Konfliktas kraujo grupėje nėštumo metu | pangudownloads.com
Aš mama!

Konfliktas kraujo grupėje nėštumo metu

Būdama registruojama moterų konsultacijose, būsimoji motina gauna daugybę bandymų. Viena iš analizių yra grupės ir Rh veiksnio nustatymas ne tik nėščiai moteriai, bet ir jos vyrui.

Konfliktas kraujo grupėje nėštumo metu

Jei anksčiau pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Rh faktoriaus nustatymui, siekiant išvengti Rh konflikto, dabar jie stengiasi kuo labiau sumažinti imuninio konflikto atsiradimo galimybę kraujo grupėmis. Nesuderinamumas pasireiškia, nes kraujas 1 grupę sudaro antikūnų alfa ir beta, o likusios eritrocitai antigenų A ir B. Kai užsienio antigenai atsiranda kartu, jie pradeda sunaikinti užsienio eritrocitai. Yra kraujo grupės konfliktas.

Pavojingos sąlygos

Verta bijoti nesuderinamumo kraujo grupėje nėštumo metu, jei motina ir vaikas turi šiuos derinius:

  • vaisiaus IV grupėje - motina turi visus kitus;
  • vaisius II - motina I arba III;
  • vaisiaus III - motinoje I arba II.

Beveik visada yra pavojinga būklė, jei moteris su I kraujo grupe vystosi su II ar III vaisiaus. Šis pakartotinis nėštumas yra privalomas stebėjimas, nes yra naujagimio hemofilija.

Kraujo grupių suderinamumą nėštumo laikotarpiu sunkiausia pasiekti I grupei priklausančioms moterims, neatsižvelgiant į Rh faktorius. Jei žmogus priklauso kitai grupei, tai jau yra didelė imuninio konflikto rizika.

Konfliktas kraujo grupėje nėštumo metu

Moterys su kitomis grupėmis suderinamos su "kategorijos" vyrais ir turi I grupę.

Pagal pirma nagrinėjimas turėtų būti būsimos mamos, kurie praeityje turėjo persileidimo arba besivystantį nėštumą turėti vaikų su patologijų: psichikos vėlavimo ar kraujotakos sistemos ligų. Moterims, kurios praeityje sirgo kraujo perpylimu, padidėja pavojingos būklės rizika.

Neigiama ir teigiama kraujo grupė nėštumo metu

Manoma, kad jei motinos kraujo grupė yra neigiama, nėštumo metu visada yra problemų. Tai toli gražu nėra.

Jei abu partneriai yra neatitikimų Rh faktorius kraujyje ar vaiko ir motinos Rh pats, jokio konflikto nėra laikomasi, ir sugeba padaryti kūdikį be jokių komplikacijų - iš šios pusės.

Nebėra problemų, kai motina turi teigiamą statusą, o vaisius turi neigiamą būseną.

Konfliktas kraujo grupėje nėštumo metu

Jei situacija pasikeis, motinos gali pradėti gaminti antikūnus, skirtus pašalinti baltymus ir gresiant nutraukti nėštumą.

Gydymas yra būtinas. Stop Rh konfliktas padės injekuoti anti-D-imunoglobuliną. Nepaisant to, kad nėštumo metu nė vienos medicininės priemonės nenorite skirti, tokios terapinės priemonės yra būtinos, siekiant stabilizuoti būklę. Terapija neturi neigiamo poveikio vaisiaus vystymuisi.

Jei nėštumas buvo sėkmingas, tačiau nebuvo imtasi reikiamų terapinių priemonių, procesas, prasidėjęs antikūnų gamyba, tęsiasi ir po kūdikio gimimo.

Yra hemolizinė liga, kurioje sutrinka kraujo apytakos sistemos darbas.

Konfliktai pagal kraujo grupes

Gimdos ligos naujagimiui taip pat atsiranda ir kraujo grupių imuninio konflikto atsiradimas. Tačiau - skirtingai nuo konflikto rezoso - ši valstybė pasirodo daug rečiau. Nuo antikūnų įsiskverbimo apsaugo vaisiaus kraujotaką nuo placentos barjerą. Užsikrečiamų baltymų įsiskverbimo rizika gimdymo metu didėja.

Įtarimas imuninio konflikto atsiranda, kai naujagimis yra išreikšta anemija, vizualiai matomas patinimas, ultragarsinis tyrimas parodė, kad kepenys ir blužnis yra padidintas, gelta išlieka ilgą laiką.

Konfliktas kraujo grupėje nėštumo metu

Norėdami išvengti hemolizinė liga iš karto po gimdymo, moterys su Rh neigiamas arba teigiamas kraujo grupės, jei nėštumas nebuvo apdorota, paimtas iš didelio laivo virkštelės kraujo mėginį. Sužinokite vaiko būklę ir palyginkite su motinos statusu, tuo pačiu metu nustatykite bilirubino lygį.

Jei būtina, gydymas yra numatytas. Kartais vaisiaus kraujas iš kūdikio atliekamas per pirmą dieną po kelių valandų, siekiant nustatyti pokyčius adaptacijos laikotarpiu dinamikoje.

Speciali grupė

Nėštumo metu ginekologai labai atidžiai stebi moterų su IV neigiamą kraujo grupę.

Kadangi šios grupės vežėjai yra pakankamai reti - ypač kartu su neigiamu Rh faktoriumi, dažnai įvyksta imuninis konfliktas. Jei nuo pat pradžių atskleidžiamas nesuderinamumas, tada stebėjimas nustatomas nedelsiant, o pirmieji nesubalansuoti su embrionais simptomai prasideda.

Tačiau ji gali būti sėkminga tik pirmojo nėštumo metu - šio kraujo grupių gydytojai, turintys neigiamą Rh faktorių, nerekomenduoja gydytojams ištirti likimą ir vėl bandyti pastoti. Nesuderinamumas kelia grėsmę ne tik kūdikio, bet ir jo motinos sveikatai, o pasikartojantis gimdymas gali baigtis rimtų problemų.

Konfliktas kraujo grupėje nėštumo metu

Tačiau niekas negali uždrausti moteriai gimdyti, o jei nuo pat pradžių ji buvo įregistruota ir statusas kontroliuojamas dinamika, yra tikimybė, kad bus sveiką kūdikį. Tiesa, jei kūdikis yra moteriška, tai suteikia jam galimybę "pavojingas kraujas"Didėja.

Moterys turi žinoti!

Kiekviena nėštumo savaitė turi didžiulį vaidmenį imuninių ar Rh konfliktų vystymuisi.


Kuo vėliau atskleidžiama pavojinga būklė, tuo daugiau antikūnų kaupiasi kraujyje, o tai reiškia, kad net po gimdymo laiku vaikas gali vystytis hemolizine liga.

Šiuolaikiniame medicininio vystymosi lygmenyje galima atlikti gydymą gimdos stadijoje - vaisius gali kraujo perpylimo dar iki gimdymo.

Esant Rh sindromui, gydymo režimas sukurtas automatiškai, todėl moteris gali turėti sveiką kūdikį.

Imunologinis konfliktas grupės veiksnyje dar nėra visiškai suprastas, tačiau laiku nustatant pavojingą būseną galima imtis reikiamų priemonių. Be to, tikimybė sukurti pavojingą būklę su skirtingomis kraujo grupėmis yra minimali, o sunkios srovės atvejai yra labai retai.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

91 − 87 =