Evcil hayvan girebilir

Bir kedinin idrarındaki kanın nedenleri ve tedavisi nedir?

Sebebi ne olursa olsun, hematüri görünmedi – idrarda kırmızı kan hücrelerinin sözde tecrit – evcil hayvanım var, bu hayvanın vücudunda geliştirmek patolojik süreçlerin kanıtıdır.

Bir kedinin idrarında kan bulunması halinde, tedaviye neden olan nedenlerin açıklanması gerekmeksizin imkansızdır.

Bir kedinin idrarındaki kanın nedenleri ve tedavisi nedir?

Bu semptom ayrıca, genitoüriner sistem hastalıklarının ve malign neoplazmların ve yaralanmalardan sonraki sonuçların ortaya çıkmasını da gösterebilir.

Sterilizasyon veya kastrasyon sonrası bir kedinin idrarında kan olduğunda özellikle tehlikelidir. Bu durumda, doktor beklemek yerine hemen tedavi edilmelidir. “Her şey geçecek.” Bu işaret, komplikasyonların gelişimini gösterir ve tedavi ne kadar erken başlarsa, evcil hayvanın hayatını kurtarabilme şansı artar.

Contents

Bir kedinin idrarında kan nedenleri

Hayvanlarda hematüri aşağıdaki nedenlerle ortaya çıkabilir:

 • genitoüriner sistemin enflamatuar süreçlerinin başlangıcını provoke eden bakteriyel floranın tanıtılması;
 • helmintik istilalar;
 • paraziter hastalıklar;
 • ilaç kullanımına tepki dahil olmak üzere alerjik belirtiler;
 • intoksikasyon,
 • Yaralanma ve hasar ile.

Genç yavrularda, idrardaki kan görünümü, ürogenital sistemin yapısında genellikle anormalliği gösterir.

İdrardaki bir kedinin içindeki kanı veya mukusu ortaya çıkarmak o kadar kolay değildir, eğer tepsiye girerse – dolgu doğal ekstataları iyi emer. Hayvanın özgür bir yaşam sürmesi ve sokakta yürümesi durumunda, en başta hastalığı tanımlamak zordur. Sahiplerin evcil hayvanın davranışlarına dikkat etmeleri çok önemlidir.

kedi, uyuşuk agresif ya da çok gergin hale gelmesi durumunda karanlık bir yerde saklamaya çalıştığını, yemek yemeyi reddeder, bu hasar kontrolünden ve tepsiyi kontrol edilmelidir. diğer durumlarda mukus ve hayvan sık dürtü yaşandığı ile, yanlış yerde takılır, kan pıhtılaşması ya da idrar olan kedilerin idrarda tespit edilir bazı durumlarda, bir damla kan, hemen idrar sonrası ceket görülebilir.

Bununla birlikte, iyi bir sahibi evcil hayvanının davranışını bilir ve hastalığı erken bir aşamada bulur.

İdrarda kan olduğu durumlar

Hematurili bir olguda sadece bir vakaya karşı alarm verilmemelidir: eğer ortaya çıkması için nedenler varsa – hayvanın veteriner kliniğinde toplulaştırılması. Analiz için idrar alın, hayvan tepsiye alışık olmadığında, başka bir şekilde imkansızdır.

Bir kedinin idrarındaki kanın nedenleri ve tedavisi nedir?

Kedideki idrar ihale edilir ve eğer hastalık varsa, örneğin sistit veya piyelonefrit varsa – işlem sırasında ihale mukozası zarar görebilir. Bu durumda kan tahsisi kısa süreli bir karaktere sahip olacak ve birkaç saat içinde bitmelidir.

  Staffordshire Terrier - sevgi "katil"

Üretranın yaralanmasını önlemek için deneyimli bir veteriner hekim, hayvanı maksimum derecede gevşetmek ve prosedürü anestezi altına almak için her zaman antispazmodik ilaçlar kullanır.

Sağlıklı bir kedinde idrardaki kan sadece doğumdan sonraki ilk günde ortaya çıkabilir. Kanlı akıntı uterustan idrar içine düşer.

Doğumdan sonraki ikinci günde kan ayrımı durmazsa, hayvan veterinere taşınmalıdır – bu nedenle ilk aşamada fertöz vajinit ortaya çıkar.

Hematüri östrus sırasında oluşmamalıdır. Bu hastalığın kanıtıdır.

Ancak idrardan sonra kedinin kanla birlikte idrarı varsa, bu mutlaka üreme sisteminin iltihaplanmasının bir işareti değildir. Bazı tesadüfler mümkündür.


Kedilerde hematüri neredeyse her zaman çeşitli zehirler tarafından zehirlenme ve ilaç ve deterjan kullanımı nedeniyle vücudun zehirlenmesi ile ortaya çıkar.

 • Merak edebilirsiniz: evcil faul nerede zehirlenebilir? Bir yürüyüşte, bir kedi sıçanlar veya fareler için hazırlanmış bir yem yiyebilir;
 • Sahipler tüpteki yazıtlara inanabilirler. “Dichlorvos” ya da böceklerin tahrip edilmesi için edinilen diğer zehirler: hamamböceği, sinek, tahtakuruları, sivrisinekler, – “Hipoalerjenik çocuklar ve hayvanlar için kesinlikle güvenli”. Çocuklardan, tüp zaten gizli olacak, ancak odanın işlenmesi sırasında kedi ihmal edilebilir. Doğrudan kan dolaşımına girerseniz, zehir vücudun benzer bir reaksiyonuna neden olabilir;
 • Eğer sahipleri başka bir hastalığı tedavi etmek için ilaç kullanırken idrar renginde bir değişiklik fark ettiyse, ilacı reddetmek daha iyidir – bu bir yan etkinin ortaya çıkmasının bir göstergesidir.

İdrarda kanlı pıhtıların dökülmesinden ya da morarmasından sonra, böbreklerde ciddi yaralanmalar görülür.

Kedilerde pyelonefrit, sistit ve diğer genitoüriner sistem hastalıkları sık görülür. Bu inflamatuar süreçlerin semptomu hematüridir. Ürolitiazis sıklıkla görülür “Eski” sterilizasyondan sonra kedilerde yaş. Elde edilen konsantrasyonlar, bir hayvanın yaşam kalitesini önemli ölçüde bozar – sağlığı ve bazen hayatı sürdürmek için, bu durumlarda sadece cerrahi tedavi yardımcı olacaktır.

  Kedide meme bezi tümörüm varsa ne yapmalıyım?

Kanın idrar yerine salındığı hissi, piroplazmoz veya leptospiroz ile birlikte görülür. Vücuda nüfuz eden parazitler kan hücrelerini aktif olarak beslerler ve vücudun doğal seleksiyonunun bozulmasıyla bağlantılı olarak domates suyunun rengini alırlar. Hastalığın ilk aşamasında tedaviye başlamazsanız, hayvan ölebilir.

Eski bir kedinin idrar yerine kanı olması, yok olmasına işaret eder. Bir hayvana yardım etmek pek mümkün değil. Bu durumda, yaşlı kedi sadece ıstırabı hafifletebilir.

Bir kedinin idrarında kan tedavisi

Bir kedinin idrarındaki kanın nedenleri ve tedavisi nedir?

Evdeki testleri toplayıp, kateter takılmaması için hayvan sahibi yardımcı olacaktır.

Bunun için, bir doldurma tabladan çalkalanır, yıkanır, ızgara yeniden monte edilir. Analiz temiz bir kavanozda toplanır.

Bir veterineri ziyaret etmeden önce, hayvanın tercihen, bitkisel şifalı çaylar – maydanoz veya ayçeken çaydan – veya bir tablet vermesi gerekir. “Furadonin”. Bu idrar yolunu dezenfekte eder.

Klinikte, sahibinden, hayvanın davranışını, hastalıkla bağlantılı olarak alışkanlıklarının ne kadar değiştiğini anlatması istenecektir.

Laboratuvar teşhisleri hastalığın nedenini öğrenmeye yardımcı olacaktır.

Hematüri sistitten kaynaklanıyorsa, idrar rengi eşit değildir – ilk ve son kısım en renklidir. Böbrek hastalıklarında idrar, et eğrilerinin rengidir.

Ultrason muayenesi, üreter, böbrek ve mesane röntgeni gerekebilir.

 • Bakteriyel enfeksiyonlar ve paraziter enfeksiyonlar için tedavi – ilaçların atanması: antibiyotikler veya antiparaziter ilaçlar;
 • Tümörleri ortadan kaldırmak veya taş çıkarmak için operasyonu gerçekleştirmek gereklidir. Eğer neoplazmlar malign etiyolojiye sahipse kemoterapi prosedürleri gerekebilir;
 • Böbrekleri yaralanan kediler için de ameliyat gerekebilir.

Hızlı bir şekilde kurtarılan hayvana, rahat bir ortama yerleştirilmeli, taslak olmadığından emin olun. Suya erişim özgür olmalıdır.

Anti-enflamatuar ajanlar ardıç ya da alan atkuyruğu kulla- nımını kullandıklarından, hayvanlar bunları içmeyi reddetmezler.

Yardımcı önlemler evcil hayvanların diyetini değiştirmeyi önerebilir – idrar sistemi hastalıklarından muzdarip hayvanlar için özel bir yiyeceğe gidin. Hastalıklı böbrekleri olan kediler için kuru yiyecekler kontrendikedir.

  Bir kedi nasıl yakalanır? Bir kedi için bir tuzak nasıl yapılır?

Hayvanlar hakkında bir veteriner hekimden daha fazla şey bilmediğinizi düşünmeyin, evcil hayvanınızı kendi kendine tedavi etmeyin. Sonuçta, hayatı tehlikede. Ailenizin kabarık üyesi için hızlı bir iyileşme ve esenlik!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply