Ben annem

Duygular boğulduğunda: Bir çocukta histerikleri nasıl durduracaksınız?

Duygusal durum, her insanın önemli bir parçasıdır. Onun yardımıyla iç deneyimlerimizi iletir veya herhangi bir olay, eylem vb. Duygusal durumu kontrol etmek zordur, deneyim ile gelir. Pek fazla insan bununla gurur duyamaz, olgun bir yaşa ulaşır, o zaman çocuklar hakkında konuşurlar. Özellikle çocuk konuşmayı öğrenmediği sürece, duyguların ifadesi onun yetişkinlerle olan tek temasıdır.

Contents

Çocukların histerikleri ne diyor?

Duygular boğulduğunda: Bir çocukta histerikleri nasıl durduracaksınız?

Çocuklar hızlı büyür, ancak daha hızlı öğrenirler. Çoğu zaman, bu nitelikleri hafife alıyoruz ve sonuç olarak, eğitimde önemli anları kaybediyoruz, bu da daha sonra pişman olmaya başlıyor.

Çocuk tantrumları, her ebeveynin hayatında zor bir dönemdir. Çocuk aktivitesinin bu tezahürünün başlangıcında kesin bir gün ve saat yoktur.

3 yıl bir kriz – Birçok ebeveyn çocuk çocuklarda artan duygusal aktivitesi ile karakterize bile özel bir terim vardır 3 goda.V tıp döner sonra bu tür saldırıları fark etmeye başlar.

Birçok kişi şaşıracak, ancak çocuk histerikleri zaten 10-12 aylıkken ortaya çıkmaya başlıyor ve bu oldukça normal bir durum.

Bu çağda başka bir şekilde, çocuklar arzularını ve duygularını ifade edemezler.

Bebek büyüdükçe, o yavaş yavaş bir kişi olarak kendini farkına varır ve odada yalnız bırakılırsa zaten sen bağırabilirsin ve anne hızla çalışan gel sözde mantıksal tsepochki.Naprimer inşa edebilirsiniz.

Veya teklif edilen kaşık ve memnun prietom wince uzak dönecek birkaç kez besleme sırasında eğer – bu, daha vb beslemeyin olasıdır Ve yakında bebek kadar histerik onların ayarlamak için dans ebeveynleri zorlayabilir anlamak başlıyor …

diye ağlayan yaptığı manipülatif gücünü fark kırıntı değil tüm ebeveynler fark edebilirsiniz olduğunu, başka sizinle iletişim ve bu edemez kadar ince olan bir bölgeye geçiş eşiğinde. Çocuk yetiştirme sürecinde bu anı dikkate almazsanız, daha sonra ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Neyi manipüle etmeye çalıştığınızı anlamak için zamanında nelere dikkat etmelisiniz?

Bir histeriğin çocuğunda – nasıl sakinleşir?

Duygular boğulduğunda: Bir çocukta histerikleri nasıl durduracaksınız?

Büyürken, bebeğin duygusal durumu iki şekilde ifade edebilir – bu bir kaprisli ya da histeriktir.

kapris– Bu, başkalarını manipüle etmeyi amaçlayan bilinçli bir eylemdir. Bu, çocuklar tarafından kullanılan en yaygın yöntemdir. Yetişkinlerin zayıflık göstermesi ve bir bebeğin ağzını dinlemeyi istememesi, arzularını tatmin etmesini amaçlamaktadır.

Kaprisler istenen sonucu biraz getirmezse, histerikler başlayabilir. O zaman tatlınız yere serpildi, yüksek sesle çığlık atıyor, ayaklarını sıkıyor, genelde dikkat çekmek için her şeyi yapıyor.

sinir bozukluğu – Bu daha karmaşık bir psikolojik süreç. Bu durumda olmak, kırıntı duygularını kontrol edemez, ve onun, yetişkinlerin yardımı olmadan başa çıkmasının zor olacağı ve sürecin devam edebileceği anlamına gelir.

Bebeğinizin şiddetli tepkisinin, sizden belirli bir tepki veya eylemden kurtulmak için tek başına arzuyla kışkırtıldığına inanıyorsanız. Çocuğa çığlık atmanın etkileyebileceği bir yöntem olmadığını açıklamaya çalışın. Çocukların ağlamasını göz ardı etmeyin, bu davranış hızla bir histerya uygun bir çocuk provoke edecek.

Çocuklarda artan sinirlilik, 3 yaşına daha yakın ortaya çıkmaya başlar ve bir açıklama vardır. Bu sırada, çocuğun hayatında ilk büyük değişiklikler meydana geldi, grubun anaokuluna yaptığı ziyaretin başlangıcı.

Birçok manipülatör orada ciddi fikirler ortaya atıyor ve hepsi de ebeveynlerine acıyor ve kendilerini anaokulunun dışında buluyor. Güçlü olun ve provokasyonda bulunmayın, anaokulu sadece güvenli bir alan değil, aynı zamanda kırıntılarınızın tam gelişimi için bir yer.

Anaokulu – çocuğunuz için ilk zor dönüm noktası

Sadık – karapuz’un hayatın ilk derslerini aldığı yer burası. Diğer bir deyişle, bir takımda yaşamayı ve çalışmayı öğrenin.

Ebeveynler anaokulu hakkında son kararı verdiğinde, kelimenin tam anlamıyla çocuk yeni bir hayata başlar. Bir gecede, dünya değişti, geçen 3 yıl boyunca ona aşina oldu. Uzun zamandır ebeveynleri olmadan kalmaya başlar ve onun için en acı olan şey, artık yetişkinlerin artan ilgisinin konusu olmadığıdır. Bir şekilde oyuncak paylaşmak, istediklerini yediğinizde ve uyumak istediğinizde yemek yemeniz gereken bir yerdedir. Bütün bu ve diğer birçok faktör, bebeğin konfor bölgesini kaybetmesine ve bunun sonucunda aktif olarak başkalarına göstermeye başlamasına katkıda bulunur. Bunun teyidi, histeriğe dönüşen sık ödüller haline geliyor.

Ancak, yalnızca durum üzerindeki kontrol kaybının olmaması, olumsuz duyguların kırılmasında bir çöküşe neden olmaktadır.

Bebek anaokuluna gitmeye başladıktan sonra birçok ebeveyn, aşağıdaki değişiklikleri farkedin:

Duygular boğulduğunda: Bir çocukta histerikleri nasıl durduracaksınız?
  • – iştah yağmalarını;
  • – anaokulundan sonra, evde bir çocuk tacrumları toplar;
  • -gece ağlayabilir ve uyanabilir;
  • -sabahları isteksizce ve zorlukla uyanır.

Bütün bu metamorfozlar kolayca açıklanabilir. Çocuğun psikolojik geçmişi henüz oluşmamış ve bu nedenle kolayca heyecanlandıracaktır.

Her duygu, ister iyi ister olsun, dışarı çıkmalıdır. Bebekler, yaş özelliklerinden dolayı fiziksel olarak duygusal olarak daha aktiftir. Keskin bir etkinlikten diğerine geçiş yapamazsınız.

Örnek olarak, tipik bir hane durumu: yatmadan önce bir çocuk histerik başlar. Psikologların dediği gibi, bu, vajinadaki çocuğun aşırı aktif aktivitesine normal bir tepkidir. Bebeğinizin geceleri huzur içinde uyutmasını ve uyanmamasını istiyorsanız, aşağıdaki gibi devam edebilirsiniz. Yaklaşık 1 saat yatmadan önce, sessiz televizyon yapmak çocuğunuzla bir hikaye okumak, bitki özü banyo yaparken tuvalete eklemenin etkisini arttırmak mümkündür.

Tüm bu eylemler küçük kızın sinir sisteminin yavaş yavaş sakin bir ritim geçirmesini sağlamak için yönlendirilecek ve gece çocuk histerik ile uyanmaz.

Bir çocuğu histeriklerden nasıl yıkarız

En önemli şey – anlamak, ne kadar harika ebeveynler olursanız olun, çocuk histeri dönemini geçemezsiniz. Tek yapabileceğiniz, kendinizi ve bebeğinizi psikolojik olarak hazırlamaktır. İşte işe yarayacak bazı ipuçları.

Ebeveynler demir kuralını anlamalıdır: histeriklerin ne kadar güçlü olursa olsun, kişinin içsel sakinliğini ve korunmasını gözlemlemesi gerekir.

Çocuğun histerikleri ya da durumu çözme arzusu ne olursa olsun, yapabilecekleriniz:

Duygular boğulduğunda: Bir çocukta histerikleri nasıl durduracaksınız?
  • Çocuk yaramazsa, dikkatini başka bir şeye çevirmeye çalışın ve sorun kendini çözecektir;
  • Eğer histerikler söz konusuysa, sözlü olarak bebeğe davranmaya çalışmayın, bu anlarda sadece sizi duyamaz. Bu durumda en iyi çözüm, sizin kucaklama olmak bebeğin yanında oturup ona obnimite.Glavnoe koşulu düzenlenen olurdu – tüm çocuklar hissediyorsun, çünkü içtenlikle ve sevgiyle yapılmalıdır;
  • Histeri uyumu kalabalık bir yerde gerçekleşirse, kendinizi ve çocuğu olası katılımdan korumayı deneyin. “Sempatizanları” yabancı. Bu iş sadece senin ve çocuğun ilgisini çekiyor. Kırıntının izleyiciyi çalma arzusu ve daha sonra rascal’ı sakinleştirmesi daha zor olacaktır;
  • Çocuğunuzu sakinleştirdiğinizde, doğrudan gözünüze bakın – bu önemli bir psikolojik cihazdır. Konuşmanızın sessiz ve mümkün olduğunca sakinleştirici olmasına izin verin;
  • Fırtına dibe geçtikten sonra, bu fırtınalı reaksiyonun neden olduğu bebekle sakin bir şekilde uğraşmaya çalışın. Ona neden böyle yaptığını ve çocuğun istediği gibi olmadığına emin ol. Böylece, skandal yapmak yerine, onun sözlerini konumlandırmaya çalışmasını öğreteceksiniz. Özellikle bu yöntem 3 yaşında bir çocukta histerik belirtilerin ortaya çıkmasıyla ilgilidir.

Bir çocuğu histeriklerle nasıl sakinleştirebileceğine dair tavsiyeyi kabul ederseniz, sizin için çok zor olmayacaktır.

Böyle şiddetli duygulara tepkinizin daima aynı olması gerektiğini unutmayın. Bu durumda çocuk hızlı bir şekilde sizden hiçbir şey elde edemeyeceğini öğrenir. Ve bu tür duygusal patlamalar daha sonra daha az ve daha az gerçekleşir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply