Meowing yavruları: bir kedi hamile olabildiğinde | pangudownloads.com
Evcil hayvan girebilir

Meowing yavruları: bir kedi hamile olabildiğinde

Eğer kedi gibi kabarık bir mucizenin sahibi iseniz, doğrudan kedinin annelikle ilgili olarak omuzlarınızda büyük bir sorumluluk olduğunu anlamalısınız. Çoğu zaman, böyle bir evcil hayvanın sahipleri, hayvanın özel preparasyonlarını vermeyi tercih eden ya da sadece sterilize eden tüylü yavrularla kendilerini yüklemek istemezler.

Ancak, Murki yavrularının vaftizhanesi olmayı hayal eden az sayıda sahip hakkında konuşalım.

Bir kedi ne zaman yavru kedi doğurur?

İlk olarak bir kedinin hamile olabileceğini anlayalım mı? Kural olarak, genç bir kedinin cinsel olgunlaşması altı ay içinde gelir. Bununla birlikte, ilk gebeliğin bir yıla kadar ertelenmesi daha iyidir. Hayvanı sterilize etmeye karar verirseniz, veteriner hekimler evcil hayvana en az bir kez kendilerini bir anne olarak kanıtlama şansı verir. Bu, meme bezleri ile ilgili sorunları önlemek için gelecekte yardımcı olacaktır.

Yani, kabarık bir evcil hayvanı hamile yapmak için ne yapabilirim?

İlk önce bir kediye ihtiyacın var. Bu basit şartın ne kadar komik olduğu farketmez, büyüleyici güzelliklerinin pek çok sahibi, çiftleşme için layık bir aday bulmak için ayaklarından kopar.

Yavru kedi babasının rolünü seçerken, aşağıdaki faktörlere dikkat etmelisiniz:

Meowing yavruları: bir kedi hamile olabildiğinde
  • Yapılan aşılarla ilgili veterinerlik pasaportunun bulunması;
  • hayvanın kurtlara ne kadar süre verildiği;
  • türün özellikleri;
  • gerekirse, bir soy ağacı.

Tabii ki, kedinin genel sağlığı, pire, liken ve diğer parazitlerin varlığı gibi şeylerden söz etmeyeceğiz. Unutmayınız ki hayvanınız yukarıdaki şartları da karşılamalıdır.

Parite alındıktan sonra çiftleşme anı geliyor. Belki de, istenilen sonuca ulaşmak için bir kedi tarihi birkaç kez düzenlenmelidir. Ve eşin değişmesi de mümkündür, çünkü her hayvanın kendi karakteri vardır ve her zaman bir araya gelmezler.

Bir evcil hayvanın hamile olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Hamilelik kedisi ortalama 60 gündür. Bir hafta ya da bir haftada bir sapma bir patoloji olarak kabul edilmez. Örneğin, hayvan korkmuşsa, bir hafta sonra kabarık yavruları tanımak için hazırlıklı olun. Eğer kedi erken yavru yavruları yumuşatırsa, o zaman özel, daha kapsamlı bir bakıma ihtiyaç duyarlar.

Hamileliğin ikinci haftasında hayvan daha sakin olur ve artık istemez. “Buluşma” bir kedi maço ile. Aksine, Murka daha fazla uyumayı tercih eder, kıvrılır. İştahı artacak. Porsiyon, ona verdiğiniz ürünler tarafından artırılmalı ve dikkatle izlenmelidir.

Kedi, vitaminler eklenmeden özel gıda ve doğal gıda olarak verilebilir. Ayrıca toksikolojik olarak zehirli olabilir, bu yüzden evde kusma izlediğinizde, korkmayın.

Bir kedinin hamileliğinin kanıtlanmış bir işareti, memelerinde, kızarıklıklarında bir artıştır. Eh, bir emziren anne olmaya hazırlanıyor.

Kedi doğumu için hazırlanıyor

Meowing yavruları: bir kedi hamile olabildiğinde

Önerilen doğumdan iki hafta önce, hayvan veterineri göstermek için daha iyidir. Evcil hayvanınızı inceleyecek ve gelecekteki yavruların sayısını belirleyecek. Evcil hayvanınız ilk kez doğum yapıyorsa, o zaman bir çöplükte, kural olarak, iki veya üç bebeği vardır. Ortalama 4-7 sağlıklı yavru kedi üzerinde zaten yetenekli mumya çöpü.

Ayrıca bu zamanda doğum yerini ve yeni doğmuş yavruların yaşam ortamını belirlemek gereklidir. Bunu yapmanın en kolay yolu kutuyu kullanmaktır. Rayların yüksekliğine dikkat edin.


Kutuda, anne-babalar sorunsuz bir şekilde tırmanmalı, çocuklar ise kenarlara tırmanamazdı. Kutunun alt kısmını bir peçete ile ve yukarıdaki yerden yumuşak bir çöple örtün. Önceden böyle bir ev hazırlamıyorsanız, kadın kendini kıyafet için bir gardırop haline getirebilecek, doğum için başka bir yeri daha çok sevecektir.

Bir kedi doğum

Eh, burada ve en önemli anı bekledim. Kedi, kavgaların başlangıcına yayılmaya başlar, durdurabilir ve miyavlayabilir. Bu süre ortalama altı saat sürer. Gün boyunca yavrular dünyada görünmediyse, evde bir veteriner çağırmak gerekir.

Hayvan, bir kedi yavrusu için yarım saat aralıklarla doğum yapabilir ve bir kaçını doğurabilir. Peki, yavruların sayısını biliyorsanız, o zaman doğumun bitip bitmediği konusunda endişelenmeyin. Kedi 30 dakikadan fazla itiyorsa ve yavru kedi çıkmazsa, veteriner çağırılmalıdır. Bir tıkanıklığı olması olasıdır.

Sonunda kedinin plasenta doğuracağını unutmayın. Hayvan, onu bir kural olarak yutuyor, ama izin vermemek ve çıkarmamak daha iyidir.

Doğmuş bebekleri gözlemlemek çok önemlidir. Kural olarak, Mama kendini yıkıyor. Bununla birlikte, istisnalar vardır, o zaman çocuklarınızı kuru peçete ile silmeniz ve meme ucuna takmanız gerekecektir.

Bir kedi bir anne olur. Bu hayvanlarda, anne içgüdüsü çok yaygındır. Eğer evcil hayvanınız çok temiz ise, o zaman bebekler alışkanlıklarını çok çabuk yenecektir. Sadece onların büyümesini ve gelişimini seyretmelisiniz, bu da eğlenceli olaylar olmadan geçmez.

Bir kedi doğumdan sonra tekrar hamile kalabilirse

Murka kaç kez anne olabilir?

Meowing yavruları: bir kedi hamile olabildiğinde

Herhangi bir kedi yılda beş defaya kadar çıkabilir! Bununla birlikte, bu evcil hayvanlarda bile nadiren görülür. Yerli bir soy hayvanı ergenliğe kadar ulaşır, doğum sayısından bahsetmez.

Bir evcil hayvan ne zaman gelecek sefer doğurur? Bir kedinin hamilelik için ne kadar doğaya izin verildiği ile tekrar anne olabilirsiniz?

Her şey peletten bir ay sonra ortaya çıkabilecek ısıya bağlıdır.

Anne sütü ile beslenen yavru yavrular, dişi östrus (östrus) varsa, cinsin herhangi bir şekilde çoğalmasını etkilemez. Bu, aşağıdaki için hazır olduğu anlamına gelir “Hoşçakal”.

Veterinerler, bir kedi ile bir kediyi yılda en az bir veya iki kez örmeyi tavsiye eder. Eğer yavru kedi inşa etme ya da satma fırsatınız yoksa, sterilize etmek daha iyidir ve doğum kontrol hapları ile hayvanı beslemez;

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

51 + = 60

Adblock
detector