Doğum yokluğunda doğum nasıl uyarılır? | pangudownloads.com
Ben annem

Doğum yokluğunda doğum nasıl uyarılır?

Emeğin uyarılması emeğin yapay tetiklenmesini ima eder. Böyle bir egzersiz, hamileliğin herhangi bir zamanında gerçekleştirilir, ancak çoğu zaman aşırı ya da zayıf nöbetler ve girişimler ile gerçekleştirilir.

Doğum yokluğunda doğum nasıl uyarılır?

Her gecikmenin uyarılması gerekmez, bu yüzden doktorlar durumu tek tek analiz eder.

İndüksiyon için tıbbi endikasyonlar:

 • Hamilelikte, özellikle plasentada anormal değişiklikler veya bebekte anormallikler tespit edilirse;
 • Fetusun yaşamı için risk oluşturan plasentanın erken ayrılması;
 • Bazı durumlarda - geç toksikoz;
 • Erken su sızıntısı rahim rahim ağzından enfeksiyona yol açar;
 • Hamile bir kadının hastalıkları, örneğin, diyabet mellitus.

Dönem önemli ölçüde gecikmişse ve doktorlar stimülasyon reçete ettiyse, kendi başınıza acele etmeyi deneyebilirsiniz.

Evde emeğin uyarılması birkaç alternatif yöntemin kullanılmasını içerir:

 • Akupunktur veya akupunktur. Çok ince iğneler özel noktalara yerleştirilir. Çin felsefesinde, bu tür eylemler vücudun enerjisini harekete geçirir ve vücudun belirli organlarını ve sistemlerini etkiler. Prosedür sadece bu alanda bir uzman tarafından yapılmalıdır;
 • İshalin yanı sıra bulantı ve kusmaya neden olduğu için doğumun uyarılması için Hint yağı oldukça nadiren kullanılır. Kendi içinde bu madde güçlü bir müshildir. Bağırmayı uyarmak, rahmi etkiler ve bu da sözleşmeye neden olur. Standart doz 114 ml'dir (portakal suyu veya ½ çorba kaşığı soda ile karıştırınız). Birinci ve ikinci dozlar arasındaki aralık 12 saat olmalıdır;
 • Köri. Baharat, hint yağı, bağırsak ve rahim üzerinde aynı zamanda davranır. Bununla birlikte, baharatlı gıdaya alışkın olmayanlar, gebeliğin son haftalarında bu nadir bir durum olmasına rağmen, mide yanması yaşayabilir;
 • Ananas. Bu meyveler, uterusu yumuşatmaya yardımcı olan enzim bromelaini içerir. Ancak en az 7 parça yemek yemelisiniz. Yan etki - büyük miktarda bromelain ishale neden olabilir;
 • Şifalı otlar Alış verişleri sırasında, hamile kadınlar için birçok bitki yasak olduğundan jinekoloğa danışmak gerekir. Stalker güçlü ve kılcal şekilli olarak adlandırılabilir. Bununla birlikte, resmi tıp, bu tür yöntemler konusunda oldukça kuşkulu;
 • Homeopatik preparatlar. Kullanmadan önce daima bir homeopatik doktora danışmalısınız;
 • Ahududu yaprakları zayıf kavgaları güçlendirmek için kullanılır. Araştırmanın sonuçlarına göre, işgücünün ikinci aşamasının seyrini önemli ölçüde hızlandırabileceği ve obstetrik araçların kullanımını azaltabileceği ortaya çıkmıştır. Kabul hamileliğin 32 haftasında başlamak için tavsiye edilir. Bu durumda, sadece belirlenen tarihte, vücut harekete geçecek yeterli sayıda gerekli maddeyi biriktirecektir. Yapraklar normal çay veya tablet halinde alınabilir.

Jel doğuma neden olur

Bu yöntem en çok korunanlardan biridir. Özel maddeler, hormonal bir arka plan oluşturarak doğum serviksini hızla hazırlar. Jelin kendisi doğrudan serviks içine enjekte edilir.

Çare bileşimi prostaglandin maddeleri içerir. Rahim üzerinde hareket ederler, boynunu yumuşatır ve açarlar. İlacın kullanılmasından sonra, doğum 40 dakika içinde başlar - 4 saat (kadının bireysel özelliklerine bağlı olarak).

Prostaglandinler, uterus kaslarının kasılmasını stimüle eden endojen oksitosinin salgılanmasını uyarır ve aynı zamanda boynu da orta derecede yumuşatır.

Oksitosinin aksine, prostaglandinlerin plasenta ve utero-plasental kan akışını bozmadığını belirtmek gerekir. Ve kavgalar daha koordineli ve yumuşak hale gelir.

Doğum stimülasyonu için jel, posterior vajinal tonoz içine bir şırınga ile enjekte edilir. Bundan sonra, hasta yaklaşık yarım saat sırtüstü yatmalıdır. Her 6 saatte, doktorlar serviks ve hastanın durumunu kontrol ederler. En az 3 cm'lik bir açıklama gözlenmezse, jel yeniden eklenir.

Maksimum doz 3 miligramdır. Hafif doğumlar için bir mg önerilir, 2 - ilk uygulamadan sonra böyle bir şey yoksa.

Jel tanıtımı için kontrendikasyonlar: dar pelvis; Kötü fetal durum (kardiyomitör endikasyonlarına göre); çocuğun yanlış tanıtımı; Doğumlar doğal olarak kontrendike olduğunda hamile bir kadında sağlık sorunları (sezaryen reçete edilir).

Evde doğumun doğal uyarımı

Doğum yokluğunda doğum nasıl uyarılır?

Nipellerin masajı, emeği uyaran bir hormon olan oksitosin üretiminde artışa neden olur. Ayrıca, işin seyrini ve sonucunu etkiler. Bu yöntem tam bir garanti vermez, ancak bunlara da zarar vermez.

Masaj, krem, sabun ya da başka bir ilaç uygulayarak günde birkaç kez 10 dakika yapılmalıdır. Kontrendikasyonlar yüksek tansiyon, geç toksikoz (pre-eklampsi) ve gestasyonel diyabeti içerir.

Ayak bileği ekleminin üstünde 4 parmak bulunan noktaya tıklayarak. Bu yöntem biraz akupunktur gibidir. Basmak için, 3 kez tekrar etmek için 15 saniye boyunca farklı açılarda gereklidir.

Merdivenlerin üzerinde sağa ve sola doğru dönüşümlü olarak ilerlemek. Bu tür hareketler aktif olarak pelvisi içerir.

Seks de doğumun mükemmel bir doğal uyarıcısıdır. Orgazm uterus kasılmalarına yol açacaktır. cinsel ilişki sırasında oksitosin üretilir ve semen etkisi altında serviksi (semen içinde mevcuttur, prostaglandinlerin büyük miktarda) yumuşatır.

Sular kaçmadan önce seks yapmaya izin verilir. Plasenta previa ve anamnezde vajinal kanama ile kontrendikedir.

Doğumun uyarılması için tabletler

Bazı durumlarda, doktorların yapay olarak sentezlenmiş antihistojenlerle tablet almaları gerekmektedir. Bu tip ilaçlar, progesteron üretiminden sorumlu olan uterus reseptörlerini bloke eder. Buna göre, hormonların dengesizliği indüksiyona yol açar. Ayrıca uterusun serviks olgunlaşır ve daha hızlı açılır.

Hamileliğin bu aşamasında, bu yöntem anne ve fetus için tehlikeli değildir. Uygulamada, ilaç kullanımının sezaryen olasılığını azalttığı kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, bir dizi kontrendikasyon vardır: diabetes mellitus; kanama bozuklukları; astım; bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü; adrenal yetmezlik ve karaciğer yetmezliği.

Doğum stimülasyonu için Foley kateter

Yöntem, öncekilerden daha az etkilidir. Ayrıca, hamile bir kadının enfeksiyon olasılığı artar ve uygulama prosedürü yeterince ağrılıdır.

Etkinlik sırasında, servikse bir balon kateter yerleştirilir. Ardından balon hava ile doldurulur. Cihazın diğer ucu, doğum sırasında kadının kalçalarına bağlanır. Avantajlı olarak, yöntem, serviksin olgunlaşmasını hızlandırmak için 12-24 saat boyunca kullanılır.

laminaria

Geçmişte laminarya çubukların kullanılması çok popülerdi, ancak çoğu zaman prosedür enfeksiyona yol açtı. Bununla birlikte, modern tıp yeterince büyük miktarda etkili sterilizasyon yöntemi geliştirdi ve kelp tekrar popüler hale geldi. Çubuklar, sıvıları emme kabiliyetleri iyi bilinir. Bu nedenle, şiştikleri ve genişlettikleri servikse yerleştirilirler.

Bu yöntem en basitlerinden biridir, anestezi gerektirmez, basıncı etkilemez ve alerjik reaksiyonlara yol açmaz. Kontrendikasyonlar: Amniyotik sıvının erken boşalması, plasenta previa, kord yaralanması, serviks veya vajinada iltihaplanmadır.

Hamile kadınlar için doğumları teşvik etmek için egzersizler

Doğum yokluğunda doğum nasıl uyarılır?

En etkili egzersiz yürüyor. Daha erken bir tarihte, bebeği pelviste çıkarmaya yardımcı olur. Ek olarak, bir kadın dikey konumda olduğunda, bebeğin çıkışa doğru hareket etmesi daha kolaydır.

Eğimler de önerilir. Örneğin, zemine bir şey serpebilir ve toplamak için (bezelye, fındık, kibrit, vb.) Eğebilirsiniz.

Fitball ile egzersiz yapmak en etkili olanlardan biridir. Hamile kadınlar için kurslara devam edenler, bu spor ekipmanının avantajlarını uzun zamandır takdir etmişlerdir. Hem hamilelik sırasında hem de kavgalar sırasında kullanılır.

Vücudun boyun eğdirilmesi, omuz kuşakları üzerinde bir yük veren dumbalı manipülatörler olabilir. Aktif dans ve yüzme sürecinin yanı sıra aerobik sürecini de önemli ölçüde hızlandırın.

Umarız doğumun uyaran olmadan geçecek ve eğer bir şeye ihtiyacınız varsa, doğum yapmaya neden olacak ilaçlarla yönetmeyeceksiniz. Hızlı ve kolay teslimat!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 5