Ebeveynler sineşi hakkında ne bilmeli? | pangudownloads.com
Ben annem

Ebeveynler sineşi hakkında ne bilmeli?

Sineşi gibi bir fenomen sadece küçük kızların anneleri için bilinmemektedir. Komşu organlara yapışması sıklıkla karşı cinste ortaya çıkar..

Ebeveynler sineşi hakkında ne bilmeli?

Erkeklerde oluşan sünnet derisinin sinüsü, penisin başını ve sünnet derisinin kendisini bağlayan sivri uçlardır. Bununla birlikte, eğer bu fenomen kızlarda olmayabilirse, doğumdan hemen sonra hemen hemen tüm erkeklerin küçük ve çok ince sivri uçları vardır; yani, bebek büyüdükçe birbirinden ayrılacak olan konjenital sineşi.

Self-dilüsyon, prepusun sebasöz bezini salgılayan enzimlerin yardımıyla oluşur. Bu ayrıca spontan ereksiyonlarla da kolaylaştırılmaktadır. 3 yaşına gelindiğinde, bebeklerin% 70'inin adezyonları yoktur ve 17 yaşında genç erkeklerin sadece% 3'ünde adezyon yoktur.

Bazen mekanik hasar sonucu oluşan fizyolojik bir fimosis - skar dokusu söz konusudur. Bu fenomen, yeni doğmuş bebeklerde çok yaygındır ve çoğu vaka kendi kendine geçtiği için tedavi gerektirmez.

Kızlarda, erkeklerin aksine, küçük ve büyük labiaların sineşi varlığı her zaman bir patolojidir. Bazen diğer durumlarda konservatif tedavi mümkündür - operatif. Ancak her iki cinsiyette de sivri uçların kendiliğinden çözüleceği de olabilir. Fakat bu durum rahatsızlık yaratıyorsa, çocuğu doktora göstermek her zaman faydalıdır.

Sineşinin belirtileri

Patoloji aşağıdaki belirtilerle kendini gösterir:

  • Penis başını açığa çıkaramama, tamamen veya kısmen olabilir;
  • kaşıntı;
  • Inflamatuar süreçler (kızarıklık, şişme);
  • İdrar yaparken rahatsızlık (ağlama, kaprisellik vb.).

Adezyonların varlığı yukarıdaki semptomlarla birlikte değilse, ebeveynler endişelenmeyebilir. Genellikle erkeklerin sinüsleri çok incedir ve acı verici hislere neden olmaz.

Bazen kafa, tamamen açık değilse, iltihaplı hale gelir, bu nedenle çocuk acı çekebilir. Enflamasyonun nedeni genellikle smegimin altında büyük miktarlarda toplanan smegmadır (doğal kayganlaştırıcı peynir kıvamı). Yağlayıcı maddenin kendisi steril olmasına rağmen, örneğin, başakların ayrılması sırasında enfeksiyona girebilir ve böyle bir olumsuz etkiye neden olur.

Bu durumda, bebeğin penisi kızarır ve şişer, idrara sızıya eşlik eder, bazen de püye benzer sıvı deşarjı vardır. Tıpta bu iltihap, balanopostit denir ve zorunlu eliminasyon gerektirir.

Erkeklerde sinful sinüzit tanısı ve tedavisi

Normal muayene sırasında herhangi bir cerrah veya ürolog sineşi bulabilir. Vakaların büyük çoğunluğunda, bu fenomen doktorlar ve ebeveynlerin müdahalesi olmaksızın bağımsız olarak ortaya çıkar. Ancak tüm sünnet derisinin penisin başına bağlı olduğu söylenen syngeia, zorunlu tedavi gerektirir. Aynı şey balanopostit varlığı için de geçerlidir.

Erkeklerde sineşinin üremesi, lehimin doğal idrar yapma sürecine, skatrisyel fimozise ve çocuğun 12 yaşına ulaştıktan sonra başının açılmamasına neden olması durumunda da gereklidir.

Ebeveynler sineşi hakkında ne bilmeli?

Büyük erkeklerin hormonal artalanını değiştirmeye başlaması nedeniyle, 6-7 yaşlarındaki adezyonlardan başın bırakılması tavsiye edilir, bu nedenle enflamatuar süreçler geliştirme riski artar. Operasyon lokal anestezi altında bir hastanede yapılır.

Ancak, sivri uçlar ortadan kaldırılmadan önce, preoperatif hazırlık yapılır. Fizyoterapi, masaj, merhem uygulamaları gibi faaliyetleri içerir. Bu prosedürler sayesinde, adezyonların ayrılması daha az travmatik ve daha kalitatiftir.

Operasyonun kendisi, sineşi ve sünnet derisinin tek aşamalı bir ayrımıdır. Özel bir prob kullanılabilir veya uzman sadece elleri ile çalışacaktır. Ameliyattan sonra, enflamasyonu ve hastalığın nüksetmesini önlemek için genitallerin hijyenini gözlemlemek gerekir.

Yapışmaların önlenmesini önlemek için, ayrılmış bölgeleri 10 gün boyunca özel merhem ile tedavi etmeniz önerilir. Bu ölçüm, dokuların hasarlı bölgelere sahip olmasına rağmen tümörleri önlemeye yardımcı olur.

Her iki cinsiyette de tedavi prensipleri hemen hemen aynıdır. Yöntemler aynıdır. Hem labia minora hem de sünnet derisi ıslahı hastalığın derecesine, onu kışkırtan nedenlere, semptomların şiddetine ve çocukların yaşına bağlıdır.

Eklemenin önlenmesi

Enflamatuar süreçlerin gelişmesini önlemek için, bebeği akan suyun altında günlük olarak yıkamak gerekir. Bunu dikkatli bir şekilde yapın, preputial keseye su girmesini önleyin. Özellikle zorluklar varsa, başınızı kendiniz soymayın. Prepusun çok sayıda sinir ucu olduğu için, bu tür manipülasyonlar ağrıya veya başını tutabilir.

Ebeveynlerin çocuk bezlerini düzenli olarak değiştirmesi gerekir, en fazla 6 saatte bir, ancak her yarım saatte bir bebek banyosu düzenlemek daha fazla tercih edilir. Bu prosedür, enflamatuar süreçlere ve cinsel organlarda tahrişe karşı mükemmel bir önlemdir. Sıcak mevsimde, cinsel organların aşırı ısınmasını önlemek için bebek bezlerini kullanmayı bırakmak daha iyidir.

Bebeğin keten tamamen doğal olması gerekir. Pamuklu bebek kıyafetleri giymeniz tavsiye edilir. Çocuğun cinsel organlarının sıkıştırılmadığından ve iç çamaşırı tarafından aşılmadığından emin olun.

Bebeklik döneminde özel hijyen bakımı için önemlidir. Günlük banyo ve bağırsak hareketinden sonra yıkamadan oluşur. En az haftada bir kez, bebek sabunu veya jeli kullanmalısınız. Hijyen ürünlerinin seçimine çok dikkat etmelisiniz, parfümsüz, boyasız, deodorantlı, nötr asitli olmalı.

Bakterisidal ajanlar (mikropların öldürülmesi) günlük olarak tavsiye edilmez, sıklıkla kullanımda olduğu gibi cildin mikrobiyal ortamının dengesini bozarlar. Penisi yıkarken, prepusanın çıkarılması gerekli değildir. Böyle bir önlem bir doktor tarafından öneriliyorsa, bunu çok hassas bir şekilde yaparlar.

Ne zaman doktor çağırmak

Ebeveynler sineşi hakkında ne bilmeli?

Erken yaşlarda, hemen hemen tüm erkeklerde sineşi vardır ve bunlar normal bir fizyolojik durumdur. Glans penisin ve sünnet derisinin iltihaplanması her zaman yapışıklıkları gidermek için bir bahane değildir. Bir doktora zamanında erişim ile, evde tahriş tedavi edebilirsiniz. Erken yaşta, sünnet derisinin günahkar eti kaldırılmaz.

Cerrahi müdahale ihtiyacı, ancak tekrarlayan inflamatuar olayların ortaya çıkması durumunda ortaya çıkar. Anlık rüptürün ağrılı ve hoş olmayan bir işlem olduğunu hatırlamakta yarar vardır, bu nedenle sadece deneyimli bir doktor tarafından ve mutlaka tam lokal anestezi ile yapılmalıdır. Sivri uçları çıkarıldıktan sonra, tekrar ortaya çıkmasını önleyen bir tedaviyi gerçekleştirmek gerekir.

Çocuğunuzun sağlığını ve refahını dikkatle izleyin ve herhangi bir patoloji belirtisi tespit ederseniz - hemen bir uzmana danışın! Size ve çocuklarınıza sağlık!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 1