Gebelikte Aflubin: kullanım endikasyonları | pangudownloads.com
Ben annem

Gebelikte Aflubin: kullanım endikasyonları

Elbette, birçok kadın hamilelik sırasında bağışıklığın önemli ölçüde azaldığını bilir. Özellikle bu, ilk trimesterde, hemen ardından gebe kalır. Bu, uterus kavitesinde döllenmiş bir yumurtayı sabitlemek için uygun koşulları yaratmayı amaçlayan ve bir yabancı cisim olarak reddini ortadan kaldıran tamamen doğal bir süreçtir. Bu bağlamda, bir kadın çeşitli soğuk algınlığına daha duyarlı hale gelir.

Gebelikte Aflubin: kullanım endikasyonları

Genellikle soğuk algınlığı sırasında, “Aflubin”.

Ilacı içmek mümkün mü “Aflubin” hamilelik sırasında? Rahimdeki bebeğin sağlığını nasıl etkiler? Herhangi bir kontrendikasyon var mı ve kullanıldığında hangi yan etkiler ortaya çıkabilir? Bu soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz.

Gebelikte Aflubin

Bu çare homeopatik gruba aittir. İki şekilde üretilmiştir: tabletler ve damlalar. İlacın bileşimi vitaminler D1, D2, D12, laktik asit ve yardımcı maddeler içerir.

İlacın güvenliği göz önüne alındığında, sık sık grip ilk belirtileri kaldırmak için vücut yanı sıra eklem ağrısı ve romatizmal yetmezliği gidermek için vücut, catarrhal ve viral hastalıklardan muzdarip döneminde bebeğin yatak sırasında reçete edilir.

Ek olarak, çoğu zaman bu araç, karmaşık terapinin bir parçası olarak kullanılır çünkü
Hastalığın birçok belirtileri. ancak “Aflubin” Asla ana ilaç olarak davranmaz.

Gebelikte Aflubin: kullanım endikasyonları

Bu homeopatik ilaç ısıyı ısı ile iyi bir şekilde düşürür, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Ek olarak, hem epidemikler sırasında profilaktik hem de viral hastalıkların tedavisi için kullanılabilir.

“Aflubin” Hamilelik sırasında, ilk trimester geldiğinde, dikkatli almanız gerekir. Bu, ürünün bileşiminin, bryony, gentian ve aconite ek olarak etil alkol içerdiği gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Bununla birlikte, bu sadece damlalar halinde mevcut olan preparat için geçerlidir. Bu maddenin tabletleri içermez. Etil alkol yerine, farklı gestasyon zamanlarında ve emzirme döneminde kesinlikle güvenli olan laktoz monohidrat-elementini içerirler.

Kontrendikasyonlar ve uygulama özellikleri

Gebelikte Aflubin: kullanım endikasyonları

“Aflubin” Hamilelik sırasında, 2. ve 3. trimester geldiğinde, ilacın tüm güvenliğine rağmen, sadece bir uzman tavsiyesi üzerine kullanılırlar. Bu, emziren kadınlar için geçerlidir.

Kesinlikle herhangi bir fon almak için tavsiye edilmez ve “Aflubin” istisna değildir. Kontrendikasyonlar gelince, o zaman bu ilaç, tek istisna onun bileşenlerinin herhangi birinin bireysel hoşgörüsüzlük değildir.

Klinik çalışmalarda yan etkiler tespit edilmedi. Ancak her organizma bireysel olduğundan, bireysel hoşgörüsüzlük veya aşırı duyarlılık ile, alerjik bir reaksiyon meydana gelebilir.

Ayrıca birleştirirken dikkat edilmelidir “Aflubin” diğer bazı ilaçlarla, grip veya soğuk algınlığı sırasında etkinliğinde bir azalma vardır.

Gebelik sırasında Aflubin nasıl alınır: 1, 2 ve 3 trimester

Tablet şeklinde salınan ajan, yemekten 30 dakika önce veya öğünden 1 saat sonra ağızdan alınır. Tek doz – tam çözünene kadar dil altında tutulan 1 tablet. Bir gün 3 ila 5 tablet gösterir. Ancak, bu sadece soğuk algınlığı semptomlarını durdurmayı amaçlayan tıbbi önlemler için geçerlidir. Damlalar aynı şekilde 10 damla tek dozda alınır.

Günlük norm, hastalığın seyri, hastanın durumu ve eşlik eden patolojiler tarafından yönlendirilen doktor tarafından belirlenmelidir. Kural olarak, tedavi süreci yaklaşık bir hafta sürer. Soğuk çekilmezse, semptomlar açık kalır, ilaç iptal edilir.

Gebelikte Aflubin: kullanım endikasyonları

Ayrıca yukarıda bahsedilen “Aflubin” önleme aracı olarak kullanılabilir.
Uygulamasına duyulan ihtiyaç, hasta insanlarla temastan sonra ve aynı zamanda soğuk mevsimde sıklıkla ortaya çıkan, vücudun güçlü bir aşırı soğutmasından sonra ortaya çıkar. Bu durumda, günlük oran 20 damla sıvı veya her zamanki 2 tablettir. Buna göre günlük oran iki doza bölünür.

Acil durum önleme iki gün sürmektedir.

Bununla birlikte, bu durumda, ilacın kullanımının uygunluğu, hamileliği yürüten doktorla tartışılmalıdır. Bir önleme aracı olarak, genellikle mevsimsel salgının başlangıcının beklenen tarihinden birkaç hafta önce önerilir.

Örneğin, alınması tavsiye edilir “Aflubin” Mevsimsel solunum hastalıklarının önlenmesi için, salgını Ekim ayında başlıyor. Bu durumda, ilaç 30 gün boyunca, günde iki tablet / 20 damla, bu dozu iki doza bölmek için içilir. Gerekirse, öğünden 30 dakika önce veya öğünden 1 saat sonra alın.

Aflubin hamile kadınlara randevu

Homeopatik gruba ait olan bu araç, karmaşık bir bileşime ve bileşenlerin etkileşime sahip olduğundan metabolizma için araştırılamaz. Bu nedenle, herhangi bir trimesterde dikkatle alınmalıdır. Aynı zamanda, sadece bir doktor tedaviyi reçete edebilir. Bu, doz ve tedavi süresi veya önleme için geçerlidir.

Bu durumda “Aflubin” ilk etapta bağışıklığı geliştirmek için bir yoldur. Bir bebeğin gebeliği sırasında kadın bedeni doğal olarak korunmasını azalttığından, bu ilacın amacı çok uygundur.

Gebelikte Aflubin: kullanım endikasyonları

Bununla birlikte, ilk trimesterde, mümkün olan her zaman uygulanmasından kaçınılması önerilir. Mesele şu ki, ortaya çıkmış olan bağışıklık, bir yabancı beden için onu yakalamış olan bir embriyonun reddini kışkırtabilir.

İkinci ve üçüncü üç aylık dönemde “Aflubin” Acil ve rutin önleme, solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi için içmek gereklidir.

Bununla birlikte, hamile kadının organizmasının özelliklerine göre yönlendirilmelidir.

İlaç, plasenta bariyerine nüfuz edemez, bu da anne karnındaki bebek için güvenli olduğu anlamına gelir. Ayrıca, bir yıldan küçük çocuklar için ve ayrıca kadınların emzirilmesi için sıklıkla reçete edildiği de unutulmamalıdır.

Hamilelik sırasında kullanılan Aflubin analogları

Bu ilaç, çocuğun yatağında reçete edilen tek iltihap önleyici ve antiviral değildir.

Grip ve soğuk algınlığı ile etkili bir şekilde mücadele eden analoglar şunlardır:

  1. “Anaferon”;
  2. “Arbidol”;
  3. “Antigrippin Ağrı”.
Gebelikte Aflubin: kullanım endikasyonları

Bu ilaçların hepsi, grip virüsü ve diğer soğuk algınlığı ile savaşmak ve solunum yolu enfeksiyonlarını önlemek için farklı gestasyon zamanlarında kullanılmaktadır. Önde gelen hamilelik doktoru, en uygun ilacın yanı sıra dozaj ve uygulama süresini de seçer.

Ayrıca, tüm bu araçlar aynı özelliklere sahiptir, aynı fiyat kategorisine aittir. Bununla birlikte, “Aflubin”, Geribildirime dayanarak, bir çocuğun yatağında soğuk algınlığı ile mücadelede en etkili olanıdır.

Tedaviye / önlemeye başlamadan önce, pozitif ve negatif noktaları tartmak için terapi dozu ve süresi hakkında bir uzmana danışmak gerekir. Bu ilacın temel avantajı, bebeğin geleceği için hipoalerjenik ve güvenli olmasıdır.

Bununla birlikte, alerjik bir reaksiyonun görünümünü dışlamak mümkün değildir. İlk üç aylık dönemde iyi bir neden olmadan almak için tavsiye edilmez.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

95 − = 86

Adblock
detector