Uyku için göz bandı: kendi ellerinizle dikin! | pangudownloads.com
El yapımı

Uyku için göz bandı: kendi ellerinizle dikin!

Resmi ilacın sağlıklı ve güçlü bir uykunun sadece tam karanlıkta mümkün olduğu uzun süredir kanıtlanmıştır. Ancak bazen evde, hatta uyumaya ya da başka rahatsız edici koşullara uymak zorunda olduğunuz zamanlar hakkında ne söylemek zor olabilir?

Gözlere kim ihtiyaç duyar?

Uyku için göz bandı: kendi ellerinizle dikin!

Kötü uyku kalitesi nedeniyle, çalışma kapasitesi azalır, apati ve yorgunluk ortaya çıkar ve başka sebepler yoktur.

Yüksek ışıklı ve gürültülü olması nedeniyle geceyi sağlıklı ve sağlıklı bir uyku için uygun olmayan yerlerde geçirirseniz, uyku ve kulak tıkacı maskeleri yardımınıza gelir. Ve eğer ikinci cihazda her şey açıksa, ev ve günlük yaşam için herhangi bir mal mağazasından satın alınabildiği için, birincisi, istediğimiz gibi zamanımızda bulmak o kadar kolay değildir.

Uyku için gözbağı, geleneksel olarak, uzun uçuşların tüm yolcularına bir gece uçuşu olan uçaklarda verilirdi.

Bugün bu birinci sınıf bir ayrıcalık olarak görülüyor ve sıradan insanlar bu tür cihazları kendileri satın almak zorunda. Bu cihazı mağazalarda bulamazsanız, kendiniz yapmaya çalışabilirsiniz.

Neden uyumak için gözbebeğimize ihtiyacımız var, ve bu kişiyi rahatsız ediyor mu? Daha önce de söylediğimiz gibi, ışıklandırılmış veya kısmen aydınlatılmış bir odada uyumak zorunda olduğunuz durumlarda uygundur. Bazı kişilerin bu faktöre karşı özel bir hassasiyeti vardır ve bu koşullar altında onlar için uykuya dalmak mümkün değildir. Bunlardan biriyseniz, herhangi bir dış ortamda ses ve ses uyumu sağlamak için bu cihazı deneyin.

Ve kendi ellerinizle uyumak için gözlerde böyle bir gözbebeği yapmak, sizin önerdiğimizden çok daha kolaydır. Bu çözümün bir diğer avantajı bitmiş ürünün özgünlüğü ve tekliği, çünkü maskeniz istediğiniz gibi görünecek!

Neden gece pansumanı kullanıyorsun?

Neden ve kim uyku için maskeye ihtiyaç duyar?

Her şeyden önce, bu ürün özellikle gezginler için uygun hale gelecektir. Ne yazık ki, turizm sadece belirgin avantajlar değil, aynı zamanda nesnel eksikliklere de sahiptir. Bazen tatilden dönen insanlar, başka bir iyileşme tatiline ihtiyaç duyduklarında şikayet ederler. Ve bu temelde yolda uyku eksikliği nedeniyle.

Uyku için gözbağı ne kadar doğru denir?

Amerikalılar böyle bir cihaza bir kelime derler «Blindfellen» (“Blayndfellen”), ama buna gerek yok “Yerli” Bir eczane ya da özel bir mağazada satın aldığınızda kelime. Satıcıya neye ihtiyacınız olduğunu ve hangi hedefleri takip ettiğinizi söylemek yeterli.

Genellikle bu tür cihazlar büyük farmasötik ağlarda veya daha az sıklıkla sıradan süpermarkette bulunabilir. Bu arada, cihaz sadece sağlıklı kişiler tarafından değil, aynı zamanda ciddi oftalmolojik patolojileri olan hastalar tarafından da kullanılır. Özellikle vizyonun aktif olarak iyileşmesi sırasında – örneğin, lazer geri kazanımı ve diğer operasyonlardan sonra.

Sağlıklı bir uyku aşağıdaki fenomenlerle önlenebilir:

Uyku için göz bandı: kendi ellerinizle dikin!
 1. Karşı şeritte seyahat eden otomobillerin farları (genellikle böyle bir problemle)
  uzun mesafeler için seyahat eden arabalar ve otobüsler yolcuların çarpışması);
 2. Doğrudan apartman pencerelerinde veya evde bulunan sokak lambalarının ışığı;
 3. bulutsuz gökyüzünde parlak mehtap gece (çoğu kişi aynı rahatsızlık hissetmiyorum, ama özellikle ışığa duyarlı bireyler bile böyle önemsiz bir nedene, uzun süre uykusuzluk muzdarip olabilir);
 4. Trenin pencerelerinin dışına uçan fenerlerin ışığı;
 5. Güneşli sabah ışığında, özellikle yazın.

Sıklıkla listelenen problemlerle karşılaşırsanız, uyku için bir maske yapmak kesinlikle buna değer. Her şeyden önce, özellikle kendinizi rahat hissediyorsanız, kaliteli uykulardan mahrum kalmak tehlikeli ve kabul edilemezdir. Ve sürekli görevde olmak zorunda olan insanlar, bu kesinlikle gereklidir, çünkü bunlar genellikle daha sonra önemli toplantılar yaparlar. “Uykusuz geceler”.

Böyle bir ürünün deseni son derece basittir ve daha önce hiç böyle bir şey yapmamış olsanız bile dikebilirsiniz. Kısacası, kesim ve dikimden uzak olan ve evinde özel dikiş ekipmanı bulunmayan bir amatör bile bir maske yapabilecek.

İhtiyacınız olan malzemeler ve araçlar

Uyku için bir maske yapma sürecinde, evde bulunabilecek veya özel bir mağazada önceden satın alınabilecek belirli materyallere ve araçlara ihtiyacınız olacaktır.

Maskenin standart ölçüsü 19.5 x 19.5 cm’dir, bu nedenle, istenen malzemenin miktarını buna göre hesaplayınız.

Ihtiyacınız olacak:

 • Baz malzeme – pamuk, chintz, flanel (bir atlas kullanmanızı tavsiye ederiz, çünkü bu dokunuşa son derece hoş ve estetik açıdan bakıldığında hoş görünmektedir);
 • astar;
 • Bandajın iç tabakası için polar veya flanel;
 • Kauçuk (maskeyi kafasına sabitleyen kısımdan yapılacaktır);
 • Herhangi bir terbiye malzemesi – dantel, kurdeleler, boncuklar, gipür (bir koca veya başka bir erkek için maske yapıyorsanız, bu öğe silinebilir);
 • Lecalo (desen, kartondan çizilmiş ve kesilmiş).

Uyku için göz yaması kalıpları desene göre yapılmalıdır. Ve bunu yapabilmek için, gelecekteki maskenin şeklini önce karton ya da diğer kalın kağıtlar üzerinde çizmeniz ve şablonu bir büro bıçağıyla kesmeniz gerekir.

Uyku için maske yapmanın adım adım süreci

Bu yüzden, eğer şablonla zaten başlamışsanız, gelecekteki bandajınızı tam teşekküllü bir şekilde üretmeye başlamanın zamanıdır. Bu ürünün deseni size çok fazla zaman ve çaba sarf etmiyor, ancak maskenin güzel ve güzel görünmesini sağlamak için dikkatlice hareket etmelisiniz.

Maskeyi uyku aşamalarında nasıl dikeriz:

Uyku için göz bandı: kendi ellerinizle dikin!
 • Ana dokudan, iki eşit boydaki dikdörtgenleri kesin. Şablonunuzdaki maskenin detaylarından biraz daha büyük olmalılar;
 • Şablondaki maskenin ayrıntılarını bir kaydırma veya kalemle (tercih ettiğiniz şekilde) çizin;
 • bir makas veya bir bıçak kırtasiye tarafından çekilen geleneksel düzeni dikiş ile birlikte kumaş kesim (aynı zamanda kolaylığı doğru kesmek için bir araç tercih – yonga ve iplik olmadan);
 • Dikişler için ödenek bırakmak için ihmal etmeyin;
 • Polar da benzer şekilde işlenmelidir – bitmiş bandajın şekil kaybetmemesi için gereklidir;
 • Polardan da benzer bir parça kesilir, fakat normalde ortada yerleşmek için her taraftan 5 mm’lik temel parçalardan daha küçük olması gerektiğini unutmayın;
 • o “Tahmin” sakızın uzunluğu ile, kendi başınızın (veya üzerinde maske yaptığınız kişinin başı) hacmini önceden ölçmek tavsiye edilir. Elastik hiçbir zaman sıkılmamalı ve sıkılmamalıdır. – Sadece maskeyi gözlere takmak için tasarlanmıştır!
 • Ana kumaş, astar ve dokunmamış kumaş dahil olmak üzere maskenin tüm detaylarını dikin ve sakız için geri çekilmeyi unutmayınız;
 • Sonra elastik işlemek – ayrıca prefabrik olarak saten ile dikilebilir “Kemer”;
 • Sakızı sol deliklere kaydırın ve dikin;
 • Maskenin ön yüzünde, daha önce seçmiş olduğunuz dantel veya diğer dekoratif elemanları yapın;
 • Maske hazır ve bu gece test etmeye başlayabilirsiniz!

Bir makineyle veya elinizle dikebilirsiniz. Ancak, ikinci durumda, dikişlerin eşit ve eşit boyutlarda olması için aşırı hassasiyete ihtiyacınız olacağını unutmayın. “Poyasok” Bir sakızın elle dikilmesi neredeyse imkansızdır, ama eğer bir şekilde dekore etmek isterseniz, gipür çerçeve yapmaya çalışın.

Hazır giyim pansuman süslemeleri, nakışlar, payetler, paillettes olabilir. Bazıları hediye için böyle şeyler yapmayı tercih eder, böylece kişisel ve komik maskeler yaparlar. Yeterince gelişmiş bir hayal gücünüz varsa, bunu ona verin ve kendiniz için eşsiz bir şey dikin! Ayrıca, yeni için özel bir kese yapabilirsiniz. “Yardımcı”, Böylece kumaşın tozu toplamaz ve nakliye sırasında kirlenmez. Kapak elle de yapılabilir ve daha da kolay olacaktır.

Bu kullanışlı ve hoş aksesuarın yolculuğunuzu aydınlatmasına ve rahatsızlık vermesini etkisiz hale getirmesine izin verin!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

74 − = 72

Adblock
detector