Çocuğumda skolyoz varsa ne yapmalıyım? | pangudownloads.com

Çocuğumda skolyoz varsa ne yapmalıyım?

Bir okul muayenesinde, çocuk skolyoz tanısı aldı mı? Zaman kaybetmeyin ve sorunla mücadele etmeye başlayın! Hastalığı durdurmak ve postürünüzü hizalamak çok zaman ve çaba gerektirecektir, ancak sonunda öğrencinizin sağlığıyla ilgili birçok zorluğu önleyeceksiniz.

Çocuklarda omurganın eğriliğinin nedenleri

Çocuğumda skolyoz varsa ne yapmalıyım?

Neden bir çocuğun omurga yönde bükülmesine başlar ki? Doug göğüs veya bel tüm uzunluğu veya yakalama alanı olabilir, vücut vertebranın yeni bir konuma adapte - iç organların pozisyonunun değiştirilmesi omuz, pelvis, diz doğrultusunda bir fark, nefes darlığı, çarpıntı, sindirim problemleri, ağrı darlığı vardır ve kaslarda sertlik.

nedeni kas sisteminin zayıflığı ve sürekli yanlış oturma pozisyonu, düzgün hem ayakları üzerinde desteğiyle ayakta yetersizlik olabilir bir alışkanlık, bir bilgisayar veya televizyon karşısında masada doğal olmayan (ama sevgili) konumda tutmak için.

Buna ek olarak, doğuştan bir yan eğilim var, omurga "yürüyüş", ileride önyargı ve osteochondrosis ile doludur. Kemik yapısının kusurları, kasların anormal gelişimi de erken yaşlarda ciddi problemlere neden olur.

örneğin, hızlı ilerleme ve sorunsuz bir rahatsızlığa neden yıllarca sürüncemede ve çocuğu sınırlayabilir hastalığı, beden eğitimi dersleri, egzersiz sırasında veya birikmiş yorgunluktan günün sonunda.

Doğru bariz skolyoz zor ama kolay bir şekilde genel anketinde bile tıbbi personel ardı açabileceği için, tespit etmek kolaydır, ama yine de erken teşhis büyük artı sorun her zaman tamamen geri dönüşümlü olduğu gerçeğinde bir olduğunu.

Çocuklarda skolyoz tedavisi nedir

Doktorlar, şiddeti arttıkça postür bozukluğu, skolyoz postürü ve skolyozun üç ardışık eğrilik evresi olduğunu ayırt ederler. Hastalığın gelişimine karşı önlemler farklı olacaktır.

Çocuklarda skolyoz tedavisi şunları içerir:

Çocuğumda skolyoz varsa ne yapmalıyım?
  • ek jimnastik ve masaj (hafif form);
  • yoğun egzersiz ve manuel terapi (belirgin eğrilik);
  • ortopedik korseler, cerrahi yöntemler (sadece 3 ve 4 derece skolyoz).

Ne yazık ki, bu hastalığı tedavi edecek olan çocuğunuzun kendi masajını yapamazsınız. Bu bir uzman - bir omurga uzmanı ve nitelikli bir manüel terapist araştırması gerektirir.

Egzersiz terapisi gelince, 10-12 dersten sonra bebeğinizle birlikte katılımınız için evde egzersiz yapabilirsiniz, çünkü tonusunda bir kas korsesi bulundurmak yıllar alacaktır. Ergenler, istihdama karşı vicdani bir yaklaşım sağladılar, karmaşık bir şekilde, elbette, sürekli hatırlatıcınız ve ahlaki desteğinizle, kompleksi bağımsız olarak gerçekleştirebilirler.

Skolyoz için ne jimnastik gerekli

Çocuklarda skolyoz tedavisi için egzersiz kompleksi, duruş, nefes egzersizleri, eklemlerin ısınması ve basit hareketleri (ağız kavgası, eğim) içerir.

Örneğin, günlük jimnastik aşağıdaki gibi olabilir:

Çocuğumda skolyoz varsa ne yapmalıyım?
  • duvarda ayakta durmak, mümkün olduğunca hizalamak, aynı duruşu korumak, duvardan uzaklaşmak ve 2-3 dakika boyunca düz pozisyonda kalmaya çalışmak;
  • dışarıya doğru uzanın, kollarınızı başınızın üzerine getirin - nefes alıp verin, kollarınızı aşağıya doğru eğin ve ekshalasyonda ileri doğru bir eğim yapın, ortalama 2-3 dakikalık bir tempo uygulayın;
  • Baş, omuz, leğen kemiği, bacakları dairesel hareketlerle yükseltilmiş bacak - 5-7 dakika;
  • hızlı bir nabız ve nefes darlığına neden olmamak için, arkaya yaslı iken, bacaklar omuzlardan daha geniştir - yaklaşımda maksimum zaman sayısı 10'dan fazla değil, 2-3 yaklaşım yapabilir;
  • Omuz bıçaklarının arkasında bir jimnastik çubuğuyla öne eğilmekyakalamakGeri küçük bir genlikle el çubuk "uçlar), en iyi açı - 90 °, sırt açısı çok küçük geri dikkatle, her bir tarafında 5-7 kez yerine, tamamen düzdür, fakat aşırı yayılmış olup;
  • karnına, elastik bir jimnastik halısı üzerinde uzanarak, "tekne"- omuzları ve başını kaldır, vücut boyunca gerilirken eller, 10 kez gerçekleştirin, nefesten ritimden kurtulmaya çalışın;
  • dengesine egzersizleri - destek bacağın iç uyluk karşı, tek ayak üzerinde yükseltilmiş bacak pres ayak standı, kilit içinde başının üzerinde eller "ünlü, hem de (her bacak üzerinde 1 dakika, kademeli olarak 5 dakikaya süresini artırmak)yutmak"- Bir ayağı eğimli bir şekilde ellerin yanlara doğru durmasını sağlayın.

Toplamda, bu jimnastik 30 dakikadan bir saate kadar sürer, skolyoz belirtileri ortadan kaldırılıncaya kadar günlük olarak ve profilaktik olarak da sürekli olarak önerilir. Eğer doktorunuz başka bir jimnastik yazmışsa veya omurganın herhangi bir dönüşünü ve burkusunu yasaklamışsa, onu dinlemeli ve yüzme ya da su aerobiği hakkında danışmalısınız.

Hastalığın gelişimini durdurmak, skolyozun çarptığı figürü düzeltmek ve çocuğa akranları ile eşit bir düzeyde etkin olma şansını geri vermek ve başka bir şekilde onu profil sanatoryumunda tedaviye göndermek.

Neden sanatoryum dersine ihtiyacın var

Çocuğumda skolyoz varsa ne yapmalıyım?

İyi bir tedavi yöntemi nedir? Bu program, problemin entegre bir yaklaşımını, doktorların tam muayenesi ve kontrolünün yanı sıra tek havuzda yer alan eğitim salonları, masaj odaları ve diğer terapiler için olanak sağlar. Sanatoryum rejimi tarafından çok büyük bir rol oynar - sağlık iyileştirme, önleme ve tedavi, doğru beslenme ve yük değişimlerine karşı daha başarılı bir şekilde ilerler ve plana göre dinlenir.

Buna ek olarak, bir sanatoryumda kalmak, elverişli bir ekolojik bölgede dinlenmek anlamına gelir, genellikle bu sahil, orman veya dağ beldesidir.

Çocuklarda skolyoz tedavisi için Sanatoria listesi sanatoryum tarafından yönetilmektedirStanko"(Moskova bölgesi), ardından"DiLuch"," Rus "(Anapa),"yıldönümü"(Evpatoria),"Yeisk"(Taganrog Körfezi). Ayrıca, Pyatigorsk, Kislovodsk, Yessentuki'de yetişkinler ve kas-iskelet sistemi sorunları olan üst düzey sanatoryumlar da iyi bilinmektedir.

Çocuğunuz, sorun çözüldükten sonra bile her 6 ayda bir tıbbi muayeneye ihtiyaç duyacaktır. Çalışma ve çalışma için hijyenik koşullar, zamanında dinlenme ve aşırı fiziksel ve duygusal yüklerin yokluğu, gelecekte yaşam kalitesini büyük ölçüde artıracaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

55 − 45 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: