Ben annem

Kadınlar neden hamilelikte pelvik ağrıya sahiptir?

Küçük yavrularınızın doğuşunu beklerken duygularınızı izleyerek titriyorsunuz, her şey yolunda gidiyor, hiçbir şey sorun çıkmıyor. Ve aniden "gökyüzü bulutlu, acı verici, acı verici duyularla" bulutlanır ". Aşağıda, altında "Ev", Çocuğun yaşadığı yerde, bir şey oldu. Kaygı büyüyor: Ne zaman ve ne yanlış gitti?

Kadın bedenindeki hamileliğin başlangıcı ile, birçok değişiklik meydana gelir. Gelecekteki annenin vücudu hızla gelişen bir fetüsle güvenli bir simbiyoz için yeniden inşa edilir.

Kadınlar neden hamilelikte pelvik ağrıya sahiptir?

Bu sürecin hoş olmayan yan etkilerinden biri, hamilelik sırasında pelvik kemiklerin daha fazla ağrımasıdır. Büyüyen uterusun bulunduğu pelvis bölgesi en belirgin değişikliklerden geçer.

Rahim, normal durumdaki çok gergin olmayan bağ dokularından oluşan bağlarla kemiklerine bağlanır. Hamilelik sırasında bu özellik kabul edilemez ve doğa bağların gerilmesine izin veren bir mekanizma geliştirdi.

Gebe kadınlarda bu görev hormonden hormon tarafından gerçekleştirilir. Fakat aynı zamanda, pelvik kemikleri bağlayan bağlar da dahil olmak üzere vücuttaki tüm bağlar üzerinde etkilidir. Bu, pelvik kemiklerin neden hamilelik sırasında oldukça erken bir aşamada ağrılmaya başladığını açıklar.

Ve fetus büyüdükçe, yük giderek artar ve pelvis ve bacak kemikleri daha fazla ağrır. "Charms" anne ve fetusun artan ağırlığı.

Ne yazık ki, bu durum, doğuma kadar ve bazen daha da uzun süre devam edecektir.

Pelvis ve bacak kemikleri ağrımmaya başladığında?

Gelecek anneler, ağrının gerçek nedenlerini anlamadıklarında çok korkarlar; bu, oturma ve yatma sırasında bile ortadan kaybolmaz. Birçok insan yeterli kalsiyumu olmadığını düşünüyor ve bunu telafi etmek için çok çalışıyorlar. Bu kısmen doğrudur, çünkü kalsiyum eksikliği bir simfiziye yol açar - pelvik kemikleri pubik alanın önüne bağlayan bağların kopması.

Kalsiyum preparatları alındıktan sonra, işkence azalır. Ancak, aşırı kalsiyumun doğum sırasında bebeğe zarar verebileceğini unutmayınız ki çok fazla kemikleri olacaktır. Sonuçta, anne tarafından yenen kalsiyum, meyve tarafından kendisinden daha iyi emilir. Bu nedenle, jinekolog sizin atama ve doz kalsiyum gerekir. Ve symphysitis önlenmesi için de destekleyici bir korse giymek gerekir.

Haklı olarak haklı olan kadınlar, çeken duyguların erken doğum eylemi için bir sinyal olup olmadığı konusunda ihtiyatlıdır. Gerçekten, bu duyumlar benzerdir, bu nedenle jinekoloğa yönelik kampanya önlenemez. Doktorla buluşmadan önce sakinleşmesi gereken tek şey, rahatlamış bir rahim, eğer rahatsızlık veren ağrılarınız bağların gerilmesi nedeniyle ortaya çıkıyorsa.

Pelviste ağrı nedenleri

Kadınlar neden hamilelikte pelvik ağrıya sahiptir?

Doğum yaklaşımıyla, kadınlarda ağrı hissi sadece artmaktadır. Pelvik kemikler otururken arkadan giderek daha fazla büyüyor.

Bu, doğumdan önce genellikle vücut boşluğuna doğru eğilen koksiksinin dışarıya doğru saptığı gerçeğiyle açıklanabilir. Çocuğun anneye zarar vermeden doğum kanalından geçmesi daha kolaydır.

Ayrıca, emeğin yaklaşımıyla daha fazla hareketlilik, lumbosakral eklemleri kazanır.

Pelvik kemiklerin hamilelik sırasında güçlü bir şekilde bükülmüş bir omurga ile tek bir düzlem oluşturması, bebeğin doğum kanalından geçmesi gereklidir.

lumbosakral artan hareketlilik de fetusun ağırlığı taşır Ve ne zamandan beri, o da anne omurganın hastalığa sahip ve arka kasları yeterince güçlü değil, özellikle eğer büyük bir rahatsızlık nedeni haline gelir.

Pelvik bölgede ağrıya neden olur ve bebek sivri, varisli damarların ağırlığı altında, bebeğin başının perinum kasları üzerindeki basıncıyla sıkılaşır.

Listelenen nedenler maalesef doğaldır ve zamana kadar doğuştan hoş olmayan duyumlar ortadan kalkmaz. Onları sadece biraz sakinleştirmek için bir fırsat var.

Hamilelik sırasında pelvik kemik ağrısını nasıl azaltabilirim?

Bir kerede bir rezervasyon yapacağız, doktorla koordinasyon olmadan, ne içsel ne de dışarıdan herhangi bir anestetik kabul edilemez.

Pelvik kemiklerin ağrılarındaki acıların önlenmesi ve azaltılması için birkaç güvenli yol:

 • oturma pozisyonunda, bacaklar birbirinin üzerine oturmamalıdır ve dizler daima pelvisin altındadır;
 • Özellikle ağrının yoğunlaştığı, ancak daha iyi bir ortopedik yatak almayı denediği zaman, sert bir yüzeye oturun ve üzerinde durun;
 • yüksek topuklu ayakkabılar üzerinde bir süre reddedin;
 • kilonuzu izle ve fazla kilo almayın;
 • uzun mesafeler ve merdivenler için daha az gidiniz;
 • Karın desteklemek için bir bandaj kullanın;
 • her zaman vücudunuzu simetrik ve düzenli bir şekilde düzenlemeye çalışın;
 • istirahat sırasında minderleri dizlerinizin ve pelvisinizin altına yerleştirin, bebeğin pelvisindeki basıncını düşürün;
 • Evin arkası ve havuzda egzersiz yapmak;
 • Hamile anneler için özel yoga kursları deneyin.

Evde, ağrıyı kolaylaştıran egzersizleri geri almak iyidir:

 • "Kedi". Bunu gerçekleştirmek için, dördün hepsine girmeli ve dönüşümlü olarak geriye doğru eğilmeli ve rahatlamalısınız.
 • Sırt üstü uzanarak, ayağınıza birkaç kez ayağınızı çekin ve başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. Aynı taraftaki dizler aynı şekilde sulandırılır.
 • Sırtınıza birkaç kez sıkılmış topuklar ile sırtınıza uzanmaya devam edin, alt sırt ve uylukları kaldırın ve indirin.

Pelvik kemikler doğumdan sonra neden ağrıyor?

Kadınlar neden hamilelikte pelvik ağrıya sahiptir?

Bazen genç anneler, bir çocuğun doğumundan sonra ağrılı bir rahatsızlık yaşamaya devam ettiğinden şikayet ederler. Bu, sorunun dışında değildir, çünkü doğum sırasında, bağların restorasyonu ve doğum sonrası kemiklerin yakınsamalarının yavaşlaması nedeniyle çok sayıda mikro-travma ortaya çıkabilir.

Ek olarak, emziren anneler genellikle emzirmeye bağlı olarak yetersiz kalsiyum almazlar ve bu da rahatsızlığı artırır. Tamamen ağrıyı aşmak çocuğun doğumundan sonra en fazla altı ay olmalıdır.

Bu olmazsa, nitelikli tıbbi yardım almanız gerekir.

Postpartum dönemde, rahatsızlığı gidermek için büyük fiziksel yüklerden kaçınılmalı, pelvik kilit takılmalı, kurbağa pozu yerleştirilmeli ve yastıklar diz altına yerleştirilmelidir.

Bebek sahibi olmayı planlayan kadınlar için, pelvik ağrı olasılığını en aza indirmek, hamileliğe aktif olarak hazırlanmaya başlamak mümkündür. Vücudunuzu, özellikle de sırtınızı güçlendirin ve güçlendirin.

Dengeli yiyin, kiloyu seyredin ve vücuda gelecekteki bir bebeğe ihtiyaç duyan kalsiyum ve vitaminler ile doyurun.

Sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzına öncülük et, temiz havada daha çok dışarı çık ve daha sonra hamileliğin, küçük mucizenizi karşılamanız için parlak ve neşeli bir zaman olacak. Bir bebek güçlü ve sağlıklı doğacaktır.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

18 − = 13