Evde kendinden sabun nasıl yapılır | pangudownloads.com
El yapımı

Evde kendinden sabun nasıl yapılır

Evde sabun yapmak sadece çok heyecan verici değil, aynı zamanda yararlıdır,% 100 doğal, ekolojik ve kaliteli bir ürün elde edersiniz. Ev yapımı sabunu, aile ve arkadaşlar için her türlü tatil için harika bir hediye.

20. yüzyılın başlarında, bu ürünü evde yapmak, bir kural olarak, hayvansal yağlar kullanmak yaygındı. Katkı maddeleri olarak şifalı bitkiler, otlar ve kurutulmuş çiçekler kullanılmıştır. Modern dünyada, alkaliler, yağlar ve her türlü süslemeler katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. Bu tür el yapımı popülerliğe rağmen, çoğu soruyla ilgileniyor - "Evde sabun nasıl pişirilir ve bunun için ne gereklidir?".

Sabun yapımı için sabunlar

Evde sabun yapmak için aşağıdaki araçlara ihtiyacınız olacak:

Evde kendinden sabun nasıl yapılır
 1. farklı boyutlarda tencereler veya kaseler;
 2. gıda terazileri;
 3. bardak ölçme;
 4. karıştırma için kaşıklar;
 5. sabun kalıpları;
 6. kamçı karıştırıcı;
 7. kağıt havlu veya peçete;
 8. önlük.

Evde sabun hazırlanması, kendinizi kontrol ettiğiniz tüm süreçlerde çok ilginçtir. En popüler hazırlama yöntemlerinden biri soğuk karıştırma tekniğini kullanmaktır.

Farklı cilt tipleri için hangi maddeler uygundur

Bu hijyen ürününü bireysel olarak seçmenin önemli bir sırrı yoktur. Evde sabun yapma tarifi, kişisel tercihlerinize bağlı olarak kendi elleriniz tarafından icat edilebilir, ana şey, bileşenlerin birleştirilmesidir.

Bileşenleri seçmek için yararlı ipuçları:

 1. Normal cilt tipi için su yerine süt ilave edilmesi önerilir. Baz yağ lavanta, sardunya, yasemin ve papatya olabilir. Bir katkı maddesi olarak, yulaf gevreği, haşhaş tohumu, çilek, portakal ve okaliptüs yağları içerebilir;
 2. Sorunlu cilt sahibi iseniz kil katkısı, kırlangıçotu, tarla atkuyruğu ekleyin. Uçucu yağlardan ardıç, köknar, sandal ağacı veya çay ağacı yağı seçin;
 3. Yağlı ciltler için, kafur alkolü eklemeniz önerilir. Onunla gözenekleri daraltın. Sabununun antibakteriyel nitelikleri, kalsula, papatya ve propolis tentürü ekleyecektir. Rendelenmiş otlar ve meyve kemikleri içinde bulunan ev sabunu bileşimi fırçalama etkisini verecektir. Ev yapımı el yapımı sabunlar tam olarak cilde zarar vermez;
 4. Kuru cildin yüzün on katından daha fazla sabunla yüz durması tavsiye edilmezse, ürün cildi kurutabilir. Baz yağ olarak, tekerleği seçin, yüz yumuşatır. Lavanta ve yasemin ayrıca kuru cilt tipleri için idealdir.

Sabun yapımı tarifleri

"Çocuk" sabunu baz alınarak

Bu tarif için, bir sabun tabanını (renksiz ve mutlaka bitkisel kökenli) bile uygulayabilirsiniz.

maddeler:

Evde kendinden sabun nasıl yapılır
 1. sabun «Bebek» - 230 g;
 2. sıvı (su) - 170 g;
 3. kozmetik yağı - 50 g;
 4. esansiyel yağ - 7-12 damla.

Hazırlama yöntemi:

Ana malzemeyi ovun. Bir buhar banyosu düzenleyen 2 kap soba üzerine koyun.

Sabun cipsleri, bir bardak su dökün ve tam homojenliğe ulaşıncaya kadar eriymeye başlayın.

Sabunun erime süresini kısaltmak balın eklenmesine yardımcı olacaktır. Yarı bitmiş ürünü hafifçe soğutun ve yağ tabanına dökün. Bir mikser ile iyice karıştırın. Homojen bir kütle içinde, damla aromatik yağlar ve seçtiğiniz dekor. Ürünü kapasitelere göre dağıtın. Sertleşene kadar soğukta soğutun.

Sabunlu bir şekilde

Evde sabun nasıl yapılır bilmiyorsanız, o zaman bu tarifi kullanın. Uzun beklemek istemeyenler için bu, sabun yapımının ideal yoludur. Sonuç olarak, ürün doğal olduğu ortaya çıkıyor, renk orijinal ve bireysel koku tam istediğiniz gibi olacak. Sabun bazlı olarak, hijyen ürünü, diğer üretim yöntemlerine kıyasla büyük avantaj sağlayan pişirme aşamasının tamamlanmasından hemen sonra kullanılabilir.

Yemek pişirmek için şunları yapmalısınız:

 1. bir sabun taban parçası - 375 g;
 2. esansiyel yağ - 12 damla;
 3. sabun dekoru.

Hazırlama yöntemi:

Beyaz sabun parçalarını eritiyoruz. Eter bileşenlerini ve seçilmiş katkı maddelerini soğutup karıştırıyoruz. Kütlesi kalıplara göre dağıtırız ve soğukta soğumaya bırakın. Ev hijyen çözümünüz özel bir reçete için hazırdır, yumuşak bej olacaktır. Şeffaflığı titanyum dioksitle hizalayın veya özel beyaz bir baz satın alabilirsiniz. Çeşitli safsızlıklar ürüne istenilen renk, doku ve aromayı verecektir.

Toplu sabun

Bu kişisel hijyen araçları çeşitli şekiller ve dokular olabilir. Hacim, özel plastik kalıplar kullanılarak veya kapların birbirine bağlanmasıyla elde edilir.

maddeler:

Evde kendinden sabun nasıl yapılır
 1. sabun bazlı renksiz - 250 g;
 2. "Mavi (sıvı)" - 3-4 damla
 3. kayısı yağı - 0.5 yemek kaşığı. kaşık;
 4. Zencefil ya da greyfurt yağı - her biri 5 damla.

Hazırlama yöntemi:

Sabun yapmak için, bir hacim olarak birleştirildiğinde formları hazırlamanız gerekir. Hazırlanan kalıplarda sabunlu yarı mamul bir ürün dökülür ve soğumaya bırakılır. Kapalı kalıplara yerleştirildiği için sabunun sertleştirilmesi daha yavaş olacaktır.

Biber topları

Zor bir günün ardından taraftarlar için, küvete dalmak gibi topları pişirmek. Suyu daha az sert yaparlar ve cildiniz ihale ve ipeksi hale gelir.

maddeler:

 1. gıda sodası - 460 g;
 2. limon - 315 g;
 3. mısır nişastası - 275 g;
 4. uçucu yağ - 3.8 ml;
 5. Seçim için sıvı - 10 g;
 6. kırmızı biber - 8g.

Hazırlama yöntemi:

Elek ile soda, nişasta ve limon suyu. Karıştırma, eterli bileşenlerin içine dökün. Karışımı soğuyana kadar su ile serpin. Alınan hacmi eşit parçalara bölün, bunlardan birine yanan biberi ekleyin. Formülasyonu yoğun olarak kalıplara ayırın. Pişecek bir şey yok. Boşlukları bir gün soğukta bırakın. Tamamen soğuduktan sonra, biber toplarını 3.5 saat kurumaya bırakınız. Bir süs olarak tomurcukları ve çiçek yaprakları ekleyebilirsiniz.

Sıvı sabun

Evde kendinden sabun nasıl yapılır

Üretim için, geçmiş deneylerden arta kalanları almanız, depodaki herhangi bir sabunu veya potasyum hidroksiti yıkamanız gerekir.

Temel kompozisyona 10 ml alkol ve gliserin maddesi eklediyseniz, ilacınız daha yumuşatıcı özelliklere sahip olacaktır.

Daha önce birleştirilen parçada kalanlar buhar banyosunda eriyerek sıvıyı ilave ederler. Ortaya çıkan kütleyi kırmaya başlayın, yavaş yavaş uçucu yağ ekleyin.

Yarı bitmiş ürününüzü karıştırın, dekor ve katkı maddeleri ekleyin, ardından soğumaya bırakın. Sabun yoğunluğu sokulan sıvının hacmine bağlı olacaktır. Bitmiş ürününüzü sizin için uygun bir kaba koyun. Sıvı sabun evde kendi ellerinizle hazır, keyfinize bakın.

Yararlı ipuçları

 1. Kendi elinizle ev yapımı sabunu pişirmek için sığır yağını kolayca ekleyebilirsiniz;
 2. Bir deney olarak, su yerine, süt, çay, bitkisel kaynatma ve hatta bira ekleyin;
 3. Sizin için en uygun olanı seçin "Baz" tarifi, nüansları her türlü ekleyin: renk, koku formunu formu ile;
 4. Uçucu yağlar, tahriş edici etkiyi nötrleştirecek olan zeytinyağı ile birleştirilmelidir;
 5. Oldukça çalışmamış, orta parçalara kesilmiş ve yeni bileşenler ekleyerek geri dönüştürülmeyen bir parça atmayın. Sonuç olarak, yeni bir sabun başyapıtının sahibi olacaksınız;
 6. Seçilen ürünlerin oranını ve ağırlığını gözlemlemek özellikle önemlidir. Özellikle dikkatli olun, tüm malzemeleri tartın ve ölçün. Yapmak için burada Göz tarafından bu imkansız.

Bütün çabalarınızdan sonra sabun yapımının ilk aşamalarında, sonuç tam olarak planlandığı gibi olmayacaktır. Ancak, yavaş yavaş ideal bir ev sabunu yapabilirsiniz. Kendi elleriyle yapılan sabun,% 100 özel bir üründür, kendine ve sevdiklerine mükemmel bir hediye.

Artık evde nasıl sabun yapılacağını ve kaliteli bir ürün ve finansal tasarruf sağladığını biliyorsunuz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

94 − 92 =