Ben annem

Bir belch çocuğa ne söyleyebilir?

Midenin boşluğunda sekretuar ve motor fonksiyonunu uyaran bir gazdır. Yiyecekler sırasında ve yiyeceklerin sindirimi sırasında miktarı artar: karbonatlı içeceklerin kullanımı, gıda ile kuru, gıda fermantasyonu sırasında, havadaki doygunluğun acele edilmesi.

Normalde, aşırı gaz bağırsaktan veya ağızdan salındığı zaman. Ani ve kontrolsüz bir akıntıya erüstasyon denir. fenomenin mekanizması: mide içi basıncın artışı ile aşağıdaki gibidir: yemek borusu ve mide arasında, mide ve on iki parmak bağırsağı rahatlatır birinci sfinkter arasında, aynı zamanda, daha sonra bu karın kaslarının kasılmasını stimüle eder ve yemek borusu içine içeriğini serbest sıkıştırır.

Bebek geğirme nedenleri

Bir bebekte yedikten sonra ereksiyon normaldir. Bununla birlikte, organların oluşmamasından kaynaklanan bağırsaklarda kolik ve şişlik ile savaşır. Bu yaştaki çocukları besledikten sonra saklanması tavsiye edilir. "Sütun" veya "Gopher", Böylece yiyecekle yutdukları fazla havadan kurtulabilirler.

Annem prosedürü ihmal ederse - çocukları yedikten sonra çocukları dikey olarak tutmazlar, karnındaki ağrılardan uyanırlar, kusabilir ve kusma ile boğulurlar.

Bir yaşına ulaşmış bebeklerde yedikten sonra ortaya çıkan düzenli erüstasyonlar sağlık ihlali anlamına gelebilir.

Erektivite nedenleri aşağıdaki faktörler olabilir:

Bir belch çocuğa ne söyleyebilir?
  1. Sindirim sistemi hastalıkları: safra kesesi ve karaciğer hastalıkları, bağırsak hareketliliği ile ilgili sorunlar, gastroduodenit ve çeşitli etiyolojiler, eroziv süreçler, pankreatit gastrit;
  2. Mide ve özofagus arasında yer alan kasın eksikliği;
  3. Sinir sistemi hastalıkları ve aşırı uyarılabilirlik ve duygusallık;
  4. Solunum organlarıyla ilişkili hastalıklar - yemek sırasında solunum bozuklukları nedeniyle, büyük miktarda hava yutulur;
  5. Ağız boşluğu hastalıkları yanı sıra KBB hastalıkları;
  6. Arka sıradaki dişlerin püskürmesinden kaynaklanan bol tükürük.

Çocuğun ağzı sık sık onun doktorunu göstermek için bir fırsattır. Pediatrist, sorunun nedenini belirleyecek ve doğru uzmana talimat verecektir.

Bazen bir çocuk doktoru nazikçe ebeveynlere açıklamak zorundadır. Bu uyarılar genellikle çocukta problemler değil, yanlış bir diyetle oluşur. Günün rejimini normalleştirmek, bebeği belli bir zamanda ve küçük porsiyonlarda beslemeye başlamak, uykuyu normalleştirmek ve tatsız olaylar endişelenmeyi bırakmalıdır.

Sindirim sistemi ile ilgili sorunlar

Bir belch çocuğa ne söyleyebilir?

Bir çocukta sık görülen erüstasyonların ortaya çıkmasının, sindirim organlarının ihlali ile ilişkili olduğu tespit edilirse, salgılanan besin parçacıklarının kokusuyla, kabaca hangi organ fonksiyonunun bozulduğunu belirleyebilir.

Çürük yumurtaların çocukta bir ağlaması safranın çıkışının ihlali anlamına gelir. Sıvı ishal ve kolik eşlik edebilir.

Fermantasyonun başladığı yemek borusundaki gıda retansiyonu vakalarında bir emziren bebeğin karnında bir erüpsiyon patlar.

Ayrışan gıdalar hidrojen sülfür salgılar, yemek borusundan çıkar ve hoş olmayan bir kokuya neden olur. Gastrointestinal sistemde, patojenik bakteriler aktif olarak çoğalır, dysbacteriosis ortaya çıkar.

Gelecekte, emziren bir bebeğe geğirme düzenli olabilir ve ekşi bir tadı alabilir.

Disbiyoz nedeniyle sindirim organlarının çalışması bozulur, asit fazladan üretilir, yiyeceklerin sindirimi için gerekli olandan daha fazladır ve gelecekte ortaya çıkma nedenidir:

  • gastrit;
  • mide ve duodenumda eroziv süreçler;
  • reflü olgusu.

Acı çekilmesi, safra kesesi ve safra kanallarının problemleri ile ortaya çıkar - safra, sindirim sistemine katıldığı mideye kabul edildikten sonra ertelenir, özofagusa girer, reddedildiği yerden.

Çeşitli regurjitasyon nedenleri

Bir belch çocuğa ne söyleyebilir?

Neden yiyecek açığından temiz bir aseton kokusu var? Bebeklerde bu açık bir işarettir - karbonhidrat metabolizması bir ihlal ile ortaya çıkar.

Gelecekte, diabetes mellitus veya farklı bir doğanın endokrin bozuklukları görünebilir.

Nörolojik hastalıklar veya kardiyovasküler sistem yetersizliği hastalıkları boş olabilir - yani, sadece hava uzaklaşıyor. Ayrıca, onlar sırasında henüz işlenmemiş olan yenen yenen yiyecekler reddedilebilir. "Boş" ereksiyon uzun süreli bir hıçkırık neden olabilir.

Çocuklarda boş çıkıntılar uygunsuz organize gıda sürecinden kaynaklanmaktadır. Kötü yemek yiyen çocuklar, anne babalar "Oynat", bol miktarda beslemek için.

Yemekten önce veya hatta sırasında Aktif oyunlar, kırmızı ringa balığı -, çizgi film izlerken kitaplar veya hikayeleri sohbet okuma - gıda almaya konsantre bebeği vermeyin, onun normal sindirim süreci için gerekli olandan daha büyük miktarlarda havayı yutar.

Bazen ebeveynlerin gözlemlenmesi, çocuğun neden periyodik olarak bir belkisine sahip olduğunu bulmaya yardım eder. Bebeği sadece belirli yiyecekleri yedikten sonra bağlar. Dikkate alınsa bile "Çocukça", erken yaşta bebeklerin beslenmesi için önerilen, gıda reaksiyonu tamamen bireysel olabilir. Bu durumda ürünü diyetten çıkarmak yeterlidir ve bebek doğurganlığı durduracaktır.

Bu mamayı küçük porsiyonlara sokarak çocuğunuzun midesine öğretmeye çalışmayın, bunu gıda kullanımıyla açıklayın: içindeki yararlı maddelerin varlığı. Herhangi bir ürün her zaman bir alternatif olarak bulunabilir ve zorlayarak beslenme, gıda alerjilerinin ortaya çıkışını daha da artırabilir.

Hoş olmayan bir fenomen tedavisi

Bir belch çocuğa ne söyleyebilir?

Ereksiyonun nedenlerini bulduktan sonra, tedavi çözümüne başlanır, bu da sorunun çözümüne katkıda bulunur.

Geleneksel tıp reçetelerine göre yapılan fonların tedavisine bağlanırsanız, daha kısa bir süre için hoş olmayan olaylardan kurtulabilirsiniz. Anne sütü ile beslenen veya bir yaşındaki çocuklarda, bitki ve şifalı bitkilerin tedavisi için başvurmak için çok erken, ancak iki aylık bebeklerle bile başvurulabilecek bir yol vardır.

Geleneksel şifacılar, tamamlayıcı bir yemek ya da seyreltilmiş keçi sütü olarak sunmayı teklif ederler.

Günde 20-50 ml'lik keçi sütünün üçlü kullanımı, bağırsak disbakteriyozunun üstesinden gelmeye yardımcı olur ve bebekleri aşırı regürjitasyondan kurtarır. Günde bir yaşından büyük çocuklar günde yaklaşık 0.5 litre keçi sütü verebilirler.

Bir çocuğa yardım etmek

Bir belch çocuğa ne söyleyebilir?

Bebeklerde, fizyolojik regürjitasyon doğal olarak gerçekleşir, büyük çocuklar bu fenomen tarafından korkulabilir.

Çocuktaki belch, sık görülen fenomen ise, bunun neden olduğunu açıklamak, neden bu kadar gerçekleşir veya olur.

"Yemekle yutuyorsun sadece yemek değil, ama hava, ve sonra ağzından geçiyor". Ancak bunun herkes için olabileceği gerçeğine rağmen, etrafta çok sayıda insan olduğunda uygunsuz kabul edilir. Bu nedenle, ağzınızı avucunuzla kapatmaya çalışmalısınız.

Çocukların yutkunma kemikleri öğretilmemeli, özellikle rahatsızlık sindirim organlarının ihlali ile ilişkili ise kusmayı tetikleyebilir.

Ebeveynler şunları hatırlamalıdır: Çocuk sağlığı, kendi çocuğuna olan tutuma bağlıdır. Herhangi bir atipik bulgu, vücutta bir arıza olduğunu gösterebilir.

Aşırı regürjitasyon, sindirim bozuklukları, bağırsak bozuklukları - bu çocuk doktoruna gitmenin sebebidir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 5