Hamilelik sırasında mum ve Zalain krem ​​kullanabilir miyim? | pangudownloads.com
Ben annem

Hamilelik sırasında mum ve Zalain krem ​​kullanabilir miyim?

"Zalain"- mantarının çeşitli gruplardan etkili sırasıyla hareket, çok geniş bir yelpazede olan, yerel kullanım için bir antifungal ilaç üründür. Topikal kullanım için vajinal fitiller (mum) ve krem ​​(merhem): İki formları üretir.

Hazırlık formları ve özellikleri

Hamilelik sırasında mum ve Zalain krem ​​kullanabilir miyim?

Fitiller "Zalain"Gebelik sırasında reçete edilen mumlar veya mumlar, pamukçuk gibi yaygın bir hastalığı tedavi etmek için vajinaya enjekte edilir. Genellikle merhem denilen bir krem, sadece harici kullanım için tasarlanmıştır (mantar tarafından etkilenen cildin tedavisi).

Krem ve fitillerin aktif maddesi sertakonazoldür. 1 g kremada, bir süpozituvar 300 mg içinde 20 mg sertakonazol bulunur.

Krem, 20 gr hacimde alüminyum tüplerde üretilir, hafif kıvamlı, yumuşak kıvamlı, beyaz renklidir. Birkaç yardımcı madde içerir.

Mumlar, oval bir şekle, katı mumsu kıvama, beyaza sahiptir. Pakette 1 fitil uygulandı. Ayrıca yardımcı maddeler içerir: fitil, vitepsol, silikon dioksit.

Mumlar ve krem ​​"Zalain": hamilelik sırasında bunları uygulamak mümkün olup olmadığını

Sertaconazole mantar ve bir dizi bakteri üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir, yani geniş bir etki spektrumuna sahiptir. Bu madde, mantarların çoğalma yeteneğini engeller, böylece kendi zamanlarında yaşayanlar ölür. Sonuç olarak, patojenik mikroorganizmaların popülasyonu yok edilir.

Bununla birlikte, sertaconazole mantar öldürücü bir etkiye sahiptir - bu, mantarların normal işleyişini engeller. Bazı türlerde bir fungistatik etki uygular, diğerleri üzerinde mantar öldürücüdür, ancak etki aynıdır. Vücudun içinde birkaç bakteri çeşidi varsa, ilaç hepsini tamamen yok edecektir, çünkü aynı anda iki yönde hareket eder.

ilacın bütün mantar cinsinin üzerinde zararlı etkisi Candida Microsporumspp., Trichophytonspp., Pityrosporumorbiculare gibi streptokoklar, stafilokoklar, Trichomonas vaginalis, gradnerellu, enterokoklar ve Bacteroides Gram-pozitif türlerin. Gördüğünüz gibi, "Zalain"Hem vajina hem de derideki mantar enfeksiyonlarının tedavisinde ve bakteriyel vajinozisin karmaşık tedavisinde kullanılabilir.

Hamilelik sırasında mum ve Zalain krem ​​kullanabilir miyim?

Ve pamukçuk ve kremalı mumlarZalain", Hamilelikte kullanılan, sistemik bir etkisi yoktur, çünkü onlar kan içine emilir. Uzun süreli kullanımda bile (2 hafta içinde) idrar ve kanda yoktur. Vajinaya tek bir enjeksiyonla, 3-4 gün daha yüksek konsantrasyonları devam eder.

İlacın uzamış bir etkiye sahip olduğu söylenebilir, bu yüzden bir kez almak yeterlidir. Ve aktif madde kan içine emilmediği için, hamilelik ve emzirme döneminde bile kullanılabilir.

Zalain kullanımı için endikasyonlar

Özellikle ilaç genellikle enfeksiyöz inflamasyon için reçete edilir mukoza zarları vajina, Candida cinsinin mantarları tarafından kışkırttı. Ayrıca, hastalık tedavi edilemediğinde bazen vulvovaginit için reçete edilir "flukonazol".

Diğer kullanım endikasyonları:

 • Ellerin mikozu;
 • Dermatofitoz ve bacak ve ayaklarda mikoz;
 • Erkek hastalarda dermatofitoz ve mikozis sakalı;
 • İnguinal dermatofitoz;
 • Erkeklerde penis kandidiyazı (balanopostit);
 • Cildin kandidiyazı;
 • Pityriasis liken;
 • Seboreik dermatit.

Krem "Zalain": Hamilelikte nasıl kullanılır

Hamilelik sırasında mum ve Zalain krem ​​kullanabilir miyim?

Ajan etkilenen cilde uygulanır, birkaç santimetre sağlıklı doku işlenir. Az miktarda krem ​​eşit olarak dağılır ve tamamen emilene kadar cilde kolayca sürülür. Yüzünde kullanıldığında, gözlerle temasından kaçının - uygulayın, göz kapağından 2 cm uzakta. Emzirme sırasında meme başlarına doz ve meme bezi areoles uygulanmaz.

Sabah ve akşam ya da yatmadan önce günde bir kez uygulayın. Her bir vakada, uygulama süresi patojen tipine ve lokasyonuna bağlı olduğundan belirlenir. Kural olarak, cilt hasarı 2-4 hafta tedavi edilmelidir.

Yaraların, çiziklerin ve cildin diğer bozukluklarının mevcudiyeti, kremin kullanımı için bir kontrendikasyon değildir. Bu ilacın antifungal ilaçların geri kalanı önünde bu büyük bir artı olduğunu belirtmek gerekir ("LAMİSİL""terbinafin") Sadece bozulmamış cildi tedavi edebilir.

Kullanım süresi boyunca asit hijyen ürünlerinin uygulanması tavsiye edilmez.

Hamilelik sırasında mumlar "Zalain"

Hamilelik sırasında mum ve Zalain krem ​​kullanabilir miyim?

Bu durumda, pamukçuğu tedavi etmek için tek bir uygulama yeterlidir. Dış genital bölgeler ve eller önceden sıcak su ve nötr veya alkalin deterjan ile yıkanır. Daha sonra kadın sırtüstü sırtüstü pozisyonda elverişli bir şekilde bulunur ve fitili vajinaya derinlemesine yerleştirir. İşlem yatmadan önce akşam yapılmalıdır.

Sabahları vajinadan taburcu olabileceğine dikkat etmek gerekir - bu ilacın uygulanmasına normal bir tepkidir. Sırdan kurtulmak için şırınga yapmayın. Günlük conta kullanılması tavsiye edilir. Tahsisler 3-4 gün sonra durmalıdır. Bir mumun yerleştirilmesinden sonra, birkaç hafta boyunca ayda bir kere tampon kullanmamak gerekir.

Belirtiler varsa pamukçuk Tek bir mum uygulamasından sonra ortadan kaybolmadığı takdirde, doktor bir hafta içinde tekrarlama prosedürünü önerebilir.

Mantar enfeksiyonu vajinadan labiaya yayılırsa, aynı anda mumlarla birlikte bir krem ​​kullanmanız gerekir.Zalain". Mum bir kez enjekte edilir ve krem ​​günde iki kez birkaç hafta kullanılır.

Mumların menstruasyon sırasında bile kullanılabileceğini belirtmek gerekir. Bununla birlikte, işlemden bir hafta sonra cinsel ilişkiye girmekten kaçınılması önerilir.

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanın

Hamilelik sırasında mum ve Zalain krem ​​kullanabilir miyim?

Bu hasta gruplarındaki çalışmalar yapılmamıştır, ancak hayvanlar üzerinde deneyler yapılmıştır. Bunların sonucu olarak ilacın fetus üzerinde mutajenik, teratojenik ve toksik etkileri olmadığını doğrulamak mümkün olmuştur. Bu nedenle, eğitim, kadınların yararlarının çocuk için varsayımsal riskten daha fazla olduğu durumlarda kullanımın tavsiye edildiğini belirtmiştir.

o kana absorbe olmadığı için doktorlar genellikle, bu aracı reçete sırasıyla karnında veya anne sütü ile fetüse nüfuz etmez. Böylece ilaç "Zalain"Hamilelik ve emzirme döneminde güvenle alınabilir.

Ilaç kullanımı kontrendikasyonları

İlaçları herhangi bir maddeye karşı bireysel hoşgörüsüzlüğe sahip kişilere uygulamayın. Ilaca dahil. Bu hem krema hem de mumlar için geçerlidir. Gebelik sertaconazol tedavisine kontrendikasyon değildir.

Olumsuz etkiler:

 • Krema ile tedavi edilen alanlarda dermatit ile temas kurun;
 • Krem uygulandıktan sonra kızarıklık. Bu durumda, reaksiyon ilaçla tedaviden hemen sonra ortaya çıkar, ancak bir süre sonra kendi kendine kaybolur. Bu gibi fenomenler özel tedavi gerektirmez ve tedavinin kesilmesinin bir göstergesi değildir;
 • Bir mum kullanırken vajinada kaşıntı ve yanma. Bu koşullar da ortadan kalkmakta ve ilacın geri çekilmesini gerektirmemektedir;
 • Alerjik reaksiyonlar.

Ilaç "Zalain"Gebe bir kadının sağlığı sorgulanabilir olduğunda, jinekoloji alanı da dahil olmak üzere tıp pratiğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Genellikle gebelik döneminde gebelik şeklinde reçete edilir. Kullanımdan sonra yapılan yorumlar genellikle olumludur.

Birçok kadın hızlı geçti gerçi, mumlar, girmesinden sonra rahatsızlık (kaşıntı, yanma) büyük bir net bulmak, ama yine de hayat bir süre kalitesi için kırar.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 2