Hamileler için Heparin Merhem: Neden Gerekli ve Nasıl Uygulanır? | pangudownloads.com
Ben annem

Hamileler için Heparin Merhem: Neden Gerekli ve Nasıl Uygulanır?

Heparin merhem, antikoagülan heparin, vazodilatatör benzinoktinat ve analjezik benzokain olmak üzere üç ana bileşenden oluşan kombine bir preparattır. Bileşenlerin her birinin kendi eylemi vardır ve hepsi birlikte dikkate değer ölçüde tamamlayıcıdır.

Hamileler için Heparin Merhem: Neden Gerekli ve Nasıl Uygulanır?

Böylece, heparin trombositlerin yapışmasını önler, doku hücrelerinin çoğalmasını engeller, kanda fibrin proteininin oluşumunu engeller, bu da trombüsü oluşturur. Ayrıca, anti-enflamatuar ve anti-ödematöz bir etkiye sahiptir.

Benzil nikotinat kan damarlarını genişletir, böylece daha iyi heparin emilimine katkıda bulunur. Ve benzokain mükemmel anestezi yapar, böylece hasta hemen daha kolay hale gelir.

Heparin bazlı bir ilaç tromboflebit, flebit, hemoroid tedavisinde kendini kanıtlamıştır, ancak birçok kadın hamile kadınlar için heparin merhemi kullanmanın mümkün olup olmadığını merak ediyorlar mı? Bağımsız bir şekilde kendinizi her zaman bir ilacı reçete edin. Ürünü kullanmak sadece ilgili hekimin gözetimi altında olmalı ve sıkı kontrolü altında olmalıdır.

Hamilelik sırasında Heparin merhem: Nasıl ve ne durumlarda uygulanır?

Hamilelik sırasında bir kadının vücudu ciddi streslere maruz kalmaktadır. Tüm organ sistemleri strese maruz kalmaktadır. Kardiyovasküler sistemin daha yoğun çalışmasından dolayı, genellikle kan damarları acı çeker, bu da varislere neden olabilir ve sıklıkla tromboflebitise karşı ortaya çıkar.

Tromboflebit tehlikelidir, çünkü kan pıhtıları kan damarlarını tıkayabilir ya da anne ve bebeğin sağlığını tehdit eden ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Varisli damarlarda tromboflebit önlemek için, genellikle hamile bir kadın heparin merhem reçete edilir.

Tromboflebit veya varikoz alanında günde 2-3 kez ince bir sürtünme hareketi ile sürülmesi önerilir, sürtünme ve presleme yapılmamalıdır. Merhem şişliği hafifletmeye, ağrı ve yanmayı azaltmaya yardımcı olur, hastalığın gelişmesini engeller ve genel olarak durumu iyileştirir.

Hemoroid için heparin merhemi uygulayabilirsiniz. Hamilelik sırasında, kadınlar genellikle hormon progesteronunun salınması nedeniyle kabızlığa sahiptir. Kabızlık sonucu rektumdaki damarlar üzerindeki baskı giderek artar, genişler ve hemoroid oluşur.

Hamileler için Heparin Merhem: Neden Gerekli ve Nasıl Uygulanır?

Bu düğümler ihlal edildiğinde ve bağırsak damarlarında trombozlar olduğunda, hamile kadınlarda akut hemoroid görülür. Kadınlara çok fazla rahatsızlık verir, bu durumu hafifletmek oldukça güçtür, genellikle doktorlar heparin merhemini reçete ederler.

Mevcut düğümleri yeniden emmek ve yenilerinin ortaya çıkmasını önlemek için kullanılır. Heparin merhem hamile o zaman rektum içine sokulmalıdır özel bir tampon uygulanmalıdır. Prosedürü geceleri daha iyi üretin, günlük olarak tekrarlayın. Tedavinin seyri 10-14 prosedürdür.

Güzellik için Heparin merhem

Diğer şeylerin yanı sıra, merhem streç işaretleri (Striae) ile yardımcı olur. Hemen hemen tüm kadınlarda hamilelik sırasında karın ve kalçalar ciltte uzanır ve mor ya da kırmızı çizgiler vardır, buradan kurtulmak çok zordur. Tabii ki, zamanla hafifler, neredeyse görünmez olurlar, ama hala endişeli genç anneler.

Bu gibi durumlarda, tek çıkış yolu önleme. Stria görünümünü önlemek için cilde bir heparin merhemi uygulamak mümkündür. Cilt gerildiğinde kollajen ve elastin liflerinin çarpışma bölgesinde oluşan bağ dokusu hücrelerinin oluşumunu baskılamaktadır. Eğer çatlaklar zaten mevcutsa, heparin merhemleri onları ince ve neredeyse görünmez hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Heparin merheminin tüm avantajlarına rağmen, uygulamaya başlamadan önce bir doktora danışmak gerekir. İlacın bazı kontrendikasyonları vardır ve eğer tedavi edilmezse, gebeliğe faydadan daha fazla zarar verebilir.

Hamileler için heparin merhem kontrendikasyonları

Gebe kadınlar, genellikle, özellikle tedavi yöntemleriyle ilgili olarak, farklı nedenlerle kendilerini sınırlamak zorunda kalmaktadırlar. Hem iç hem de dışta çok sayıda ilacın hamilelik sırasında kullanılması yasaktır.

Heparin merhemine gelince, ana kontrendikasyonları şöyledir:

  • Kan hastalıkları, özellikle pıhtılaşma kabiliyetinin ihlali;
  • Derideki erozyonlar ve ülserler;
  • Kan damarları bölgesinde dokularda nekroz;
  • Kandaki trombosit eksikliği;
  • İlacın bileşenlerinin hoşgörüsüzlüğü.
Hamileler için Heparin Merhem: Neden Gerekli ve Nasıl Uygulanır?

Heparin merhem kontrendikasyonlarına ek olarak, yan etkileri vardır. Bazen cilde, kızarıklık, şişlik ve kaşıntı şeklinde cilde alerjik reaksiyon olabilir.

Merhem kullanmadan önce, ilaca duyarlılık için cildi kontrol etmeye değer. Bunu yapmak için, merhemin iç tarafındaki merhem sürün ve bir gün bekleyin. Reaksiyon olmazsa ilaç kullanılabilir.

Bir kez daha hamilelik sırasında bir heparin merhem sadece bir doktor tarafından reçete edilebilir olduğunu belirtmek, kesinlikle bunu kullanmak için kesinlikle yasaktır. Sağlıklı ol ve hamileliğin rahatça akmasına izin ver!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

61 − = 58