Aš mama!

Kaip apskaičiuoti menstruacijų ciklą: sužinokite pavojingų dienų

Kaip apskaičiuoti menstruacijų ciklą: sužinokite pavojingų dienų

Moterys ir mergaitės žino apie vaisingas dienas. Jie turėtų būti žinomi tiems, kurie vadovauja neapsaugotam seksualiniam gyvenimui. Tačiau tik moterys, turinčios reguliarų mėnesinių ciklą, gali savarankiškai apskaičiuoti dienas, kurios yra pavojingos nėštumui.

Šis metodas vadinamas fiziologiniu kontracepcijos metodu ir grindžiamas seksualinės veiklos nutraukimu ovuliacijos pradžioje. Per šį menstruacinio ciklo laikotarpį galite turėti lytinių santykių, tačiau naudokite papildomus kontracepcijos metodus. 

Kaip apskaičiuoti pavojingas dienas?

Moteris gali pastoti tuo metu, kai jos kiaušialąstė patenka į sperma. Sveika moteris, kiaušinio subrendimo procesas vyksta ciklo viduryje ir vadinamas ovuliacija. Būtina apskaičiuoti pavojingas nėštumo dienas nuo pirmosios paskutinių menstruacijų dienos ir pirmosios kitos dienos.

Norint tinkamai apskaičiuoti nėštumo dienas, moteris turi apskaičiuoti jo mėnesinės ciklo vidutinę trukmę per pastaruosius šešis mėnesius arba geresnį per metus.  Jei ciklas trunka 28 dienas, apytikrė ovuliacija įvyks 14 dieną. Šiuo atveju nepamirškite, kad kiaušinių gyvybingumas išlieka vieną dieną, o sperma - iki 5 dienų. Pasirodo, 5 dienos iki tariamos ovuliacijos yra pavojinga nėštumui.

Tačiau tuo atveju, kai mergaitė turi netaisyklingą mėnesinę, jos kūnas patiria stresą ir fizinį stresą, sunku apskaičiuoti ovuliaciją. Ginekologijoje skaičiuojant dienas, kai gali pasireikšti koncepcija, naudojami keli metodai. Dėl to moterys pradeda menstruacinio ciklo kalendorių, išmatuoja bazinę temperatūrą, naudoja specialius tyrimus. 

Kas yra ovuliacijos kalendorius?

Koncepcijos kalendorius taip pat vadinamas Ogino-Klaus metodu arba sekso saugių dienų metodu. Ginekologai teigia, kad kalendorinis metodas palankių ir nepalankių dienų skaičiavimo metodui apskaičiuoti yra neveiksmingas, jo patikimumas yra labai žemas - nuo 30 iki 60%.

Kaip apskaičiuoti menstruacijų ciklą: sužinokite pavojingų dienų

Pagrindinis sistemos trūkumas yra tas, kad nustatant pavojingas dienas moteriai turėtų būti reguliarus menstruacinis ciklas.  Jei vis dėlto nusprendėte atlikti skaičiavimą, naudojant nėštumo pavojingų dienų kalendorių, turite reguliariai tvarkyti kalendorių, kuris žymi menstruacijų dienomis paskutinius šešis mėnesius.

Tada reikia surasti mažiausią ir ilgiausią ciklo iš jų, atimti 18 iš minimalaus ir maksimalaus iš 11. Pavyzdžiui, jei trumpiausio ciklo trukmė yra 26 dienos, o ilgiausias ciklas yra 30, atlikome tokius skaičiavimus: 26-18 = 8 , 30-11 = 19. Pasirodo, šiuo atveju labiausiai pavojingas kontracepcijos laikotarpis bus intervalas nuo 8 iki 19 menstruacinio ciklo dienų.  Šiuolaikinis mokslas leidžia kiekvienai mergaitei automatiškai apskaičiuoti dienas, kurios yra saugios ir nesaugios koncepcijai.

Norėdami tai padaryti, įveskite šiuos duomenis:

  • vidutinė menstruacijų trukmė;
  • pirmoji paskutinių menstruacijų diena.

Pagrindinis tokios automatinės programos uždavinys - parodyti dienas, kai moters kūnas yra maksimaliai pasirengęs kontracepcijai. Kai kurios moterys mano, kad naudojant ovuliacijos kalendorių galite užsikrėsti savo vaiko lytimi.

Genetika teigia, kad merginos gimimo tikimybė didėja, jei vaikas yra susiformavęs prieš viršutinę ovuliaciją, o berniukas yra tiesiogiai kiaušinio brandinimo metu. Taip yra dėl to, kad spermatozoidai su moterų chromosomomis yra ilgesni ir ilgesni, tačiau judėti lėčiau. Nors spermatozoidai su vyriškos lyties riebalais yra mažiau atsparūs ir miršta greičiau, tačiau jie judesni greičiau. 

Apie ką sako bazinė temperatūra

Kokios nėštumo dienos yra pavojingos, galite išmokti išmatuoti bazinę temperatūrą. Daugelis ginekologų teikia pirmenybę šiam patikrintam metodui, o jo rezultatai yra laikomi kuo patikimi. Bazinė temperatūra matuojama tiesiosios žarnos akimirksniu iškart po pabudimo, kai moteris vis dar yra lovoje.

Kaip apskaičiuoti menstruacijų ciklą: sužinokite pavojingų dienų

Matavimai turi būti atliekami mažiausiai 3-4 mėnesius, o rezultatai turi būti užrašyti lentelėje. Pirmosiomis menstruacijos dienomis normali bazinė temperatūra nesiekia 37 laipsnių, ji yra 36,6-36,7.

Tada, pradėjus ovuliaciją, jis šiek tiek sumažėja, o po to stabiliai išlaiko 37 laipsnius, tai yra pavojingos dienos. 

Ovuliacijos bandymas

Kartais toms moterims, kurios nori pastoti, bet negali apskaičiuoti dienų, kurios yra palankios, ginekologai rekomenduoja įsigyti ovuliacijos testą vaistinėse. Tai yra specialios bandomosios juostos, kuriomis galima nustatyti didelę moterų hormonų koncentraciją laikotarpiu, kuris padidėja ovuliacijos laikotarpiu. 

Kiekviena moteris turėtų pasirinkti sau tinkamiausią būdą, kaip nustatyti saugaus sekso dienas, atsižvelgiant į jo kūno charakteristikas ir mėnesinių ciklą. 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 7 = 2