Darbas ir karjera

Poligrafo ištraukimas, kai kreipiatės dėl darbo: kaip jį parengti, perteikti ir teisiškai tai padaryti?

Šiandien apie 10% darbdavių, susipažinę su pareiškėju, pateikia reikalavimą išbandyti melo detektorių. Kai kurie pareiškėjai dėl laisvos darbo vietos sutinka su tuo, o kiti mano, kad šis darbdavių reikalavimas yra žeminantis. Jei esate vienas iš pirmųjų, tikriausiai domina, kaip perduoti poligrafinį testą, kad jūs neturite sunkumų renkantis.

Gandų detektorius retai klysta, taigi, jei nieko neslėpėte, galite tikėtis sėkmingo testo. Nepaisant to, verta parengti šią procedūrą.

Kodėl tai reikalinga?

Šis klausimas gali kilti bet kuriame pareiškime, neatsižvelgiant į tai, ar jis sutiko su šiuo įvykiu, ar ne.

Poligrafo ištraukimas, kai kreipiatės dėl darbo: kaip jį parengti, perteikti ir teisiškai tai padaryti?

Tai, kad poligrafas yra toks, kad jis gali įrašyti pulso dažnio, slėgio ir kvėpavimo paspartėjimo pokyčius. Visi šie simptomai yra mikro streso požymiai, o tai rodo, kad tiriamasis meluoja.

Detektorius buvo sukurtas naudoti kariniams tikslams, ypač norint gauti informacijos iš šnipų ir kt. Iš pradžių prietaisas buvo naudojamas samdyti darbuotojus departamentų, slaptų organizacijų.

Šiandien jo "Paimk arsenalą" ir daugelis kitų institucijų, įskaitant privačias. Detektoriaus kaina yra gana didelė, todėl tokia prabanga gali sau leisti daugiausia didelių korporacijų. Be to, su juo turėtų dirbti specialiai apmokytas asmuo, kurio paslaugos paprastai kainuoja daug.

Paprastai nėra iš karto pranešta, kad pareiškėjas turi išlaikyti testą, o pati procedūra nėra pirmasis įdarbinimo etapas. Pranešti apie tai tiesiogiai prieš pat įvykį, kad "Pykti" kandidatas į laisvą darbo vietą. Žinant tai, pirmiausia galite užduoti klausimą, ar jums reikia šios procedūros. Esant aukštam tikimybės laipsniui, jums bus atsakyta tiesa, nes kitaip galėsite atsisakyti, kai tik paskelbsite testavimą.

Kokie klausimai?

Jie gali būti visiškai skirtingi. Paprastai klausimai nėra klausiami be išankstinės diskusijos su pareiškėju. Poligrafinis egzaminuotojas puikiai supranta, kad beveik kiekvienas žmogus gali turėti gyvenimo sritis ir įvykius, kurių prisiminimai iš karto sukelia stresą. Šiuo atveju negalima atmesti galimybės, kad net teisingas atsakymas gali būti laikomas klaidingu melo detektoriumi.

Nepaisant to, patyręs specialistas parengia poligrafinio testavimo klausimus, kai juos samdo, tokiu būdu, kad papildantys vienas kitą, jie leidžia jums nustatyti tikslų vaizdą.

Čia pateikiamas orientacinis jų temų temų sąrašas:

Poligrafo ištraukimas, kai kreipiatės dėl darbo: kaip jį parengti, perteikti ir teisiškai tai padaryti?
 • Asmeniniai duomenys, nurodyti apklausoje ar anketoje;
 • Vagystė veiklos kitose institucijose;
 • Santykiai, kontaktai su konkuruojančiomis organizacijomis;
 • Priklausomybių buvimas - nikotino, alkoholio, narkotinių medžiagų, žaidimas ir tt;
 • Turi nuosprendžių registrą. Kai kurie darbdaviai gali būti suinteresuoti ieškovo giminaičių buvimu nuosprendžiu;
 • Maldos detektorius taip pat padės skolininkui identifikuoti su bet kokiomis kredito įstaigomis;
 • Paskelbta tam tikros srities kompetencijos, patirties ir žinių korespondencija.

Taip pat galite paklausti papildomų klausimų apie, pavyzdžiui, susidomėjimo lygį, pasitenkinimą specialybe, kuri yra pasirinkta laisvai.

Tikslesnis darbdaviui aktualias temų sąrašas priklauso nuo įmonės veiklos dėmesio.

Jei jums kyla klausimai, kylantys atliekant poligrafinį testą, kai kreipiatės dėl darbo, atrodo, kad jūs nesiseka, nesvarbu, galite atsisakyti atsakyti į juos.

Naudingi patarimai

Dažnai atsitinka taip, kad netgi sąžiningas žmogus, kuris neturi nieko paslėpti, nervina prieš šį įvykį.

Yra keletas patarimų, kurie padės sėkmingai išlaikyti testą.

 • Prieš pradėdami procedūrą būtinai visiškai atsigulkite, miegokite, nes bandymo pabaiga gali užtrukti apie 3 valandas. Jums reikės sutelkti dėmesį ir stiprumą;
 • Būtų nereikalingas raminamųjų priemonių. Nenaudokite stiprių vaistų. Pavyzdžiui, galite vartoti vaistažolių lašus - balerijoną ar grietinėlę. Jie padės išlaikyti pusiausvyrą ir ramybę bandymo metu, net kai kai kurie klausimai ir procedūra, reikalinga darbdaviui reikalauti atlikti poligrafinį testą, kai jūs kreipiatės į darbą, pradės jus sudirginti;
 • Sąžiningai atsakyti į visus klausimus. Detektorius atpažįsta bandymus apgauti, slopindamas psichofiziologines reakcijas raumenų jėga, o specialistas, kuris dirbs su jumis, jūsų atsakymai bus laikomi melagingais.

Ar įmanoma apgauti poligrafą?

Taip, bet čia reikia ypatingo įgūdžio.

Jie sako, kad tai reikalauja specialaus psichologinio mokymo, bet jūs taip pat galite naudoti individualius gudrybės.

Poligrafo ištraukimas, kai kreipiatės dėl darbo: kaip jį parengti, perteikti ir teisiškai tai padaryti?
 • Norėdami apgauti poligrafą, pabandykite abstrakti tiek iš paties detektoriaus, tiek iš poligrafijos tyrėjo. Tai padės jums pakeisti realią reakciją į tą, kurią norėtumėte parodyti ar netgi ją slopinti. Bandymo metu galite galvoti apie viską - nuo orų iki Ussuri tigrų skaičiaus padidėjimo. Svarbiausia, kad, ką jūs galvojate apie tai, iš tikrųjų jūs visiškai nesidomėjo;
 • Praleiskite testą, jei jums reikia šiek tiek nukniaukti, padėti ir atsikratyti baimės dėl poveikio. Norėdami tai padaryti, turite prijungti veikiančius gebėjimus, o jūs turite tikėti savo žaidimu, kitaip poligrafas negali būti apgauti. Įsivaizduokite, kad jūs ne jūs, bet visiškai kitas asmuo, kuris atsakytų į tą patį klausimą, kaip jums reikia. Yra ir kitas būdas - pasakykite sau, kad kažką padarėte (ar ne) ir tiki.

Kad testavimo rezultatai būtų tokie patys kaip jums reikalingi, būtinai patikrinkite save prieš pradėdami procedūrą. Paklauskite kažko artimos, kad galėtumėte įvertinti, kaip tikėtina, kad jūsų atsakymai yra, ir ar jūs išduosite savo elgesį gudri.

Norėdami išbandyti savo fizines reakcijas, išmatuoti impulsą prieš ir po mokymo.

Teisiniai ir etiniai problemos aspektai

Pagal įstatymus, poligrafas perduodamas darbo metu ir dabartiniams darbuotojams gali būti atliekamas tik su abiejų šalių sutikimu. Taigi, kalbėdami apie tai, ar teisėti perskaityti poligrafą, gauti darbą ar jau esant įmonės darbuotojui, galite pasakyti, kad tai nepažeidžia įstatymo, jei jūs savanoriškai sutinkate su šia procedūra.

Jei sutinkate su šiuo įvykiu, turėtumėte žinoti, kad darbdavio gauta informacija audito metu negali būti perduota trečiosioms šalims, nes ji yra konfidenciali.

Kalbant apie etišką problemos pusę, turite teisę viską pasakyti darbdaviui apie jūsų nenorą eiti per poligrafą, nes manote, kad tokie patikrinimai yra nepriimtini arba dėl kokios nors kitos priežasties.

Poligrafo ištraukimas, kai kreipiatės dėl darbo: kaip jį parengti, perteikti ir teisiškai tai padaryti?

Kai kuriais atvejais, jei įmonės vadovas ir pareiškėjas nustato bendrą kalbą, pirmasis imasi nuolaidų ir supaprastina šį įdarbinimo etapą.

Taip pat svarbu žinoti, kad jūsų teisė kreiptis į teismą bus teisėta, jei norite, kad būtų atleistas dėl poligrafinio testo rezultatų, arba tai yra vienintelė priežastis, dėl kurios jūs atsisakote atlikti darbą, kai esate įdarbintas. Šiuo metu poligrafas tapo madingu įtaisu, kurį nori naudoti vis daugiau įmonių vadovų.

Jūs pats nusprendžiate, ar atsisakote atlikti tyrimą, ar ne, bet prireikus pereikite prie jo, norėdami nusiraminti savo orumą, galite "nurašyti" tokį reikalavimą dėl darbdavio noro neatsilikti nuo mados tendencijų.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

7 + 2 =