Aš mama!

Kaip gimdyti randą ant gimdos?

Randas ant gimdos yra tvirtai jungiamasis audinys toje vietoje, kur dėl chirurginės intervencijos buvo pažeistas organo sienų vientisumas. Moterims, kurios gimdo pakartotinai, tokio defekto buvimas kelia tam tikrą riziką, nes ji yra susijusi su pakartotiniu plyšimu. Dėl šios priežasties tokius pacientus reikėtų atidžiau stebėti gydytojai.

Simptomai

Riešutai ant gimdos kaklelio ir jo sienos peripjaustymo metu būdingi tokie simptomai:

 • Skausmas pilve;
 • Kraujas išsiskyręs iš lytinių takų;
 • Nereguliarūs, bet stiprūs raumenų susitraukimai (kovos);
 • Kraujo spaudimo mažinimas;
 • Impulsas yra dažnas, bet vargu ar apčiuopiamas;
 • Oda tampa šviesi;
 • Stebimi pykinimas ir vėmimas.

Kai kuriais atvejais pertrauka nesukelia pirmiau minėtų simptomų.

Randas gali būti turtingas ar nemokus. Pirmuoju atveju ji būdinga visiškam sienelių ir raumenų skaidulų atkūrimui. Stabilus gimdos randus storis yra ne mažesnis kaip 3 mm.

Audiniai yra elastingi, ištempti gerai ir atlaikyti įspūdingą spaudimą, taip pat sutartis kova. Antruoju atveju šioje srityje vyrauja jungiamieji audiniai, o raumenų skaidulos lieka nepakankamai išvystytos. Jis turi šiek tiek elastingumą, nestabilus iki plyšių ir nesudaro sutarties kovų metu.

Klinikiniai plyšimo etapai

Šis reiškinys gali būti pavojingas, pradėtas ir padarytas.

Grėsmingas etapas yra susijęs su skausmais apatinėje nugaros ir pilvo dalyje, pykinimu ir vėmimu.

Pradėjo rando (arba skleisti) yra būdingas padidėjo gimdos įtampos aštrus skausmas dėl palpuojami, sustiprintos dažnai spazminio susitraukimai, aptikimą, lėtėja širdies susitraukimų dažnis vaisiaus.

Plyšimas pasireiškia labai sunkiais skausmais, kraujo išsišakojimu, kovos ar bandymų nutraukimu, padidėjusiu impulsu, kraujospūdžio mažinimu.

Priežastys

Randai - norma po cezario pjūvio. Jie yra suformuoti gimdos sienelės pjūvyje, kad ištrauktų vaikas. Jie taip pat lieka po myolektomii - nepilnamečių išsilavinimo pašalinimo tvarka.

Diagnostikos grandikas ir abortas taip pat palieka pėdsakus. Tai taikoma atkuriamoms operacijoms, pavyzdžiui, po to, kai pagrindinis ragas yra išardomas arba pašalintas. Randas išlieka po negimdinio nėštumo, kuris baigėsi vamzdžio arba gimdos kaklelio pašalinimu.

Diagnostika

Visų pirma, gydytojas analizuoja akušerinį-ginekologinį anamnezę. Joje atsižvelgiama į lytinių organų perneštas ligas, chirurgines intervencijas, būdingas savybes ir ankstesnio nėštumo rezultatus. Taip pat atsižvelgiama į darbo rezultatus (natūralus, per cezario pjūvį, su komplikacijomis ir tt).

Tada paskirtas ultragarsas. Tyrimas leidžia įvertinti defekto būseną, jo kontūrus, raumenų ir jungiamojo audinio kiekį, nustatyti ertmes, jei tokių yra. Be to, analizuojamas rando storis, esantis gimdoje, nes šis indeksas bus įvertintas renkantis pristatymo būdą.

Hysterografija gali būti nustatyta. Tokia analizė atliekama 7-7 d. Ciklo dieną. Pirmiausia nustatoma defekto vidinio paviršiaus būklė.

Hysteroskopija - tai metodas, kurio metu naudojamos specialios optinės priemonės, skirtos gimdos ertmei tirti per gimdos kaklelį. Procedūra atliekama ketvirtą-penktąją ciklo dieną. Nustatykite laivų skaičių, defekto formą ir spalvą.

Nėštumo metu trečiąjį nėštumo trimestrą ultragarsas atliekamas kas 7-10 dienų.

Rando plyšimo diagnozė

Kaip gimdyti randą ant gimdos?

Nėštumas su komplikacija - randas gimdoje - yra kruopščiau kontroliuojamas. Pirma, gydytojas surenka anamnezę. Paklausk apie skausmo atsiradimo laiką, iškrovimą. Nustato, ar šios akimirkos yra susijusios su rūšimis ar medicinine intervencija.

Po to moteris tiriama, kraujospūdis, išmatuotas pulsas, pilvo skausmas palpuoja. Išorinė ginekologinė apžiūra yra nustatoma gimdos forma, raumenų įtampa, taip pat vaisiaus vieta. Gydytojas dirba tik savo rankomis.

Po to nustatomas ultragarsas, leidžiantis nustatyti, koks raumens sluoksnio storis ir ar yra kitų defektų, įvertinti po operacijos esantį defektą. Tikriausiai, vaisiaus ultragarsu reikės atlikti doplerografiją. Taigi, gydytojai gaus informaciją apie vaisiaus, nugaros ir placentos kraujagyslių būklę.

Tuo pačiu tikslu jie yra nukreipti į kardiotokografiją. Įvertintas vaiko motorinės veiklos laipsnis, širdies ritmo dažnis ir ritmas, gimdos raumens aktyvumas.

Gydymas ir simptomai cezario pjūviui

Nėštumo metu šis reiškinys nereikalauja jokio specialaus gydymo. Tokiu atveju gimdymas gali atsirasti tiek natūraliai, tiek per cezario pjūvį.

Nepriklausomai gimdyti moteris gali tokiais atvejais: ne praeityje cezario su skersine randas, nėra lėtinės ligos ir komplikacijos nėštumo (preeklampsija, placentos nepakankamumas), placenta yra už pavojingos zonos, pateikimo vaisiaus galvos, atitikimo motinos dubens ir vaiko dydžių. Siekiant sėkmingo savarankiško pristatymo reikalauja, kad randas buvo turtingi, jo optimalus storis - 3 mm, bet kartais leidžiamas ir 2,5 mm.

Cezario pjūvis reikalingas šiose situacijose: cezario istorija su išilgine randas, yra du ar daugiau defektų, nemokumo (daugiausia jungiamojo audinio), placenta yra arti pavojingos zonos, kliniškai siauras dubuo, takelis ant galinės sienelės po myomectomy, siuvimo ašaros ir su gimdos kaklelio nėštumu.

Jei ant rando buvo gimdos plyšimas, tada jie atlieka neatidėliotiną cezario pjūvio operaciją, kad gautų vaisių ir išsaugotų motinos gyvenimą su vaiku. Po to, kai kūdikis išimamas, defektas yra susiuvamas. Retais atvejais būtina visiškai pašalinti organą. Tai atsitinka su stipria žaizdos sienomis, kurios negalima pataisyti siūlų.

Komplikacijos ir pasekmės

Rudas gimdoje gali kelti grėsmę vaisiui ir nėščiai su tokiomis komplikacijomis:

Kaip gimdyti randą ant gimdos?
 • Vaisiaus hipoksija yra sunki patologija, kurią sukelia nepakankamas kraujo aprūpinimas;
 • Placentos nepakankamumas;
 • Placentos vietos ir tvirtinimo anomalijos: pateikimas, tankis, prieaugis, augimas, daigumas, žemas;
 • Persileidimo ar priešlaikinio gimdymo grėsmė;
 • Gimdos plyšimas;
 • Kraujo krešėjimo sutrikimas ir vėlesnis kraujo krešulių susidarymas;
 • Hemoraginis šokas yra kvėpavimo, kraujo apykaitos, nervų sistemos funkcijų pažeidimas atsižvelgiant į reikšmingą kraujo netekimą.

Prevencinės priemonės

Norėdami apsaugoti save ir savo vaiką, moteris turi atlikti tam tikrą veiklą. Pavyzdžiui, vėlesnį nėštumą rekomenduojama neplanuoti anksčiau nei praėjus 2 metams po pirmojo.

Taip pat būtina nustatyti ir išgydyti ūmus, latentines ir lėtines ligas. Būtinai užsiregistruosite laiku, ty iki 12 nėštumo savaitės. Reguliariai apsilankykite ginekologe.

Jei tokia diagnozė yra, gydytojas turėtų nustatyti rizikos veiksnius ir pateikti rekomendacijas jų šalinimui. Privalomas randus stebimas ultragarsu. Taip pat sprendžiamas klausimas dėl cezario pjūvio poreikio.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 3