Bebeği taşırken ve hamileliği planlarken plazmaferez | pangudownloads.com
Ben annem

Bebeği taşırken ve hamileliği planlarken plazmaferez

Modern tıpta, insanların çeşitli rahatsızlıkların üstesinden gelmelerine yardımcı olan birçok yol vardır. Son zamanlarda, plazmaferez kullanımı çok popüler hale gelmiştir. Prosedür, kanın saflaştırılmasını ve zararlı maddelerin ondan alınmasını içerir.

Plazmaferez atayken ve bir çocuk taşırken. Ve gebelik sırasında plazmaferez neden gereklidir, ne kadar etkili ve güvenli, daha fazla konuşacağız.

Jinekolojide uygulama

Bebeği taşırken ve hamileliği planlarken plazmaferez

Prosedür, tekrarlayan enfeksiyonlar ile diğer organlara geçmeye başlayan sepsis, inflamatuar süreçler için doktorlar tarafından reçete edilir.

Plazmaferez kullanımı, antibiyotiklerle yok edilemeyen enfeksiyonlarda etkilidir ve haklıdır. Ayrıca hastanın belirli ilaçlara karşı bireysel bir hoşgörüsüzlüğü varsa.

İşlemden sonra ilaçların etkisi artar ve kronik hastalıkları olan kişilerde alevlenmeler arasındaki süreler uzar.

Jinekolojide, aşağıdaki durumlarda plazmaferez kullanılır:

Bebeği taşırken ve hamileliği planlarken plazmaferez
 • Erken gebelikte kadınlarda toksikozun önlenmesi ve azaltılması için;
 • Hamile kadının vücudu ve gelecekteki çocuğu arasında bir Rh çatışması tehlikesi varsa;
 • Bir kadın halihazırda otoimmün bir hastalık ve hematozik sistemdeki bir patoloji tarafından kışkırtılan birkaç düşükleme geçirmişse;
 • Plasental yetmezliğin yanı sıra çocuk planlaması ve fetasyon döneminde herpes ve sitomegalovirüs gibi hastalıkların tedavisinde;
 • Ovaryan hiperstimülasyon sendromunu azaltmak. Bu problem sıklıkla IVF sonrası kadınlarda görülür;
 • Rahatsızlığı azaltmak için, menopozdaki kadınlarda olduğu kadar premenstrüel sendromu tolere etmek çok zor olan kadınlar;
 • Çocuğu taşıma döneminde, eğer gelecekteki annenin ciddi rahatsızlıkları varsa: diyabet, piyelonefrit, astım, vb.
 • Doğum veya fetal kayıptan sonra komplikasyonlar ortaya çıkarsa;
 • Infertilite ile, vücutta sürekli inflamatuar süreçlerin kışkırttığı;
 • Kanamanın tedavisi ve önlenmesi için;
 • Pelvik organların ameliyatından sonra restoratif prosedür olarak önerilmektedir;
 • Çoklu organ yetmezliğinin önlenmesi ve tedavisi için.

Hamilelik sırasında randevu

Plazmaferez önleyici ve iyileştirici amaçlı gebelik planlaması sırasında reçete edilir. Doktorlar genellikle sigara içen kadınlar için bu prosedürü tavsiye ediyorlar.temiz"Kan ve zararlı maddelerden çıkarın, sigaradan biriktirin. Şiddetli toksikozdan muzdarip gelecek mumyalar, birkaç prosedürden sonra daha iyi hissederler.

Bebeği taşırken ve hamileliği planlarken plazmaferez

Doktorlara göre, şiddetli kan zehirlenmesi ve plasental yetmezlik, kadınlar hangi taşımak ve sağlıklı bebek kanı temizlemek reddeden annelerin daha büyüktür doğurmak muhtemeldir prosedüründen geçirildi. Uzmanları "yönetmekdoderzhat"Normal bir doğum dönemine kadar bir kadının rahmindeki kırıntı.

Plazmaferez uygulanmasından sonra intrauterin enfeksiyonların sayısı bir buçuk kat azalır, küçük çocukların doğumu ve fetustaki oksijen açlığı azalır. Ek olarak, kan pıhtılaşması ve doğum sırasında kanama olasılığı azalır, çünkü prosedürden sonra kanın bileşimi normale döner. En iyi sonuca ulaşmak için doktorlar plazmafereze ek olarak ozon tedavisinin de yapılmasını önermektedir.

Bazı kadın gruplarının kanında gebeliği önleyen özel antikorlar vardır. Bu durumda, plazmaferezin gerçekleştirilmesi kanın temizlenmesine yardımcı olur.tehlikeler“, Gelecekte kırıntıları kavramak ve kırmak mümkün kılar. Çoğu ülkede, bu prosedür infertilite ile mücadele yollarından biridir.

Randevu infertilitesi

Bebeği taşırken ve hamileliği planlarken plazmaferez

Bilim adamları, plazmaferezin fetusun düşüklüğü sorunuyla karşılaşan kadınlar için etkili bir tedavi olduğunu defalarca tartışmışlardır. Prosedür sayesinde, doktorlar "için fırsat var"tutmak"Anne karnındaki fetus 34 haftaya kadar ve"çıktıda " sağlıklı kırıntılar olsun.

Birden fazla düşük sıkıntıya maruz kalan bayanlar birkaç seanslık plazmaferezden faydalanabilecektir. Bu, bir kadının vücudundaki antikor sayısını azaltacak, plasental kan dolaşımını iyileştirecek ve güzel bir kırıntı doğuracaktır. Plazmaferezin lupus eritematozus gibi bir hastalığı olan kadınlar için önerildiğini belirtmek gerekir.

Rh çatışması için ödev

Gelecek annenin ve fetusunun bir rhesus-çatışması varsa, kadının kanı temizlemesi tavsiye edilir. Bu, antikorların sayısını, çocuğun hayatını tehdit etmeyen bir seviyeye indirecektir. Prosedür için endikasyonlar hamilelik sırasında antikorların sayısı ve büyümesi olacak ve eğer bir "zararlıları"Çocuğun planlama döneminde.

Bu durumda kanın saflaştırılması kendi kontrendikasyonları vardır. Herhangi bir enfeksiyöz ve viral hastalığa sahip bir annenin hasta olması ve prematür doğum ve düşük yapma olasılığı ile gerçekleştirilemez.

Bebeği taşırken ve hamileliği planlarken plazmaferez

Sonuç olarak, plazmaferez prosedürünün çok iyi olmasına rağmen, özellikle de gebelik döneminde deneyimli bir uzmanın tavsiyesi olmaksızın bunu gerçekleştirmenin mümkün olmadığını söylemek isterim.

Herkes bilmiyor, ama birkaç yıl önce, hamile kadınların prosedürü zararlı olduğu gerçeğine dayanarak, kan temizlemek için tavsiye edilmemiştir. Bundan sonra, bunun tersini kanıtlayan bir dizi çalışma yapıldı. Ancak, yine, tüm temizlik sadece gözlemci bir hekimin tavsiyesi üzerine yapılır.

Halen, birçok jinekolog, infertilite tedavisi için bir önlemler kompleksinde prosedürü içerir. Plazmaferezin zor olmasından sonra hamileliğin gerçekleştiğini söylemek, ancak kesinlikle vücut üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, bir çocuğun hayalini kurduğu bayanlar, kanın saflaştırılması konusunda bir doktora danışmaya değer. Bazıları için, plazmaferez bir tasarruf prosedürüdür, ancak diğerleri için değil.

Asıl şey umut kaybetmemek, en iyiye inanmak ve her şey ortaya çıkacak. Erken rüya, tüm hayal, kolay akış ve güvenli teslimat!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

2 + 6 =