Hamilelik sırasında bağırsakları lavman ile temizleyebilir miyim? | pangudownloads.com
Ben annem

Hamilelik sırasında bağırsakları lavman ile temizleyebilir miyim?

Metabolizmadaki değişim gebe kadınlar için çok fazla sorun yaratır - genişlemiş uterusun baskısı nedeniyle boşalma zorlaşır. Ayrıca, bağırsak florasının durumu değişir - hamilelik sırasında, genel bağışıklık azalır ve bu nedenle, laktobasil sayısı azalır. Metabolik süreçleri yavaşlatır, durgun fenomeni provoke eden progesteron üretimini arttırır.

Bağırsakların çalışması üzerinde olumsuz bir etki yaşam tarzını değiştiriyor - hamile kadın hala aktif olsa bile, fiziksel aktivite azalır. Eğer problem yatakta ise, yalan söylemek çok uzun zaman alır ve bunun için metabolik süreçler yavaşlar.

Hamilelikte bir lavman yapmanın veya yapmanın mümkün olup olmadığı veya hamile kadına bir kilitlenme sorunu olup olmadığı, tıbbi ajanlarla çözülmesi gerekli midir?

Hamilelik sırasında lavman

Bağırsak temizlemek için, hamile lavman sadece genel durumu ve hamilelik süresi dikkate alınarak kullanılabilir.

Doğum sırasında, aynı kaslar defekasyonda olduğu gibi dahil edilir, bu nedenle 36 hafta sonra lavman yapılamaz - bu durumda doktorlar oybirliğiyle kabul edilir.

Aşağıdaki durumlarda bir lavman koymak da istenmemektedir:

Hamilelik sırasında bağırsakları lavman ile temizleyebilir miyim?
 • Sık sık mide rahatsızlıkları ile - işlem sırasında yararlı bir flora yıkanır;
 • Eğer önceki girişimler sırasında çocuğa tahammül ederse düşükler vardı;
 • Bir kadının hemoroidleri vardır.

Prosedürün olumlu özellikleri arasında, bağırsağın hızlı bir şekilde serbest bırakılması bulunur, ancak avantajları sınırlıdır. Düzenli olarak radikal temizlik yaparsanız, sfinkter kasları gevşer ve lavman daha sık istenir.

Eğer kabızlık ile başka bir şekilde baş edemiyorsanız, metabolizmanın hızlanmasını destekleyen kolon preparatlarına enjekte etmek için mikro maskeler yapmak daha iyidir. Ama aynı zamanda bu işlem doktor ile görüşülmelidir - eğer rahim bir tonda ise bağırsakları temizlemek için çok dikkatli bir şekilde yaklaşılmalıdır.

Hamilelik sırasında laksatifler

Müshil ilaçlar eylemlerine göre aşağıdaki şekilde bölünür:

 • dışkı yumuşatma anlamına gelir;
 • düz kasların tonunu arttırmak anlamına gelir;
 • enzimlerin üretimini arttırmak ve metabolizmayı hızlandırmak anlamına gelir.

Eylemlerini daha detaylı düşünmeye değer:

Hamilelik sırasında bağırsakları lavman ile temizleyebilir miyim?
 1. Tuzlu çözeltiler vücudun su-tuz dengesini bozar, düz kasların kasılma hareketlerine neden olur. Bunlar, içme için veya hamilelik sırasında lavmanlarda çözelti şeklinde kullanılamazlar;
 2. Yağlı çözeltiler dışkıyı yumuşatırlar, daha kolay dışarı çıkarlar, düşük yapma tehlikesi yoktur. Fakat yağın sıkça uygulanması, besin maddelerinin emilimini engeller ve hamile bir kadının onları tam olarak alması çok önemlidir - aksi takdirde fetusun oluşumunu etkiler;
 3. laktuloz hazırlıklar temelinde laktobasil için gıda, ve kolona sağlam ulaşmak, hareket orada beri - onların ortadan kaldırılması hız, tabure yumuşatır. Bu özellikler kullanımlarını mümkün kılar.

Ikinci grubun ilaçları şunlardır:

 • "Dufalak";
 • "Forlaks";
 • "Prelaks";
 • "Normolakt".

Kontrendikasyonlarda gebelik süreleri dahil edilmemiştir, ancak organizmanın aktif maddeye karşı bireysel tepkisini hesaba katmak gerekir.

Hamilelik sırasında bağırsakları lavman ile temizleyebilir miyim?

Mum şeklinde yapılmış yerel eylem tıbbi ürünler kullanmak çok uygundur. gliserin ile en sık kullanılan mumlar - onlar kaslarınızı yok, kana emilir değildir - sadece rektumda doğrudan olan tabure, yumuşatmak için.

Hamilelik sırasında ortaya çıkmamak için, kabızlık, bağırsakları rahatlatmak diyet ürünleri içine, beslenme normalize etmek için gereklidir.

Bu ürünler arasında taze yoğurt, kuru erik, pancar salatası, kurutulmuş meyvelerden gelen kompostolar, patates suyu bulunur.

İkincisi, sadece kabızlığı önlemeye değil, aynı zamanda bir zarflama etkisine de sahiptir.

İçme rejimi sadece doktorla görüştükten sonra genişletilebilir. Çocuk taşıyan sorunları olan birçok kadın sadece bağırsaklarla değil, aynı zamanda üriner sistemin çalışmasıyla da ortaya çıkar. İçme rejiminin güçlendirilmesi dışkıyı seyreltir, ancak böbrekler her zaman aşırı sıvıların çekilmesiyle baş edemezler ve şişlik ortaya çıkabilir.

Yiyecekleri evde normalleştirmek kolaydır - bunun için bir hastanede yatağa gitmeniz gerekmez.

Bazen ham kadınlara, doğal hammaddelerin hiçbir yan etkisi olmadığı göz önüne alındığında, bağırsakların rahatlatılması için halk ilaçları kullanmaları tavsiye edilir. tuz çözeltileri gibi - - Neredeyse bitkilerden tüm bitki çayları ve tentürler hangi bir rahatlatıcı etkiye sahip dolayı, bir choleretic etkiye sahiptir, ancak pürüzsüz sesi kas.

Hamilelik sırasında iç kullanım için geleneksel ilaçların menşeli ilaçların kullanımı, herhangi bir hastalığın tedavisi için arzu edilmez.

Bağırsak serbest bırakmak için radikal yolu

Bir gıda rejim değişikliği yardımıyla tutunma barı çalışmaz, ve uyuşturucu bazı yan etkilere neden olursa, evde gebelik sırasında lavman barsaktan ağrıyı kaldırmak ve kalabalık sfinkter kas gerginliği önlemek için tek yoldur.

Bir kerede uyarmak gerekiyor - bu prosedür 7 günde bir defadan daha sık yapılamaz!

Algoritmada, lavman hamilelik sırasında ve "normal" durumda yapıldığından bazı farklılıklar vardır:

Hamilelik sırasında bağırsakları lavman ile temizleyebilir miyim?
 • Prosedür sabahları en iyi şekilde yapılır - bağırsakların tamamen boşalmaları için zamana ihtiyacı vardır ve vücut mümkün olduğunca rahat olmalıdır.
 • Armut küçük bir miktar alır - en fazla 0,5 litre.
 • Su soğuk olmamalı, fakat emilmemelidir, vücut ısısının üzerinde ısıtılmamalıdır - 4-5 derece düşürmek daha iyidir. Soğuk su, bağırsak kaslarının uyarılmasına neden olur.
 • Sıvıda, fekal kitlelerin yumuşatılması ve zarar görmeyecek bir rektumun duvarlarının yağlanması için vazelin yağı eklemek daha iyidir.

Bir lavabonun asistan tarafından yerleştirilmesi önerilir - rahat bir durumda hamile bir kadın sağ tarafında uzanmalıdır.

Profilaktik amaçlar için, hamilelik sırasında bir lavman kullanılmamalıdır ve bu bağırsak temizleme yöntemi sadece gebeliği gözlemleyen bir doktorun önerisi ile kullanılmalıdır.

Hamile kadınlara kamu analık merkezlerinde doğum öncesi lavman zorunlu hale - bu, sinyal sesi bağırsak kasları yardımcı kasılmalar uyarır ve çok önemli dışkı, bağırsaklarını rahatlatır - doğum sırasında oluşabilecek kontrolsüz dışkılama.

Ek olarak, eğer doğum komplike ise, o zaman acil operasyon - sezaryen - gerekebilir. Dışkıdan çıkan dışkı, anesteziden kaynaklanan yan etki riskini azaltır.

Lavman ayarını düzgünce ve sadece bir uzmana danıştıktan sonra yaklaşın!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 19 = 27