Hamilelik sırasında kırmızı ateş tehlikesi | pangudownloads.com
Ben annem

Hamilelik sırasında kırmızı ateş tehlikesi

Kırmızı ateşin çocukluk çağı hastalıklarına ait olduğuna inanılmaktadır. Gerçekten de, genellikle küçük çocuklarda bulunabilir, ancak hastalık için yaş sınırı yoktur.

Kızılçam ateşinin etkileri, hamilelik sırasında ortaya çıkarsa, hamilelik kesintiye uğrayacak mı? Bu durum fetusun gelişimine ve oluşmasına yansıyor mu?

Kuzgun ateşin belirtileri ortaya çıkarsa, hastalık nasıl tedavi edilir?

Kızılhaç ateşi

Streptococcus’un vücuduna girdiğinizde hastalık oluşur. Hava ve temas yolları ile iletilir, kuluçka süresi 10-12 gün olabilir.

Kızıl ateş belirtileri:

Hamilelik sırasında kırmızı ateş tehlikesi
  • boğaz ağrısı – esneme parlak kırmızı – klinik resim, pürülan boğaz ağrısı benziyor;
  • yüksek sıcaklık;
  • genel halsizlik ve halsizlik;
  • bastığında kaybolan vücuttaki küçük bir döküntü.

Döküntü, hastalığın başlamasından sonraki üçüncü günde ortaya çıkar.

Hastalık semptomsuz veya hafif semptomatik semptomlarla ortaya çıkabilir – sadece kızarıklık görünümü ile.

Komplikasyonları önlemek için hastalık ayaklarında taşınmamalıdır.

Hamilelik sırasında kırmızı ateş

Fetüsün gelişimi için, hamilelik sırasında kızıl ateş tehlikesi temsil etmez. Gelecekte anne hasta ise, o zaman çocukta vücuttaki enfeksiyonu ortaya çıkarırken patoloji ortaya çıkmayacaktır.

Tehlike farklıdır – tedavi penisilin antibiyotiklerle yapılır, ancak gelecekteki bebeğe, özellikle erken dönemlerde kullanıldığında zaten bir tehdit oluştururlar.

İlk üç aylık dönemde, herhangi bir ilaç kullanmak, daha az antibiyotik kullanmak istenmez. Kullanımları düşüklüğe neden olabilir, organik fetal sistemlerin oluşumunu bozabilir.

Özellikle kızıl ve bitkilerin kısıtlama ile sarhoş olabileceği için kızıl ateşin tedavisi sadece sıcak bir içecek, yatak istirahati ve bitkisel şifa imkansızdır. Antiseptik ve antiinflamatuvar özelliklere sahip en hafif ve zararsız bitki hammaddesi tiplerinden biri olarak kabul edilen papatya bile doğumdan önce ayrılmalıdır. Işık olsa bile, bir kesinti uyandıracak bir choleretic etkisi vardır.

Hastalık tedavi edilmezse, genitoüriner sistem – piyelonefrit, glomerülonefrit – veya sepsis gibi ciddi komplikasyonlar riski yüksektir.

Bu hastalıklar sadece kadınların sağlığına değil, hayatına da bir tehdit oluşturmaktadır. Bu durumda şok antibiyotik dozları kullanılacaktır.

Eğer kendiliğinden kesinti meydana gelmezse, o zaman fetal koşulların kapsamlı bir incelemesinden sonra, yatağa devam etme kararı alınır – bir ultrason çalışması yapın ve analiz için amniyotik (amniyotik sıvı) alın.

Hamilelik sırasında kırmızı ateş tehlikesi

Gebelik geç kaldığında, kızıl ateş daha az tehlikelidir. Zaten antibakteriyel ilaçlar kullanabilirsiniz. Fetusun temel sistemleri zaten tamamen oluşmuştur.

Bununla birlikte, bir kadının genitoüriner sisteminde ve gelecekteki bir bebekte komplikasyon riski vardır. Erken ve geç dönemlerde hamilelik sırasında kızıl ateş ile zehirlenme aynı derecede tehlikelidir, ancak çocuğun hayatını kurtarmak için sezaryen yapabilirsiniz.


Günümüzde, 26-28. Haftalarda doğan bebeklerin hayatını 2. yarıyılın sonunda kurtarmak mümkündür. Fizyolojik gelişmeye göre, bu bebekler yıl boyunca doğumlu akranlarıyla yetişir.

Kızıl ateş tedavisi

Hastalığın ilk semptomlarında – yüksek ateş ve boğaz ağrısı görünümü ile – aktif yaşamdan vazgeçmek ve yatak istirahatine ayarlamak gerekir. İlk 3 gün, hastalığın ne olacağı ve hatta doktorun anjin tanısı koyabileceği henüz belli değil, ancak olası komplikasyonlardan korunmanın en iyi yolu, gebelik olup olmadığına bakılmaksızın hemen yatağa gitmektir.

Küçük lekeler şeklinde döküntü, 3-4 gün boyunca vücutta görülür. Alerjik reaksiyona girmemesi için aşağıdaki test yapılır. Hafif bir baskı ile, soluk ve güçlü olduğunda – cilt renginde altın olur. Yüzünde lokalize sivilce, gövde ve kasık. Bir hafta içinde döküntüleri yok eder, onlardan sonra iz kalmaz.

Streptococci’nin kırmızıdan 4 güne kadar birikmesinden dolayı dilin yeşil renk kazanması ilginçtir. Doğru, bu belirti zorunlu değildir.

Angina ile olduğu gibi, pürülan akınları durulayın, bu imkansız. Durulama boğazda ağrıyı hafifletebilir, ancak uzun süre değil. Genel durum hafifledikçe kendiliğinden geçer.

Döküntülerin ortaya çıkmasından sonra, cilt yoğunlaşır ve sertleşir, soyulmaya başlar. Bu, iyileşmenin yakın olduğuna dair bir işaret olabilir.

Tedavi için, penisilin serisinden antibiyotikler, toleranssızlık durumunda, tetrasiklin’den reçete edilir. Antibiyotik ilaçlar zorunlu olarak kullanılmalıdır – kan dolaşımındaki bir enfeksiyon vücutta yayılır ve bu da yüksek bir komplikasyon riskine neden olur. Bunlar vitaminler, vitaminler C, B, A, çeşitli tiplerde immün ajanları içerir.

Böyle bir tedavi sadece geç hamilelikte kullanılabilir – ilk trimesterde, fetüsün gelişimi, hastalığın kendisinden daha tehlikelidir.

Hamilelik sırasında kırmızı ateş tehlikesi

Halen, kızıl ateş, ciddi bir hastalık olarak kabul edilmez, antibakteriyel ilaçların kullanımı ile tedavi etmek kolaydır. Hamilelikteki tehlikesi, bu durumda antibiyotiklerin arzu edilmemesidir. Kışın ateş kolay bir akışı ile, hiç ilaçsız yapabilirsiniz.

Doğumdan önceki bir kadına kırmızı bir ateşle temas olursa, doktorları bu konuda uyarmalıdır. Bu durumda, önleyici tedbirler hakkında bir karar verilebilir – anne ve yeni doğan bebeklere antibakteriyel ilaçlar enjekte edilecektir.

Kendi kendine teşhis ve kendi kendine ilaç verme! Bu, çocuğunuzun hayatı için tehlikeli olabilir!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 5 = 3

Adblock
detector