Siberian Husky: chlpatá domáce zvieratá pre aktívnych ľudí | pangudownloads.com
Domáce zvieratá sú povolené

Siberian Husky: chlpatá domáce zvieratá pre aktívnych ľudí

Ľudia môžu byť rozdelení na tých, ktorí majú radi mačky alebo radšej vidia psy ako domáce zvieratá. Avšak, málo sa môže brániť tomu, aby boli viditeľné nafúkané strieborné kožušiny sibírskej husky a ich úžasné oči. Toto plemeno psov získava čoraz väčší rating medzi chovateľmi psov, čo nie je prekvapujúce, pretože vlastnosti tohto psa stojí za to tolerovať niektoré jeho nedostatky.

História pôvodu plemena

Siberian Husky: chlpatá domáce zvieratá pre aktívnych ľudí

Napriek tomu, že pôvodná krajina tohto zvieraťa je severná Sibír, toto plemeno bolo uznávané a zaregistrované v Amerike na začiatku 20. storočia, po tom, ako boli jeho predstavitelia priniesli ako sánkoví psi na Aljašku.

V Rusku a Európe získali popularitu až v neskorých 90-tych rokoch minulého storočia.

V sovietskych časoch sa tieto psy nepovažovali za dôstojné plemeno, takže ich rozvod nebol podporovaný.

Vzhľad sibírskej husky

Norma sibírskych chovných chovov má tieto externé údaje:

Siberian Husky: chlpatá domáce zvieratá pre aktívnych ľudí
 • Vlna môže byť nielen strieborná, aj keď táto farba je najbežnejšia. Hnedá, šedá, hnedá, biela – to sú farby, ktoré môžu byť “Maľoval” kožušinové kabáty psov. Čo sa týka čisto bielej farby, takéto zvieratá sú veľmi zriedkavé. Veľmi srst je hustá a teplá, čo umožňuje psovi ľahko spať v snehu pri 25 stupňoch mrazu bez rizika zmrazenia. Dĺžka vlny je stredná, podklad je veľmi jemný;
 • Zviera má úžasné mandľové tvary očí, ktoré sú veľmi podobné ľuďom. Stojí za to pridať myseľ, ktorá žiari v oku, aby získala celkový obraz. Okrem modrej farby, štekajúci Sibírci majú hnedé oči, veľmi často sa môžete stretnúť s predstaviteľmi tohto plemena s heterochroniou, keď sú žiaci namaľovaní v rôznych farbách;
 • Nos je vybavený širokými nosnými dierkami, čiernymi, zriedkavo hnedými alebo béžovými u ľahkých sviečok;
 • Fyzické údaje huskyho môžu byť vo výškach, ale pes musí pracovať. závažia
  dospelý muž dosahuje 23 až 25 kilogramov, zatiaľ čo hmotnosť ženy na 5 kilogramoch je v priemere nižšia;
 • Telo je kompaktné, nohy sú striktne paralelné, stredne dlhé. Krk je silný s krásnou krivkou. Uši sú vysadené vysoko na hlave, majú trojuholníkový tvar. Chvost je skrútený prstencom, svalstvo je dostatočne vyvinuté;
 • Osobitná pozornosť by sa mala venovať hlasu, ktorý je veľmi jemný a tichý. Prostor yutuba jednoducho prudit úžasné valce, kde spievajú a dokonca napodobňujú ľudskú reč.

Tieto modrooké chrumkavé zvieratá sa stali skutočnými modelmi. Ich fotografie čoraz viac sa zobrazujú na internete a v rôznych časopisoch.

Popis plemena a charakteristiky sibírskeho huskyho

Zástupcovia tohto plemena sú priateľskí, hravý, veľmi inteligentní. Môžu ľahko kontaktovať aj neznámych ľudí, nehovoriac o rodinných príslušníkoch. Z tohto dôvodu sa často vyskytujú problémy: psy sú ukradnuté a predávané. Mimochodom, cena za jeden sibírský začína od 200 dolárov a viac.

Napriek prenosnosti, majiteľ pozná iba jednu osobu a potom správne školenie. Áno, áno, tieto snehové psy sú obdarené veľmi silnými vedúcimi vlastnosťami, nemôžu “Letting go”, inak sa môžu cítiť ako vodcovia balenia. Možno, že charakter zvieraťa bude musieť byť dôkladne “Break”, že pochopil jeho miesto v rodine.

Siberian Husky: chlpatá domáce zvieratá pre aktívnych ľudí

Pokiaľ ide o vzťahy so zvieratami, sú úplne kompatibilné s inými psami, rovnako ako s mačkami. Drobné zvieratá sa však môžu ponáhľať a rozdávať svoj divoký inštinkt, čo nie je prekvapujúce, pretože predkovia tohto plemena boli sibírski severní vlci.

Okrem toho sú tieto domáce zvieratá obdarené veľkým zmyslom pre humor, ktorý sa prejavuje v komunikácii. Váš chrapľavý priateľ môže dokonca vtipkovať o rodinných príslušníkoch a pobaviť každého.

Zmysel pre humor, hravosť a priateľnosť spôsobuje, že obľúbený pohľadný chlapček je perfektný. V rodinách, kde sú deti, sa budú cítiť skvelo.

Vzhľadom k tomu, šteňa doma, je potrebné pochopiť, že sibírsky husky nie je bojové plemeno. Neslúži ani úlohe stráže a obrancu, hoci jeho hostitelia môžu stáť. Ale stane sa vynikajúcim spoločníkom, spoločníkom, priateľom. Toto sú hlavné kvalitatívne charakteristiky plemena sibírskej husky.

Starostlivosť a výživa

Zvieratá v starostlivosti sú veľmi jednoduché, vyžadujú si minimálny čas. Majú schopnosť očistiť sa, títo psi nepotrebujú časté kúpanie, stačí ich opláchnuť labky. Zuby by sa však mali čistiť čo najčastejšie, najlepšie každý deň.

Vlnené zviera tiež nepredáva veľa problémov majiteľovi. Koža sa búda dvakrát do roka, navyše tenká podsada lezie väčšinou. V takýchto obdobiach je potrebné, aby sa pes šplhal štetkou s riedkymi zubami so zaoblenými hrotmi.

Pazúry sú rezané raz za týždeň, nezabudnite sa pozrieť na podložky labiek na zranenia, všetky druhy kusov.

Siberian Husky: chlpatá domáce zvieratá pre aktívnych ľudí

Predstavitelia tohto plemena nepotrebujú veľkú voliéru, aj keď je stále žiadúce mať takúto voliéru. Môžu byť uložené v malom byte, tam by bol iba roh s pohodlnou posteľou alebo pohovkou. Jedinou podmienkou v tomto prípade bude povinné dvojhodinové prechádzky každý deň, maximálne aktívne hry a zábava. V potravinách nenáročné, ľahko prispôsobiť aj suché jedlo.

V takom prípade však musíte vybrať prémiový kanál spoľahlivého výrobcu.


Ak sa rozhodne kŕmiť domáce zvieratko prírodnými jedlami, je potrebné postarať sa o dostatok mäsa, najmä počas obdobia rastu.

Je to kurča, hovädzie mäso, ryby. Je lepšie nedávať bravčové ani jahňacie. Nezabudnite na zeleninu vo varenej forme, rovnako ako kaša. Pohánka, ryža, proso, naplnené vriacou vodou, by mali byť prítomné v pomere štyri-legged priateľ každý deň. Avšak, strava by mala byť proteín.

Zdraví zástupcovia tohto plemena nie sú zbavení, ale iba za podmienky dobrej starostlivosti o sibírsky husky a dostatočnú chôdzu. Napriek tomu majitelia musia pozorne sledovať oči svojho maznáčika, pretože ide o jednu z najslabších oblastí zvieraťa. Pravidelné návštevy veterinárneho lekára, včasné očkovanie, prevencia červov, blech a iných parazitov sú základnými pravidlami, ktoré umožňujú udržiavať zdravého a šťastného psa.

Výchova: Ako trénovať sibírsky husky?

Školenie zástupcov tohto plemena je dosť ťažké, pretože tento pes sa cíti ako vodca od narodenia. Ak majiteľ nemá dostatok času, sily a nervy, potom si môžete najať kynologa, ktorý bude šteniatku učiť základné príkazy. Avšak tieto zvieratá sú veľmi šikovné, ľahko uhádli všetky želania svojho pána s jedinou hlasovou intonáciou.

Siberian Husky: chlpatá domáce zvieratá pre aktívnych ľudí

Dôležitou podmienkou pre udržiavanie a výchovu Sibíra sa tiež považujú za dlhé aktívne prechádzky s ním každý deň. Bez čerstvého vzduchu a pohybu bude pes jednoducho vyčerpaný a stane sa len tieňom zástupcu slobodnej severnej šelmy. Preto sa odporúča vybrať toto plemeno pre aktívnych mladých ľudí, ktorí milujú šport, cestovanie a tiež rodiny, kde je veľa detí.

Stojí za to povedať, že niektoré hry s palicou alebo loptou nestačia.

Aby sme vytvorili krásne silné psí telo, musí byť nútený bežať s nákladom za ním. Zdá sa, že gény vzdialených predkov sa cítia. V zime môže byť domáce zviera nasadené do sane a v lete sa držať popruhov batohu. Mimochodom, zima pre týchto psov na severe je obľúbeným v rokoch, sú bohužiaľ zle tolerované pre horúce počasie.

Vo veľkých mestách sa majitelia psov často stretávajú a organizujú v zime skutočné preteky na saniach, ktoré sú vyťahované ich domácimi miláčikmi. Táto zábava prináša potešenie obom psom chovateľom a ich štyroch nohám.

Takže pri výbere zvieraťa dávajte pozor na nasledujúci popis:

 • priemerné, kompaktné, silné telo;
 • ľahká starostlivosť, nie veľa času;
 • vzdelávanie nad priemernou úrovňou zložitosti;
 • charakter veľmi spoločenský a priateľský;
 • vyžaduje dlhodobé cvičenie každý deň.

Ak sa vám tieto funkcie nestarajú a nebudú vás vyhovovať, potom sa rozhodnete pre sibírsky husky.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

34 + = 37

Adblock
detector