Evcil hayvan girebilir

Dört ayaklı arkadaş ve bekçi

Orada köpeklerin ırkları çok çeşitli. Doğru seçimi yapmak için, mağazaya veya kulübeye gitmeden önce, tüm argümanları tartın ve duruma dikkatle bakın. Bir evcil hayvanın hangi özel amaçlara ihtiyaç duyduğunu belirleyin. Birçok insan, bir hayvan edinmenin daha sonra onu kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabileceğine inanır, bu en yaygın hatadır.

Her cins belirli bir amaç için türetilmiştir. Rehber, refakatçi, hemşire, avcı, bekçi. Hayvan genetik olarak belirli eylemlere eğilim yatırılır ve çocuklarınızla oynamak için köpek arıyorsanız, bu amaçla uygun hayvan mücadele ırkları için olası değildir. Ve çoğu durumda, insanlar her şeyden önce koruma için dört ayaklı arkadaş ediniyorlar.

Seçim kriterleri

Dört ayaklı arkadaş ve bekçi

Yani hedef belirlendi, bir bekçiye ihtiyacımız var. Şimdi daha fazla soru var. Erkek mi, kadın mı? Bir yetişkin mi yoksa küçük bir köpek yavrusu mu? Bir tür başlatmanın en iyi yolu nedir? Kendini eğitiyor musun yoksa profesyonellere bunu soruyor musun?

Yani erkek mi, kız mı?

Erkekler meraklı ve daha heybetli. Çoğu zaman ev dışında ilgi gösterir. Doğada daha güçlü, daha aktif ve daha patlayıcıdırlar. Dönem boyunca "Love" yönetmek zor, çünkü eylemleri öngörülemez hale geliyor.

Kural olarak, sadece bir mal sahibi tanınır, aile üyelerinin geri kalanı sadece acı çeker. Bu nedenle, tüm aile için bir bekçi arıyorsanız, dikkatlice düşünün, erkekler herkes için arkadaş olmayacaktır.

Kızlar daha itaatkar ve uzlaşmacı, eğitilmesi daha kolay, apartman veya banliyö bölgesi dışında çok az ilgi görüyor. Gibi fizyolojik özellikleri bile dikkate alarak "Kızışma", Doğru eğitimi almış olmak, içgüdülerle mücadele etmek ve her zaman sahibine yakın kalmaktır. Damızlıktan bu kadar hassas bir dönemde gerekli olan her şey, talipleri yürüyüşe çıkarmaktır.

Bu genel bir sınıflandırmadır, ancak kimse aslında bu şekilde çalışacağını garanti etmez. Hayvanlarda, doğal içgüdülerin yanı sıra, bir karakter de vardır. Ve bazen yeterince sert.

hayvan, birçok merak mizaç ile ilgili tüm risklerin farkında: Zaten halihazırda satın alma sırasında karakteri ile uğraşmak zorunda kalacak ne şeffaf olacak bir yetişkin, almak daha iyi değil mi?

Dört ayaklı arkadaş ve bekçi

Yetişkin bir evcil hayvan aslında hazır bir bekçi. Bebeği izlemeniz ve dünyadaki tüm köpek hastalıklarını tedavi etmeniz gerekmez.

Genel olarak, dönem "Bebek bezi" arkasında. Ama eğer anlıyorsanız, sizin için olduğu gibi bir hayvan için kesinlikle yabancı bir insansınız. Bu nedenle, zaten yetişkinlikte hayatınıza giren bir köpeğin kayıtsız şartsız sadakatine güvenebilirsiniz.

Küçük bir köpek bakmakta ve anlamsız bir duygusal huşu. İstisnasız tüm genç hayvanlar olağanüstü tatlıdır.

Yürümek ile dikilen bu pençeler, bebek yalnız bırakılır ve sıkılırsa inanılmaz derecede dokunaklıdır. Evet, kuşkusuz, küçük bir kabarık yumru, evinize sıkıntı ve rahatsızlık getirecektir, ancak bu süre çok hızlı geçmektedir. Birkaç ay içinde samimi bir dost ve ailenizin tam üyesi olacaksınız. Çocuklarınız varsa, o zaman biraz huzursuzluk içinde onlara, zayıflar için sorumluluk ve endişe duygusu kazandırabilirsiniz.

Köpekler için ev ve aile koruması bir önceliktir. Bir veya başka bir ırka tercih edilmek için nelere dikkat etmeliyim?

Hangi köpekler özel bir evi korumak için uygundur ve bir daire için hangisi

Bir şehir dairesinde yaşıyorsanız, aşağıdaki cinsler size uygun olacaktır:

Dört ayaklı arkadaş ve bekçi
  1. Boksör. Ideal. Hayvanın ortalama bir boyutu vardır, bu yüzden en küçük dairede bile rahat hissedeceksiniz. Cinsin ayırt edici özelliği, çocuklar için büyük bir sevgidir. Çocuğunuzla oynayın, boksörün kabul etmesi olası değildir. Ama çocuğunuz sırayla, sabırla bir küçük adam onun için hazırladık bütün testleri transfer edecek ki, köpeklerde ilgilenmeye zaman emin olabilirsiniz. Bu tip komutları uzun süre eğitmek ve ezberlemek kolaydır. Cins aktiftir, bu yüzden herhangi bir hava şartlarında zorunlu bir saatlik yürüyüş hayatınızın ayrılmaz bir parçası olmalıdır;
  2. Cane Corso. Çoğu zaman insanlar olduğu için, bu cins doğuracak yanı boksör olarak, çocuklara yönelik yumuşak sevgi için bilinir, ama o kadar bol salivasyon değildir. Doğruyu söylemek gerekirse, biz de hayvanların beslemesinde doğru tutum, hemen hemen her köpek Çocuklarınıza tehlike dolu olmayacak eğer dikkat etmek isteriz. Fakat iyi eğitimde, sadece köpeklere değil, aynı zamanda çocuklara da ihtiyaç vardır. Cane Corso, özellikle erkeklerde eğitim konusunda inatçıdır. Ancak bu, içgörülerini ve yüksek düzeyde ustalığını telafi eder. Eğer bu cinsin pozisyonunu kazanmayı başarabilirseniz, gölgede olduğu gibi sizi takip edeceğiniz ve tehlike durumunda, efendisini özverili olarak savunmaya hazır olan bir bekçi aldığınızdan emin olabilirsiniz. Genellikle bir köpeğin bağlılığı bir kişiye yöneliktir, ancak yüksek entellektüel yetenekler sayesinde hayvan, sahibinin ailesinin üyelerine olan bağlılığını hisseder ve görür ve bu nedenle onları sahiplerinden daha kötü bir şekilde koruyamaz;
  3. Rottweiler. Çok belirsiz bir cins. Rottweiler güçlü, cesur, darbelerden korkmaz, yaralanmış olsa bile, köpek görevlerini sonuna kadar yerine getirir. Bu sadece kalite ve yetkin eğitim ise mümkündür. Köpeğinize dikkat etmiyorsanız, o zaman hayvanın bununla ilgili veya kendi başına bir fikri olduğunda itaatine son verilir. Bu cins köpekler antrenman yapabilir, ancak bu hızlı bir şekilde gerçekleşmez, bu yüzden sabırlı olun;
  4. Dört ayaklı arkadaş ve bekçiDobermanlar. Belirleyici, aceleci, karmaşık hayvanlar. İyi tepki ver. Burada listelenen köpeklerin en aktif, evi korumak için tasarlandı. Yürüyüş ve aktif fiziksel aktiviteler, evcil hayvanın yanı sıra mal sahibinin günlük programlarının zorunlu bir parçasıdır. Doğru eğitim almış olan Doberman, sadece kişi için değil, aynı zamanda mülkiyeti için de hızlı tempolu, akıllı, cesur ve sadık bir bekçi aldı.

Kır evleri korunması için köpekler

Bu amaçlar için, sorunu sadece evin korunmasıyla değil, aynı zamanda bitişik topraklarla da çözebilecek bir köpeği seçmelisiniz.

İdeal olarak, aşağıdaki ırklar bu görevle başa çıkacaktır:

  1. Alman çoban seçimi, hiçbir durumda kaybetmeyeceksin. Zeki, akıllı, cesur, sadık. Öfkelerinden, bütün bir holigan grubu kurtarılmayacak ve en büyük ailenin bile tüm üyeleri için sevgi yeterli olacaktır;
  2. Dev Schnauzer. Alman çobanlarıyla aynı özelliklere sahip olan tek dezavantaj, sürekli olarak dikkat gerektiriyor;
  3. Çoban kurt. İdeal bir avcı ve kendini adamış bir arkadaş. Cins yeterince vahşidir, bu nedenle niteliksel eğitime ihtiyacı vardır;
  4. Moskova bekçisi. Hasta, akıllı, cesur.

Ancak hangi cinsi tercih edeceğinize ve ne kadar iyi hazırlanacağına bakılmaksızın, çoğu köpek görevlerini savunmacı olarak niteliksel olarak yerine getiremez. Ve bunun için hata sahipleri ile daha fazla yatıyor.

Genel ana makine hataları

En yaygın hatalar şunlardır:

Dört ayaklı arkadaş ve bekçi
  • Hayvan dairenin etrafında özgürce hareket etme kabiliyetinde sınırlıdır;
  • Köpek ön kapıyı açtığı anda yakın değil.

Standart hane durumu. Kapıyı açmadan önce, sahibi hayvanlarını arka odaya kilitler ve sadece odanın odasına girer.

Sesli komutların yardımıyla evcil hayvanı etkileyemezseniz ve dışarıdaki tek yolu odanın içinde izole etmektir, o zaman eğitim ile ilgili problemler vardır. Kilitli bir köpeğin kullanımı nedir?

Tehlike anında yapabileceği her şey anahtar deliğine dökülür. Köpeğin koridordaki yeri. Her zaman ön kapıya yakın olmalı. Çöpü çıkarmak için 5 dakikalığına çıkmayı planlıyor olsan bile, köpeği al. Kentsel konutlardaki çoğu saldırı bu kısa sürede karşımıza çıkıyor.

Banliyö tesislerini koruyan bekçiler konusunda. Bir bekçi daima topraklarını devirmek zorundadır! Kesinlikle gerekli olmadıkça hayvanı kilitlememeye çalışın. Gerekirse bir köpeğin evi engellemeden nasıl geçebileceğini önceden düşünün. Unutmayın, bekçi hayvanları tam bir hareket özgürlüğüne sahip olmalı ve eğer değilse, bunların kullanımı nedir?

Ve son olarak, evcil hayvanınızın görevlerini yüksek kaliteli ve vicdanlı bir şekilde yerine getirmesi için ona sevgi ve saygı gösterin. Sadece bir köpeğin sevgisini kazandığınızda, sadece bir bekçi değil, aynı zamanda bütün aile için sadık bir arkadaş edineceksiniz.  

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 6 = 2