El yapımı

Master class: Kendi elleriyle bir sandalye-çanta dikmeyi öğreniyoruz

Çerçevesiz koltuk, birçok modern iç mekanın ayrılmaz bir özelliğidir. Gevşek dolgu, çöp torbasını rahatlatır - yumuşak bir koltukta, en huzursuz çocuk bile rahatça oturabilir. İnsan vücudunun şeklini alır, tüm kıvrımlarını tekrarlar.

Bir sandalye-çanta kendi ellerinizle kolay olsun, bir uzmanlık sınıfı, incelikleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Hazırlanması

Master class: Kendi elleriyle bir sandalye-çanta dikmeyi öğreniyoruz

Kumaşın miktarı, bin torbanın ne kadar büyük olduğuna bağlıdır. Master sınıfında ustalaşarak, kendi ellerinizle orta boy bir çanta sandalyesi dikebilirsiniz.

3.5 metre kalınlığında bir kumaşa ihtiyacınız olacak, genişliği 150 cm olacak, en iyisi kene, saten, baz. Çıkarılabilir kapağın biraz daha fazla yapılması gerekir - yaklaşık 3.6 m. Granüller içeren iç torba, bir kabuğa, komplikasyonlar olmadan yerleştirilmelidir.

Sandalyenin güçlü olmasını sağlamak için, malzemeyi seçme sorumluluğunu üstlenmelisiniz. Kaliteye hoş, kaliteli olmalı.

Renklendirmeyi seçin, böylece bu nesne genel olarak iç mekana uyum sağlar.

Köpüklü köpük dolgu maddesi olarak kullanılabilir. Fraksiyon kırıntısı 3-5 mm olmalıdır. Ayrıca uygun uzunlukta, makas, iğne ve iplikten iki fermuar gerekir.

Çoğu zaman, bin torbası aynı büyüklükte, tabanda ve üstte bulunan altı kamadan oluşur. Detayların hazırlanmasını kolaylaştırmak için desenler yapın. Hemen hemen tam boyutlu desenler yapın, daha sonra yeniden hesaplamak için zaman harcamak zorunda kalmazsınız. Uç noktalarda, kama yüksekliği 120 cm, kama genişliği 45 cm, üst kısmı ise 18.2 cm genişliğinde ve 21 cm yüksekliğinde bir altıgen şeklinde olmalıdır.

Kendi elinizle koltuk torbası için bir üst desen yapmak için, milimetrelik kağıtları ikiye bükün ve ardından desenin bir yarısını yerleştirin. Şablonu kesin ve ardından sayfayı genişletin - simetrik bir altıgen almalısınız.

kesim

1. Adım

İç kapağın malzemesi yere serilir, "Yüz" aşağı. Templar'ı ekonomik olarak kullanabilmeniz için uygulayın. Kolaylık sağlamak için, desen kaymasını önlemek için sabitlenebilir. Yaklaşık 1 cm'lik bir kenar boşluğuyla daire çizin ve ardından kesin. Benzer şekilde, üst ve alt yapın. Şimdi dış poşeti uyarlamak için aynı manipülasyonları yapın.

2. Adım

Parçaları dikmeye başlayabilirsiniz.

En alttan başlamak gerekir:

Master class: Kendi elleriyle bir sandalye-çanta dikmeyi öğreniyoruz
  • Parçaları bir araya getirin, simetriyi koruyun;
  • Dikişler dikilebilir ve düzeltilebilir;
  • Tüm takozları bağlayın, yan dikişleri dikin, 1 cm'yi ve ütüyü ütüleyin;
  • Son dikişe henüz gerek yok.

3. adım

Ürünü sökün ve tüm dikişleri ön taraftan tekrar çıkarın. Bu, koltuk çantasının güçlü olmasını sağlamak içindir. Aşırı takozlar alttan ve yukarıdan 40 cm diker. İş parçasını sağ tarafa çevirin ve kilidi dikerek özel bir ayak yerleştirin.

Bir kez daha, ürünü ters çevirin ve tabanı üste doğru süpürün. Şimşek düğmelere ihtiyaç duymaz - o zaman elinizi ve bir şeyi düzeltmek veya yukarı çekmek için itmek mümkün olacaktır. Üst dikiş yapıldıktan sonra, tüm fazlalık dizeleri poke.

4. Adım

Tabanı temizleyin, tüm takozların eşleştiğinden emin olun. Bitmiş kapağı sağ taraftaki vidaları sökün ve parçaları dikin. Fermuarı açın ve iç kapağı takın. Şimdi sandalye çantası "Armut" neredeyse hazır.

Adım 5

Geniş bir tüp yapmak için plastik şişenin iki ucunu kesin. Torba sandalyesi için bir dolgu ile bir torba kağıt koparın ve bir yapışkan bant kullanarak, içine bir ev yapımı tübül yerleştirin. Diğer ucunu bir koltuğa koyun ve yavaşça granüllerini dökün, ardından fermuarlayabilirsiniz.

Çocuklar için çöp torbası

Master class: Kendi elleriyle bir sandalye-çanta dikmeyi öğreniyoruz

Bebek koltuğu çantası benzetme ile yapılır. Dış kasa için kumaş, özellikle güçlü ve pratik olmalıdır.

Temizlenmesi ve temizlenmesi kolay malzemelerin seçilmesi tavsiye edilir. Ve tabii ki, bin poşeti renkli ve parlak olmalıdır. Çocuk odasındaki böyle bir özellik hiçbir çocuğu kayıtsız bırakmayacaktır.

Kolaylık sağlamak için bir kalem dikebilirsiniz.

Uygun büyüklükte bir parça kesin ve ikiye katlayın, bir dikiş yapın. Torbanın kollarını taşımak için sapı, çantanın parçaları arasında bırakarak dikin.

El-dikili torbanın size ve çocuklarınıza çok keyif vereceğini umuyoruz. İyi şanslar iğne işi!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

58 − 52 =