Ben annem

Çocuklarda siğillere etkili tedavi yöntemleri

Yaklaşık beş yaşından itibaren çocukluk çağında, siğil oluşumu sık görülen bir durumdur. Cildin üzerinde küçük bir birikimi temsil ederler ve aslında görselden başka herhangi bir zarara neden olmazlar. Yine de, çocuklarının siğillerini tedavi etme yöntemlerini bilmeleri ve bunların atılma sürecini hızlandırmaları gerekir.

Neoplazmların lokalizasyonu

Çocuklarda siğillere etkili tedavi yöntemleri

Siğil vücudun hemen her yerinde büyüyebilir. Çok küçük bir çocuk nadirdir, ancak aktif çocuklar, özellikle bir anaokuluna ve çeşitli spor kulüplerine gidenler, en sık görülen durum çocuklarda plantar siğillerin ortaya çıkmasıdır. Ten rengi veya kırmızımsı olabilirler. Merkezde küçük bir siyah nokta kuru bir kan damlasıdır. Ayaktaki neoplazmlar rahatsızlığa ve hatta ağrılığa neden olabilir. Buna ek olarak, bazı ebeveynler bu tür büyümeleri ayakları üzerinde sıradan nasırlarla karıştırmaktadır.

Bir siğilin çocukta zıplayabileceği ikinci bölge - kolda veya daha doğrusu parmağın üstünde. Parmağındaki neoplazm ile baş etmek daha kolaydır, bunun yanı sıra plantarlardan farklı olarak duyumlarda neredeyse fark edilemez.

Daha seyrek durumlarda, kalçalarda ve yüzlerde büyüme görülür. İkinci seçenek estetik anlamda en tatsız olanıdır. Bu yüzden hastaların çoğu bu soruna yöneliyor. Dikkatli olun, çünkü birikintinin kusurlu bir şekilde çıkarılmasından sonra, bir skar kalabilir veya ikinci bir oluşum meydana gelebilir.

Görünüm nedenleri

Ana provoke edici faktör, insan papillomavirüsünün zayıflamış bağışıklığı ile vücuda girmesidir. Aslında, hiçbir tehlike taşımamaktadır, ancak HPV aktivitesi azalıncaya kadar vücutta tekrar tekrar siğillerin ortaya çıkabileceğidir.

Genel olarak, virüsün çocukta bu tür temel aktivasyon nedenlerini ayırt edebiliriz.:

Çocuklarda siğillere etkili tedavi yöntemleri
 • Zayıf bağışıklık. Bağışıklık sistemi yetersiz olduğunda, diğer virüslere ve
  enfeksiyonlar "Yeşil ışık" HPV alır ve tüm insanların yarısından fazlasına maruz kalır;
 • Kişisel hijyen kurallarına uyulmaması. Özellikle bu, diğer insanların havlularının kullanımı, kendi ayakkabılarını giyme, kirli bir yüzeyle temas veya anaokulunda ortak oyuncaklarla oynamak için geçerlidir;
 • Uygun olmayan ayakkabılar. Sıkı ayakkabılar sadece papilloma gibi sorunlara yol açmaz. Ayrıca, kuru ve temiz olduğundan emin olun;
 • Yüzme havuzu. Çocuk yüzme bölümünü ziyaret ederse, halka açık havuz da kirlenme kaynağı olabilir;
 • Kişisel iletişim Bir siğil olabilir "Pick up" ve insan HPV'si ile enfekte olan başka bir kişiden. Bu esas olarak aktif aşamasındadır.

Ancak kurbağayla temas ettikten sonra parmağın parmağında görünebileceği ifadesi bir efsanedir. Aslında, bu sadece bir HPV taşıyıcısı ile iletişim halinde olmanız durumunda mümkündür.

Modern tedavi yöntemleri

Papillomalar hem çocuklar hem de yetişkinler için çok yaygın bir sorundur. Bu nedenle, modern tıbbı çıkarmak için en basitinden en radikal olana kadar birçok yolu biliyor.

Hastaneye bebek Trek ise - o stres, sen eczacılığa ilişkin malzemelerin çeşitli kullanım ve kendi papillomların kurtulabilirsiniz. Her şeyden önce, merhem gibi ilaçlar hakkında konuşuyoruz. Virüsü bastırır ve cildin büyümesini yok ederler. Salisilik veya karbonik aside dayanabilirler.

Çocuklarda siğillere etkili tedavi yöntemleri

Ayrıca, özel yamalar sıklıkla kullanılır. Özellikle, bu tür durumlarda, siğil çocuktan kol üzerindeki geri çekilme ihtiyacı olduğu için uygundurlar. Yama, salisilik asit ile muamele edilmiş bir tarafa sahiptir ve tam olarak papilloma büyüklüğüne uygulanır. Belirli bir süre sonra, birikme kurudu ve ortadan kayboldu. Neoplazmı ortadan kaldırmak için, normal cildin yüzeyinin üstünde çıkıntı yapan çıkıntıyı çıkarmak değil, aynı zamanda kökün kendisini de çıkarmak önemlidir.

Aksi halde, birikimin yeniden ortaya çıkma riski çok yüksektir. Buna ek olarak, bazen problemden, örneğin bacaklardan veya yüzlerden acilen kurtulmanız gerekir.

Bu yüzden daha radikal yöntemler kullanabilir ve bu yöntemlerden biriyle siğil çıkarma işlemini yapabilirsiniz:

 • Cerrahi. Bu, papilloma her zamanki yöntemlerle bir kök ile oyulduğunda geleneksel bir yöntemdir. Dezavantaj, etkilenen bölgede bir iz kalması olabilir. Ek olarak, çocuklar yara izi oluşturacak olan yarayı alabilirler;
 • Lazer Bu seçenek modern tıp kurumları için daha uygundur. Bir lazerin kullanılmasıyla, birikme farkedilir bir iz bırakmadan koterize edilir ve çıkarılır;
 • Kriyoterapi. Bu yöntem en popüler olanlardan biridir, çünkü tümörün tamamen sıvı azot yardımı ile donmasını ve en az çabayla çıkarılmasını sağlar. Aynı prensipte hareket ederek, özel ürünleri eczanede de satın alabilirsiniz.

Geleneksel Tıp Yöntemleri

HPV sıklıkla belirli bir tehdit oluşturmuyorsa, çocuklarda siğillerin tedavisinde geleneksel tıp yöntemleri kullanılır. Onlarca yıllık uygulamada, çeşitli araçların kullanılmasını içeren birçok yaklaşım birikmiştir.

En popüler tedavi seçenekleri şunlardır::

Çocuklarda siğillere etkili tedavi yöntemleri
 • Karaturp. Horseradish'i ince bir rende rendeleyin ve bulamaca tuz ekleyin. Daha sonra kütle bir kompres şeklinde vücuda uygulanır veya etkilenen bölgedeki deriye sürülür. Suyu kullanmak en iyisidir;
 • Ekşi krema ile tuz. Ekşi krema tuzla karıştırılır ve papillomlar tarafından oluşum yerlerinde sürtme için kullanılır;
 • Konu. Özellikle bu yöntem, parmak üzerindeki oluşumları kaldırmak için kullanılır. Yapmanız gereken tek şey, kan dolaşımını engellemek için papilloma bacağını bir iplikle sıkıca sarmaktır. Sonra ölmeye başlar ve kuruduktan sonra çıkarılabilir. Sıkı bir bandaj da kullanabilirsiniz. Bu gibi yöntemler, yakın dokuların nekrozunu önlemek için dikkatli bir şekilde kullanılır;
 • Pelinlerin kaynatılması. Çim pelin kaynar su dökün ve birkaç saat sonra süzün. O zaman günde 3-4 kez losyon yapmalısınız;
 • Soda. Virüsün kendisini kurutmak ve savaşmak için tepsileri kullanın ve kabartma tozu ilavesiyle sıkıştırın;
 • Ham patates ve mumlu kağıt. Patatesleri en küçük rende rendelemek ve bulamacın gövdeye tatbik edilmesini ve sonra mumlu kâğıt ile kütleyi örtmek ve üstüne bir bandaj uygulamak gereklidir. Böyle bir kompres birkaç saat ve en iyisi de gece boyunca bırakılmalıdır;
 • Dağ kül suyu. Sadece eğitimin kendisine günde birkaç kez uygulanır;
 • Sirke ile sarımsak. Sarımsaktan suyu sıkın, sirke ile karıştırın ve kalınlaştırmak için biraz un ekleyin. Siğillere çok uygulayın ve yara bandı ile örtün. Birkaç gün sonra, alçı ölü papilloma ile birlikte çıkarılır;
 • Kırlangıç ​​otu. Bu bitki, ya da portakal suyu, en etkili araçlardan biridir. Etkilenen bölgeyi düzenli olarak yağlamak yeterlidir. Ayrıca eczanede esansiyel yağlar içeren konsantre bir madde satın alabilir ve bu da sizi birkaç gün içinde var olan bir problemden kurtarabilir;
 • Aynısafa. Ayrıca dışsal büyüme yerel işleme için kullanılır.
Çocuklarda siğillere etkili tedavi yöntemleri

Foliküler siğillerin çocuklarda tedavisi dikkatli yapılmalıdır. Bahşişin kendi başına kesilmesi tavsiye edilmez, çünkü bu, büyük olasılıkla, problemin etkili bir çözümüne yol açmayacaktır, bunun yanısıra genellikle çok acı verici bir prosedürdür. Ayrıca yarayı enfekte etme riskiniz vardır.

Bekleyebilir ve herhangi bir işlem yapamazsınız. Siğiller kendi başlarına ve beklenmedik bir şekilde göründükleri gibi geçebilirler.

Vücut bağımsız olarak HPV ile savaşacak ve tümör ortadan kalkacaktır. Ancak süreci hızlandırmak istiyorsanız, geleneksel veya geleneksel tıptaki yukarıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 2