Hamile kalma şansı nasıl artırılır: ilk defa | pangudownloads.com
Ben annem

Hamile kalma şansı nasıl artırılır: ilk defa

Bir bebek ister, ama tüm girişimler boşuna mı? Gebe kalma ve sağlıklı bir bebek sahibi olma şansını önemli ölçüde artıracak çeşitli öneriler vardır.

Anlayışı için doğru zaman

Hamile kalma şansı nasıl artırılır: ilk defa

Gebelik için en uygun dönem yumurtlama günüdür - yumurtalıktan fallop tüpüne olgun bir ovum çıkışı. Ovulasyon esas olarak siklusun ortasında, son adet kanamasının başlangıcından yaklaşık 14 gün sonra ortaya çıkar. Başlangıcını belirlemeye yardımcı olacak bazal sıcaklık grafiğine yardımcı olacaktır. Ölçümler sabahtan her gün, yataktan çıkmadan yapılır. Artan rektal sıcaklık ovulasyonu gösterir. Göstergeler yumurtlamadan yaklaşık bir gün sonra 0.2-0.6 ° C artar ve bir sonraki menstrüasyona kadar yükselir.

Yumurtlama gününü belirlemek, yağlama kıvamını (vajinal sekresyon) değiştirerek mümkündür - daha yapışkan olur. Ek olarak, yağlayıcı miktarı artar.

Artık eczanelerde yumurtlamayı belirleyen özel testler satın alabilirsiniz.

Hangi ilaçlar ilk defa hamile kalmanızı engelliyor?

Daha erken gebelik hormonal kontraseptifler tarafından düzenlenmişse, iddia edilen kavramdan 3 ay önce iptal edilir.

Anabolik steroidler hipofiz bezinin işlevini bastırır ve hormonal arka planı bozar. Steroidlerin erkekler tarafından uzun süreli kullanımı endokrin sistemde bozulmaya yol açar.

Hamile kalmak isteyenler için vitamin alımı

3 ay boyunca, her gün, folik asit içilmesi tavsiye edilir - bu nörolojik ve serebral fetal patolojiler riskini azaltır.

Onların derileri taze yeşillikleri, lahana, pancar, havuç, fasulye, bezelye, kepek, tohum, fındık, kepekli tahıllar, patates - alternatif - folik asit açısından zengin gıdalar.

Hamile kalma şansı nasıl artar: Bir yaşam biçimi

Uygun beslenme

Vitaminlerle zenginleştirilen diyet, vücudun sağlığının garantisidir. Her şeyden önce, menü kahve ve kahve içeren içecekleri içermemelidir, çünkü bu madde bir çocuğun hamile kalma şansını azaltmaktadır.

Koruyucular içeren ürünleri sınırlamak için bir süre tuzlu, füme, kavrulmuş, şekerlemelerin büyük miktarlarda reddedilmesi tavsiye edilir. Kandaki artan şeker, bir hormon olan adrenalin üretimini kışkırtır. "Saldırı" progesteron. İkincisi, sırayla, yağlayıcının salınmasını düzenler ve uterusun gebe kalmasını sağlar.

Menü, taze meyvelerin sayısını, folik asit bakımından zengin yiyecekleri artırır. Menüdeki hayvansal proteinlerin sayısının artırılması, örneğin, tavuk ve sığır etinden daha fazla yemek pişirmek için tavsiye edilir.

3 ay boyunca alkollü içeceklerin kullanımını tamamen ortadan kaldırır.

Spor aktiviteleri

Hamile kalma şansı nasıl artırılır: ilk defa

Her iki ortak da fiziksel formlarına dikkat etmelidir. Bu özellikle bir kadın için tavsiye edilir. Şekillendirme, dans etme, yüzme, yoga, çeşitli fiziksel egzersizler - tüm bunlar kasları güçlendirir ve vücudu gebelik ve doğum için hazırlar. Sırt ve karın basının kaslarına özellikle dikkat edilmelidir. Sonuncusu, gestasyon ve doğum sırasında ve sırt - bebeğin ortaya çıkmasından sonra destekler.

Bir çocuğu gebe kalma şansı, her gün sokağa çıkmakta ise, daha sıklıkla şehir dışına çıkmaktır.


Yükler ılımlıdır, çünkü zıt etkiye sahip olabilirsiniz - bedeni boşaltın.

Yüklerin düzensiz adetlere veya onların durmasına neden olur. Bu durumda, eğitimin hızını ve ritmini geçici olarak azaltmanız gerekir, ancak hiç pes etmeyin.

Cinsel yaşam ve başarılı duruşlar, hamile kalmaya yardımcı olmak

Hamilelikten önce ve yumurtlamadan bir hafta önce her gün seks yapmak zorunda değilsiniz. Bilimsel araştırmalar, yoğun bir cinsel yaşamı olan erkeklerde, düşük sperm sayımlarının - spermatogenezin iyileşme zamanının olmadığını doğrulamaktadır.

Her gün seks yapmana gerek yok. Bunu her geçen gün yapmak yeterli. Spermin ejakülasyondan 72 saat sonra aktif olduğu unutulmamalıdır.

En uygun pozisyonlar - bir kadında "misyoner" ve diz dirseği (sırasıyla, üst ve arkada bir adam). Gebe kalma şansı artar, eğer seks yaptıktan sonra, bir süre daha uzanır, pelvisi kaldırır.

Seks yapmadan önce, vajinal kayganlaştırıcının asitliğini değiştirebilen tuvalet kullanımı ilaçlarıyla çalışmak zor değildir. Sigara şüphe kesinlikle yasaktır. Yeterli geleneksel hijyen prosedürleri. Bunun nedeni, spermatozoanın, düştükleri ortamın kimyasal bileşimlerine çok duyarlı olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca sentetik yağ kullanmayın.

Hamile olmadan önce: Gebe için hazırlanın

Ailenin bir çocuk planlaması durumunda, gebe kalma ve gebeliğin seyri için elverişli koşullar yaratmak gerekir. Bebeğin hamileliği sırasında organizma daha yüksek yüklere maruz kalır, bu nedenle daha önce rahatsız etmeyen rahatsızlıklar daha aktif hale gelebilir. Bazı hastalıklar vücudun zayıf noktalarını etkileyebilir. Kavramsal olarak kadının mümkün olduğu kadar sağlıklı olduğundan emin olmak gerekir.

Hamile kalma şansını artırmak için, testler ve aşı bir dizi geçmesine, birkaç uzmanlık doktorları ziyaret etmeli - gerekli bir koşuldur, hatta en sıradan hastalıklar gebelik seyrini ve fetusun sağlığını etkileyebileceği için.

Doktorlar hamile kalmaya yardımcı olacak

Hamile kalma şansı nasıl artırılır: ilk defa

Gebe kalma şansını arttırmak için, her iki partner de terapiste önce dönmelidir. Doğum öncesi danışmanlık, gelecekteki ebeveynlerin bile şüphelenmediği hastalıkları tespit etmeye yardımcı olur. Bu, hastalığı iyileştirir veya hamilelik sırasında varlığını dikkate alır. Patolojiler hakkında bilgi sahibi olan doktorlar, toksikoz, ödem ve diğer hoş olmayan olaylarla ilişkili riskleri en aza indirebilirler. Ayrıca, belirli bir hastalığın neden olduğu düşük riski de önleyebilirler.

Bir kadının örneğin epilepsi veya şeker hastalığı gibi ciddi bir rahatsızlığı varsa, mutlaka bir uzmana danışması gerekir. Hastalığın başka tedavi yöntemleri / kontrolü sunabilir. Bu, bazı ilaçların fetüse zararlı olduğu ve anlayışa müdahale edebileceğinden kaynaklanmaktadır.

Hamileyken, dişçiye gitmeye değer. Belki de doktor, gelecekteki anneler için yasak olan bir röntgen çekmenizi tavsiye eder. Buna ek olarak, hastalıklı dişler - hamile bir kadının karşılaştığı son derece istenmeyen bir enfeksiyonun sıcak yatağı.

Hamilelik ilk kez ve bir bebek doğurmak bile görme ile ciddi sorunlar olabilir. Bir doktorun yasaklayabileceği tek şey, doğumu doğal olarak vermektir. Bu yüzden göz doktorunu ziyaret etmeye değer.

Genetik hastalıklar varsa, bir genetikçiyi ziyaret etmelisiniz. Bazen böyle patolojilerin varlığı nedeniyle gebe kalmazsınız. Ek olarak, bir genetikçi kalıtsal patolojilerin varlığında risk derecesini belirleyecektir.

Testler ve aşıları al

Gerekli bir sırayla geleneksel analizler verilir: kan, idrar, cal. Hazırlık sırasında, vitamin ve mineral kompleksleri reçete edilir. Genellikle gebeliği sırasında anemi önlemek için folik asit ile birlikte demir içeren ilaçlar reçete. Vücudun yararlı maddelerle doygunluğu, hamile kalma olasılığını artırır.

Bir kadın kızamıkçıktan şikayet etmediyse, bu hastalığa karşı bağışıklığın varlığı için bir analiz yapmalısınız. Sonuç negatif ise, aşılamaya değer. Hamilelik sırasında kızamıkçık, fetal defekt riskini artırır. Aşıdan sonra doktorlara sadece 3 ay sonra gebe kalmaları sağlanır.

Neden ilk kez hamile kalamıyorum?

Sorun, önemli ölçüde farklı olan birkaç nedenden kaynaklanabilir.

Bazı önemli olanları vurgulamak önemlidir:

  1. Spermada spermatozoanın yokluğu ya da tamamen yokluğu ve bunların uyuşukluğu;
  2. Yumurtlama ile ilgili sorunlar, yokluğu, genital organların patolojisi, örneğin, fallop tüplerinin tıkanması;
  3. Belirli partnerlerin hormonal uyumsuzluğu.

Hamilelik şansını arttırmak için, eşlerin birkaç sınava girmesi gerekir:

Hamile kalma şansı nasıl artırılır: ilk defa
  1. kadın ve erkek ikisi de - Genital enfeksiyonlar için taranacak (mycoplasmosis vb klamidya, sitomegalovirüs, gentialnyygerps.)
  2. Bir erkek için - spermin özelliklerini belirlemek için bir spermogram yapın;
  3. Bir kadın için - kan ve ultrasonla ilgili hormonal bir çalışma. Hormonal değişiklikler infertilitenin çok yaygın bir nedenidir. yumurtlama, döllenme için rahim hazır, gebelik ve böyle devam eder. D. Ultrason sürecine herhangi bir etki, örneğin anlayışı önlenmesi, myom adenomiyosisi, malformasyonlar hastalığı belirleyecektir yanı sıra yumurtalıkların fonksiyonel durumunu değerlendirmek için. Bazı durumlarda, histerosalpingografi gerçekleştirilir - boruların açıklığını belirleme prosedürü.

Bazen spermatozoa antikorlarının gelişmesi nedeniyle hamile kalmazsınız. Buna infertilitenin immünolojik faktörleri denir. Tanıyı doğrulamak için, post-vokal testi yapılır - mukusun vajina ve serviksten analizi.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

24 − = 14