Hamilelik sırasında mikroflora bulaşma: Ne tür bir enfeksiyon belirler? | pangudownloads.com
Ben annem

Hamilelik sırasında mikroflora bulaşma: Ne tür bir enfeksiyon belirler?

Kadın sağlıklı ise, vajinal ortam neredeyse tamamen Dederlein'in çubukları veya laktik asit olarak adlandırılan lactobacilli oluşur. Mikrofloranın çok küçük bir kısmı şartlı patojenik olanlar da dahil olmak üzere diğer mikroorganizmalardan oluşur. Belli koşullar yaratıldığında, ikincisi aktif olarak çoğalmaya başlar ve genitoüriner sistemde enflamatuar ve enfeksiyöz süreçleri provoke eder.

Bu cinsin Candida, kok, Gardnerella, Difteroid'ler, Enterobacteriaceae, fuzobakterii, Bacteroides ve diğerleri. Aktivasyonlan nedeni, örneğin, bir negatif bir faktör haline gelir, bağışıklık sisteminin zayıflaması, doğum kontrolü veya anti-bakteriyel maddeler, hormonal değişiklikler, şeker hastalığı, stres alarak bulaşıcı hastalıklar vb.

Tehdit nedir?

Hamilelik sırasında mikroflora bulaşma: Ne tür bir enfeksiyon belirler?

Normal mikrofloranın miktarı azaldığında, hastalıklar gelişir. bakteri türlerine bağlı olarak değişir. bakteriyel vajinoz, kandida, bakteriyel vajinoz ve t, olmak D. asidik vajinal ortamdan patolojik bir durumdur alkali hale edilebilir.

Vajinanın iç kısmına dışarıdan girebilen bakteriler vardır. Bunlar, cinsel yolla bulaşan ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara neden olan ve gebelik döneminde kadına en büyük tehlikeyi temsil eden mikroplardır. Bunlar insan papilloma virüsü, Gonococcus, Trichomonas, herpes virüsü ve diğerleridir.

Gebelik sırasında flora üzerinde bir leke vajinal ortamın nitel ve nicel bileşimi, asitlik seviyesini belirlemek için gereklidir. Yabancı hücreler bulunursa, örneğin, beyaz kan hücreleri, uygun tedavi reçete edilir. Cinsel enfeksiyonlar ve idrar yolu iltihabı, özellikle de fetüsü ve hamileliği tehdit etmektedir.

Korunma tedavisine tercih edilir, ancak gerekirse antibiyotikler reçete edilir. Eğer smearda patojenik mikroorganizmalar bulunursa, antibiyotiklere türlerini ve duyarlılıklarını belirlemek için flora üzerine ekim yapılır.

Floradaki bir leke, klamidya, ürelazma ve mikoplazma göstermez. Bu mikroorganizmalar sadece PRC-polimer zincir reaksiyonu yöntemi ile tespit edilir.

Hamilelikte PCR ile gizli enfeksiyonlara bulaşma

Hamilelik sırasında mikroflora bulaşma: Ne tür bir enfeksiyon belirler?

Böyle bir analiz, mikroflora üzerinde araştırmanın tespit edilmesine izin vermeyen bakterileri tanımlamamızı sağlar. Bu teknik, az sayıda olsa bile, bir bakteri veya virüsü doğru bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır.

PCR teşhisi, sonuçların yüksek doğruluğu ile karakterizedir. Hem türleri hem de bakterilerin cinsini oluşturmaya izin verir. Elde edilen sonuçlar sayesinde, en etkili tedavi reçete edilebilir.

Sıklıkla, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları tespit etmek için PCR analizi kullanılır. Örneğin, cinsel yolla bulaşan hastalıklar (klamidya, bakteriyel vajinozis, gonore, mycoplasmosis, ureaplasmosis) çoğunluğu gelişiminin erken evrelerinde kendini gösterecektir yoktur.

İlk belirtiler sadece patolojik durumun ciddi bir şekilde ilerlemesiyle ortaya çıkar. Ancak PCR analizine bağlı smear sonuçları, en erken aşamalarda bile onların varlığını gösterir ve bu nedenle onları ortadan kaldırmak için zamanında.

Analiz, papilloma ve hepatit gibi viral enfeksiyonları ve bu gibi viral enfeksiyonları belirlemenizi sağlar. Bu durumda, diğer teşhis yöntemleri virüslerin kendileri tarafından değil, sadece bunların hayati aktivitelerinin ürünleri veya bunlara karşı antikorlar tarafından tespit edilir.

PCR testi herhangi bir ortamda enfeksiyonu tespit edebilir: tükürük, idrar, kan, mukoza zarları. Ayrıca virüsleri su ve toprakta izole etmek için kullanılır.

PCR analizinin avantajları:

 • Enfeksiyon tespitinin yüksek doğruluğu;
 • Çalışma için minimum materyal gereklidir;
 • Bir virüsü izole etmeme, ona karşı antikorlar veya bozunma ürünleri;
 • Araştırmanın hızı;
 • Enfeksiyon her ortamda belirlenir;
 • Bir dizi enfeksiyonu tanımlamak için tek etkili yöntem.

Hamilelik sırasında enfeksiyon için leke: sonuç ve yorumu

Normalde neredeyse tüm ortam lactobacilli (Dederlein'in çubukları) olmalıdır. Geri kalan bakteriler çok küçük miktarlarda olmalı ya da tamamen yok olmalıdır. Bu veya bu mikroorganizmanın miktarı "+" işareti ile tahmin edilir. Daha fazla artı, belirli bir organizmanın yoğunluğu artar.

Örneğin, bir artı minimum sayıyı gösterir ve eksi (veya Lat. Abs) tam olarak yokluğunu gösterir:

 • Dederlein’in asaları. Malzeme vajinadan alınır. Çoklarsa iyi olur;
 • Epitel (düz epitel, ep veya pl. Ep.) - vajinal mukozayı kapatan bir hücre tabakası. Küçük miktarlarda bir leke halinde bulunur. Çok fazla olduğunda ya da hiç kötü olduğunda kötüdür. Norm - 5-10;
 • Maya (Candida cinsinin mantarları). Aşırı sayıları kandidiyaz (pamukçuk) varlığını gösterir.
 • Lökositler (L). Amacı, enfeksiyonla savaşmak olduğundan, büyük bir sayı enflamatuar sürecin bir özelliğidir. Bekar norm olarak kabul edilir: vajinada - en fazla 20, servikste - 30'a kadar, üretrada - 5'e kadar;
 • Balçık. Ilımlı bir miktar izin verilir. Eğer bir çok varsa veya üretrada bulunursa, üretra iltihabı vardır;
 • Anahtar hücreler. Normalde, olmamalıdırlar, çünkü cinsel yolla bulaşan hastalıklarda üretilirler. Buna, örneğin, gardnerellez - provoke gardnerellez - koşullu patojenik bakteriler içerir. Bazen küçük bir sayı normdur;
 • Gebelik (stafilokoklar, streptokoklar, gonokok, enterokoklar ve diğerleri.) yüksek konsantrasyonda tehlikeli sırasında kok çubuk. Bunlar önemsizdir;
 • Trikomonas, trikomoniyaz gibi bir hastalığın nedensel ajanlarıdır. Onların varlığı bir patolojiye işaret eder;
 • Normlardaki gonokoklar tamamen yok olmalıdır.

Hamilelik sırasında reçete edilen ureaplasma yayma

Hamilelik sırasında mikroflora bulaşma: Ne tür bir enfeksiyon belirler?

Çocuk taşıma sürecinde aktive olan koşullu patojenik mikrofloranın her durumda tehlikeli olduğunu belirtmek gerekir. Bazı mikroorganizmalar ciddi bir tehdittir, diğerleri ise daha az riskle ilişkilidir. Ureaplasma ilkine aittir.

Enfeksiyon semptomları aktivasyondan 4 hafta sonra ortaya çıkar. Kadınlarda, sadece hızlı bir şekilde geçen hafif bir mukus deşarjıdır. Ürelazma analizi, bakteriyolojik yöntemle veya PCR-teşhis ile gerçekleştirilir.

İlk yöntem, vajina kemikleri, servikal kanal ve üretral mukozadan bir sürüntü içerir. Sabah idrarını incelemek gerekir. PCR analizi benzer bir şekilde gerçekleştirilir.

annede mantar enfeksiyonu ve ardından genellikle çocuk ureaplasmosis erken hamilelikte düşük yapma nedenini neden maya fırsatçı patojenlerin aksine. Gebelik döneminde ilk kez enfeksiyon geçiren kadınlar risk altındadır.

İkinci ve üçüncü trimesterde bakterilerin aktivasyonu fetoplasental yetmezliğe yol açabilir - fetüste oksijen ve besin eksikliği. Ek olarak, hastalık sadece antibiyotiklerle tedavi edilir ve aynı zamanda belirli bir tehdidi de temsil eder.

Uterus ve eklerin enfeksiyonu, enfeksiyonun bir sonucudur. Bunlar yeterince ciddi ve ciddi doğum sonrası komplikasyonlardır. Çocuk için hastalık daha az tehlikeli değildir, çünkü intrauterin enfeksiyon riski artar.

Fakat bu önlenebilirse bile, doğum kanalından geçiş anında, bebek hala enfekte olabilir. Bu, başta organlar olmak üzere çeşitli organ ve sistemlerin yenilmesine yol açar - solunum yolu.

Hamilelik sırasında mikroflora bulaşma: Ne tür bir enfeksiyon belirler?

Bu hastalıktaki düşükler, serviksin gevşeme zeminine ve dış boğazın yumuşamasına karşı ortaya çıkar. Ek olarak, postpartum dönemde, endometritis gelişme riski, pürülan bir komplikasyondur.

Bir ureaplasma varsa, tedavi hemen başlatılır. En uygun zaman 30 hafta sonra, ancak bazı uzmanlar 20-22 haftaya eğimlidir. Terapinin sadece kadınlarda değil, hem cinsel partnerlerde de yapılması gerektiğini belirtmek gerekir. Aynı zamanda, cinsel ilişki kurs süresi için sınırlıdır.

Ancak, örneğin, hamilelik sırasında smear bulunan maya, neredeyse bir tehlike oluşturmaz. Enfeksiyon fetüse zarar vermez. Eğer doğum zamanına kadar ortadan kaldırılmazsa, bebek doğum kanalından geçerken enfekte olur. Sonra ağızda çocuklarda pamukçuk olarak bilinen mantar enfeksiyonu vardır.

Hastalık yanaklar, gökyüzü, dil üzerinde beyaz lekeler ile karakterizedir. Bu durumda, bebeklerde pamukçuk, maya enfeksiyonu olmadığında bile ortaya çıkabilir.

Sağlığınızı izleyin ve uzman tavsiyelerini ihmal etmeyin!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 1