga būsimai motinai ir vaikui? Ne, šiuo atveju skausmas yra ne ligos požymis, bet ir organizmo reorganizavimas.

Jis traukia apatinę nugaros dalį ankstyvuoju nėštumu ir vėliau: natūralios skausmo ir patologijos priežastys

Po gimdymo embrionas yra kiaušintakio vamzdelyje, 4-5 dienas pateks į gimdą. Čia jis implantuojamas į endometrium (gleivinę). Įvedimo metu iš dalies sunaikinama gleivinė, o tai sukelia skausmą. Sėkmingai implantuojant kiaušinį dingsta nemalonus pojūtis. Kartu su galvos svaigimu ir pykinimu, diskomfortas nugaros ir apatinės nugaros dalies apatinės dalies srityje gali būti laikomas nėštumo požymiu ankstyvuoju laikotarpiu.

Laikas iki 10 savaičių vadinamas embrioniniu laikotarpiu, jam būdingas pagrindinių embriono organų klojimas. Vienas iš jų vystymosi etapų - kraujo tekėjimas gimda ir plutos, per kurią vaisius gaus mitybą, susidarymas. Šis procesas yra viena iš priežasčių, kodėl juosmens ištraukiama ankstyvose nėštumo stadijose.

Įkvėpus embriono ir motinos kraujo sistemas, moterų lytinių organų kraujotakos intensyvumas žymiai padidėja. Krauju užpildyti indai, paspauskite ant artimiausio audinio pilvaplėvės, kuris sukelia skausmą apatinėje pilvo dalyje.

Pagrindinės skausmo skausmo priežastys

Kūno paruošimas pristatymui prasideda jau aštuntą savaitę. Aktyvi hormonų atpalaidavimo gamyba, dėl kurios susilpnėja sąnariai ir jungiamieji audiniai, sukelia nemalonius pojūčius apatinėje nugaros dalyje. Ypač jautrus yra diskomfortas, vaikščiojant ir sėdi nepatogioje padėtyje. Elastingi kremzliai ir sąnarys užtikrins normalią dubens kaulų sklaidą gimdymo metu. Tuo tarpu būsimoji mama turės būti kantrūs.

Gimdos raumenų audinys aktyviai auga ir didėja. Laikančiosios raiščiai tampa stipresni, kad susidorotų su padidėjusia apkrova. Kai pertvarkomos ragenos, skausmas apatinėje nugaros dalyje - kryžiaus plotas.

Jis traukia apatinę nugaros dalį ankstyvuoju nėštumu ir vėliau: natūralios skausmo ir patologijos priežastys

Gydant gimdos pagrindinius organus, moterys laukia spontaninių gimdos susitraukimų. Šie spazmai nepažeidžia vaiko, priešingai, jie yra būtini visiškam veninio kraujo nutekėjimui. Braksstono-Higso susitraukimai vengia vidinio organo venų plitimo. Dažniausiai susitraukimai atsiranda veiklos stadijoje, jie palaipsniui nyksta poilsio būsenoje. Susitraukimų metu skrandis sukietėja, apatinė pilvo skauda ir nugaros nugarą.

Progesterono kiekio padidėjimas kraujyje atpalaiduoja gimdą ir kitus organus. Bet ne visiems tai yra naudinga, lėtas žarnyno judesys tampa užkietėjimu. Neperdirbto maisto liekanos sunaikina viduje ir išspaudžia kitus organus. Tai daro įtaką gimdai, kaulams ir nugarai.

Jei turite problemų su vidurių užkietėjimu, būsimos mamos suras tokius patarimus:

 • naudokite lengvą vidurius;
 • vegetariško maisto kasdieninis naudojimas;
 • rūgščiųjų pieno produktai;
 • Išskirkite per daug sumalėlių ir saldumynų.

Atkuriant šlapimo sistemą ir didinant naštą inkstams dažnai tampa priežastis, dėl kurios juosmens ištraukiama. Cirkuliuojantis kraujyje organizme padidėja inkstai, be to, jų dubens sistema plečiasi. Visi šie pokyčiai parengia kūną sunkiam darbui dviejų žmogaus organizmams.

Jis traukia apatinę nugaros dalį ankstyvuoju nėštumu ir vėliau: natūralios skausmo ir patologijos priežastys

Paskutines nėštumo savaitės dažnai lydi nuovargis ir diskomfortas nugaroje. Priežastis, dėl kurios 36-38 savaičių nėštumas nulemia juosmenį, yra didelė našta stuburo atžvilgiu. Vaikas, vaismedžių skystis ir savo svorio pridėjimas - šie veiksniai sukelia diskomforto atsiradimą. Posūkio pokyčiai, susiję su svorio centro perkėlimu, taip pat neigiamai veikia apatinės nugaros padėtį.

Jei traukite apatinę nugaros dalį 39-40 nėštumo savaičių, tai yra greito susitikimo su vaiku ženklas. Jis jau nusileido, galva prispaudžia prie dubens kaulo, o kraujavimas į pilvą ir nugarą kartkartėmis didėja. Piešimo brėžiniai gali būti darbo pradžios signalas. Jei jie auga ir tampa dažnesni, taip pat kartu yra prarandamas gleivinės kamštis, tada laikas eiti į ligoninę.

Simptomai, dėl kurių reikia kreiptis į gydytoją

Skausmo sindromo atsiradimas apatinėje nugaros ir apatinės pilvo dalyje ne visada yra nekenksmingas. Tai gali būti vieno iš vidaus organų uždegiminio proceso ženklas.

Kada moteris neturėtų atidėti apsilankymo pas gydytoją:

 • nenutrūkstamas skausmas apatinėje pilvo dalyje ir apatinėje nugaros dalyje;
 • kūno temperatūra virš normos;
 • skausmas nesikeičia, kai keičiasi laikysena;
 • aštrių kovų pojūtis vienu metu nugaroje ir skrandžio ar pilvo apačioje.

Šie simptomai rodo patologinį moters, kuris kelia grėsmę nėštumui ir jos sveikatai, kūną:

Jis traukia apatinę nugaros dalį ankstyvuoju nėštumu ir vėliau: natūralios skausmo ir patologijos priežastys
 • Šlapimo sistemos uždegimas. Vienas iš patologijos požymių yra šlapimo drebėjimas ir dažnos paguodos. Jei moteris prieš nėštumą turi inkstų sutrikimų, jos būklė gali pablogėti. Analizuojant ir ištyrus gydytoją, bus galima skirti tinkamą gydymą.
 • Savavališko aborto grėsmė apibūdinama staigiais skausmais apatinėje pilvo dalyje. Norint išlaikyti nėštumą reikia gydyti.
 • Embrionų augimo nutraukimas gali pasireikšti skausmu apatinėje nugaros dalyje. Kilus uždegiminiam procesui, temperatūra pakyla.
 • Negimdinis nėštumas. Pilvo pojūčiai apatinėje pilvo dalyje gali atsirasti, kai embrionas implantuojamas į pilvo ertmę. Ši sąlyga kelia grėsmę moters gyvenimui ir reikalauja medicininės priežiūros.
 • Gimdos mioma nėštumo metu gali parodyti augimo spartėjimą. Jos mazgai auga dėl padidėjusio kraujo tiekimo, jie gali išprovokuoti skausmą apatinėje nugaros dalyje.

Ką daryti norint palengvinti diskomfortą?

Kiekvienas nėštumas yra individualus, kai kuriais atvejais skausmingi jausmai lydi moters visus devynis nėštumo mėnesius.

Gydymas tokioje situacijoje nėra vykdomas, tačiau yra rekomendacijų, kurios padės išgyventi sunkiu laikotarpiu:

Jis traukia apatinę nugaros dalį ankstyvuoju nėštumu ir vėliau: natūralios skausmo ir patologijos priežastys
 • Miegokite ant ortopedinio čiužinio.
 • Stenkitės praleisti mažiau laiko savo kojoms, jei to nebus išvengta, tada nestokėkite vienoje vietoje, eik.
 • Nesėdėkite ilgai, pakilkite kuo dažniau, atlikite lengvą treniruotę.
 • Mityba apima daugiau produktų su kalciu: varškės, petražolių žalumynai, jogurtai.
 • Antrame arba trečiame nėštumo trimestre pasikonsultuokite su gydytoju apie dėvimą specialiu tvarsčiu. Tai sumažins apatinio pilvo ir juosmens apkrovą.
 • Tai yra labai patogu nusipirkti padėkliukus ar volelius, kurie dedami po nugara.
 • Stenkitės nepirkti papildomų svarų, kad nebūtų sukurta nereikalinga apkrova nugaroje ir kojose.
 • Negalima dėvėti svorio, sumažinti sunkų fizinį krūvį iki minimumo.
 • Silpni raumenys yra viena iš skausmo priežasčių, todėl jas galima sustiprinti, užsiimti gimnastika ir plaukioti.
Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

7 + 3 =