Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila - čo robiť? | pangudownloads.com
Domáce zvieratá sú povolené

Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila – čo robiť?

Mnohí ľudia majú radi domácu miláčikov, pretože sú schopní rozjasniť šedú rutinu a stať sa skutočnými priateľmi svojich majstrov. Každá osoba, ktorá má doma mačku alebo psa, povie, že každé zviera má svoj vlastný charakter, návyky a preferencie. Oni, rovnako ako ľudia, môžu byť hraví alebo vážni, veselí a smutní, dobrotiví a zlí.

Často, ak sa pet nepáči, ako sa s ňou zaobchádza, potom môže odmietnuť a silne uhryznúť osobu rukou alebo prstom. Čo keby mačka bola uhryznutá a opuchnutá?

Funkcia kocky

Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila - čo robiť?

Na rozdiel od psov nemajú mačky dostatočné silné čeľuste na to, aby spôsobili vážne zranenie osobe s jedným zhryzom, ale dôsledky takejto interakcie môžu byť veľmi nebezpečné.

Zuby tejto šelmy sú tenké a nechávajú malé bodné rany. Ale nenechajte sa oklamať – malý priemer neznamená, že rana nie je hlboká. Vzhľadom na to, že zuby prenikajú do svalov a šliach, infekcia sa začína rozvíjať nie na povrchu kože, ale v hlbších tkanivách.

Navyše, kvôli špecifickým vlastnostiam bodnej rany, kousnuti mačiek sa dobre nezdravujú a nezanechávajú viditeľné jazvy, ktoré sa takmer nemožno zbaviť.

Dôsledky traumy

Dokonca aj koncentrácie domácich baktérií v ústnej dutine, takže komplikácie nastať po tom, čo bol uhryznutý viac ako 80 percent všetkých prípadov, a ak ste ublížil frequenter ulíc, je potrebné navštíviť lekára je všetko 99%.

Ak je imunita osoby znížená, pravdepodobnosť šírenia infekcie je veľmi vysoká. Táto situácia je celkom nebezpečná, pretože veľa infekcií môže viesť k vážnemu oslabeniu zdravia a dokonca k zhoršeniu motorickej funkcie postihnutých svalov.

Z uhryznutia mačky,

To je bežný problém pre tých ľudí, ktorí zanedbávajú pravidlá prvej pomoci, keď ich uhryzne domáca alebo pouličná mačka a nekonzultujú s lekárom pri prvom príznaku infekcie.

K infekcii dochádza, ak sa vyskytnú nasledovné príznaky:

Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila - čo robiť?
 • Na mieste poranenia je koža mierne vyvýšená, natiahnutá;
 • Existuje vznik abscesov;
 • Okolo rany sa začervenalo, sprevádzané bolestivými pocitmi;
 • Vyskytuje sa zhoršenie zdravia, horúčka, slabosť, absencia myslenia.

Všetky tieto príznaky vyžadujú okamžitú návštevu lekára. V takých prípadoch by ste mali kontaktovať špecialistov:

 • Škody spôsobené uhryznutím sú rozsiahle;
 • Utrpenie kĺbov alebo šliach;
 • Rana je na tvári alebo krku;
 • Kontakt sa vyskytol s pouličnou mačkou alebo s domácim miláčikom, čo sa často deje na ulici – v tomto prípade je riziko infikovania besnotou vysoká.

Ignorovanie takýchto zranení a symptómov môže viesť k veľmi vážnym zdravotným problémom vrátane smrteľných následkov infekcie.

Mačka bola kousnutá – čo robiť?

Ak je váš domov alebo vonkajšie mačka pohrýzol ruku alebo prst, je chrániť pred negatívnymi dôsledkami takéhoto nepríjemného kontaktu tým, že dokončí celý rad jednoduchých akcií prvej pomoci:

Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila - čo robiť?
 • Po prvé, rana musí byť umývaná mydlom na prádlo v množstve vody. To pomôže zbaviť sa mačiek slinami patogénmi;
 • Premyté poškodenie je dekontaminované peroxidom vodíka. Alternatívne môžete použiť silný alkohol bez nečistôt;
 • V prítomnosti významného krvácania je potrebné umožniť vytečenie malého množstva krvi, aby sa umyli posledné patogénne sliny a potom sa aplikovali tesné obväzy. Všetky ostatné činnosti s poškodením môžu byť vykonané až po ukončení krvácania;
 • Ak nedôjde k krvácaniu, poškodenie môže byť mazané zeleninou, jódom alebo alkoholom;
 • Hore je aplikovaná masť s antibakteriálnym účinkom;
 • Poškodená oblasť pokožky by mala byť pokrytá gázovým obväzom alebo omietkou, aby sa zabránilo vnikaniu nečistôt do prostredia.

V prípade hlbokých poranení sa odporúča použiť ako pomocnú zložku antimikrobiálnu látku na boj proti možnej infekcii.

Ak sú tepny postihnuté alebo krvácanie sa nezastaví v priebehu 10-15 minút, musíte vždy aplikovať tesný obväz a ihneď vyhľadať pomoc v nemocnici.

Kusy mačiek a besnota

Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila - čo robiť?

Ak vás uličná mačka uhryzne za ruku alebo prstom, potom je pravdepodobné, že čoskoro budete trpieť besnotou. V takejto situácii je potrebné navštíviť lekára na očkovanie proti besnote. To pomôže k liečbe choroby na chvíľu.

Samotné zviera sa odporúča, aby sa chytilo a pozorovalo niekoľko dní alebo aby sa podávalo špecializovanej klinike.

Mačka je nosičom besnoty, ak sú v jej správaní uvedené nasledujúce znaky:

 • Zviera vykazuje agresiu bez ohľadu na motiváciu a osobu, ktorá sa k nemu blíži;
 • Zviera nevykazuje príznaky strachu z jasného nepriateľa, správa neprirodzene;
 • Mačka sa pokúša jesť nejedlé predmety, a nie zastaviť svoju pozornosť na jednu vec;
 • Z úst stále tečúce sliny;
 • Odchýlky od nervového systému sú pozorované.
Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila - čo robiť?

U ľudí sa prvé známky besnoty prejavujú vo forme strachu z jasného svetla, problémov s prehĺtaním a neprirodzene násilnej reakcie na hlasné zvuky.

Bohužiaľ, ak existujú takéto príznaky, potom je nepravdepodobné, že obeť bude spasená, pretože besnota v tejto fáze lekárskeho vývoja je nevyliečiteľná choroba.

Nezabudnite, že prvé príznaky besnoty objaviť nie skôr ako 1-3 týždne po kontakte s infikovaným zvieraťom, ale do tej doby sa choroba môže byť skrátená štepením. Preto by ste nemali odkladať vašu návštevu lekárovi.

Čo mám robiť, ak je tehotná žena pokrčená mačkou?

Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila - čo robiť?

Zvyčajne by uhryznutie domáceho domáceho očkovaného besnota nemalo negatívny účinok, ak sa s ním zaobchádza správne. Povrchové škody sa stanú úplne bezpečnými pri dezinfekcii a vykašliavaní zelenou, jódovou alebo alkoholovou. Pokiaľ ide o antibakteriálne masti – ich použitie je možné len podľa pokynov pri absencii iných kontraindikácií.

S vážnymi zraneniami a uhryznutie uličných zvierat by sa okamžite poradiť s lekárom pre odbornú lekársku pomoc a ďalšie dohľad nad zdravotný stav dieťaťa, ak je to nutné.

Čo nemožno urobiť?

Ak vás uhryzne domáca alebo pouličná mačka, rozhodne nemôžete situáciu opustiť bez pozornosti, dúfam, že rany pôjdu sami. Pravdepodobnosť infekcie rôznymi škodlivými mikróbmi je veľmi vysoká, takže primárna liečba takýchto škôd je povinná.

Okrem toho, lekári radia:

Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila - čo robiť?
 • Ak dôjde k krvácaniu, okamžite ho neprestaňte, ale nechajte zmes krvi a sliny uniknúť škodlivými baktériami. Čakajte príliš dlho, nie je odporúčané – len niekoľko minút s nízkym krvácaním;
 • Zatvorte ranu voľným obväzom alebo “priedušný“Plaster. Tým sa zlepší jeho hojenie. Prítomnosť hustého obväzu dlhý čas len vytlačí vyliečenie;
 • Ak sa v oblasti zranenia vyskytne opuch, potom by ste nemali v žiadnom prípade konať, aby ste tento symptóm odstránili nezávisle. Najlepším riešením v tejto situácii je konzultovať s lekárom.

Okrem toho sa odporúča navštíviť špecialistov pre ľudí so slabým zdravotným stavom – s novo prenášanými infekčnými chorobami, chronickými ochoreniami a závislosťami, ktoré sú škodlivé pre telo. Špecialista Vám predpíše lieky, ktoré pomôžu predchádzať možnému rozvoju infekcie a zhoršeniu vášho zdravia.

Preventívne opatrenia

Nikto nie je imúnny voči náhlym prípadom ochorenia. To môže prispieť k rôznym životným situáciám a okolnostiam.

Pri dodržaní jednoduchých preventívnych opatrení môžete výrazne chrániť svoj život a svoje zdravie:

Zviera nie je o nič horšie ako mačka: mačka sa pokousala, ruka sa zväčšila - čo robiť?
 • V prítomnosti domácej mačky musíte pravidelne navštevovať veterinárneho lekára a dať všetky plánované očkovania, najmä ak váš miláčik rád chodí na ulicu;
 • Vyhnite sa kontaktu s uličnými zvieratami;
 • Zaobchádzanie so zvieraťom je nevyhnutné bez zbytočnej agresie, ktorá môže vyvolať negatívnu reakciu;
 • Domáca mačka musí mať ďalšiu hračku, s ktorou sa môže hrať, kousať ju a poškriabať.

Ako mnohí rodičia vedia, niekedy nie je možné chrániť deti pred komunikáciou so zvieratami. V prípade, že mačka je vážne pohrýzol vaše dieťa, neváhajte sa odvolať do nemocnice, pretože takéto meškanie môže stať zdravie detí, svalovú aktivitu, prst alebo ruku, alebo dokonca život.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 83 = 93

Adblock
detector