Hamileler için öksürük için doğal ilaçlar | pangudownloads.org

Hamileler için öksürük için doğal ilaçlar

Öksürük ve genellikle soğuk algınlığı, herhangi bir yaşta ve durumda rahatsızlığa neden olur ve hamilelik sırasında öksürük ve tedavisi de fetüsün güvenli gelişimi için bir endişe kaynağıdır.

Hamileler için öksürük için doğal ilaçlar

İlaçların zararlı yan etkileri göz önüne alındığında, halk hekimliğinin araç ve reçetelerinin kullanımı bu durumda topikal hale gelir.

Bu özellikle hamileliğin ilk trimesterinde öksürüğün tedavisi sırasında önemlidir, çünkü şimdi bebeğin sistemleri ve organları oluşturulmaktadır.

Doğa yardımcı olur

Otların tıbbi özelliklerine sahip olan çeşitli et suyu ürünleri, hazır ilaç ürünlerinin hamilelik sırasında öksürükten etkili bir şekilde yerini alabilir ve gelecekteki anneler için daha çok tercih edilir.

Eski günlerde, bağışıklık sisteminin çok güçlü olduğu ve yapay antibiyotikler olmadığı zaman, halk şifacıları hastalıklarla mücadele etmek için tüm doğa spektrumunu kullandılar. Otlar, kökler, ağaçların kabuğu, bitki tomurcukları ve tomurcukları - hepsi oyuna girdi ve patojenler üzerinde bir etkiye sahipti.

Çocuk sahibi olma sürecinde, annenin ve geleceğin sağlığı özellikle savunmasız olduğunda, eski tariflere başvurmayı ve hamile kadınlar için uygun olan öksürük tedavisini kendiliğinden yapmaya çalışabilir.

Sıcak İnhalasyonlar

Bir hastalığın başlangıcında, inhalasyon hamile kadınlarda hem öksürük hem de ARVI ile savaşmak için etkili bir yöntemdir. Öksürüğün başlamasından hemen sonra inhalasyon tıbbi et suyu ile yapılmalı ve çaylar bitkilerden içilmelidir.

Bu öksürük çok güçlü olsa bile ilk saatlerden itibaren terapötik bir etki göreceksiniz. Uzmanların belirttiği gibi, inhalasyonlar hamileliğin ilk üç ayında ve sonrasında en güvenli ve en etkili tedavi yöntemi olacaktır.

İnhalasyonlarda kullanılan soğumaları kullanmak için, eczanelerde bir inhalasyon cihazı satın almak mümkündür, ancak böyle bir olasılık yoksa, eski dede buharın geldiği tencerenin üzerinden nefes alma şekli neredeyse hiç kötü değildir.

İnhalasyonların bileşimi gelince, herkes basit bir halk tarifi bilir - taze pişmiş patatesleri soluyun. Daha fazla etki için, uçucu yağlar patojenik bakterileri öldürebilen haşlanmış patateslere sarımsak eklenebilir.

Özel otlar ile inhalasyon yapabilirsiniz. Ayrıca uygun iğne yapraklı özler, okaliptüs, mentol, ıhlamur, köknar, sedir, çam çeşitli aromatik yağlar.

Soluma sırasında, buhara dikkat edin. Önce, nazofaringeal mukozayı yakmamaya ve böylece prosedüre devam etmemek için tavadan biraz buhar alın. Bir havlu ile kaplayın ve burnunuzdan buhar solumayın ve birkaç dakika boyunca ağzınızdan nefes verin.

Herhangi bir bitkiyi, uçucu yağları uygulamadan önce, vücudun bireysel hoşgörüsüzlüğünü hatırlamanız gerekir.

Bu tedaviyi ancak ilaç bileşenlerine karşı alerjiniz olmadığından emin olduğunuzda başlatınız. Ayrıca sıcak buharlı inhalasyonların yüksek sıcaklıkta kontrendike olduğunu unutmayın.

Soğuk inhalasyonlar

Hamileler için öksürük için doğal ilaçlar

Bir nebulizatör gibi bir çare ile inhalasyon tedavisinin olasılığı ve fizibilitesi hakkında doktorunuza danışın.

Bu cihaz, ilaçlarla suyu daha küçük partiküller halinde püskürterek, gerekirse ilacı alt solunum sistemine hızlı bir şekilde verebilir.

Soğuk inhalasyonların bir başka yolu da hava nemlendiricilere uçucu yağlar eklemektir. Odadaki havanın serin ve nemli olması çok önemlidir. Bunu yapmak için, eter ekleme fonksiyonu ile bir hava nemlendirici satın alın.

Nemlendirme ve şifa için lavanta, çay ağacı, okaliptüs, limon, çam ve diğerleri kullanabilirsiniz.

Güvensiz "arkadaşlar"

Doğanın gizli potansiyellerini etkili bir şekilde kullanabilmek için, hamilelik sırasında öksürük bitkilerinin tedavisinde, hangi bitkilerin faydalı olabileceğini ve hangi özelliklere sahip olduklarını bilmelisiniz.

Ancak, ilk önce hamile bir kadın için olumsuz bir etkiyle tedavi edilebilen bitkileri bilmeniz gerekir.:

  • Anne-ve-üvey anne, meyankökü, elecampane, kekik - hamilelik sırasında tüm bu otlar, solunum yollarının tedavisinde kullanılmaz;
  • Öksüre karşı ilaçlarda bulunan althae, aloe, kızamık gibi bitkiler erken doğuma neden olabilir;
  • Kekik veya anakart, küçük pelvise ve organlarına kan akışını yoğunlaştırır ve abortus özelliğine sahip olan düşük yapma stimülasyonunu hariç tutmaz;
  • Tansy, muz ve çam tomurcukları da fetus için gerçek bir tehdit oluşturur ve tedavi için otlar listesinden çıkarılır.

Her durumda, şifalı otlar kullanmadan önce bir uzmana danışın.

Yardımcı asistanlar

Ancak ahududu, ıhlamur, köpek gülü, echinacea, verbena, papatya, yabanmersini, kartopu, zencefil kökü suyu güvenle uygulanabilir. Kireç, örneğin, bir kaynatma şeklinde, enflamasyonu ortadan kaldıran ve yeterince güçlü bir balgam söktürücü etkiye sahip olan ateşi ve ateşi düşürmek için harika bir ilaçtır.

Kuşburnu, vücuda iyileşme için gerekli C vitamini verir ve derim ki, oldukça büyük miktarlarda. Ekinezya hamile bir kadının bağışıklığını güçlendirir, vücudunu daha aktif hale getirir, aktif biyolojik özellikleriyle güçlendirir.

Mükemmel bir anti-enflamatuar ajan olan papatya, demlemek, gargara yapmak, diğer bitkilerle karışım halinde çay içmek veya bal ve limon ilavesini mümkün kılar. C vitamini bakımından da zengin olan siyah frenk üzümü, kartopu meyvesinden elde edilen et suyu

Zencefil kökü uzun süredir yararlı özellikleriyle bilinir ve insanlar tarafından balgam söktürücü, iltihap önleyici ve temizleyici olarak kullanılır. Zencefil kökü, herhangi bir yan etkisi olmayan patojenik bakterileri yok etmek için özeldir.

Bu kök korkmadan, hamile kadın, çocuk ve yaşlı kişiden alınabilir. Bir parça kökü dilin üzerine koyarak, bir süre sonra boğazdaki ağrının geçeceğinden emin olabilirsiniz.

Bir kaynatma olarak içebilir, bal ve limon ekleyebilir veya boğazınızı bir kaynatma ile durdurabilirsiniz. Zencefilin sabahtan beri zencefilli olduğu biliniyor, tüm gün enerji dolu bir insanı suçluyor.

Diğer araçlar

Hamile kadınlar süt ürünleri için çok yararlıdır, bu da anne adaylarının ve gelecekteki çocuklarının kalsiyum birikimine bağlıdır. Eğer boğaz hasta ise ve öksürük varsa, o zaman ballı ılık süt mükemmel bir şekilde yardımcı olacaktır.

Bu iltihabı rahatlatır ve balgamı tahliye etmek için bronşları ısıtır. Ballı sütte, eritilmiş tereyağı ekleyip içebilirsiniz.

Bire bir eşit süt ve maden suyu karıştırırsanız "Borjomi"Bu içecek aynı zamanda iki veya üç kez alındığında fetüsün yan etkileri olmaksızın hamile kadınların öksürüğünü tedavi edecektir.

Hamileler için öksürük için doğal ilaçlar

Gebe kadınlarda halk ilaçları ile öksürük tedavisinin bir başka yönü, hayvanların ve bitkisel yağların tıbbi özelliklerinin kullanılmasıdır. Onları göğsünüze sürün ve gece için geriye doğru. Bunu saf halde yapın ya da yağları balla karıştırın. Prosedür iki ila dört saat arasında sürer.

Halk ilaçları ile karmaşık tedavi yapmak iyidir. Örneğin, bir kaynatma veya zencefil ve limon ile çay içtikten sonra, sırtınızı ve göğsünüzü bal bileşimi ile ovun ve kireç ve papatya yaprakları. Bundan sonra, bir tişört giy ve sıcak bir yatakta uzan.

Tabii ki, doğum beklentisi döneminde öksürük ve diğer akut solunum yolu viral hastalıklarının profilaksisinin önemli rolünü söylememiz gerekir. Gelecekte anneler için, kendileri için en önemli şey, sağlığın kendi fetuslarına ve kendilerine korunmasını düşünmektir.

Bunu yapmak için, özellikle hastalıkların, salgın hastalıkların alevlendiği dönemlerde kalabalık yerleri ziyaret etmeyi bırakmalısınız.

Açık havada, yürüyüşlerde daha fazla zaman geçirin ve genellikle durumunuza ve hamilelik döneminize uygun olarak fiziksel olarak aktif olun ve aynı zamanda başkalarıyla ve ailede iletişim kurmada yalnızca olumlu duygular yaşayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

57 − 56 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: