El yapımı

Kendi elleriyle abartılı bir bel ile şort yapmak isteyenler için bir ana sınıf

Modern mağazaların bolluğu her yaştan kadının gözlerini memnun ediyor. Şimdi satın al, sadece kalbinin istediği her şeyi yapabilirsin. Ama kız arkadaşının böyle bir elbiseyle partiye gelmeyeceğinden% 100 emin olamazsın.

Kendi elleriyle abartılı bir bel ile şort yapmak isteyenler için bir ana sınıf

Ne yazık ki, toplu kullanım için üretilen ve tüm butiklerde satılan kıyafetler, özgünlük açısından farklılık göstermez ve her güzellikten uzak, tek bir kopya halinde yapılmış bir tasarımcı ürünü satın alır.

Bu nedenle, gittikçe daha fazla sayıda kadın kesme ve dikme derslerini hatırlar ve sıra dışı kıyafetler yaparlar. Bugün, konuşma, abartılmış bir bel ile şort dikmek üzerine odaklanacak.

Belli şortlar, onları yaratmak için neye ihtiyacınız var?

Bağımsız terzilik yoluna yeni başlayan kızların, şişirilmiş şortları dikmek çok kolay olmayacak demeye değer. Ama eğer kendi moda şeyinizi yaratmak için sabır ve büyük bir arzu varsa, o zaman devam edin. Bu arada, yüksek bir inişe sahip olan şeyler uzun bir süre popülerliğini kaybetmez ve uzun bir süre için geçerli olur. Şortlar bacakları görsel olarak uzatmaya yardımcı olacak ve giyilmesi rahat olacaktır.

Bu yüzden, kıyafeti dikmeye ciddiyetle karar verdiyseniz, o zaman bazı doğaçlama araçlarla doldurmanız gerekir:

Kendi elleriyle abartılı bir bel ile şort yapmak isteyenler için bir ana sınıf
  • model. Hem internette hem de bazı moda dergilerde bulunabilir. Dikiş giysilerinde tecrübeye sahip kadınlar, kendi başlarına bir kalıp oluşturabilirler;
  • bez. Madde zevkinize göre seçilir, keten, pamuk, kot, yün, vb;
  • yıldırım;
  • ipler, makas, iğne, tebeşir;
  • Dikiş makinesi, tercihen bir overlok ile.

İhtiyacınız olan her şey mevcut olduğunda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Şort dikmek başlar

Yapmanız gereken ilk şey, deseni kumaşa aktarmak. İdeal olarak, aşağıdakileri almalısınız:

  • Ürünün ön yarısı - 2 adet;
  • arka yarım - 2 adet;
  • obtachki'nin ön ve arka kısımları, 1 büküm ve 2 parçalı detay.

İsterseniz, cepleri de tasarlayabilirsiniz. Bir kemer yaparken, her zamanki külot modellerinden daha geniş olacağını ve bireysel bedenlerinize uyduğunu unutmayın. Deseni kumaşa aktarmak için çok dikkatli olmanız gerekir, çünkü parçalar ne kadar hassas yapılırsa ürünü dikmek o kadar kolay olur.

Kendi elleriyle abartılı bir bel ile şort yapmak isteyenler için bir ana sınıf

Ürünün planını bulamayan ya da bunları nasıl kullanamayacaklarını bilemeyen hanımlar, eski pantolonu veya şortları açıp, üzerinde bir kalıp çizmenizi tavsiye edebilirler. Fakat yine de, eğer bu şey abartılı bir bel ile değilse, düzeltilmesi gerekecek ve yeni bir kıyafet için bir plan oluşturulmalıdır.

Şortun her yarısı kesildiğinde, dikişe devam edebilirsiniz. Bu arada, keserken, dikişler için, her taraftan yaklaşık 1 cm ve dibe - 3 için para kazanmayı unutmayın.

Şimdi dart dikin, arka ve ön yarıları birleştirin ve dikin. Sonra kıyafetleri varsa, yan dikişler yapın, cepleri dikin. Orta bölümün yıldırım olduğu yerde, burayı işlemenin zamanı geldi. Kayışın iki parçası olacak, birlikte geçirildikten sonra şortlara sabitlenecek.

Oluşturmak daha kolaydı, her dikişi ütülemeniz tavsiye edilir. Prensipte, terzilik konusunda en az deneyime sahipseniz, o zaman fazladan şaşkınlık yapmak sizin için sorun olmaz. Kadın sinirlerini sıklıkla bozan tek tıkaç, kasanın dikilmesidir.

Bununla birlikte, tüm kalıpları doğru bir şekilde yaparsanız, dikişe özenle bakın, işi özenle yapın, sonra problemler ortaya çıkmalıdır.

Bir başka seçenek de, kendi şortunuzu abartılı bir bel ile nasıl dikilir

Kendi elleriyle abartılı bir bel ile şort yapmak isteyenler için bir ana sınıf

Elbette, bazı kadınlar için, yukarıda açıklanan yöntemin uygulanması zor görünebilir. Bu durumda kendini dolabına koy. Büyük ihtimalle, uzun süre giyilmemiş, yüksek beline sahip bir çift eski kot pantolon bulacaksınız. Sıkılmış külotlara yeni bir hayat verin, şimdi popülerliğin zirvesinde olan seksi şişirilmiş şortlar yapın.

Ultra modern bir kıyafet oluşturmak için, uzunluğa karar vermeniz, açıkça ölçmeniz ve sonra makas kullanarak bacakları kısaltmanız gerekir. Kesimin yerine kot pantolona saçılmadı, kenarı ve dikişi hafifçe tutturdu.

Ortaya çıkan şort, tişörtler, bluzlar, T-shirt'lerle mükemmel bir şekilde eşleşecektir. Resmi bir ceketle tamamlayabilirsiniz. Görünüşe göre bu set çok şık olacak.

Bugün şişirilmiş bel ile kendi başınıza şort yapmanın iki yolunu öğrendiniz. Evde denemeye çalışın, gardırop çeşitliliğinizi artırın. İyi şanslar!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

24 − 20 =