Hamilelik sırasında perine masajı rüptürleri önlemek için yardımcı olacaktır | pangudownloads.com
Ben annem

Hamilelik sırasında perine masajı rüptürleri önlemek için yardımcı olacaktır

Kolayca, hızlı bir şekilde ve ara vermeden doğum yapmakla ilgileniyorsanız, vücudunuzu yaklaşan işyüküne doğru şekilde hazırlamanız gerekir. Perineal masaj, emeğin doğrudan bir kısmını alacak olan dokuların esnekliğini artırmaya yarayan yöntemlerden biridir.

Perine nedir

Hamilelik sırasında perine masajı rüptürleri önlemek için yardımcı olacaktır

Masajın etkinliğini arttırmak için, bir kasmanın ne olduğunu bilmelisin. Tıbbi terminolojide, kasık pelvik kemiklerin dibinde bulunan yumuşak kas dokusu olarak adlandırılır. Bu site anüs ve vajina arasında yer alır, özel bir masaj ihtiyacı olan şeydir. 

Doğumlar, kasları çok güçlü olmayan perine üzerinde kuvvetli bir yük oluşturur. Bebeğin başının baskısı altında, genellikle yırtılırlar, çünkü bu, bebeğin ortaya çıkmasının tek yolu olur.

Bazen perinenin cerrahi diseksiyonu - bir epizyotomi, doğum süreci sırasında birçok komplikasyonu önlemektedir. Fakat perinum kaslarını önceden hazırlarsanız cerrahi müdahaleyi dışarıda bırakma fırsatınız vardır. 

Yararlı masaj nedir

Perineal kasların elastikiyetini arttırmaya yönelik masaj aksiyonu, doğum sırasında çatlakları ve yırtılmaları önlemeye yardımcı olur. 28 haftaya kadar, bu profilaksi zorunlu değildir, ancak isterseniz haftada bir kez masaj yaparak biraz zaman geçirebilirsiniz. Gebelik süreleri 28 haftadan fazla olan anne adayları için perineal kasların düzenli eğitimi her 5 günde bir, 37 hafta sonra düzenli olarak yapılmalıdır - her gün bile mümkündür. 

Bu mesleklere dahil olmaya çalışın kocası, büyük midenin ardından masaj hareketlerini gerçekleştirmesine izin vermez. Bir duş ya da banyo yaptıktan sonra akşam doğumdan önce perine masajı yapmak en iyisidir. Manipülasyon yeri, tamamen rahatlayabileceğiniz yatak odanız olabilir. 

Ana amaç yanında beri hamile bir kadına mahrem masaj Favor, dikkatten kaçmamalı - yumuşak doku elastik hale getirmek için, hâlâ kadın vücudunun alanında metabolik süreçleri geliştirir.

Kan dolaşımında ve birçok iç organın durumunda bir iyileşme vardır. Ayrıca, prosedür sırasında sinir sistemi sakinleşir ve duygusal durum, anne adayları için çok yararlı olan dengeye gelir. 

Doğum uzmanları-jinekologlar, hamile kadına yönelik bir masajın, doğum eylemi sırasında komplikasyonları önlemeye izin verdiğini ileri sürerler. Bu nedenle, hamilelik sırasında perineal masajın, kadın bedenini doğum için hazırlama sürecinde en önemli unsurlardan biri olduğu düşüncesi budur.

Birçok kadın, ilk doğum sırasında boşluklar olduğunda, yara izinin daha sonraki doğum eylemi sırasında da yayılacağına inanmaktadır. Bununla birlikte, özel masaj hareketleri, ikinci çocuğun doğumu sırasında kopmasını önleyen yara izi elastik hale getirebilir. 

Prosedür Kuralları

Doğum için yumuşak dokular hazırlamanızı sağlayan manipülasyonları gerçekleştirmek için steril bir yağa ihtiyacınız olacaktır.

Aşağıdaki gibi yağları kullanabilirsiniz:

 • papatya;
 • kadife çiçeği;
 • filizlenmiş buğday;
 • pembe;
 • zeytin;
 • badem;
 • şeftali;
 • Ayçiçeği. 
Hamilelik sırasında perine masajı rüptürleri önlemek için yardımcı olacaktır

Ayçiçek yağı kullanıyorsanız, kaynatılmalıdır. Hint yağı kullanımı kesinlikle yasaktır, çünkü uterusun kasılmasına neden olma özelliği vardır, bu da erken doğumu kışkırtabilir. 

İşlemden önce ellerinizi iyice yıkamalısınız, çünkü hamile bir kadının vajinası enfeksiyonlara karşı hassastır. Deri ve mukoza zarları çok hassas ise, masaj hareketleri yaparken steril eldiven kullanın. Yakın organların yüzeyine zarar vermemek için masör tırnakları düzgün bir şekilde kesilmelidir. 

Kasık masajı için yağ, küçük ve büyük labiaları yağlamak için, parmaklarınızı kabın içine daldırmadan, ellerinize sulamak için kullanılmalıdır. Bu kurala uymadığınız takdirde, bu tür eylemler yağ kontaminasyonuna ve cinsel organların bulaşmasına yol açacaktır.

İdeal pozisyon - ayakta durma, yatak ya da banyo kenarına bir ayak koyma. Ayrıca, kadınlar oturma, yatma ya da uzanma pozisyonunu seçer, ancak masajın eşi tarafından yapılması durumunda. 

Hamilelik sırasında vajinal masaj bu beden doğası gereği oldukça genişletilebilir olduğundan doğum son derece nadirdir sırasında, bu hasarlı, gerekli değildir. Teslimat perineal kaslar oldu kısa bir süre önce talep esnekliğini artırmak, böylece birkaç santimetre için vajina içine parmaklarını atılmak için yeterince derin penetrasyonu gerek yoktur. 

Yürütme tekniği

Uygun bir pozisyonu benimseyen ve bol miktarda yağ içeren labiaya sahip olan bu tür eylemleri gerçekleştirin:

 • Sığ - 2-3 cm, başparmak veya işaret parmağını vajinaya sokun;
 • Hafif bir karıncalanma ve gerginlik hissedene kadar arka duvarında sallanma baskısı yapın. Bir dakika bekle ve bırak. Birkaç kez tekrarlayın, böyle bir presleme 10-15 dakika içinde yapılmalıdır;
 • Sonra bu hareketleri saat yönünde ve geriye doğru yapın;
 • Masaj, labia'nın tekrarlı yağlanmasıyla sona erer. Doğum sırasında bir kadının küçük labia'larını travmatize etme olasılığını dışlamak gerekli değildir, bu yüzden prosedür sırasında da dikkat etmelidirler. Kadına hoş olmayan duygular vermeden hafifçe öne çekilmeleri gerekir. 

Her gün hamilelik masajı perinesi yapmak, kadına rahatsızlık duymayacak kadar kasları daha fazla gerebilirsiniz. Bu tür sınıflar, gelecek anneyi doğum için hazırlayacaklar: rahatlamaya ve perineal bölgeye direnmeden onu baskı altına almayı öğrenecek. 

Kontrendikasyonlar

Hamilelik sırasında perine masajı rüptürleri önlemek için yardımcı olacaktır

Hamile bir kadın için kasık masajının belirgin faydasına rağmen, bu tür manipülasyonlar da kontraendikasyonlarına sahiptir.

Enfeksiyonun daha derin penetrasyon olasılığı vardır gibi bir kadın, vajinit, uçuk ya da diğer genital enfeksiyonlar varsa Uzmanlar, doğum için böyle bir eğitim iletken yasaktır.

masaj kontrendike ve genital bölge, yüksek vücut sıcaklığındaki bir gebelik, hasar görmüş deri, alerjik döküntüler sonlandırmak için tehdit. Kas dokusunun elastikiyetini artırmaya yönelik, doğum için uygun hazırlık, ışığın içindeki bebeğin görünümü sürecini büyük ölçüde kolaylaştıracaktır!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

47 + = 54