Hamilelik sırasında kötü smear sonuçları: enfeksiyonlar ne kadar tehlikeli? | pangudownloads.com
Ben annem

Hamilelik sırasında kötü smear sonuçları: enfeksiyonlar ne kadar tehlikeli?

Hamilelik sırasında smear analizi en az üç kez alınır: kayıt sırasında, 30. haftada ve 36-37. Çalışma vajinal ortamın nicel ve nitel kompozisyonunu belirlemeyi sağlar. Kötü bir yayma kullanılıyorsa, hamilelik sırasında testi daha sık yapmak gerekir.

Çalışma için endikasyonlar yanma, dış genital organlar bölgesinde kaşıntı, renk, koku ve vajinal akıntı kıvamındaki değişiklikler olabilir.

Staphylococcus, hamilelik sırasında bir smear ortaya çıktı

Bu tür bakteriler şartlı patojeniktir. Olumsuz faktörler tarafından aktive edilir. Keşfedildiğinde, gelecekteki anne ve fetüsü korumak için tedavi gereklidir.

Gebelik döneminde, 4 tip stafilokok (toplam 27) tehlikelidir:

Hamilelik sırasında kötü smear sonuçları: enfeksiyonlar ne kadar tehlikeli?
 • Altın. Çeşitli organlarda ve dokularda pürülan inflamatuar hastalıklara neden olabilir;
 • Epidermal. Mukoza zarında ve cildinde yaşar. Sepsis, konjonktivit, endokardite, idrar yolunun ve yaraların pürülan enfeksiyonlarına neden olur;
 • Saprophytic. Akut sistit ve üretriti kışkırtır. Bu hastalıkların komplikasyonları - mesane ve böbrek iltihabı;
 • Hemolitik. Bademcik iltihabı ve bademcik iltihabının sebebidir.

Staphylococcus hamilelik ve doğum sürecini hızlandırabilir. Staphylococcus aktivasyonunun belirtileri olan aşağıdaki koşullara dikkat etmek önemlidir:

 • cilt lezyonları (fraktür, egzama, folikülit, dermatit, blefarit, akne);
 • sindirim bozuklukları;
 • terleme ve boğaz ağrısı;
 • boğucu, ağır öksürük ve burun akıntısı;
 • ve idrar yaparken ağrı.

En tehlikeli olan Staphylococcus aureus. Geri kalan bakteri türü nadiren komplikasyonlara neden olur ve tedaviye uygundur. Enfeksiyonun ilerlemesi ve tedavinin olmaması ile pnömoni, peritonit, menenjit, ağır pürülan süreçler, cilt komplikasyonları gelişebilir.

Taşıdığı zaman, bu hastalıkların tedavisi mümkündür, ancak çocuk için bir risk vardır. Altın görünüm sadece membranları değil, aynı zamanda fetusun kendisini de etkiler. Deri üzerinde durmak, meme bezlerinin pürülan lezyonlarına neden olabilir.

Toksinler, yeni doğan çocuklar için de tehlikelidir, çünkü cildinde ağrılı kabarcıkların ortaya çıkmasına neden olurlar. Kanın içine girdiğinde, sepsis, kalbin iç zarlarının iltihaplanması mümkündür.

Tedavi mutlaka antibiyotik tedavisi, bakteriyofajlar, immünomodülatörler vb. Içerir. Fetusun enfeksiyonunu önlemek için stafilokoksik anatoksin ile aşılama önerilebilir.

Smearda sitomegalovirüs: hamilelikte daha tehlikeli

Bu tip bir virüs, ciddi bir hastalığın gelişmesini provoke eder - sitomegali. Vücudun sağlıklı olması durumunda, bulaşıcı ajan kendisini hiçbir şekilde göstermez, kadın sadece taşıyıcıdır. Bu durumda, yayma ve kanda herpes antikorları tespit edilir.

Gestasyon sırasında virüsün reaktivasyonu gerçekleşmezse çocuk acı çekmeyecektir. Provoke, kötü alışkanlıklara, kronik patolojilere, uzun süreli tedaviye, tedaviye, zayıflama bağışıklığına sahip olabilir.

Aktivasyon belirtileri SARS tezahürlerine benzer, daha uzun sürer - yaklaşık 6 hafta. Bu dönem büyüyen bir fetus için tehlikelidir. Sıklıkla sitomegalovirüs konjenital malformasyonların sebebidir. Bu tür çocuklar genellikle inatçı hastalıklar geliştirir.

İlk üç aylık dönemde en büyük tehlikeyi temsil eder. Son haftalarda aktivasyon, kural olarak, ciddi sonuçlara eşlik etmez. Akut enfeksiyon ve birincil enfeksiyon tedavisi, immünomodülatörlerin ve antiviral ilaçların kullanılmasını gerektirir.

Gebelikte klamidya için smear

Hamilelik sırasında kötü smear sonuçları: enfeksiyonlar ne kadar tehlikeli?

Bu mikroorganizmalar şartlı olarak patojeniktir. Çoğaldıklarında, çeken karakterin alt karnında hafif vajinal akıntı vardır. Enfeksiyonun ilerlemesine daha şiddetli semptomlar eşlik eder.

Gebelik döneminde alevlenme erken yaşta, amniyotik sıvı ve doğumun erken geçişinde düşüklere neden olabilir. İkincisi sürecinde, fetusun enfeksiyonu riski yüksektir. Yeni doğmuş bir bebek konjonktivit, farenjit, otitis ve hatta pnömoni geliştirebilir.

Klamidya tanımlamak antikorlar için bir kan testi ortaya çıkarabilir. Düşük bir konsantrasyon varsa, kronik bir taşıyıcı vardır ve yüksek bir seviye akut seyrini gösterir. "Klamidya" tanısı sadece bir yayma ve antikorlar için bir kan testinden sonra konur. Her iki çalışma da sonucu doğrularsa, bir terapi süreci belirtilir. Tedavi antibiyotik almayı içerir.

Hamilelik sırasında smear bulunan leptotriks tarafından kanıtlandığı gibi

Çoğunlukla bu bakteriler klamidya ve trikomonatlar ile enfekte olduğunda ortaya çıkar. Ayrıca, HIV enfeksiyonu olan ve bağışıklığı depresyonu olan hastalarda mevcutturlar. Teşhisi doğrulamak için bir bakussis ve PCR çalışması yazılır.

Lezyonların belirtileri: gökyüzünde grimsi lekeler, dil, bademcikler, aynı vajinal akıntı, vajinal mukozada lekeler. Leptotrix, fetüste düşükle- rin ve bakteriyel komplikasyonların gelişmesine neden olabileceği için tedavi gerektirir. Terapi aşağıdaki ilaçlardan birini içerir: tetrasiklin, klindamisin, levomisetin, metronidazol.

Florokualalonon ilaçlarla antibakteriyel tedavi önerilmez. Karışık bir enfeksiyon tespit edilirse, geniş bir etki spektrumunun antibakteriyel ilaçları reçete edilir.

Hamilelik sırasında Streptococcus, bir yayma ortaya çıktı

Bu tür enfeksiyonlar gelecekteki anneye zarar veremez, ancak bebeği etkilemesi muhtemeldir. Hamilelik sırasında bulunursa, bilindiği gibi, belirli risklerle de ilişkili olan antibiyotik tedavisi reçete edilir.

Kayıt sırasında ve 35-37. Haftalarda streptococcus için bir leke alınması önerilir. Teşhisi açıklığa kavuşturmak için, daha doğru bilgi sağlayacak ek bir PCR çalışması yapılması önerilir. Diğer durumlarda olduğu gibi antibakteriyel tedavi reçete edilir.

Streptococcus plasentaya nüfuz edip fetüse zarar verebileceğinden böyle bir tedaviden vazgeçmeyin. Tedavinin yokluğunda prognoz çok düşüktür - düşükler, erken doğum, ölü doğum.

İntrauterin enfeksiyondan kaçınıldıysa, doğum sırasında enfeksiyon olasılığı yüksektir. Çoğu zaman bu çocuklar menenjitten muzdariptir. Streptokok hastalar sıklıkla hayatları boyunca ölürler ya da sakat kalırlar. Gelişim, körlük, mental retardasyon ve diğer ciddi patolojilerde gecikme riski yüksektir.

Neden bir bulaşma için swab almak?

Analiz, çocuk için tehlikeli olan doğum kanalındaki (serviks, vajina, dış genital bölge) patolojik süreci tanımlamanıza olanak tanır. Vajina florası cildin mikrobiyozosunu ve bebeğin bağırsaklarını etkiler. İntrauterin enfeksiyonla bir dizi hastalık yatmaktadır.

Vajinadaki patojenik flora ile, postpartum dönemde bir kadının iyileşmesi daha da kötüleşebilir ve hatta enfeksiyöz komplikasyonlara neden olabilir. Zamanla hastalıkların tanımlanması ve ortadan kaldırılması çok önemlidir. Tüm gerekli çalışmaların planlama aşamasında yapılması tavsiye edilir, ardından riskler en aza indirgenir.

Bakterilerin miktar ve kalitesini tahmin etmek, yaymadaki saflık derecesini belirlemek. İkincisinin 4 formu vardır:

Hamilelik sırasında kötü smear sonuçları: enfeksiyonlar ne kadar tehlikeli?
 • Sağlıklı mikroflora. Çok sayıda lactobacilli tarafından karakterize edilen mukoza ortamı asidik, tek epitel hücreleri ve lökositler mevcuttur;
 • Az miktarda gram-negatif bakteri, ancak ortam asidik kalır;
 • Flora neredeyse tamamen bakteriyel, çok az laktobasil, epitelin pek çok hücresi, orta derecede asidik veya alkali;
 • Lactobacillus tamamen yok, çok sayıda lökosit, iltihap patojenleri vardır.

Tedavi tamamlandıktan sonra, pozitif değişiklikler sağlamak için swab yeniden uygulanır. Kontrol testleri mikrofloranın normalleşmesinden ve patojenik bakterilerin yokluğundan emin olmanızı sağlar.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

8 + 1 =