Aš mama!

Kaip išvalyti uždengtą nosį kūdikiams?

Kiekviena motina turėtų žinoti, kaip išvalyti naujagimio nosį, net jei šaltis turi fiziologinį pobūdį. Ką tai reiškia?

Kaip išvalyti uždengtą nosį kūdikiams?

Galutinis visų kūdikių kūno sistemų formavimas ir floros normalizavimas įvyksta po gimimo. Glezas atkuriamas po gimimo 10 savaičių. Būtinas normalus nuimamasis kvėpavimas pirmą kartą gaminamas nepakankamai, o tada per daug. Visą šį naujagimį sunku kvėpuoti. Užkimštas nosis neleidžia kūdikiui čiulpti, todėl mama bando padėti: lašai lašai.

Normalizuoti reikalingų gleivių gamybą atidedama, organizmas negali susidoroti su išoriniais veiksniais, jo darbas yra sutrikdytas.

Jei tėvai žino, kaip atskirti fiziologinį rinitą nuo sukeltos ligos, gleivinė atsigaus greičiau. Ir palengvinti kūdikio kvėpavimą gali būti įprasta plovimas viršutinių kvėpavimo takų.

Kaip išvalyti uždengtą nosį

Kaip teisingai išvalyti nosį kūdikį prie fiziologinio šalčio?

Paruoškite iš anksto:

 • aliejus - vitaminas E tirpalo, virtos saulėgrąžų aliejaus ar šaltalankių aliejaus pavidalu;
 • gumos kriaušių;
 • skalbimo priemonės: druskos, akvamariai arba akalorai;
 • medvilniniai tamponai;
 • Švirkštas be adatos, kurio tūris yra iki 2 kubelių.

Ir tuo pačiu metu, daug kantrybės, nes procedūra neleidžia kūdikiams malonumo.

Kaip išvalyti uždengtą nosį kūdikiams?
 1. Kūdikis yra suteptas šnervėmis su alyvos tirpalu, kad būtų galima pamerkti spyglius. Tada jie pašalinami medvilniniais pumpurais.
 2. Įdėkite kūdikį į cilindrą ir išpilkite susikaupusias gleives. Jei nėra gleivinės, tada šį elementą galima praleisti.
 3. Tada skalavimo tirpalas švelniai įleidžiamas į šnerves. Jei kūdikis pradeda kosėti, jį reikia perkelti į pilvą, kad skystis išlietų.
 4. Rotik vaiku procedūros metu turėtų būti ajar - kitaip kūdikis užmigdo. Nors tai stebėti, paprastai tai nėra būtina. Retas kūdikis neprivalo plaukti nosine verksmu.

Po procedūros, siūlanti gleivę reikia tepti alyvos tirpalu, kad gleivinė netrukdytų šiek tiek ilgiau. Dabar kūdikis netrukdo kvėpuoti ir jis gali valgyti normaliai.

Kūdikių karieso ypatumai

Kaip išvalyti uždengtą nosį kūdikiams?

Su fiziologiniu šalčiu kūdikis yra linksmas ir linksmas: jis valgo gerai ir neveikia. Kai kūdikis pradeda serga - jo charakteris blogai.

Vaikas yra kaprizas, jis turi karščiavimą, jis atsisako valgyti. Išleidimo pobūdis skiriasi - gleivės nebėra skaidrus arba balkšvas, o gelsvas, storas, užglaistytas nosis apsaugo nuo miego.

Norėdami greitai išvalyti naujagimio nosį, galite naudoti specialų prietaisą - aspiratorių. Jis gali būti taikomas neribotą laiką per dieną. Tai turi būti daroma nuolat, kol bus uždėta nosis.

Netgi vaikų fiziologinė sloga savaime sukelia nosies gleivinės patinimą - pažodžiui per 5-6 valandas. Virusinė ar bakterinė medžiaga dar greitesnė, nes išsiskyrimas yra storas. Kūdikių šnervių tūris yra mažas, sinusai iš karto sutampa. Kai užsidaro nosies sinusai, padidėja sinusito ir sinusito tikimybė.

Komplikacijos, susijusios su sloga, yra šios charakteristikos:

 • svorio netekimas, nes kūdikis negali čiulpti jam reikalingo maisto kiekio;
 • ENT organų infekcija;
 • išsiplėtimas į gleivinę, jungiantis prie uždegiminio mikozės proceso;
 • bronchų ir plaučių infekcija, bronchitas ir pneumonija.

Šalčio atsiradimas vyksta pagal tokį modelį:

Kaip išvalyti uždengtą nosį kūdikiams?
 1. Nosies nosies siaura, gleivinės išdžiūvo. Tai matyti iš nuolatinių čiaudulių. Šiame etape pakanka suminkštinti gleivinę su motinos pienu ar specialiais kūdikiams skirtais produktais.
 2. Antroje pakopoje prasideda gleivinės nosies pūtimas, hipertrofijos, pernelyg skaidrus gleivės. Jei pradėsite gydymą šiame etape, jungdami specialius lašus, prieš vartojimą gali būti sustabdytas sloga.
 3. Kai gleivės tampa storos, geltonos arba žalios, jau galite kalbėti apie bakterinę infekciją, galbūt net sinusitą.

Problema ta, kad kūdikiams yra padidėjęs metabolizmas, o perėjimas iš vieno sloga į kitą yra atliekamas per kelias valandas. Ir tai kyla rimtų pasekmių.

Pagreitintas metabolizmas yra skirtas visiems mažiems vaikams, o ne tik slaugai. Todėl reikia nedelsiant imtis priemonių, kai tik pasireiškia per didelis išmetimas iš kūdikio nosies.

Skalavimas su geniantitu

Kūdikiams, sergantiems sinusitu ir sinusitu, nosis išplaunamas taip pat kaip ir fiziologinis šaltas. Tik ENT daktaras ar pediatras gali skirti specialius skalbimo vaistus.

Senesni vaikai išvalomi nuo nosies su geniantitu pagal šį algoritmą.

Vonios kambarys geriausiai tinka procedūrai:

Kaip išvalyti uždengtą nosį kūdikiams?
 1. Krutos pašalinamos taip pat kaip kūdikiai. Tepkite nosies ertmes riebiu tirpalu, tada valykite medvilniniu tamponu.
 2. Plovimo skystis yra švirkštas be adatos arba guminės kriaušės ir įpurškiamas į šnervę.
 3. Paleisk kelias sekundes
 4. Po to, praplovimo tirpalas turi būti prapūstas virš vonios ir pakartoti procedūrą. Galite leisti, kad šis tirpalas nusileis į nugarinę sienelę, o tada kūdikis išsisuko kartu su gleivine išskyra.

Procedūra atliekama tol, kol vanduo laisvai praeina iš vienos šnervės į kitą. Tik šiuo atveju sinusai yra išvalomi.

Kaip galiu greitai išvalyti nosį vaikui, vyresniui nei 5 metai? Procesas yra lengvesnis, nereikia injekuoti izotoninio tirpalo į kiekvieną šnervę. Skalavimo priemonė surenkama į saujelę, įkvėpama abu šnerves, įskilę per burną. Su nuimamaisiais minkštinimais vaikas savimeras.

Kaip išvalyti uždengtą nosį kūdikiams?

Negalima piktnaudžiauti sinusito skalbimo procedūra. Vaikams, jaunesniems nei 2 metų amžiaus, tai atliekama tik su ryškiu skausmingu poveikiu ir dusuliu. Jei liga yra vidutinio sunkumo, ji sėkmingai gydoma farmakoterapija.

Maitinant krūtimi ir jaunesnio amžiaus vaikams, skalbimo procedūra atliekama, kad būtų lengviau kvėpuoti, net ir dėl peršalimo. Per greitai jų infekcija nukrinta nuo viršutinių kvėpavimo takų iki bronchų ir plaučių.

Kūdikiams skirtus žolelių nuoviras nuplauti nosies ertmę galima tik pasitarus su pediatru. Įkvėpus kūdikio žolių infuziją, net jei jis turi antiseptines ir priešuždegimines savybes, gali išsivystyti žarnyno disbakteriozė. Iki 2 mėnesių vaistažolių žaliavos - išskyrus pankolius - nėra naudojamos kūdikiams.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

29 + = 31