Vaiko šaltos rankos: kokia yra priežastis ir ar yra priežasčių nerimauti? | pangudownloads.com
Aš mama!

Vaiko šaltos rankos: kokia yra priežastis ir ar yra priežasčių nerimauti?

Mieli ir rūpestingi tėvai pastebi bet kokius savo kūdikio sveikatos būklės pokyčius. Dažnai mamos ir tėčiai yra rimtai susirūpinę, kad vaikas reguliariai turi šaltų rankų ir kojų. Ir šią sąlygą galima pastebėti ir paaugliams, ir mažiausioms naujagimiui.

Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kas gali sukelti šalčio galūnių skirtingo amžiaus vaikams ir kai tėvai turi kreiptis į gydytoją.

Kodėl mėnesio amžiaus vaikui dažnai būna šaltų rankų?

Vaiko šaltos rankos: kokia yra priežastis ir ar yra priežasčių nerimauti?

Vaikams, pradedant gimdymu ir maždaug 5-6 mėnesiais, termoreguliacija visiškai kitokia nei suaugusiesiems. Tai gali būti ypač pastebima vaikams, gimusiems iki numatyto laiko.

Dėl netobulaus šilumos perdavimo, naujagimiai dažnai perkaista ir slapstosi. Štai kodėl net vasaros karštyje jų rankenos ir kojos gali būti gana šaltos. Kai kuriais atvejais galite net matyti melsvai atspalvį.


Jei per mėnesį ar šiek tiek vyresnį vaiką, kurio miegas yra miega ir kuriamas svoris yra šaltas rankas, nerimą kelia - jūsų kūdikis yra sveikas. Tačiau, trupiniai turi būti padengti antklodė arba šiltai suknelė, taip pat matuoti oro temperatūrą vaikų kambaryje.

Kodėl vaikams nuo 6 mėnesių yra šaltų rankų ir kojų?

Kai mes auga, termoreguliacija mažame organizme yra sureguliuojama, ir ši problema beveik netenka. Tuo tarpu kai kuriais atvejais tėvai pastebi, kad situacija nesikeičia, o jų sūnui ar dukrai vis dar dažnai būna šalta rankos ir kojos.

Paprastai šios ligos sukelia šios priežastys:

Vaiko šaltos rankos: kokia yra priežastis ir ar yra priežasčių nerimauti?
  • Vegetosovaskulinė distonija. Šia liga suprantamas sindromas, kurio metu vaiko raumenys netyčia sumažėja dėl nervingosios sistemos veikimo sutrikimų. Dėl šių spazmų sutrinka kraujagyslės, atsiranda kraujo apykaita vaikams, pasireiškianti šaltais galūnes. VSD yra gana rimta liga, kuri gali sukelti daug skausmo ir diskomforto jos savininkui, todėl ją reikia gydyti patyrusio gydytojo priežiūrai. Tuo tarpu nuo 5 iki 7 metų amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikams yra labai stiprus augimo šuolis, kuriame visi organai ir sistemos aktyviai vystosi, o kraujagyslės jiems ne visuomet yra laiko. Panaši situacija gali atsirasti paaugliams nuo 11 iki 13 metų. Todėl šiuo amžiuje tokia būklė gali būti fiziologinės normos variantas;
  • Kita priežastis, kodėl vaikui yra šaltų rankų, gali būti jo padidėjęs nervų sužadinimo, taip pat daugybė neigiamų emocijų ir stresų. Visa tai gali sukelti šilumos mainų pažeidimą kūdikio kūne;
  • Be to, šalčio galūnės gali būti geležies trūkumo anemijos ir sumažėjusio imuniteto simptomas. Būtina atlikti išsamų tyrimą, įskaitant bendrą kraujo tyrimą, gerti atitinkamo amžiaus vaikų vitaminų ir mikroelementų kursą, taip pat patikrinti vaiko mitybą;
  • Per daug storas kraujas taip pat gali sukelti jūsų sūnaus ar dukros kojų ir rankų tirpimą ir šaltumą. Jai "Sklaidyti", Būtina aktyviai įsitraukti į fizines pratybas, vaikščioti dažniau ir užsiregistruoti baseine;
  • Vaiko šaltos rankos: kokia yra priežastis ir ar yra priežasčių nerimauti?Be to, kai kuriais atvejais tokia patologija gali būti laikoma netinkamo atvejo atveju
    skydliaukė. Siekiant išsiaiškinti diagnozę, nuodugniai ištirti hormoninį trupinius;
  • Galiausiai, vaiko rankos ir kojos gali būti šalta esant aukštai kūno temperatūrai, pavyzdžiui, su gripu arba peršalimo ligomis. Ypač dažnai tai pastebima labai aukšta temperatūra, nuo 39 laipsnių. Dažniausiai po išgyvenimo iš pagrindinės ligos, kai temperatūra nukrenta, ši problema savaime dingsta.

Taigi, jei pastebite, kad jūsų kūdikio rankos ir kojos yra gana šaltos, neturėtumėte panikos. Visų pirma, jūs turėtumėte įvertinti savo amžių ir laukti šiek tiek laiko.

Jei situacija nesikeičia, tuomet turėtumėte pasikonsultuoti su kvalifikuotu gydytoju, norėdami sužinoti apie patologiją ir gauti reikiamas rekomendacijas.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

9 + 1 =