Bebek için sandalye kendiniz: adım talimat | pangudownloads.com
El yapımı

Bebek için sandalye kendiniz: adım talimat

Herhangi bir kız için, bir bebek normal yaşamı yaşayan bir insan modelidir: Bir oyuncağın kendi evi, giysileri, mobilyaları vardır. Bir bebek hayatının tüm gerekli şeyleri artık çocuk dükkanlarında yaygın olarak temsil edilmektedir. Ancak, mobilyaların kendi elleriyle yaratılması süreci, çocuk için oyunun kendisinden daha az ilgi çekicidir ve bu nedenle çocukla birlikte eğlenceyi paylaşmanın iyi bir yoludur. Ayrıca, düşünme, güven ve ince motor becerilerinin gelişimi için yaratıcılık gereklidir. Bir bebek için sandalyenin nasıl yapılacağı konusunda ayrıntılı bir adım adım talimat sunuyoruz.

Bir şişeden bebekler için bir sandalye nasıl yapılır

Oyuncak mobilyaların şişelerden üretim yöntemi iyi bir çok yönlülüktür: bu malzemeden gerçek bir mutfak seti yapabilirsiniz – bebekler için masa ve sandalyeler. İkincisi, koltuklarınki gibi geniş bir sırt ve tutamaklarla gelecektir.

Hazır el sanatları, çocuğun tercihlerine ve bebek evinin dekorasyonuna göre her renkte boyanabilir.

İhtiyacınız olan şey:

 • limonata şişeleri (plastik) – üç parça;
 • karanlık bir keçeli kalem;
 • bir kalın kağıt yaprağı;
 • çift ​​taraflı skotey bant;
 • parlak doku (flep);
 • pamuk yünü, pamuk yünü (dolgu maddesi olarak);
 • makas.

Nasıl yapılır:

Bebek için sandalye kendiniz: adım talimat
 1. Her şeyden önce, tüm malzemeleri hazırlayın ve kağıttan bir şablon sandalye oluşturun. Levhayı ikiye katlayın, gelecekteki sandalyesinin kıvrımının yarısına – polipinki, bir kalem. Kontur üzerinde kesin, deseni açın ve sandalyenin simetrik bir siluetini alın.
 2. Şişe yatay olarak ikiye kesilir. Aşağıya doğru bir şablon uygulayın, sıkıca elleriyle bastırın, bir keçeli kalem çizin. Şişenin alt kısmının sağlam kalmasını sağlayacak şekilde kontur boyunca kesin, ancak tutamaklar arasındaki bebeklerin bacakları için bir açıklık vardır.
 3. Ardından şişenin üst kısmı ile çalışın. Boyundan dört santimetrelik bir mesafede, bir daire içinde düz bir çizgi çizilir, üst kısmı boyunca kesilir. Fiş sıkıca vidalanmış halde kalır. Bu sandalyenin bacağı olacak.
 4. Çift taraflı bir bant parçasını kullanarak bacağını sandalyeye yapıştırın. El yapımı eşyalar, zevkinize göre seçilen renklerle kaplıdır.
 5. Sandalye kuruduktan sonra, daha önce bir doku kanadı içine sarılmış bir dolgu maddesi taban üzerine yerleştirilir. Sandalyenin kendisi hazır.

İkinci şişeden aynı şeyi yapın ve üçlü tabloyu yaparken gerekli olacaktır. Ayağı yukarıda belirtildiği gibi şişenin tepesinden kesilir, sadece boyundan büyük bir mesafe ve masa üstü kartondan yapılır.

Kendinizi beslemek için Kukla Başkanı

Bebeklerin dünyasıyla ilk tanışmaları, bebeklerin neredeyse tamamı tam boyda olan oyuncak bebeklerle, erken yaşlarda gerçekleşir. Onlarla birlikte çocuk, bildiği ilk rolü kendisi üstlenir: ebeveynin rolü: umurundadır, onu yatağa götürür, besler, kundaklar, ellerini taşır ve kuklalarıyla her şekilde iletişim kurar.

Beslenme için bir sandalyeye ihtiyaç duyan bu bebekler. Bebeklerin büyüklüğü nedeniyle, gerçek bir mama sandalyesi sıklıkla kullanılır. Ancak, özellikle kendi oyuncak yemek masasına sahipse, ayrı bir yer yapmak daha ilginçtir.

Bebek için sandalye kendiniz: adım talimat

İhtiyacınız olan şey:

 • ahşap kirişler;
 • çizim için kalem ve Whatman (eski duvar kağıdını kullanabilirsiniz);
 • zımpara;
 • rulet
 • kontrplak;
 • vidalar, köşeler;
 • jig testere, tornavida.

Nasıl yapılır:

 1. Zaten gerekli araçlardan yola çıkarak, beslenme için bir sandalye yapmak, erkeklerin elleri meselesidir. Öncelikle, internet ağını kullanarak, yaratılan sandalyenin çizimini bulmak, tablo boyutlarını ve göbeği dikkate alarak kağıda aktarmak gerekir.
 2. Gerekli tüm malzemeyi ve bir taslağı hazırladıktan sonra, bir sandalyenin gerekli tüm ayrıntılarını beslemek için: bir sırt, bacaklar, çapraz parçalar.
 3. Kesilen tüm elemanlar sandalyeyi pürüzsüz hale getirmek için zımpara kağıdı ile muamele edilir ve bunu oynayacak olan çocuk zarar görmeyebilir veya elin içine bir kıymayı süremez.
 4. Besleme bebekleri için sandalyenin tüm parçaları, çizimde belirtildiği gibi bağlanır. Köşeler yerine yuvarlatılmış elemanlar yapmak daha iyidir.
 5. Bebeğinizi korumak için hazır sandalyenin yumuşak bir bezle kaplanması gerekir.

Bebekler için bilgisayar koltuğu nasıl yapılır

Ellerinizle başka tür sandalyeler de yapabilirsiniz – bilgisayar. Özel bir yapıya ve tekerleklerin varlığına sahiptirler.

İhtiyacınız olan şey:

Bebek için sandalye kendiniz: adım talimat
 • ondan ölçüm almak için bir bebek;
 • parlak mendil;
 • yoğun karton (kapağını ayakkabı kutusundan alabilirsiniz);
 • küçük boncuklar (tercihen siyah);
 • eski kalem gövdesi;
 • beyaz kumaştan yapılmış bir patchwork;
 • bir ısıtıcı (örneğin, polyester);
 • kalem;
 • yapıştırıcı tabancası;
 • tel parçası;
 • boya;
 • çocuk suyu tübülleri;
 • pergeli;
 • İplik.

Nasıl yapılır:

Bebek için sandalye kendiniz: adım talimat
 1. Bebeği kartona koyup eliyle tutarak, gelecekteki sandalyenin arka yüksekliğini ölçün. Aynı koltuk ile yapılır: karton üzerinde bir pusula kullanarak doğru boyutta üç daire çizin, onları kesin, yapıştırın.
 2. Koltuğun ortasına, ayağın daha sonra sokulduğu bir delik açın (deliğin çapı sap gövdesinin çapına eşittir).
 3. Çevrelerin kenarları yapıştırıcı ile sürülür, kesimi gizlemek için bir peçete ile kaplanır.
 4. Isıtıcıdan uygun boyuttaki bir çift daireyi kesin, ardından bunları yerine tutturun.
 5. Sonra beyaz bir bezle çalışırlar. Üzerine bir koltuk koymak, bir kalemle çember çizin. Koltuğun yüksekliğini ölçün, çizilmiş çizgiden, mesafe, sonuç yüksekliğinden iki santimetre daha büyüktür. Kapağı elinizle tutarak, işaretlerin etrafına bir daire çizin ve ardından bir pusula ile bağlayın.
 6. İşaretli büyük daire kesildi – bu bir çeşit döşemedir. Kumaşın çevresine insizyon yapmanız gerekir, hafifçe koltuğun üzerine yapıştırın.
 7. Sırtlığın üretiminde aynı eylemler gerçekleştirilir. Fark sadece formdadır: kural olarak yuvarlak köşeli kare yapılır. Arkadaki deliklere ihtiyaç yoktur.
 8. Her iki parça da hazır olduktan sonra, her iki taraftan renkli peçetelerle yapıştırılır, elleri hafifçe yumuşatılır.
 9. Kolları idare etmek tüplerden daha iyi yapılır. Bunu yapmak için, tüplerin köşelerini katlayarak kesin, sonuçta ortaya çıkan parçaları iplikle sarın. İpin kenarı yapıştırıcı ile sabitlenmiştir.
 10. Bu koltuk deliği hazırlanmış bir sokulur sandalye, ana destek – bacak dört parça halinde kesilmiştir eski kalem mahfazasının yapılır, üç tanesi birbirine eşit olmalıdır, ve kenarları, dördüncü kısmının, diğer daha kısa olabilir şevli yapıştırıcı ile sabitlenmiştir.
 11. Bebek için sandalye kendiniz: adım talimatDiğer üç ayak da tekerleklerle yapılır. Tekerlekler şu şekilde yapılır: küçük bir tel parçası üzerinde iplik geçirin, son bükün ve uçlarını bükün. Daha sonra yapıştırıcı ile yapıştırılır ve bacakların içine sokulur. Tutkalın boncuklara çarpmaması önemlidir, aksi halde tekerlekler dönmeyecektir.
 12. Son adım tüm parçaların yapıştırılması olacaktır: sırt, koltuk, kulplar, bacaklar. Parçaların derzleri yapıştırıcı ile iyi bir şekilde yapıştırılır, uzun bir süre basılırlar, böylece kendilerini yerinde sabitleyebilirler.

Bilgisayar koltuğu kendi elleriyle hazır. Kurutulana kadar beklemek zorunda kalır ve bebeği oynamasına izin verebilirsiniz.

Bebekler için masa ve sandalyeler yapmak oldukça basittir: ana şey, fantaziye yer vermek için gerekli malzemeler, sabırla stok yapmaktır. Çalışmanın zor bir kısmını ellerinde tutan bir yetişkin, çocuğun dekorasyonunu çocuk için çok minnettar olacağı şekilde emanet edebilir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

46 + = 53

Adblock
detector