Domáce zvieratá sú povolené

Menu nového člena rodiny, alebo čo by mal byť kŕmený alabai?

Alabai alebo stredoázijský pastiersky pes - tak veľký a vážny pes, aby som tak povedal. A preto vyžaduje určitú starostlivosť a kŕmenie. Niektorí veria, že obsah takéhoto psa "letí s množstvom peňazí" a je to zásadne nerentabilné.

Ale v skutočnosti, kynológovia hovoria o opaku - Alabai môže jesť všetko, čo každý iný pes jedí, s výnimkou dekoratívnych skál. Tieto domáce zvieratá sú relatívne nenáročné s ohľadom na jedlo, ale samozrejme aj ich "Rozmery" vyžaduje veľké množstvo porcií. Alabai má dobrú chuť do jedla, ale jeho šteňa by sa nemala preháňať a dávať mu to "Len pre dospelých" časti malého veku.

Kľúčové princípy pre kŕmenie Alabayev

Ako a ako nakŕmiť Alabai, aby váš maznáčik rástol veselý, zdravý a krásny?

Menu nového člena rodiny, alebo čo by mal byť kŕmený alabai?

Po prvé, stojí za to preskúmať, aké je to plemeno. Stredoázijský pastier je typický strážny pes. Nie je tak mobilný ako poľovný pes, a preto nevyžaduje žiadne čiastočné jedlo ani prežitie.

Ale napriek tomu má veľkolepú veľkosť a veľkú váhu, takže ju skutočne musíte kŕmiť viac ako, povedzme, nemecký ovčiak. Existujú dve hlavné možnosti na kŕmenie šteniatka Alabai: suché potraviny a prírodné produkty.

A skutočnosť, že si zvyknete na malého psa, sa stane jeho základnou stravou pred dosiahnutím dospelosti.

Rôzne plemená psov dávajú prednosť rôznym menuam a súborom produktov na denné kŕmenie. A samozrejme, stredoázijský ovčiak nie je výnimkou.

Ako správne kŕmiť alabai?

Hlavné princípy kŕmenia vášho nového psa:

Menu nového člena rodiny, alebo čo by mal byť kŕmený alabai?
 • Kŕmenie dospelého psa môže byť vykonané akýmkoľvek typom mäsa, ak dávate zvieratám prírodné produkty. Jediná vec, ktorú by ste si mali byť istí, že nie je žiadna alergia na psa na tubulárne kosti. A vo všeobecnosti je potrebné dávať kuracie kosti opatrne - to platí pre akékoľvek plemená domácich zvierat;
 • Najčastejšie majitelia dávajú prednosť dávkovaniu polievky Alabayev. Je varené dostatočne rýchlo - prvá zložka je mäso a potom sa pridá krupica. Polievková kaša je varená až do polovice. Jednorázový objem takejto misky by nemal presiahnuť dva litre - inak riskujete, že by ste začali predávať zviera;
 • Šteňa Alabai, ako dospelý pes, je lepšie nebrať kŕmenie, pretože tuk z bravčového mäsa je trávený tráviacim systémom predstaviteľov tohto plemena;
 • Kosti stredoázijských ovčiakov sa tiež neodporúčajú v strave, ale ak im dáte pomerne zriedka - nebude to vášho domáceho zviera ublížiť;
 • Čo iné kŕmiť dospelého Alabai? Okrem mäsa je žiaduce zahrnúť v menu aj tukové morské a oceánske ryby;
 • Dôrazne odporúčame diverzifikovať stravu pohánky a perličkového jačmeňa, ryže, ovsených vločiek;
 • Čo stojí za to kŕmiť Alabai za 1 rok? Uistite sa, že v strave, okrem rýb a mäsa, sú zelenina a koreňová zelenina varené alebo dusené;
 • Je správne kŕmiť psa dvakrát denne. Časť by mala byť dostatočne veľká "Frakčnou" princíp je lepšie nedodržiavať. Toto pravidlo platí pre šteniatka, ktoré práve prešli za rok, ako aj pre dospelých. Veľmi malé psy môžu byť kŕmené o niečo častejšie, ale v menších častiach;
 • Ak kŕmite psa s hotovým suchým pokrmom a rozhodnete sa ho zmeniť, urobte to postupne, aby ste nevystavovali vášho zvieraťa zbytočnému stresu.

Vlastnosti a pravidlá kŕmenia

Niekoľko dôležitých pravidiel pri kŕmení Alabayeva:

 1. Upravte výšku misky ako pes rastie. Ona by sa nemala ohýbať ani ohýbať, aby sa dostala na jedlo. Urobte kŕmenie domáceho zvieraťa čo najviac pohodlné pre neho;
 2. Dospelý pes by mal byť po chôdze podávaný dvakrát denne. Mali by ste pochopiť, že psi, rovnako ako ľudia, potrebujú "Nabíjanie energie" sa zvyšuje najmä po fyzickej aktivite. Preto, ak ste dlhú dobu prechádzali, alebo ste vykonávali výlučne intenzívne paddock z hľadiska zaťaženia, odvážne zvyšujte objem štandardnej časti jedla;
 3. Nezničte psa so špeciálnymi lahôdkami z predajní domácich zvierat - môžu poškodiť zdravie Alabai;
 4. Lahôdky zo stola majstra nebudú najlepším rozhodnutím pri kŕmení psa. Faktom je, že omáčky, koreniny a korenie, ako aj banálna soľ alebo korenie môžu mať negatívny vplyv na fungovanie gastrointestinálneho traktu ovčiakov strednej Ázie;
 5. Buďte opatrní, aby strava psa nie je príliš vitaminizovaná. Takže prebytok fosforu, cholekalciferolu a vápnika môže mať negatívny vplyv na rast, vývoj a fungovanie organizmu psov vo všeobecnosti. Tieto látky môžete uviesť do stravy len vtedy, ak je to potrebné, ak vám takéto pokyny poskytne veterinárny lekár.

Ponúkanie psov je najlepšie v časovom intervale od 07.00 do 19.00 hod.

Čo by som mal dať dieťaťu?

Ako môžem nakŕmiť šteniatko Alabai?

Všetko, čo dospelý pes konzumuje. Avšak musíte to urobiť nie jeden alebo dva, ale aspoň tri alebo štyrikrát denne. Sledujte rozmery a pridajte porcie k porciam, keď váš mazlíč rastie. Ak máte len šteniatko, mali by ste mať záujem o to, ako najlepšie nakŕmiť ju v čase aktívneho rastu.

V ponuke svojho obľúbeného sa musia zobraziť tieto produkty:

Menu nového člena rodiny, alebo čo by mal byť kŕmený alabai?
 • Vedľajšie produkty (pečeň, srdce, jazyk atď.);
 • Hovädzí rez;
 • Tvaroh;
 • Vajcia kuracieho alebo krupica;
 • kaše;
 • Zelenina.

Je mimoriadne nežiaduce dať psy zemiaky, ale mrkva a repa môžu dobre prísť, najmä ak sú držané v polievke. Mlieko je slabo trávené orgánmi tráviaceho systému alabai, preto by malo byť nahradené fermentovanými mliečnymi výrobkami - fermentovaným mliekom, jogurtom alebo jogurtom.

Neodporúča sa ošetrovať zviera exotickým ovocím - pomarančemi, grapefruity, banánmi, kivi, pomelo a inými. A s obvyklým sezónnym ovocím je lepšie, aby to nepreháňalo.

Sezónne menu

Alabaiova strava sa môže líšiť v závislosti od času roka, prísne povedané, ako človek. Nikto z nás neje ľahké šaláty v zime, pretože telo potrebuje v tomto čase vážnejšie nabitie. A naopak - v lete sa ťažké jedlá strácajú veľmi zle, takže ich konzumujeme v minimálnych množstvách.

V zime by váš pes mal dostať zvýšené dávky komplexných sacharidov (asi 30%) a bielkovín (asi 50%). V chladnom období by pes mal ležať hlavne na ovocnej a mäsovej alebo rybie výrobky, rovnako ako tvaroh a vajíčka. V lete by sme sa mali zamerať na zeleninu, liečiť nášho domáceho maznáčika dýňou, cukornatou a mrkvou. Zelenina by sa mala podávať v surovej forme. Jablká sú tiež vítané.

Niekoľko tipov na kŕmenie "vážnych" psov

Alabai je striktne kontraindikovaný v akýchkoľvek sladkostiach a fazuli. Trubkové kosti sú nežiaduce. Šteniatko na vývoj zubov môže dostať býčie žily. Ale vo všeobecnosti je tento pes nežiaduci konzumovať kostné štruktúry.

Tiež pod prísnym zákazom sú všetky jedlá, ktoré sú nasýtené korením. Nemôžete kŕmiť psa s ostrými, mastnými, slanými a korenistými pokrmmi - to nielen zhorší pohodu zvieraťa, ale aj výrazne zmierni jeho vôňu.

Sledujte hmotnosť vášho domáceho zvieraťa so zameraním na všeobecne akceptované normy. Zdravý dospelý alabai nemôže byť ani vyčerpaný, ani obézny. Mäso vám pomôže vytvoriť silného, ​​aktívneho a zdravého psa. Rovnako ako ostatní psi, Alabai majú svoje obľúbené v tomto zmysle. Najprv je to hovädzie a teľacie mäso.

Menu nového člena rodiny, alebo čo by mal byť kŕmený alabai?

Kosti a zuby vášho štvornohého kamaráta boli silné a silné, mali by ste ho kŕmiť rybou, najlepšie morskou a hlbokou vodou.

Pes sa cíti dobre, nezabudnite ho kŕmiť kašou, a tu by ste nemali prestať na jednu plodinu - alternatívne plodiny v strave.

Ak chcete kabát váš ovčiarsky bola mäkká, lesklá a hodvábna, je nutné zadať ho do vnútorností ponuke - pečeň, obličky, srdce, žalúdka, atď.

Ak nemáte čas na varenie, zakúpte si špeciálne konzervované potraviny alebo krmivo, ktoré je vhodné na kŕmenie Alabai. V kvalitných drahých krmivách sa nachádzajú všetky vitamíny, minerály a minerály, ktoré váš maznáčik potrebuje. Ale v žiadnom prípade nepreneste psa na ne úplne - v ideálnom prípade špeciálne jedlo by nemalo byť viac ako 10% z celkovej stravy psa.

Krmivo sa najlepšie zakúpi v obchodoch s domácimi zvieratami a supermarketmi, pričom uprednostňuje prémiové produkty. Ak sa krmivo predáva podľa hmotnosti - je to istý znak falzifikátov. Takéto veci by ste nemali kupovať. Nepoužívajte experiment so svojim štyrmi nohami priateľmi - uprednostňujte jednu značku a nakupujte len jej produkty.

Nechajte svoje zviera plné a zdravé!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 8