Ako poskytnúť starostlivosť o mačiatko: všetko, čo potrebujete vedieť o mačiatkach | pangudownloads.com
Domáce zvieratá sú povolené

Ako poskytnúť starostlivosť o mačiatko: všetko, čo potrebujete vedieť o mačiatkach

Miska mlieka a luk na strunu – veľa ľudí len tieto atribúty spája s mačiatkom. Ale s príchodom rozkošného draka v dome, budete mu musieť dať oveľa viac. Správna starostlivosť o mačiatko zahŕňa veľa vecí, o ktorých by mal každý majiteľ vedieť.

Vlastnosti vývoja

Ako poskytnúť starostlivosť o mačiatko: všetko, čo potrebujete vedieť o mačiatkach

Odstavenie. Dojčenie je najlepšie, čo dáva dieťaťu usadeninu na vytvorenie zdravého organizmu. Mačky začínajú odnášať mačiatka z hrudníka, keď mláďatá dosiahnu 4 týždne. Počas tohto obdobia je starostlivosť o novorodené mačiatko úlohou ich matky.

Ak sa nezobrazí inštinkt matiek zvieraťa, alebo ste súcitne vzali mäsitý kúsok z ulice, nezabudnite, že kravské mlieko to nevyhovuje. Väčšina z mačky neznáša laktózu, čo sa prejavuje v podobe hnačky a bolestivá k telu, pretože porucha gastrointestinálneho traktu sprevádzané kŕčmi a nadúvaním.

Kontaktujte veterinárnu kliniku, aby ste si vybrali optimálnu zmes pre novorodenú mačiatku a zariadenia na jej kŕmenie. Ako fľašu môžete použiť striekačku a pipetu.

Voda. Zabezpečte načechranému tvorovi prístup k čistej čerstvej vode. Varená a vodovodná voda, snažte sa nedávať, aby nemala komplikácie s obličkami. Pripravte 1 misku na vodu. Miska by nemala byť príliš vysoká. V ideálnom prípade by strany misky mali byť na úrovni luku, keď zviera stojí na podlahe. Riad pre vodu by nemal byť príliš ľahký a veľký. V opačnom prípade sa vaša mačka buď kúpi, alebo sa otočí misku.

Food. Po 1 mesiaci života môžete ponúknuť “dospelý“Foods:

  • Mokré potraviny;
  • Suché potraviny;
  • Jemne nakrájané kusy hovädzieho mäsa;
  • Kyselé mliečne výrobky;
  • Zelenina vo forme zemiakovej kaše.

Podávajte mačiatka v malých častiach 3-5 krát denne. Konzervované potraviny nemôžu zostať dlho v miske. Všetko, čo nie je zjedené, vyhadzujte. V období od 1 mesiaca už môžete dať tvaroh alebo tvarohovú zmes, prirodzene, bez prísad.

Vo veku 8 týždňov sú mačiatka už dobré pri zaobchádzaní s pevnými potravinami. Starší mladí ľudia môžu stále hľadať prsia, ale je to pravdepodobnejšie pre pohodlie a istotu, že matka je blízko, než aby uspokojila pocit hladu. Napĺňanie plánu a produkty sú len pre mačiatka. Jedlá pre jedlo sa vyberajú rovnakým spôsobom ako pre vodu. Vyberte jednu misku s optimálnou veľkosťou.

dospelého cicavce jedlo nie je dobré pre mačky, ktoré potrebujú stravu bohatú na bielkoviny, vápnik a ďalšie živiny pre nastavené hmotnosti, tvorbu kostry a správny vývoj organizmu. Špeciálna strava zodpovedajúca fázam vývoja sa uplatňuje približne 1 rok.

Zásobník. Nestláčajte mačiatka tvárou v tvár “záležitosti“Zanechal ich. Existuje viac civilizovaných a neškodných spôsobov, ako sa tieto predátori učia na toalete. Po nájdení lúpea položte miesto s utierkou a vložte ju do podnosu pomocou plniva. A keď sa uskutoční ďalšie kŕmenie, po 10 minútach vezmite zvieratko do zásobníka. Vezmite si svoju labku a ukážte, ako postupovať.

Inštinkty a ubrousky s vôňou budú viesť k tomu, čo robiť. Postup sa má vykonať niekoľkokrát. Ak mačiatko tvrdohlavo odmieta používať zásobník a prechádza do tichého rohu, presuňte nádobu na toto miesto. Opatrenie je dočasné. Keď sa naučíte ísť na toaletu, váš nový nájomník nebude mať ťažkosti v dôsledku zmeny jeho polohy.

Správna starostlivosť o mačiatko. Všeobecné pravidlá

Hygiena. Upozorňujeme, že starostlivosť o mačiatko, ktoré nedosiahlo 1 mesiac a samozrejme o novorodenú mačiatku, by malo zahŕňať nielen kŕmenie, ale aj hygienu. Vzhľadom k tomu, že dieťa nie je schopná postarať sa o seba, musíme si utrel oči, ktoré prichádzajú off za 2 týždne po narodení, a často zase kyslá, ako aj ku kontrole nových obyvateľov domu rezíduí defekácie a odstrániť vlhkou bavlnenou handričkou alebo látkou.

Nepoužívajte lacné mokré utierky s škodlivými príchuťami a propylénglykolom. Je lepšie namočiť bavlnu v teplej varenej vode alebo odvar z harmančeka.

Ak hovoríme o mačkovitých populárnych plemenách, potom starostlivosť o plnokrvné mačiatka, Britov a ich roztomilé škótskych lopatiek nevyžaduje viac aktivít. V skorých štádiách zvyknúť mačku do určité postupy, a to nespôsobí paniku dennú kontrolu oči, zuby, a nie tak časté, ale nezabudnite skontrolovať stav uší.

Skontrolujte zvieracie uši na vyrážky, sčervenanie, “hnedý“Alebo nálet. Po očistení pomocou vatového tampónu alebo tyčinky zvukových kanálov dbajte na farbu síry. Mal by byť ľahký a nebolo cítiť.

Ako poskytnúť starostlivosť o mačiatko: všetko, čo potrebujete vedieť o mačiatkach

Lop-ušatý mačiatka rastie kefy na koncoch uší. Tieto vlasy sú najlepšie rezané na udržanie čistoty, exteriér plemena. Starostlivosť o predstaviteľov tohto plemena a kŕmenie britských a Lop-ušatých mačiatok sa neodlišuje od všeobecne akceptovaných procesov. Starostlivosť o mačiatka «ušľachtilý“Krv, britský, nie je pre majiteľa ťažké, a niektoré procedúry dokonca potešia mačku.

Toto je jediné plemeno, ktoré má rád vyčesávanie proti kožušine. Zvyčajne na to kluk, keď je dobre “pubertálne“(Po 4 mesiacoch). Vyberte si starostlivosť o vlasy a podsada by nemala “pláštenku“A hrebeň so vzácnymi kovovými zubami.

Tepla. Mačiatka potrebujú stály zdroj tepla. Nestačí len na to, aby spolu zapískali. Títo cicavci využívajú potenciál veľkých teplokrvných, mamičiek alebo mužov, aby sa dostali pohodlne a teplo.

Mačiatka mladšie ako 10 týždňov vyžadujú teplé, odľahlé miesto bez prievanu. Vedľa vankúša alebo krabice, kde je vybavený priestor pre zvieratá, odporúčame nainštalovať nočné svietidlo s žiarovkou alebo ohrievačom. Môžete si dohodnúť miesto s elektrickou vykurovacou podložkou. To je dôležité, ak máte 1 mačiatko.

Kúpanie. Zvieratá staršie ako jeden mesiac nasledujú inštinkty a pokúšajú sa umyť. Rozvíjanie týchto zručností im pomáha mačkám. Ak sa váš malý predátor ešte nenaučil, ako sa starať o seba, pomôžte mu, prechádzajte okolo vlny pomocou vlhkého uteráka alebo obrúskov. Tento postup pomáha nadviazať kontakt medzi vami a domácim miláčikom.

Žehlenie a “obnimashki“. Ukážte prívetivosti tvorovi, čo sa v novom dome ťažko pozná. Pokúste sa spolu stráviť viac času. Otočte ho okolo uší, pod bradou, ale iba vtedy, ak neodolá. Ak chce uniknúť, prepusťte ho.

Postupne sa dieťa zvykne a umožní sa žehliť na labkách a žalúdku. Hmatový kontakt je dôležitý pre mačku, ktorá nemá rásť “bojový duch“Divoký a ponáhľal sa k iným. Komunikujte so zvieraťom slabým hlasom. Mačky sa obávajú hlasných zvukov.

Leisure. Je dôležité, aby mačiatko rozvíjalo dobré fyzické zručnosti, agilitu a silu. Často tieto cuties chcú hrať s obalom a loptou oveľa viac ako s rádio-riadené myši. V priebehu hier nenechajte mačiatko kousnúť, poškriabať a lapať.

Ak ju hrajete, už dospelá mačka môže spôsobiť zranenia. Vezmite ponožku alebo starú rukavici na hry. Zvyknú si na boj s nimi, mačiatka neskôr prejavujú menej agresie na holú ruku.

Bezpečnosť a bezpečnosť domácich zvierat

Nech sa k vám dostane mačka, ukážte to okresnému veterinárovi. Ak sa niečo pokazí, je zviera zranených a potrebujete rýchlo získať informácie o zdravie vášho domáceho maznáčika (napríklad cestovať spoločne), registrácia na miestnej klinike – dobrý spôsob, ako rýchlo vyriešiť problém.

Ako poskytnúť starostlivosť o mačiatko: všetko, čo potrebujete vedieť o mačiatkach

Ako nájsť dobrého veterinára? Keďže definujeme “ailurophile“Na oči je ťažké a nie na mnohých fórach nájdete recenzie o konkrétnej klinike, choďte do dvora a neváhajte klásť otázky miestnemu”milovník psov“, Prechádza vás. Ak dostanete pozitívnu spätnú väzbu o dobrých službách a vysokej kvalite lekárskej starostlivosti pre psy na konkrétnej klinike, 90% pravdepodobnosti, že sa tam tiež dostanú s mačkami.

Po vyšetrení bude lekár schopný povedať, čo je pre vaše zviera najlepšie, aké vitamíny sa majú podávať, kedy prejsť očkovaním, degelmentizáciu. Vo veterinárnej kliniky a zooprotek si môžete kúpiť kvalitné lieky.

Nekupujte lieky a iné lieky, najmä vitamíny alebo to, čo sa predáva pod ich predkom, v prechodoch a otázkach kiosku. Počúvajte radu profesionála, takže starostlivosť o mačiatko vás neobťažuje.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 1