Nasıl kolay, hızlı ve mola olmadan doğum nasıl yapılır | pangudownloads.com
Ben annem

Nasıl kolay, hızlı ve mola olmadan doğum nasıl yapılır

Her hamile kadının çatlak ve gözyaşları olmadan doğum yapma hayalleri. Kuşkusuz, en önemli şey bebeğin sağlığıdır, ama özellikle de annenin bebeğe bakması gerekiyorsa kendine bakmalıdır.

Doğum sırasında rüptürlerin sonuçlarından zarar görmemek için, yaklaşan etkinlik için vücudunuzu önceden hazırlayın. 

Vücudunuzu doğum için hazırlama

Nasıl kolay, hızlı ve mola olmadan doğum nasıl yapılır

Jinekologlar dış ve iç rüptürleri ayırt ederler. Vajina duvarlarında ilk ortaya çıkan, ikincisi - serviks. Kadınların çoğu doğum sırasında kadının doğum eyleminin seyrinde, doğum eyleminin yetersiz kaldığı durumlarda ortaya çıkar.

Bu sadece genital dokuya verilen hasarın nedenlerinden biridir, ancak çatlaklara neden olabilecek başka faktörler de vardır. 

Her şeyden önce, kadının fiziksel durumu tarafından özel bir rol oynar: doku hasarını önlemek için mümkün olduğunca esnek olmalıdır. Esnekliği arttırmak özel egzersizler veya masajlarla yapılabilir. 

Buna ek olarak, anne adayı, özellikle de bebeği taşıyan son bir kaç aydır beslenmesini izlemelidir. Çoğunlukla jinekologlar, kadını beslenmede kısıtlar, böylece çocuk aşırı kilo almaz, çünkü doğum sırasında uterusun rüptürü olabilir. Ağır et ürünleri, tatlılar, fırınlanmış ürünler, şekerin kullanımını ortadan kaldırın. 

Doğru psikolojik tutum, bu hoş olmayan sonuçları içermez. Psikologlar, hayal gücünde bir kadının, sağlıklı bir bebeğin doğumu ve ağrısız doğumuyla sonuçlanan, kolay ve güvenli bir teslimatın resmini çizmesini önerir. 

Ayrıca, işgücü faaliyeti sırasında doğru bir şekilde sıkılaştırmak önemlidir. Bunu bağımsız olarak öğrenmek çok zordur, bu nedenle doğum uzmanları-jinekologlar hamile kadınlara özel prenatal eğitimden geçmelerini tavsiye ederler, burada nasıl nefes alıp vermeleri gerektiğini ve savaşlar sırasında girişimlerde bulunacaklarını söylerler. 

Doğum sırasında boşlukların nasıl önleneceği hamile bir kadının temel sorunlarından biridir. Perine hasarını önlemek için, kadın vücudunun bu bölgesine masaj yaptırmanız, egzersiz yapmanız, pelvik taban kaslarını ve vajinayı kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekir. 

Bir masaj nasıl yapılır

Masaj - vajina kaslarının esnekliğini artırmada etkili bir yöntemdir. Başın patlaması sırasında, perine dokuları çok ağır bir yüke maruz kalır. Kesilme olmaksızın doğum için özel hazırlık yapılmadan doku hasarını önlemek neredeyse imkansızdır.

Yüksek elastikiyete ulaşmak için, bu masajın kurallarına uymak gerekir:

 • Düzenli masaj yapın;
 • İşlemden önce bağırsağın ve mesanenin boşaltılması gereklidir;
 • Bir masajın sıcak bir banyo veya duş alması için hemen önce yararlıdır, bu da dokuların yumuşatılmasına yardımcı olacaktır;
 • Yağ kullanılmalıdır - ateşte steril veya kalsine edilmiş;
 • Hamile bir kadının deri ve mukoza zarının artırılmış hassasiyete sahip olması durumunda, steril eldiven kullanılması gerekir. 

Perine masajı kendiniz yapabilir veya bu süreçte kocayı dahil edebilir. Geç gebelikte kendi kendine eğitim büyük bir göbek varlığı ile komplike, ek olarak, bir kadının rahatlamak için zordur.

Nasıl kolay, hızlı ve mola olmadan doğum nasıl yapılır

En iyi pozisyon - sırtında yatarken, sırtının altına küçük bir yastık yerleştirerek. Yarı masaj pozisyonunda veya masaj koca tarafından gerçekleştiriliyorsa, küvetin kenarına bir ayak yerleştirerek de olabilirsiniz. Öz masajın ilk seansı aynanın önünde daha iyi yapılır, böylece perineal bölge açıkça görülebilir. 

Yağı kullanarak, bir şişenin ellerindeki suyunu suyla ıslatın ve ürünün bulaşmasını tehlikeye sokacak şekilde parmaklarınızı kabın içine koymayın. Başparmak veya işaret parmağı, vajinanın içine 3-4 cm sürmeli ve yavaşça arka duvara ve yana doğru bastırılmış gibi uzanmalıdır.

Hafif bir karıncalanma ve kas gerginliği olana kadar bunu yapın. Bu konumda parmaklarınızı 40-60 saniye tutun ve bırakın. Prosedürü birkaç dakika içinde tekrarlayın. Günde 7 dakika masaj yapın. 

Masaj sırasında, bu yağları doğum sırasında rüptürlerden kullanabilirsiniz:

 • pembe;
 • papatya;
 • zeytin;
 • filizlenmiş buğday;
 • kadife çiçeği;
 • haşlanmış ayçiçeği. 

Rahim kasılma fonksiyonunu stimüle ettiği ve düşük veya prematüre doğumu provoke edeceği için, kastor yağının kullanılması kesinlikle yasaktır. 

Bazı durumlarda, gebelik sırasında masaj yapılmaz. Vajinanın enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları için yasaklanmıştır, çünkü enfeksiyonun daha derin girmesi riski vardır.

Organizmanın bu türden doğumdan doğuma kadar, hamileliğin kesintiye uğraması, perineal bölgeye yayılan deri hastalıkları, vücut ısısının artması tehdidini reddetmek gerekir. 

Samimi jimnastik

Vajinal kasların beslenmesini iyileştirmeyi amaçlayan, özel esnek jimnastiklere yardımcı olacak dokuların esnekliğini arttırır. Bunu yapmak için, küçük bir pelvisin organlarına kan akışını arttırmak gerekir; bu, belirli bir kas grubunun gevşetilmesi ve gerilmesiyle sağlanır. 

Dans etmek, ayakta durmak veya oturmak için çeşitli seçenekler sunan samimi kaslar için iyi bilinen egzersizler. Kırılmadan ve hatta çatlak olmadan nasıl doğum yapacağınızı öğrenmek ister misiniz? Hamile kadınlar için samimi jimnastik yapma tekniğini öğrenin.

Bu üç egzersizi günlük yapın ve doğum kesinlikle kolay ve acısız bir şekilde geçecektir:

 • Kegel'in çalışması. Egzersizin özü, sırayla gevşeterek perine kaslarını germeniz gerektiğidir. Süzme, vajinanın girişini ve anüs kaslarını en üst seviyeye sıkıştırmanız gerekir;
 • "Torba". Dörtlüde ol, altında bir çanta olduğunu hayal et. Hayali tutamaçları toplayın, vajina ile yakalayın ve çantayı zeminden kaldırmaya çalışın. Birkaç saniye boyunca bu konumda tutun ve yere indirin. Bir süre sonra, tutacakları tekrar tut, ama çantayı daha da yükseltmeye çalış.
 • "Asansör". Vajinanın bir asansör olduğunu hayal edin. Vajinanın girişinden içe doğru rahim ağzına doğru yükselin. Vajinanın farklı bölümlerini sıkıştırmak için her katta birkaç saniyeliğine uzanma. 
Nasıl kolay, hızlı ve mola olmadan doğum nasıl yapılır

Doğum için önceden hazırlık, doğumdan sonra kadın vücudunun iyileşme sürecini hızlandıracak olan perine ve uterusun bozulmasını önleyecektir. Ancak, özel egzersizler veya masajlar yaparak doğum için hazırlanmayı başaramadıysanız, rüptürlerden korkmayın, çünkü doğum uzmanı jinekologlar hızla iyileşen dikişleri uyguluyorlar.

Ayrıca, girişimler sırasında doktor kadının ve vücudunun durumunu izler, bu nedenle doku hasarı tehdidi durumunda epizyotomi yapar. Kesimin düz kenarları yırtılmış dokudan çok daha kolay diker.

Lezyonların hızlandırılmış iyileşmesi için doğum sonrası süreksizlikler yara iyileştirici ajanlarla tedavi edilebilir. 

Kendinizi en iyi şekilde kişiselleştirin: olumlu bir ruh hali, psikolojik ve fiziksel eğitim, doğum sırasında ve sonrasında ameliyattan kaçınmanıza izin verecektir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

66 + = 75