Ben annem

Üçüncü doğum için hazırlanıyor: zamanlama, haberciler, kurtarma

Her anne üçüncü çocuğa karar veremez. Pek çok çocuğu olan ailelerin modern toplumda buluşması daha az olasıdır. Bunun nedenleri çoktur - modern doğum kontrol yöntemleri, doğum oranını düzenlemeye izin verme, ihtiyaç durumunda gebeliği kesintiye uğratmak için etkili yöntemler.

Üçüncü doğum için hazırlanıyor: zamanlama, haberciler, kurtarma

Bununla birlikte, mevcut ekonomik istikrarsızlık nedeniyle bir çocuğa sahip olmak için ikna edilmiş bir arzu bile sorgulanmaktadır. Bu yüzden bugün iki çocuk en iyi torun sayıcısı olarak görülüyor.

Ve yine de, eğer kadın üçüncü doğuma gitmeye karar vermişse, o zaman bu olayın tüm olumlu yönlerinin ve olası risklerin nasıl olduğunu anlaması gerekir. Örneğin, önceki iki çocuğun doğum deneyimi, şüphesiz, birçok çocuğun gelecekteki annesine yardımcı olacaktır. Ama aynı zamanda, işlerin nasıl yanlış gidebileceğini de bilmesi gerekiyor.


Üçüncü doğumların özellikleri ve onlar için hazırlık

Üçüncü çocuğun doğumu, onlar için uygun şekilde hazırlanmışsa sorunsuz geçer.

Her şeyden önce, fiziksel durumunuza dikkat edin ve mümkünse, aşağıdaki aşamalardan geçin:

 • Üçüncü çocuk planlanmışsa en iyisi. Daha sonra, kavramadan önce, her iki ebeveynin olası riskleri dışlamak için gerekli tıbbi muayeneden geçmesi için zamanları olacaktır;
 • Yaşla birlikte kilo alan birçok kadın ve üçüncü bir çocuğun taşıdığı zaman zayıf uterus kaslarına ve basına sahip olabilir. Figürünüz üzerinde çalışıyorsanız harika olur ve hamilelik sırasında yeterince yemek yiyip kendinizi izlersiniz;
 • vajinanın kaslarını gevşetmek için özel egzersizler vardır. Bunları zaman zaman yerine getirmek gerekiyor;
 • Sadece sağlıklı gıdalara dayanan dengeli bir diyet, hamilelik sırasında temel prensiplerden biri haline gelmelidir;
 • Vücudun yeterli kalsiyum aldığından emin ol. İçeriğiyle birlikte vitamin komplekslerinin içilmesi gereksizdir, böylece kemikler doğum sırasında yeterince güçlüydü;
 • Aktif bir yaşam tarzına sadık kalın, yüzme ve jimnastik gidin, temiz havada yürüyün.

Çocuğun doğumundan önceki son ay içinde hazırlanmak için zaten faydasız olduğunu unutmayın. Hazırlık süresini kaçırmayın - bu kavrama anından ya da ondan önce başlamalıdır.

Psikolojik yön de inanılmaz derecede önemlidir. Diğer çocuklarla olan önceki deneyimleriniz olumsuz olsa da, bunu unutmaya ve bebeğin acısız bir doğumuna girmeye çalışın. En sevdiğiniz mesleklerle kendinizi şımartın, daha çok dinlenin ve bazı endişeleri aile üyelerine kaydırın. Yeni bir erkek ya da kız kardeşin ortaya çıkması için daha büyük çocuklar hazırlamak da önemlidir.

Üçüncü doğumun şartları nelerdir

Üçüncü doğum için hazırlanıyor: zamanlama, haberciler, kurtarma

İstatistikler ne olursa olsun, her bireysel durum bireyseldir. Ama yine de, üçüncü kez bir anne olmaya karar veren herhangi bir kadın, çoğu zaman önceki vakalara göre çok daha erken doğum yaptığını bilmeye değer. Yani, ilk bebek genellikle 40 haftada doğarsa, üçüncü bebekle terim hamileliğin 37-38 haftası olabilir.

Tabii ki, istatistikler şartlı, ama hepsi aynı, anneler hazır olmalı, bebeğin beklenenden bir kaç hafta önce dışarı çıkması istenecek.

Bu yüzden 37 haftada uygun bir psikolojik tutuma sahip olmak istenir, böylece yeni bir oğlanın veya kızının ortaya çıkması sürpriz değildir.

Üçüncü doğumun prekürsörleri

Ailenin bir sonraki ikmalinin ortaya çıkmasının zamanlaması biraz öngörülemez olduğu için, deneyimli bir kadının bile heyecanı tam olarak haklı. Bu yüzden ilk öncüler sizi doğrudan hastaneye yönlendirmelidir. Ve kaygı yanlış olsa bile, çocuk evde görünme riskini ya da daha kötüsü, bu amaç için tamamen uygun olmayan yerlerde çalıştırır.

Jenerik sürecin ilk aşamaları şöyle görünebilir:

 • kilo kaybı;
 • karın depresyonu;
 • fetusun motor aktivitesinde azalma;
 • göbeğin çıkıntısı;
 • nefes alma kabartma;
 • sendromun görünümü "Yuvalama";
 • sakral ve bel bölgesinde rahatsızlık hissi;
 • yanlış nöbetler, genellikle bebeğin doğumundan 3-4 gün önce ortaya çıkar.

Genel olarak, bu öncüller önceki teslimat işaretlerinden çok az farklılık gösterir. Temel farklılık şu şekilde olabilir, çünkü üçüncü kez öncüleri normalden biraz önce düzeltmeniz gerekecek.

Üçüncü doğum - bunlar nedir?

Pek çok çocuğun gelecekteki her annesi, ilk olarak, üçüncü doğumun nasıl gerçekleştiği ve bebeğin doğumunun farklı aşamalarında nasıl tepki vereceği hakkında bilgi edinmelidir.

İlk aşamada bazı komplikasyonlar olabilir, bu nedenle bu özellikler için zamanında uygun önlemleri almak önemlidir:

Üçüncü doğum için hazırlanıyor: zamanlama, haberciler, kurtarma
 • üçüncü kez doğum yapan kadınlarda bası ve uterusun gergin kasları;
 • işgücü etkinliğinin ikincil zayıflığının başlamasının yüksek olasılığı;
 • Daha az yoğun kasılmalar, hafifletici girişimler.

Ayrıca, bu tür kadınlarda ilaca ilaveten doğumları uyarmak, hatta sezaryen kullanmak bile nadir değildir.

İstatistiklere göre, vakaların% 35'inde böyle bir sonuç vardır.

Vücudu düzgün bir şekilde hazırlamak ve komplikasyonları önlemek için Kegel egzersizlerini sistematik olarak gerçekleştirmek, iyi yemek yapmak ve bir dinlenme rejimini gözlemlemek gereklidir.

Üçüncü doğum durumunda plasentanın ayrılması, genellikle daha önceki vakalara göre daha fazla acı verici duyuma eşlik eder.

Bu morbiditenin sebepleri arasında şunlar vardır:

 • Uterus gergin kasları ve zayıf kasılmaları;
 • fibroidler, polipler, vb. gibi çeşitli patolojiler;
 • kanama meydana gelebilir;
 • yüksek bir anemi olasılığı ve basınçta azalma.

Aslında, bazı kadınlarda, üçüncü doğumlar öncekilere göre çok daha kolaydır. Gelecekte anne 35 yaşın üstünde değilse ve mükemmel sağlığa sahipse, kolay doğum sürecinin olasılığı çok yüksektir.

Geri kalanında, onları zamanında uyarmak için tüm olası komplikasyonları dikkate almak önemlidir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

71 − 65 =