Ben annem

Küçük rahim: Nasıl hamile kalmak ve bir çocuk sahibi olmak?

Bir kadın, genellikle jinekolojik muayene veya ultrason sonrası, küçük bir rahim olduğunu öğrenir. Bazıları ilk kez böyle bir teşhis ile hamilelik sırasında karşılaşırlar. Bazen uterusun boyutu normdan biraz daha azdır, fakat birkaç durumda da oldukça somut bir sonuç çıkarabilirler: hipoplazi, aplazi, infantilizm. Doktor hastayı korkutabilir ve çocuğu gebe katabileceğini söyleyemez.

Bununla birlikte, bu patolojiye sahip birçok kadın güvenli bir şekilde çocuk doğurur. Bu konuda önemli bir rol yeterli hormonal tedavi ile oynanır. Böyle bir sonuç hem subjektif bir değerlendirme hem de düşükle sonuçlanan bir patolojiyi ifade eder.

Küçük bir rahim oluşumuna yol açan nedenler

Küçük rahim: Nasıl hamile kalmak ve bir çocuk sahibi olmak?

Bu organın jinekolojideki büyüklüğü: 7-8 cm, genişlik 4-5 cm, myometrium kalınlığı 2-3 cm, boyun uzunluğu 2.5 cm Bu standart, doktorların standart için aldıkları ortalama parametrelerdir. Bununla birlikte, kadın ayrıca normalde diğer boyutlarda çalışan bir organı vardır.

Küçük, orta veya büyük olabilir, ancak yapı ve işte patolojileri yoktur. Küçük boyutlar genellikle ince ve minyatür kadınlarda bulunur. Bu, fizik, set, fizyoloji tipine bağlıdır.

Vücudun ana işlevini yerine getirememesi durumunda, çocuk sahibi olmak için, patolojik olarak küçük bir rahimle nasıl hamile olunur?

Kapsamlı muayene gerçekten hamileliği engelleyen ciddi bir bozukluğu doğruladıysa, genellikle aşağıdaki teşhisleri yaparlar:

  • Hipoplazi, boyut olarak yetersiz bir gelişmedir. Bu duruma diğer cinsel organların azgelişmesi, hormonal dengesizlik eşlik eder;
  • Aplazia - yetişkin bir kadındaki bir organın büyüklüğü, yeni doğmuş bir kızınki ile aynıdır (3 cm'den fazla değil);
  • Infantilizm - boyut 5.5 cm'yi geçmez.

anormal küçük gövdesine ek olarak, bir kural olarak, diğer bozuklukları belirtileri vardır: düzensiz adet döngüsü veya hiç adet görme, ancak varsa, bu zorluk hamile bebeğini taşıyan, zayıf libido vardır, oldukça acı verici.

Üreme sisteminin oluşumunda ihlali ya doğum öncesi dönemde ya da ergenlik döneminde gerçekleşir. Hamilelik sırasında bir kadın bulaşıcı bir hastalık yaşadı Eğer hormonal dengesizlik, vitamin eksikliği yaşadı ya da diğer olumsuz faktörler geçirmiş, bu fetüs üreme sistemi anormallikleri dahil gelişimsel bozukluklar, sahip olabileceği anlamına gelir vardı.

ergenlerde, patoloji arka plan hastalıklar (bulaşıcı ve viral, üriner sistem), yetersiz veya kötü beslenme, vitamin eksikliği, fiziksel yorgunluk, zor iş ya da stres oluşabilir.

Vücudun küçük boyutu vücudun fizyolojik bir özelliği değilse, o zaman bu durum kompleksi içinde çocuğun yatağını imkansız hale getiren diğer bozukluklar eşlik eder. Hormonal dengesizlik, tüplerin veya boyun yapısının patolojisi varsa, gebelik sorunlu hale gelir.

"Küçük uterus" tanısı: Bir kadının başarılı bir şekilde gebe kalması mümkün mü?

Patoloji ile birlikte üreme sisteminin diğer ihlalleri tespit edilirse, çocuğun planlamasını özel bir şekilde hazırlamak gerekir. Çoğu zaman böyle bir eğitim radikal önlemleri içermez.

Küçük rahim: Nasıl hamile kalmak ve bir çocuk sahibi olmak?

Kan dolaşımını artırmak için, uterus epitel büyümesini teşvik, jinekolojik masaj ve bir dizi fizyoterapi prosedürleri reçete edebilirsiniz. Ancak çoğu zaman hormonal tedavi kullanılır.

Bu önlemin çok etkili olduğunu ve birçok kişinin oral kontraseptiflerin kaldırılmasından sonra ilk ve bir sonraki aşamada hamile kalabildiğini belirtmek gerekir.

Hormonal preparatlar diğer önlemlerle birlikte genital organın büyüklüğündeki artışa katkıda bulunur. Ancak, örneğin, hipoplazi ile, kapsamlı bir muayene gereklidir, çünkü hastalığa genellikle hormonal ilaçları almanın kontrendikasyonu olan diğer rahatsızlıklar eşlik eder.

Bir çocuğu vitamin terapisinden sonra bile düşünmek mümkündür. Diyetin dengelenmesi, günün rejimini düzeltmek için sadece vitamin ve minerallerden oluşan bir kompleksin içilmesi gerekir.

Küçük bir rahim teşhis edilirse ne yapmalı

Daha önce de belirtildiği gibi, bu bedenin gelişimi hormonlardan etkilenir. Ek olarak, düzenli cinsel aktivite ile artış meydana gelebilir. Hipoplazinin ana nedeni hormonal dengesizliktir, bu da tedavinin hormonal arka planın düzeltilmesi ile ilişkili olacağı anlamına gelir. Küçük bir uterusun bu yöntemle tedavisi, kural olarak oldukça uzun bir zaman alır.

Çeşitli fizyoterapötik prosedürler pelvik organlarda kan dolaşımını iyileştirmeyi amaçlamaktadır. İhlali ortadan kaldırmak elektrik çarpması ile olabilir. Üreme organlarının aktif uyarılmasından oluşan jinekolojik masaj da gösterilmektedir. Küçük boyutlu bir rahim tedavisi, bir vitamin ve mineral kompleksi olmadan yapamaz.

Halk yöntemlerine gelince, en popüler kil tarifi. Bir eczaneden satın alınabilir. Kil, kremanın durumuna suyla ekilir ve alt karın üzerinde kalın bir tabaka uygulanır. Daha sonra bir parça yiyecek filmi veya selofan üst üste yerleştirilir.

Böyle bir tuhaf kompres yaklaşık 2 saat tutulur ve akan su ile yıkanır. Prosedürler her gün taze kil kullanılarak yapılmalıdır. Geleneksel tedavi yöntemleri, bir doktor tarafından reçete edilen temel tedaviyi tamamlar.

Hamilelik sırasında küçük rahim: Bu ne anlama geliyor?

Küçük rahim: Nasıl hamile kalmak ve bir çocuk sahibi olmak?

Teşhis yapıldıktan sonra, onaylamak için ultrasondan geçmeniz gerekir. Küçük rahim ve hamilelik genellikle tamamen uyumlu devletler olduğunu dikkate değer. Ayrıca, birçok kadın gebelik döneminde zaten bu fenomeni öğrenir.

Bir kural olarak, terim arttıkça, uterus fetusla birlikte büyür. Bu, şu anda kadın bedeni tarafından aktif olarak üretilen hormonlar tarafından teşvik edilir. Bununla birlikte, ilave hormonal preparatların ilave olarak alınması gerekebilir.

Yatakta zorlukların ana nedenleri, bu hormonların eksikliği, ince bir gevşek miyometriyum, kısa boyun ve üreme sisteminin diğer bozukluklarıdır. Bu gibi durumların sonuçları şunlardır: düşük yapma, erken doğum, zayıf emek faaliyeti, serviksin uygunsuz açılması. Bununla birlikte, modern gebeliği yönetme yöntemleri, negatif riskleri önemli ölçüde azaltır.

Doğumdan sonra organ eski boyutlarını alacaktır ve patolojinin iz bırakmadan yok olabileceği ortaya çıkabilir. Ek olarak, bazen üreme sisteminin geliştirilmesinin diğer bozuklukları, örneğin, boruların bükülmesi, elimine edilir.

Gerçek zorluklar çok küçük ve kötü gelişmiş bir uterus ile ortaya çıkar. Ve aplazi ile, hamilelik doğal olarak neredeyse imkansız hale gelir. Fakat bu gibi durumlarda bile, üreme teknolojileri bir kadının bir anne olmasına yardım etmede çok etkilidir.

Kadının rahim gestasyonel yaşından daha azdır.

çok sayıda parametre :. amniyotik sıvı miktarı, meyve büyüklüğü, sunum, meyve sayısı ve alt ayakta benzeri yüksekliği ile karar olumlu barınağı üzerinde olan büyük bayanlar, vakadan örneğin durumda, önemli ölçüde değişebilir (yani, bu parametre hamilelik sırasında dikkate alınır) geniş bir havza, bu gösterge normdan daha az, dar - daha fazla olan kadınlarda.

Bu, aşağıdaki koşullar altında gözlemlenir:

Küçük rahim: Nasıl hamile kalmak ve bir çocuk sahibi olmak?
  •          Rahim içi gelişimin gerilemesi;
  • Asetik asit;
  • Zaman sınırı yanlış ayarlanmış;
  • Bebeğin rahim içindeki eğik veya transvers görünümü;
  • Annenin vücudunun anatomik özellikleri (geniş havza).

Hamilelik sırasında küçük bir rahim teşhisi konursa, panik yapmayın. Özellikleri öğrenmek için ultrason yapılır. Gerekirse, kardiyotokografi ve dopplerometri reçete edilir.

Altın yüksekliğinin 3-4 cm içinde uyuşmaması, özellikle, önceki ölçümlerde belirgin bir artış fark edilirse, normdan bir sapma olarak kabul edilmez.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 19 = 29