Domáce zvieratá sú povolené

Hobby – morské akvárium

Morské akvárium je hobby pre ľudí, ktorí oceňujú jasnú krásu a exotický štýl vodného sveta. Ak chcete mať dom takýto zázrak, môže to byť milovaný sen neskutočných akvaristov, ale veľkou prekážkou môže byť zložitosť obsahu a vybavenia. Môže byť morské akvárium vyrobené iba profesionálnym?

Hobby - morské akvárium

Spočiatku to všetko vyzerá tak zložito, že nie je prekvapujúce, že domáce moria sú v bytoch tak zriedkavé. Ak však dôkladne pristupujete k tejto záležitosti a plne pochopíte základné princípy, potom budete schopní plniť túto úlohu celkom dobre. A ak plánujete vytvoriť morské akvárium s vlastnými rukami, pripravili sme pre vás prvotné informácie. 

Zariadenie pre morské akvárium

Prvým dôležitým nákupom bude samozrejme samotná nádrž. Jeho tvar môže byť odlišný, najčastejšie je to kapacita so základňou v podobe štvorca, obdĺžnika, existuje menej foriem s konvexnou prednou (prieskumnou) stenou. Litrage má hodnotu - bude to trvať najmenej 200 litrov, najlepšie 400 a ešte viac. Nenechajte sa pokúšať 50 a 100 litrov - morské zvieratá v nich choré a zahynú.

S najväčšou pravdepodobnosťou bude hlavným nákupom externý filter kanistrov. Skúsení akvaristi odporúčajú Eheim 2260 alebo 2250 a Fluval 403 alebo 303. Tiež sú potrebné špeciálne výplňové materiály - to sú keramické čipy, uhlie a špongia.

Získať termostat, skimmerom (zariadenie na odstránenie peny), a čerpadlo alebo pompofiltr - je prístroj pre okysličovanie, a zložitejšie filtra a odstraňovanie odpadu mechanizmus.

Uistite sa, že ste zabezpečili uzemnenie akvária: zakúpte zariadenie na ochranu proti výbuchu (RCD) a zavolajte elektrikára, ktorý ho správne vyvedie a pripojí.

Ďalším nákupom je obchod s uhlím a soľou, bakteriálne prípravky, testy s kyselinami, jednoduchý hydrometer (plavák, ktorý ukazuje, ako hustá je voda) a sifón na čistenie dna.

Ak to finančné prostriedky dovoľujú, zoberte si inú UV lampu s kapacitou 15 wattov a veľkú nádobu (asi 50 litrov), aby ste v nej vytvorili soľ.

Prvý mesiac starostlivosti o akvárium bude vyžadovať značné náklady a úsilie a potom sa všetko stane oveľa jednoduchšie - denné kŕmenie a asi hodinu týždenne na údržbu strojov. 

Spustenie systému

Pred začatím takého koníčka bude správne čítať čo najviac literatúry o tejto téme, aby sa najskôr nedopustili bežné chyby.

No, hlavné body plánu, ako vytvoriť námorné akvárium, poskytnú naše podrobné pokyny: 

 • zozbierať nádrž, nainštalovať základné dekoratívne prvky, pripojiť vypnuté filtre, naplniť ich plničmi, uzemniť;
 • naplňte nádrž vodou z vodovodu, bráňte 24 hodín, vypustite;
 • naplňte vodu z vodovodu o tri štvrtiny objemu, zapnite filtre, predhrievajte (25-26 ° C) a čerpadlo, chráňte systém sedem dní;
 • vypnite prístroj, vyčistite filter uhlíkovej náplne a položte novú časť, pridajte morskú soľ do vody (na 1 liter vody 37 gramov soli);
 • zapnite čerpadlo tak, aby sa soľ zmiešala a rozpustila, potom ju vypnite;
 • keď sa voda usadzuje, vyčistite spodok sifónom - dôjde k bahnitému zvyšku, musí sa odstrániť;
 • položiť pôdu a sprístupniť všetky dostupné riasy a dekorácie (kamene, domy, škrupiny);
 • Hustomer meranie hustoty vody, aby sa indikátor 1'022-1'024 g / l, doplňovanie alebo čerstvej vody alebo slané roztok súčasne plniť nádrž takmer k okrajom (horného okraja zárezu 4-5 cm);
 • počkajte týždeň, kým sa voda neusadí, ale po približne troch dňoch zapnite filtre, čerpadlo, skimmer a vykurovanie, urobte drogu baktériami alebo živými kameňmi (útesmi);
 • Prešiel týždeň, baktérie mali čas na rozloženie mŕtvych organických látok a filtre vyprázdnili vodu;
 • skúšajte obsah amoniaku, dusitanov a fosforu, ako aj acidobázickú rovnováhu (norma prvých nie viac ako 0,5 mg na liter, druhá nie je nižšia ako 8,0);
 • ak sú indikátory odmietnuté, potom rozpad ešte nekončí, jednoducho povedané, niečo sa hnije vo vode - je potrebné nájsť a odstrániť (odstrániť a vyčistiť všetky kamene a dekorácie);
 • keď sú všetky ukazovatele normálne, môžete začať s prvými osadníkmi - ryby, 2-3 malé osoby;
 • v tomto štádiu je potrebné každodenne kontrolovať ukazovatele a vykonávať substitúciu vody, až kým baktérie nepropagujú akvárium a nedokážu úplne spracovať odpad z rýb;
 • keď je proces založený, začať nové ryby, 1-2 týždenne, starostlivo kontrolovať indikátory pomocou testov, náhradou vody;
 • všetko postupne vstúpi do cesty a za tri mesiace budete mať spoľahlivý biosystém! 

Kamene pre morské akvárium

Hobby - morské akvárium

Takéto kamene sa tiež nazývajú živé, pretože predstavujú skutočné úlomky koralových útesov z oceánu a vo svojich dutinách obýva početné kolónie prospešných baktérií. Niektoré vzorky majú na svojom povrchu skutočné húštiny polypov (sasanky) a vnútri - malé kôrovce, kraby a morské červy. Od týchto hostí sa treba zbaviť, navyše robiť to včas.

Nechceme vás vystrašiť, ale v morských akváriách bez vášho ovládania môže život pokračovať ako v skutočnom oceáne - niektorí jedia iné, iní parazitizujú na všetky živé veci. Dozvedieť informácie o inštalácii živé skaly - a síce, ako sa zbaviť mäsožravých sasaniek, slimákov jedovatých kužele a murex, rak Sacculina dravé kreviet a všetky druhy červov.

Prinášať doma zakúpené kamene, mali by byť ošetrené - umyte pod horúcou vodou, vždy v trvanlivých rukaviciach, pretože uvedené druhy nechcených obyvateľov nechávajú bolestivé a nebezpečné popáleniny a uhryznutie.

Po nainštalovaní kameňov pozorujte v ňom život v tmavej dobe - hladní a aktívni cestujúci sa čoskoro ocitnú. Vo fáze boja s nimi používajte špeciálne lieky alebo odstraňujte zvieratá pinzetou.

Ďalšie slovo o druhom obľúbenom prvku dekorácie sú morské mušle v akváriu. Dekorácia morského dna je úplne nevhodná pre naše účely, ale začiatočníci ich často chcú použiť - je to po všetkom krásne!

Hlavným dôvodom opustenia škrupín je rigidita vody, ktorá stále rastie kvôli týmto zdrojom uhličitanu vápenatého (v skutočnosti krieda). Nie všetky akváriové ryby ochorie a umierajú, ich možná blízkosť k muškám závisí od druhu, ale pravdepodobne nebudú schopné reprodukovať. 

Ryby pre morské akvárium

K vášmu domácemu moru bol spokojný nielen so svojou jasnou krásou, ale aj pokojnou atmosférou, naplniť nádrž so stredne veľkými a neagresívnymi druhmi. Keď naplníte nové druhy, prečítajte si literatúru, aby ste zistili, ktoré z nich sa ľahko dostanú a ktoré sú protichodné.

Ak sa rozhodnete pre udržiavanie exotických predátorov rýb, musíte sa obmedziť na jeden druh, aby ste nezmenili akvárium do mučiacej komory. Ale nebojte sa, výber rýb bez nadsádzania je skvelý.

Posúďte rozmanitosť obyvateľov morských akvárií: 

 • papagájové ryby;
 • Triggerfish;
 • ryby - ježkovia (bez susedov);
 • rybári;
 • anjeli: centropigus, diacanthus a asi 20 poddruhov;
 • morské úhory (bez susedov);
 • líščí ryby;
 • široká rodina motýľových rýb;
 • zebrasómu a iných rybákov;
 • psevdohromisy;
 • klaun ryby;
 • gramov;
 • psov (bez susedov);
 • mandarin;
 • Argus;
 • býčie teľatá a mnoho ďalších. 
Hobby - morské akvárium

Očakávaná dĺžka života pre všetkých je rozdielna, ale s dobrou starostlivosťou, úspešnou aklimatizáciou a včasnou liečbou, väčšina druhov žije 3-4 alebo približne 10 rokov a angelfish sú všetci dvadsať.

Samozrejme, že prvé dni budú musieť postarať o kormozhke pre ryby, vzhľadom k tomu, že rôzne druhy krmiva v rôznymi spôsobmi: sú bylinožravce, mäsožravce a všežravce, a niektorí, ako napríklad kŕmenie rýb bielkovín výhradne na živé potravy. Pick obyvateľov, takže je ľahšie zostaviť jedálniček pre väčšinu alebo všetky naraz.

Nestláčajte sa sami seba, že môžete vykopať červy, kŕmiť domáce mouchy alebo dávať chlebové drobky. V prípade morských rýb nie je vlastné jedlo rozmarom, ale nevyhnutnosťou, takže si uvedomte svoju zodpovednosť voči zvieratám a buďte pripravení neustále kupovať dobrý krmivo určitého druhu. 

Takže ste si uvedomili, že takéto hobby vyžaduje náklady, pozornosť a starostlivosť. Nastavte si cieľ robiť všetko hneď od začiatku, ale nenechajte sa odradiť, ak sa niečo pokazí - každý zážitok vodáka je zárobková činnosť. Prajeme vám úspech v tomto úžasnom a fascinujúcom koníčku!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 2