Rudos makšties išskyros nėščioms moterims | pangudownloads.com
Aš mama!

Rudos makšties išskyros nėščioms moterims

Nėštumo laikotarpis yra laikas, kai reikia ypač atidžiai vertinti tuos signalus, kuriuos kūnas siunčia, vienas iš tokių signalų – tai makšties gleivių spalvos ir nuoseklumo pasikeitimas.

Tai yra fiziologinis reiškinys, tačiau tik tada, jei jie yra aiškūs, neturintys aštrų nemalonių kvapų.

Kodėl nėštumo metu jis rudosi rudos spalvos?

Rudos makšties išskyros nėščioms moterims

Ankstyvosiose nėštumo stadijose moterys gali turėti skirtingą spalvą ir šešėlį.

Net rudi ekstraktai turi skirtingus variantus: šviesiai rudos yra bakterinės vaginozės pasekmė, infekcijos, tamsiai rudos spalvos rodo, kad yra kraujo krešulys, turintis makšties, gimdos kaklelio ar gimdos kilmę.

Rudos išsiskyrimas ankstyvosiose nėštumo stadijose daro nervų ateities motinas, ir tai turi savo priežasčių.

Tokių simptomų atsiradimas gali rodyti įvairius nukrypimus ir patologijas, tačiau tuo pačiu metu jų išvaizda ne visada yra nerimą kelianti simptomas, kai kuriais atvejais jie bus saugūs.

Kilmės klausimas – patologinis ar fiziologinis – turi būti skirtas tik gydytojui, kuris atsižvelgs į kai kuriuos rodiklius – nėštumo trukmę, skausmą ir tt Todėl atsakymas į klausimą “Ar ankstyvos nėštumo stadijos gali tepti?” bus skirtingi, bet be reikalo reikia pasikonsultuoti su pagrindiniu akušeriu-ginekologu.

Kodėl ankstyvose nėštumo stadijose tepinėja?

Visos priežastys tiesiogiai susijusios su nėštumo laikotarpiu. Ypač daug priežasčių yra per pirmąsias 12 nėštumo savaičių. Tačiau, kaip taisyklė, 80% atvejų jie yra normos variantas ir hormoninių pokyčių organizme pasekmė.

Po poros savaičių po kiaušinėlio apvaisinimo implantuojama į gimdos gleivinę, kuri gali būti kartu su kraujagyslių pažeidimu, atskirtas kraujas sumaišomas su makšties išskyromis. Dėl to moteriškoje apatinėje dalyje atsiranda šviesiai rudos spalvos skirtingo konsistencijos dėmės. Svarbiausia, kad jie nesukelia nemalonių pojūčių, jie turi neutralų kvapą.

Per pirmąjį trimestrą problema gali atsirasti dėl hormonų nesėkmės ir tuo metu, kai teoriškai turėtų būti laikotarpiai. Tačiau konsultacija su ginekologu neatmeta, nes gali būti ir kitų, patologinių priežasčių.

Nėštumo metu pastebėjimas: patologinės priežastys

Vėliau tokių problemų atsiradimas bus susijęs su pavojingomis sąlygomis, grėsmingomis nėštumui, kartais ir motinos, ir vaiko gyvenimu. Tarp šių sąlygų yra persileidimo grėsmė, kai išsiliejimas yra kraujo pobūdžio.

Rudos makšties išskyros nėščioms moterims

Persileidimo grėsmės atsiradimas susidaro dėl vaisiaus kiaušinėlio išsiskyrimo ir pažeistų kraujagyslių bei atsiranda specifinių simptomų. Be išmatų, menkų ar gausių, būtinai yra skausmas pilvo apačioje, pykinimas, vėmimas.

Todėl, jei kraujas tepuoja nėštumo metu, būtina nedelsiant paskambinti greitosios pagalbos automobiliu, o prieš atvykimą atsidurkite horizontalioje padėtyje ir stenkitės nuraminti.


Bet koks fizinis stresas ir dar daugiau jaudulys gali sustiprinti situaciją. 80% atvejų ankstyvoje stadijoje ir teikiant kvalifikuotą pagalbą nėštumas gali būti išlaikytas.

Kodėl praleisti laiką anksti?

Tai gali būti nerimą keliantis simptomas ir parodyti negimdinį nėštumą – vaisiaus kiaušinėlis įsišaknijęs viename iš kiaušintakių, o ne gimdos ertmėje, ir toliau vystosi. Pavojinga tokia būklė visų pirma yra kiaušintakio vamzdžio plyšimas, po kurio vyksta sunkus kraujavimas.

Negimdinis nėštumas beveik visuomet yra kartu su komplikacijomis: kraujavimas – kelia grėsmę moters gyvenimui, o vamzdelio plyšimas ir jo pašalinimas iš esmės pakenks reprodukcijos funkcijai. Be kraujo, dažniausiai aptinkamas vaisiaus kiaušinėlio skausmas.

Grėsminga motinos ir vaisiaus gyvenimo būklė yra placentos atsitraukimas. Dėl dalinio atsilikimo, placenta praranda gebėjimą visiškai įvykdyti savo tikslą – nešioti deguonies ir maistinių medžiagų motinai, šis procesas gali sukelti sunkų kraujavimą. Dažniau tokia patologija atsiranda moterims, turinčioms aukštą kraujospūdį, gimdos randus, po abortų ar cezario pjūvio ir tt

Atskleisti atsiskyrimą gali būti skirtingi: nuo dėmių ant skalbinių iki sunkių kraujavimų, kartu su skausmu traukiant gamtą, apatinės pilvo įtempimu.

Kai kuriais atvejais diagnozuojama akušerė-ginekologė “Placenta previa”. Šiuo atveju placenta iš dalies arba visiškai blokuoja gimdos kaklelio prostatą ir negali būti jokių natūralių kūno kaulinio skausmo dalių, o padidėjęs kraujospūdis gali atsirasti placentos atsitraukimas.

Išvaizda rudos išlydžio nėštumo metu trečiąjį nėštumo trimestrą

Be minėtų priežasčių, paskutinė kūdikio laikymo stadija taip pat gali būti sutepta dėl ypatingų priežasčių, tačiau greičiausiai tai nerimauti, ypač jei jie turi gleivių priemaišų. Tokiu būdu išsiplės gleivinės apsauginis kištukas, uždarantis gimdos kaklelį ir taip apsaugantis vaisius nuo infekcijos ir kitų agresyvių aplinkos veiksnių.

Kitas, nepriklausomas nuo nėštumo laikotarpio, priežastis

Yra keletas priežasčių, sukeliančių tokius simptomus nepriklausomai nuo termino.

Tarp jų yra:

Rudos makšties išskyros nėščioms moterims
  • Gimdos kaklelio erozija. Tai nėra reta problema, kuri atsiranda tiek moterims, kurios gimdo, nei gimdo. Visų nėštumo laikotarpiu gimdos epitelis gali būti ypač lengvai pažeistas, o tai paaiškina platus erozijos pasklidimas per šį laikotarpį. Paprastai procesas vyksta asimptominiu kursu, tačiau po lyties ar ginekologinės kėdės tyrimo moteris pastebi mažai, riebalų tepimas, matymas;
  • Infekcijos ir uždegiminės ligos. Dauguma moterų reprodukcinės sistemos patologinių procesų sukelia kraujavimą iš makšties, kartu su įvairiais simptomais – nemaloniu kvapu, skausmu ar diskomfortu. Sumažinus vietinį ir bendrą imunitetą, dauguma patologijų jaučiasi nėštumo laikotarpiu.

Problemos atsiradimas rodo daugybę patologijų ir anomalijų, tačiau taip pat įmanoma ir fiziologinį variantą. Bandymas savarankiškai suprasti, kas būtent vyksta, yra labai nepageidautinas. Geriausia kreiptis į pirmaujančių specialistų pagalbą ir nustatyti tikslią priežastį, naudojant visą būtinos įrangos sąrašą.

Net jei tai yra normos variantas, ir nieko baisaus neįvyko, tai geriausia tai žinoti ir būti perdraudžiu, negu bėga dėl bėrimo.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

57 − 50 =