Paçavralarının güzel ve şık bir halısı nasıl örülür? | pangudownloads.com
El yapımı

Paçavralarının güzel ve şık bir halısı nasıl örülür?

Parçalanmış örme halılar, büyük anneannilerimizle bile evin bir süslemesiydi. İğne işi sürecinde, olumlu bir şey düşünmek tavsiye edilir, böylece ürüne parlak düşünceler gömülür.

Farklı paçavralardan bir halı yapma sanatı anneden kıza geçti ve ustaların her biri yaratılış sürecine kendi yaratıcı notunu ekledi.

Paçavraların kendi elleriyle dokuma kilim çeşitleri

Paçavralarının güzel ve şık bir halısı nasıl örülür?

Başlamadan önce, sadece malzemenin boyutunu ve rengini değil, aynı zamanda üretim işlemini de belirlemelisiniz. Kapitone kilimler farklı elde edilir, ancak her bir eleman gruplardan birine ait olabilir.

Örgülerden oluşan hasır paspaslar en basit teknolojiye göre yapılır. Bez yamaları tabana kısmi olarak bağlanması nedeniyle yemyeşil ve hacimli bir görünüm elde edilir ve serbest ipuçları alanı doldurur ve görsel olarak 3D efekti yaratır. Örme halılar uzun şeritleri birbirine geçirerek bir kanca yardımıyla yapılır. Desenlerin çeşitli yamaları, motifli kumaşın katlanmış kareleri şeklinde orijinal bileşimine birleştirilir.

Kanca kullanılmadan püsküllü plakalar

Bunu yapmak için, ihtiyacınız var:

 • patchwork kumaşlar;
 • iğne ile iplik;
 • iğneler.

Döşemenin dokuması, farklı renklerde üç parçadan dokunmuş spiral şeklinde bükülmüş bir örgüden oluşacaktır. Sertliği, örgünün ne kadar sıkı bir şekilde iç içe geçtiği belirlenir. Daha zayıf olan, daha yumuşak olan halı.

Bantın gerekli genişliğe kesilmesi ve çalışmaya başlaması gerekir. Şimdi, eğer hurda bittiyse ve düğümler empoze edilmediyse, düzgün bir şekilde nasıl örgüleneceği problemini çözmemiz gerekiyor. Sorun oldukça basit bir şekilde çözülür – her iki kasetin ucunda kesimler yapıp diğer tonuna keserek bir döngü oluşturur. Bundan sonra, oldukça uzun bir helezon çıkıyor.

Ortada, örgü aynı zamanda, bir çapa, arzu edilen çapa göre 2 parça halinde tutturulmuş bir spiral içinde basit ve düzgün bir şekilde döşenir. Her şey, halı hazır.

Tığlardan ilginç halılar örüyoruz

Bunun için şunları yapmanız gerekir:

 • kanca numarası 10;
 • bir parça bez.
Paçavralarının güzel ve şık bir halısı nasıl örülür?

Ve yeni bir kumaş satın almak gerekli değildir, çünkü evde gereksiz şeyler arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, mutlaka atılmak zorunda olmayan eski T-shirt veya T-shirt şeritlerini kesiniz. Yeni eşyaların oluşturulmasına izin vermek ve onlara ikinci bir yaşam vermek daha iyidir.

Bu nedenle, bu mobilya parçasının üretimi için, örgü için dar şeritlere ihtiyacınız olacaktır. Ve daha ince olan kumaş seçilirse, şeritler daha geniş olacaktır. Şeritleri bir spiral içinde kesin, böylece daha uzun görünecekler.

Kumaşı kesmeden önce, parçaları farklı yönlerde gerdirin. Kumaşın bükülme yönüne, içeriden dışarı çıkmasına dikkat edin. Şeritler kesildikten sonra bunları düğümlere toplayın ve renklendirin.

Şimdi, doğrudan, örgü. Bunu yapmak için, çengelin genişliğine eşit olacak şekilde çengel tarafından hava döngüsü sayısını yazın. Çubuklara devam edin ve döngü sayısını düzenli olarak kontrol edin. Her safta düz kalmalıdır. Şeritlerin uçlarını dikin.

Polyester istenilen uzunlukta örülür. Daha sonra çevre boyunca düzleştirilmesi gerekir, böylece düzgün olur ve estetik bir görünüm alır.

Her köşede 2-3 ışık döngüsü ekleyerek çubukları tığ olmadan bağlayın. Böylece şeritler daha uzun kalacak ve kıvrılmaya başlamayacaktır.

Zemin aydınlık, ev tipi sıcak ve rahat olacak.

Bir patchwork mat dokuma için master sınıfı

Bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • farklı bez parçaları;
 • tığ işi kancalar.

İlk olarak strip şeritleri yapın. Genişliği ve kalınlığı dikkate alın. Bant malzemenin kalınlığına bağlıdır. Malzeme daha kalın olacak, Bu desenler daha az sıklıkta olacak ve tersi.

Ortalama olarak, şeritlerin genişliği 4-5 santimetre olacaktır. Onları daha uzun ve dikdörtgen, daha iyi bir yuvarlak yapmak için bir spiral şeklinde kesin.

Çalışmaya özel bir yaklaşım gerekiyor. Eğer örme şeritler yaparsanız ve matın parlak olmasını istiyorsanız, kesme sırasında bükümün ön tarafta olması önemlidir.

Paçavralarının güzel ve şık bir halısı nasıl örülür?

Bunu yapmak için, malzemeyi dikey olarak, sonra yatay olarak gerdirin. Büküm trikolarının yönüne dikkat edin. Şeritleri bir aralığa doğru kesin. Kaç tane parça hurdası – sonunda çok sayıda sapak ortaya çıkmalı.

Polovochok farklı şekillerde olabilir. Fakat ilk kez böyle bir iç mekan oluşturursanız, dikdörtgen bir halı seçin. Uygulaması en kolay olanıdır.

İlk olarak, bir zincir hava döngüsü çizin. Gelecekteki halının genişliğine eşit olacaktır. Bu durumda, döngülerinin sayısını tüm örgü için olduğu kadar işin başında da aynı kalacak şekilde düşünün.

Çizgilerin renkli olarak değişeceği bir halıya benzemek daha etkili olacaktır. Şeritlerin uçlarını yapmak için, bir çift bağ yapınız, daha sonra halı daha düzgün olacak.


Bir paspasın boyutları sizi ayarlayacağı zaman, kendi aralarında mecburen şeritlere başlar. Çemberleme, tığ olmadan parlak şerit direkleri ile yapılır. Köşeleri bağlarken, 3 daha fazla hava döngüsü ekleyin. Köşelerin bükülmemesi gereklidir.

Halılar nasıl parçalanır?

 1. Eğer malzeme yeniyse, artıklar yıkanabilir ve sıyrılabilir ve sonra eğer kumaş yerleşirse, bitmiş matın ilk yıkama sırasında oturacağından korkmadan örgülemeye başlayabilirsiniz;
 2. Kanatçıklar başka şeylerden alınırsa, önce nişastalım ve sonra soyulmalı;
 3. Yüklemeye tabi ürünler yapmak için, fleplerin bir sentezle bir astar üzerine önceden yerleştirilmesi gerekir;
 4. işin kalitesi büyük ölçüde kesimde yapılan hassasiyete bağlıdır ve elemanların aynı olması, hazır karton şablonlarının kullanılması daha iyidir.

Eski şeylerin varsa, onları atmayın. Kendi ellerinizle güzel bir patchwork mat yapın. Evde orijinal ve şık görünecek. Ayrıca el yapımı artık çok popüler.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 79 = 86

Adblock
detector