Ben annem

Pertussin – hamile kadınlar için kompozisyon, özellikleri, kontrendikasyonları

Çocukluktan beri birçok kişi tarafından bilinen, pertussin'in solunum yolu hastalıkları, bronşların tedavisi için birtakım yararlı özellikleri vardır. Soğuk algınlığı ve kuru öksürük, ağır solunum gibi hoş olmayan semptomları giderir. Bitkisel ilaç, balgam çıkarma, sıvılaşma ve balgam çekilmesine neden olan hafif bir etkiye sahiptir. Yardımı ile, tracheitis, bronşit, akut solunum yolu hastalığı tedavi.

Hamileler için soğuk algınlığı tehlikesi

Pertussin - hamile kadınlar için kompozisyon, özellikleri, kontrendikasyonları

"Bir kadının bağışıklığı"ilginç bir durum"Zayıf, bu yüzden vücudu soğuk algınlığına karşı savunmasız hale geliyor. Bir bebeği taşırken, en kısa zamanda hastalıktan kurtulmak önemlidir, bu da zarar verebilir.

Hamileliğin Her üç aylık dönem fetusun özellikleri ile ayırt edilir, ancak bu doğru olabilmesi için de, çocuk oksijene ihtiyaç duyar.

Soğuk algınlığı annenin nefes almasını zorlaştırır, fetüs yeterince oksijen almaz, bu da çok tehlikelidir. Oksijen açlığı, bebeğin gelişiminde gecikme gibi ciddi sonuçlara yol açabilir.

Gebeliğin ilk üç ayında, soğuk algınlığı, çocuğun değişen derecelerde karmaşıklık gösteren doğuştan hastalıklar geliştirmesine neden olabilir. Hastalıktan dolayı, onu bile kaybedebilirsiniz.

ikinci üç aylık itibaren fetüs daha anne hastalığın olumsuz etkisinden korunmaktadır, ama buna sağlığınızı takip etmek zorunda değildir anlamına gelmez. Bebeğin sağlığı, hamilelik döneminden bağımsız olarak ona bağlıdır.

gebelik tam ve mümkün olduğunca çabuk soğuk algınlığı kurtarmak için önemlidir zaman kendilerini korumak ve olası komplikasyonlar için.

Neden doğal maddelerden oluşan Pertussin gibi faydalı bir şurup tedavisi için kullanmak ve bir hastalık hızlı bir rahatlama bırakır ki? Ancak ilacı alma talimatı, hamile kadınlara kullanımının kontrendikedir. Her şey ilacın bileşenleri ve vücut üzerindeki etkileri ile ilgilidir.

Şurubu bileşimi

Tıbbın ana bileşenleri:

Pertussin - hamile kadınlar için kompozisyon, özellikleri, kontrendikasyonları
  • Kekik (bitkinin bir başka adı kekiktir);
  • Potasyum bromür;
  • sükroz;
  • Etil alkol (% 80).

İlaç iki şekilde üretilir - şurup ve tabletler. İkincisi yurt dışında üretilmekte ve yerli tüketiciler pratik olarak kullanılmamaktadır. İlacın bileşimi alkol ve potasyum bromür içermez. Boğmaca tabletlerinin ana bileşeni kekik özütüdür. Şurubun tam bir benzerini değil, benzer bir etkiye sahiptirler.

Bir ilacın hamile kadının organizmasına etkisi

Hamilelik sırasında herhangi bir alkol içeren ilaç ve infüzyon kullanımı son derece tavsiye edilmez. Ancak etil alkol, gelecekteki bir anne için bu ilacın en tehlikeli bileşeni değildir. Kekik birtakım yararlı özelliklerine rağmen, kullanımında birçok kontrendikasyon vardır. Kekik, kan basıncındaki artışa katkıda bulunur.pozisyon"Ve zaten kararsız, çoğu zaman yükseldi.

Çimlerin en tehlikeli yeteneği rahim tonunu arttırmaktır. Bir kadın annelik için hazırlanmazsa, bitkinin bu özelliği herhangi bir tehlike arz etmez. Düşük yapma riski olduğunda Fakat hamilelik sırasında, özellikle 1. trimesterde en yüksek Pertussin onun için çöktürücü faktör olabilir.

Pertussin - hamile kadınlar için kompozisyon, özellikleri, kontrendikasyonları

Sükroz, bir bebek için bekleyen bir kadın için de tehlikeli olan kandaki şeker düzeyini artırabilir.

Gelecekteki annenin böbrekleri çift yüke maruz kalır. Kekiğin bir parçası olan Timol, boğmacadaki diğer bileşenlerle birleştiğinde onu daha da büyütür. Bu madde, uygulama şekli ve diğer maddelerle kombinasyonundan bağımsız olarak, hamile kadınlarda kontrendikedir.

Bu lezzetli ve yararlı şurup, hamile olduğunuzda kullanırsanız, diğer yan etkilere de sahiptir:

  • İlaç mide yanmasına neden olabilir;
  • Belki de gebelikte genellikle daha güçlü bir şekilde ortaya çıkan alerjik reaksiyonun ortaya çıkması;
  • Şurubun vücut üzerindeki etkisi buna mide bulantısı eşlik edebilir.

Boğmaca almak için talimatları okuduktan sonra, gebelikte kontrendikedir göreceksiniz. Bu şurubun ne kadar güvenli olduğu dikkate alınmaksızın, gelecekteki anne ve bebek üzerindeki olumsuz etkisini görmezden gelmek imkansızdır.

İlacın bu etkisi göz önüne alındığında, bu ilacın kullanımından (tablet veya şurup) bağımsız olarak kullanılma olasılığı hakkında konuşmak imkansızdır. Kullanımının kontrendikasyonları tüm hamilelik süresini uzatır - pertussin'in özellikleri hem anne hem de bebeğe zararlıdır.

Şurubu nasıl değiştirilir

Gelecek annenin organizması üzerinde olumsuz etkileri olmayan başka ilaçlar da vardır. Her şeyden önce, halk ilaçlarına dikkat değer. Bu bal, turunçgiller (özellikle limon), ahududu, kuş üzümü, sıcak çay vb.

Pertussin - hamile kadınlar için kompozisyon, özellikleri, kontrendikasyonları

Ancak tedavi stratejisini belirlemek için bireysel göstergelerinizi dikkate alacak olan sadece doktor yardımı ile tedavi edilebilirler. Bitkisel infüzyonların ve et suyunun alınmasından da doktorla istişare oluncaya kadar sakının.

Tüm bitkiler hastalıklarla savaşmak için kullanılamaz, "pozisyon".

halk ilaçları hastalığa karşı güçsüz iseniz, böyle antitussin zaman içinde test edilmiş mukaltin, öksürük geleneksel tabletler gibi ilaçlar alabilir. Ancak bu preparatlar sadece doktor reçetesinde kullanılmalıdır.

Soğuk algınlığı önlemek için önlemler

Gebeliğin varlığında pertussin almanın mümkün olup olmadığına bakmamak için önleyici tedbirler almaya çalışın.

Narenciye, sebzeler, yeşillikler dahil, meyvelere layık bir yer ayırarak daha fazla vitamin tüketin. Bacak ve boğazın hipotermi kaçının. Kendinizi tam ve sağlıklı bir şekilde dinlendirin - yorgun bir organizma kendini hastalığa kolayca yatırır.

Şurup kullanımı hamilelik hastalıklarıyla mücadele etmenin tek yolu değildir. Nitelikli uzmana hitap ederek, onunla başa çıkmaya yardımcı olacak yetkin referanslar alırsınız.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

73 − 66 =