Červené bodky na bruchu psa | pangudownloads.com
Domáce zvieratá sú povolené

Červené bodky na bruchu psa

Stav kože zvieraťa môže naznačovať prítomnosť zdravotných problémov u zvieraťa. Rovnako ako ľudia, psy môžu ochorieť, zatiaľ čo mnohé choroby zvierat sú podobné ľudským chorobám. Tiež trpia zápalom pľúc, cystitídou, nachladnutím, prostatitisou alebo alergiami. Ak však nájdete červené škvrny alebo bodky na bruchu svojho zvieraťa, nie vždy to naznačuje prítomnosť alergickej reakcie. Príčiny vyrážky môžu byť iné, je o nich, že budeme hovoriť.

Všeobecné príznaky

Červené bodky na bruchu psa

Červené opuchnuté bodky u psov na bruchu sa môžu zdať úplne náhle. A ak máte svrbenie, zviera sa pokúša poškriabať, aby sa zbavilo nepohodlia.

V skutočnosti sa vyrážka objavuje nielen v bruchu, práve na tejto časti tela nie je vlnený obal taký hrubý, takže majitelia objavia vyrážku tam.

Červené škvrny však môžu byť distribuované v tele osobitným spôsobom, čo niekedy umožňuje diagnostikovať príčinu ich výskytu.

Spravidla po výskyte vyrážky v domácej zveri existujú ďalšie príznaky:

 • svrbenie;
 • plešatosť alebo čiastočná strata vlasov;
 • nadmerné poškriabanie brucha a labiek;
 • časté nutkanie ísť na toaletu;
 • ochorenia uší (hnisavosť, tvorba poranení);
 • lupy;
 • problémy.

Ak si všimnete, že sa niečo zmenilo v správaní domáceho maznáčika, stal sa podráždeným a nepokojným, nezabudnite kontaktovať veterinára. Netypické pre návyky zvierat sú často spôsobené nepohodlie spôsobené svrbením alebo bolestivými pocitmi pri dotyku červených škvŕn.

Príčiny vyrážky

Červené bodky na bruchu psa

Ak na tela štvornohého priateľa narazíte na opuchnuté červené škvrny, prvým krokom je zistiť príčinu takejto reakcie. V skutočnosti ich môže byť veľké množstvo, čo značne komplikuje proces diagnostiky. Napríklad, ak má maznáčik bĺchie, môže to tiež spôsobiť tvorbu bodov.

Okrem toho sa niekedy vyskytujú svrbiace škvrny v dôsledku potravinových alergií. Preto ak pravidelne kŕmite domáce zvieratá bielkovinami, jeho nadbytok v tele môže spôsobiť podobnú reakciu.

Veterinári rozlišujú niekoľko hlavných patogénov, ktoré môžu vyvolať tvorbu vyrážky, a to:

 • Potravinová alergia;
 • Ekologická alergia;
 • mikróby;
 • Reakcia na lieky;
 • parazitmi;
 • Poškodenie epidermy a infekcia.

Okrem toho stojí za zmienku psi červené bodky na koži môžu byť vytvorené v dôsledku alergií na šampóny a kondicionéry. Preto ak často kúpete svojho priateľa, skúste jednoducho zmeniť šampón.

Možné choroby

Červené bodky na bruchu psa

Bohužiaľ, niektorí majitelia domácich zvierat ignorujú tento problém, tvrdiac, že ​​aspoň raz v živote, ale červené bodky sa objavujú u každého psa.

To je vlastne tak, ale nie vždy sčervenanie.

Často často poukazujú na prítomnosť vážnych zdravotných problémov. A čím skôr sa majiteľ obráti na veterinárneho lekára, tým je pravdepodobnejšie, že postaví štvornohého priateľa späť na labky.

Často sa nabodávajú miesta žalúdok môže domáce zviera svedčiť o prítomnosti takýchto ochorení:

 • ekzém a dermatitída;
 • mor a giardiáza;
 • svrab a lišajník;
 • streptokoková infekcia;
 • demodikóza a opuch;
 • tuberkulóza a alergia;
 • stafylokoková infekcia.

Bohužiaľ zoznam možných ochorení je neúplný. Avšak po analýze vyššie uvedených ochorení možno pochopiť, že príčiny vzniku vyrážky zdanlivo neškodnej môžu byť vážne a nebezpečné pre život vášho domáceho maznáčika.

Parazitické vyrážky

Červené bodky na bruchu psa

Oddelene je potrebné brať do úvahy kategóriu parazitárnej vyrážky, ktorá sa najčastejšie vyskytuje u psov.

Často body na koži vznikajú kvôli "útok"Zvieracia blcha alebo kliešť.

Ak prvé mimoriadne ohrozenie zdravia psa nenosie, potom druhá môže spôsobiť vážne následky až do smrti zvieraťa.

Ako pochopiť, že človek so štyrmi nohami je znepokojený nepríjemným okolím s parazitmi?

 • červené malé bodky objavil nielen na žalúdku, ale aj v oblasti chvosta;
 • plešatá sa objavujú na zadných nohách a na krku;
 • zviera sa stáva nepokojným a často kňučkou.

Stojí za zmienku, že zviera môže vyzdvihnúť nie obyčajný kliešť, ale tzv. Svrab. Tento parazit najčastejšie vykopáva do papule štvoruholníka, labiek, kĺbov a tiež uší.

V dôsledku života tohto kliešťa sa zdravie zvieraťa výrazne zhoršuje. Na pokožke sú hnisavé rany a chrasty.

Červené bodky na bruchu psa

Nebezpečenstvo sarkoptózy spočíva tiež v tom, že kliešť môže bezpečne migrovať do ľudského tela, a nie spôsobiť podobnú reakciu.

Často u psov je také ochorenie ako demodikóza. Je spôsobená bežným kliešťom a líši sa od sarkoptózy tým, že sa neprenáša ľuďom.

Ako ukazuje prax, dospelé zviera môže vďaka úsiliu svojej imunity zvládnuť túto chorobu, ale malé šteniatka v tejto situácii budú potrebovať pomoc veterinárneho lekára.

Neurogénna vyrážka

Nie vždy červené škvrny a opuch naznačujú prítomnosť skutočného patogénu. Niekedy vyrážka poukazuje na prítomnosť psychosomatických príčin. Ak sa zviera cíti osamelé a opustené, môže sa začať hrýzť a lízat vzdelané rany, ktoré nemajú čas na uzdravenie. Často to vedie k infekcii, čo má za následok, že domáce zviera už má skutočné zdravotné problémy.

Aby ste sa s touto situáciou vyrovnali, pokúste sa trénovať štyri-legged priateľa žuť a hrýzť hračky, nie sami. Tráviť viac času s ním, nútiť domáceho maznáčika, aby cítil potrebu. Ak sa s týmto problémom nedokážete vyrovnať sami, obráťte sa na veterinárneho lekára.

Možná liečba

Na liečbu vyrážky u zvieraťa doma je možné len po presnej diagnóze.

Ak veterinár tvrdí, že príčinou vyrážky je bežná alergia alebo parazit, ktorý bol extrahovaný, je pravdepodobné, že bude predpisovať také lieky na odstránenie symptómov:

Červené bodky na bruchu psa
 • antihistaminiká. Ak koža psa tvorí abscesy a zápaly, lieky obsahujúce antihistaminiká vám umožnia vyrovnať sa s edémom, svrbením a všetkými druhmi zápalu;
 • externý. Ak sú červené bodky svrbivé, psík začne česať, skôr ako riskovať infikovanie. Odstránenie svrbenia umožní externé prostriedky, ktoré potláčajú aktivitu patogénnej mikroflóry. Najčastejšie sa predávajú vo forme sprejov, gélov alebo masti;
 • Eliminačná strava. Ak sa objaví vyrážka v dôsledku alergickej reakcie, strave sa nedá vyhnúť. Často táto metóda umožňuje špecialistovi určiť presnú diagnózu. V takejto situácii je pes násilne "sú hodené"Na strave pre ryby a zemiaky na pár týždňov. Ak počas tohto obdobia zmiznú body, znamená to, že v budúcnosti stojí za to, že si kúpite len svoje hypoalergénne jedlo.

Vo všetkých ostatných prípadoch môže byť liek predpísaný iba veterinárom a až po presnej diagnóze.

Ak sa na bruchu štvornohého priateľa objaví červená bodka, Neprehliadnite problém. Nie vždy vyrážka sa ukáže ako neškodná reakcia na niektoré alergény.

Majitelia sa spravidla domnievajú, že príčinou vyrážok je bežná kontaktná dermatitída, alergie alebo blchy. Jeden si však môže byť istý správnosťou predpokladu až po konzultácii so špecialistom.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

27 − 19 =