Fetusun uterustaki pozisyonu, çocuğun dönmeye başladığı zaman mı? | pangudownloads.com
Ben annem

Fetusun uterustaki pozisyonu, çocuğun dönmeye başladığı zaman mı?

Gelecek bebek doğum öncesi bir durumdayken, buna genellikle "fetüs" denir. Ama nadiren böyle bir kelimede gelecekteki anne, gelecekteki bebeğini karakterize edecektir.

Bebeğin rahimdeki doğru pozisyonunun önemi

Bir kadın çocuğunu ciddiye alır, onunla konuşur, egzersizleri yapar, böylece çocuk kafa kafaya döner.

Çapraz sunum, ve 4 - - pelvik veya kafa, ancak annenin karın bakan emek hazırlıksız Çünkü yedi dışında bu 3 olgunun 100 üzerinden 7 olguda emek elbiseli kadının Genellikle başlangıcı. Yani, doğum aynı zamanda doğal yoldan da geçer, ama daha uzun.

Fetusun uterustaki pozisyonu, çocuğun dönmeye başladığı zaman mı?

Kadınların gereksiz kaygılardan kaçınmak için çocuğun yükünü döndüğü uzunluğu bilmesi gerekir. Bu dönemde tüm yüzme ve jimnastik hareketleri normal kabul edilir - çocuk dönmeye başladığında, ekstrauterin yaşam için hazırlanır. Uzuvların bükülme-uzama yeteneklerini geliştirir, depolama tankının duvarlarından geri döner, kendi ekseni etrafında döner.

Bu vardiyalarla gelecekteki bebeğin durumunu yargılayabilir.

Eğer fetus donarsa - onunla her şeyin iyi olmadığı sonucuna varabiliriz. Çok yoğun yuvarlanma - aynı zamanda rahatsızlıkların görünümünü de gösterir.

Amniyotik sıvıda hareket

20-22 haftalara kadar, fetus daha fazla veya daha az sakince davranır. O atlar ve delirir, ancak etkinlik 23-24. Haftada görünmeye başlar. Bu sefer çocuk dönmeye başlar - o zaman baş aşağı, sonra aşağı, sonra karşı karşıya. Bir kadın, hangi pozisyonda bulunduğu periyodik olarak ortaya çıkan çıkıntılarla yargılayabilir.

Bir kadının pertürasyon sayısına göre hamileliğinin durumunu bağımsız olarak değerlendirebileceği özel yöntemler vardır.

Bu yöntemlerin hangi saatlerde kullanıldığını bilmek gereklidir.

Fetusun uterustaki pozisyonu, çocuğun dönmeye başladığı zaman mı?
  • Pearson yöntemi. 28 hafta hamile kalmak pertürbasyon sayısını not eder. dikkate değer "Ayaklanma" 21.00 9.00 en az 10. olmayabilir Fakat akılda tutmalı dan - Bir kadın aktif bir yaşam tarzı yol açarsa, fetusun hareket o sadece fark etmiş olabilir - bir çocuk genellikle hep bir ağızdan annenin eylemlere ters. Ancak, bir kriter var - hala en az 7-8 dikkat çeken dalgalanmalar yapmalı.

Genel metodoloji - sayım 26 haftadan başlar. Bu durumda, sayım da sabah başlar, ancak en uygun olduğu zaman, fetüsün tüm hareketleri yarım saat boyunca 3 aralık için düşünülür. Bu yöntemin normal indeksi 30 dakika boyunca 4 harekettir;

  • Cardiff yöntemi. Uygun bir zamanda - ama yine de sabah bunu yapmak için tavsiye edilir - gelecekteki bebekler bu zamanda en büyük aktivite gösterir - fetus 10 kez hareket edene kadar sakin bir şekilde beklemek gerekir. Çekildiği süreyi not et "Jimnastik";
  • Sadowski yöntemi. Vardiyaları hesaplamak için akşam zamanı seçilir - kadın özgür, akşam yemeğinden sonra kan şekeri seviyesi yükselir. Sol tarafta uzan - bu en geniş alanı sağlar.

19.00'dan 23.00'e kadar tüm hareketler kesinlikle sayılır - eğer bir kadın bir poz içinde olmaktan yorulduysa, dinlenebilir, hareket edebilir ve hoşlanabilir. Bu, her zaman saymak zorunda olduğunuz anlamına gelmez - zaman aralığını ayarlarsınız. İlk saatte fetusun 10 kez hareket etme zamanı olduğunda, test yapıldı. Zamanım olmadı - bir saat daha bekle.

Motor aktivite eksikliği 2 saat içinde fark edildiğinde, gebeliği izleyen doktora haber vermek gerekir. Kesin olarak, bir fetüsün yetersiz hareketliliğinin ne ile bağlantılı olduğunu bulmak için ek denetimler yapmak gereklidir.

Kadınların fetusun hareketlerini tamamen öznel olarak değerlendirmelerine rağmen, tedirginlik durumunun öz-analizi, tespit edilen vakaların% 70'inde gebelik seyrinin patolojisini belirlemesine yardımcı olmuştur.

İstekli 1

Gestasyon süresi ne kadar uzun olursa, fetusun serbest yüzme şansı o kadar düşük olur. O zaten oldukça büyük, ciro yapmak zor. 33-36 hafta arasında, gelecekteki bebek ışığa çıkmaya hazırdır - başı, segmenti kadına ait küçük pelvise girerek, fetal mesaneyi 2 parçaya böler.

Fetusun uterustaki pozisyonu, çocuğun dönmeye başladığı zaman mı?

Eğer jinekologlara sorarsanız, hangi hafta çocuğun başını döndürürse, o zaman kesin bir cevabın elde edilmesi mümkün değildir. Aynı zamanda, tüm doktorlar, eğer fetus 34. haftaya kadar doğru yoldan dönmezse, ona yardım etmeye değer. Bunun için egzersizleri kendiniz yapmak mümkündür, ya da doğum uzmanları ayakta tedavi ayarlarında bir dönüş yapar.


Gelecekte bebek doğru sunum yapmazsa, sezaryen yapmanız gerekebilir.

Doğum hazırlık için jimnastik

Pelvik veya yan sunumda fetal bir darbe için egzersizler çok az farklılık gösterir.

Bebek için baş aşağı döndü ve küçük pelvis içine gitti, 3-4 kez bir sonraki "spor kompleksi" gerçekleştirmek gerekir.

Fetusun uterustaki pozisyonu, çocuğun dönmeye başladığı zaman mı?
  1. Yatağa uzanmak, yan yana dönerek;
  2. Yatakta kalkmadan, sırt üstü sırtüstü pozisyonda pelvisi 10 dakika yüksekte kaldırın. Bir kadının yeterli fiziksel eğitimi varsa, yapabilirsin "Huş ağacı", yok - sadece pelvisi yatağın yüzeyinden koparmaya çalışın ve altına bir yastık koyun;
  3. egzersiz "Kedi". Diz-palm pozisyonu kabul edilir. Hesaba "Zaman" - Kadın nefes alır, başını indirir ve omurgasını dışarı doğru büker. gider "İki" - baş yükselir, arka kıvrımlar, mide düşer - ekshalasyon;
  4.  Kadın, pozdan "Kedi" diz-dirsek pozisyonuna geçer, kuyruk sokumunu yükseltir ve başını indirir.

Çocuğu ters çevirmek için başka ne yapabilirim? Sol tarafa uzanın, eğer bebek baş aşağı ise ve eğer fetusun prezervasyonu enine veya eğik ise, bebeğin geleceği olan pelvisin bir tarafında oturun.

Alt bacak hafifçe bükülür, üst kısım keskin bir şekilde bükülür - mümkün olduğu kadar ve mideye getirilir. Daha sonra yukarıdan bükülen bacak, aynı anda karşı tarafa dönerek, tarafa doğru bükülmez. Egzersizler 3-4 kez tekrarlanır, "Kedi" 10'a kadar performans.

Eğer 36 haftaya ulaşılmazsa, doktor fetusu kendi başına döndürmeye yardım etmeye karar verebilir.

Poliklinik ayarlarında aşağıdaki eylemler gerçekleştirilir:

  • Bir kadın, özel jimnastik ile bağımsız egzersizlerde olduğu gibi aynı dönüşü gerçekleştirir;
  • Aynı zamanda doktor, çocuğun pelvisini yavaşça uterusun dikey eksenine yerleştirerek yönlendirir.
Fetusun uterustaki pozisyonu, çocuğun dönmeye başladığı zaman mı?

Bazı durumlarda, gelecekteki bir bebeğin yattığında, bir kadına anestezi yapmak için bir obstetrik dönüşten önce gerekli olabilir. Bu durumda, deri altından enjekte edilir. "Promedol".

Yeterli amniyotik sıvı varsa sadece yüksek fetal hareketlilik durumunda dönmek mümkündür. Dönüm oldukça riskli bir işlemdir. Eğer komplikasyonlar varsa - plasentanın ayrılması veya kan damarlarının sıkıştırılması - acil sezaryene sahip olmanız gerekir.

hamile bir kadın fakir bir geçmişi varsa: Farklı etyolojiler kronik hastalıklar, gebelik sırasında rahim içinde bulaşıcı bir hastalık yaşadı önceki ameliyatları gelen yara izleri vardı, sezaryen konusunda karar derhal alınır.

Yukarıdaki koşullar ile herhangi bir egzersiz yapamazsınız. Bebek 36 haftada serbest bırakılmaya hazır değilse bile, üzülmemelisiniz. rahim alt düştüğünde - nefes daha kolay olur, çünkü kadın chustvuet olduğunu, rahim diyafram üzerinde baskı durur - bu noktada motorun fetusun olasılığını arttırır ve o etrafında döner. Darbe haftada 38-39 olur.

Bu yüzden endişelenmeyin - çocuk nasıl davranılacağını bilir. Ve eğer aniden işe yaramazsa, bebeği güvenli bir şekilde teslim edebilecek her zaman deneyimli ebeler vardır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 77 = 79