Minyatür Schnauzer katı bir vücutta güçlü bir ruhtur | pangudownloads.org

Minyatür Schnauzer katı bir vücutta güçlü bir ruhtur

Minyatür Schnauzer neşeli, cesur ve aynı zamanda evde köpek içeriğinin çok özenli ve gösterişsiz.

Bu orta boy köpek, eğitim için mükemmeldir, çeşitli takımlarda ustalaşır, zevk sahibi, sahibinin görevlerini yerine getirir. Oldukça minyatür görünse de mükemmel bir bekçi oluyor.

Bir zwergschnauzer aramak için bir köpek kulübesi işe yaramaz, çünkü o cesur, cesur, zekice ve mantıklıdır. Dünyadaki köpeklerin popülaritesiyle minyatür bir schnauzer yedinci sıradadır.

Fiziksel parametreler

Genellikle en fazla yedi kilogramdan fazla olmayan bir minyatür schnauzer tartılır, ancak kütle dört ila sekiz kilo arasında değişebilir. Küçük boyutlar, fazla yer olmasa bile evde tutmayı kolaylaştırır. Köpeğin neredeyse dökülmemesi çok uygundur.

Gövdenin şekli stocky, kare. Kafa büyük ve kalın kaşlar köpeğe özel bir ifade ve sert bir görünüm kazandırıyor.

Belirli bir ırka ait belirli bir ırka ait olanı nasıl belirlenir?

Minyatür Schnauzer katı bir vücutta güçlü bir ruhtur
  • namlu şekli bir kamaya benzemelidir;
  • burundan alnına geçiş kaşlar tarafından vurgulanır;
  • namlu hafif uzamış, ancak donuk;
  • Köpeğin dudakları daima siyahtır, kuru olmalı, sıkı sıkıya sıkıştırılmalıdır.
  • güçlü çenelerin ısırığı makaslara benziyor;
  • küçük oval gözler ileriye bakar, koyu bir renge sahiptir.
  • Kulaklar yüksek bulunur, asılı bir formu vardır;
  • masthead boynunda bir dışbükey scruff ile, iyi gelişmiş, güçlü kaslar. Cilt kıvrımları olmamalıdır;
  • Cinsin özelliği - gövdenin önü, gövde şekilleri yüksek olacak şekilde yukarı kaldırılır "Stingray". Bir gallop dahil olmak üzere çok hızlı koşmaya yardımcı olur;
  • 30-35 cm.

Sağlıklı bir zwerg kolayca, incelikle, özgürce, geniş bir şekilde hareket eder. Koşarken, ön bacaklar ileriye doğru atılır, arka bacaklar düzgün bir şekilde itmeye yardım eder. 16 ila 16 arasında twigs yaşıyor.

Bu gerçek bir zwergschnauzer. Cins tanımı, standardın izin verdiği birkaç çeşidi içerir.

Küçük bir beyaz schnauzer vardır: Yün, kar beyazıdır, ancak dudak, burun ve göz kapakları siyah kalır. Beyaz cüce çok etkileyici görünüyor.

Minyatür Schnauzer siyah da çok sevimli. Böyle bir kara köpek, özellikle erkekler gibi.

Başka bir seçenek gümüş ile siyah beyaz bir schnauzer. Siyah gölge sırtında, karnına, boynuna, pençesine gider, sonra da pençelerin ve namluların beyaz rengiyle birleşir.

Bir seçenek var "Biber ve tuz" - Gri ve beyaz. Ayrıca daha açık tan izlerine sahip bir çikolata renginde bireyler vardır. Pençelerde böyle bir beyaz renk, göğüs.

Zihin ve beceriklilik

Minyatür schnauzerler eğitim için çok uygundur. On puanlık bir ölçekte, bu yeteneğin dokuz puan kadar olduğu tahmin edilmektedir. Onun zihinsel yetenekleri gibi. Sentry nitelikleri genellikle her on puanı hak ediyor.

Minyatür bir schnauzerin eğitimi herhangi bir soruna yol açmaması nedeniyle, bu köpek kendisini farklı alanlarda iyi gösterir. Polis, patlayıcılar, silahlar ve uyuşturucular için hızla arama yapıyor. Evin korunmasında zverg iyi davrandı.

Büyük arkadaşı

Minyatür Schnauzer, küçük çocuklar da dahil olmak üzere insanlarla uyumludur. Doğuştan gelen Alman disiplini onun dostluğu, korkmadan çocuklarla birlikte kalmasına izin verir. Mobil oyunlar oynamayı seviyor, bu yüzden evde onunla çocuklar sokakta da her zaman eğlenceli ve ilginç.

Annenin ona olan sevgisini, dikkatini ve saygısını göstermesi çok önemlidir. Onunla iletişim kurmak, konuşmak, demirlemek ve övünmek gerekir. Sonra köpek dostu, eğlenceli, kolay olacak.

Yeterince sevgisi yoksa, çok hoş olmayan bir yaratıka, saldırgan ve itaatsizliğe dönüşecek. Bu nedenle, ördek otu almaya karar verirseniz, onunla iletişim kurmak için çok zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın.

Sadık bir arkadaş

Ancak, bu sevgili "Pussy" komik tüylü kaşlarla aslında çok ciddi bir köpek. Sahibin güvenliği söz konusu olduğunda, savaş becerileri onun içinde uyanır. Vücudun küçüklüğüne rağmen, ustasının tehdit altında olduğu en ufak bir şüpheyle kurtarmaya korkusuzca koşar. Gerçek için savaşacak.

Antrenman yeteneği

Minyatür Schnauzer katı bir vücutta güçlü bir ruhtur

Davranışlarını kontrol etmek ve emirlere uymak için bir köpeğe öğretmek için, eğitimin küçük yaşta başlaması önemlidir - üç ila dört ay. Takımlar, kesinlikle, kesinlikle, ama kaba bir şekilde verilmemelidir: köpeği rahatsız edebilir, size itaat etmeyecektir.

Hala küçükken sahibinin bu köpek için bir otorite haline gelmesi önemlidir. Eğitim yetkin ve düzenli olmalıdır.

Farklı nesnelerin nasıl getirileceğini öğretmekle başlamak tavsiye edilir. Sadece oynamak, öğrenmenin en iyi yoludur.

Buna ek olarak, köpeklere, insanları ve diğer hayvanları ısırmanın, hatta bir şeyleri kemirmenin bile imkansız olduğunu zaman zaman açıklamak gerekir.

Eğer yorumlara agresif bir şekilde tepki verirse, onu hafifçe sallayabilir, kepçeden yakalayabilir veya hafifçe tokat atabilirsiniz. Bu, saldırganlığın gelişmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Bir köpeği aldatmak imkansızdır: akıllıdır, kurnazlığı çabucak öğrenir.

O zaman zikretmeksizin size itaat edecek, başka insanlara ya da hayvanlara gereksiz yere zarar vereceğinden korkmadan, zor durumdaki başka bir yerde evde desteğine güvenebilirsiniz.

Akrabalarla iletişim

Diğer köpeklerle, zverg isteyerek iletişim kurar. Onlarla oynamayı seviyor. Ve o bile böyle saygı duyar "Little Boy", cüce oyuncak teriyerleri ve chi-hua-hua olarak.

Türün tarihçesi

Almanya'da orta çağlarda minyatür bir schnauzer tanıtıldı. Tam olarak nasıl oldu, tam olarak bilinmemektedir: versiyonlardan biri, bunun Mittelschnauzer'den kaynaklandığını söylemektedir. Cins nispeten genç: modern formda köpek on dokuzuncudan yirminci yüzyıla kadar yetiştirilir. Köpek gösterisindeki ilk minyatür zverga 1890'da sunuldu. Hemen çok popüler oldu.

Bu cinste kaniş, affenpinchers, Spitz genleri vardır.

Almancadan bu türün adını çevirirseniz, "Zwerg" - "gnome" ve "schnauzer" - "namlu".

Nasıl Yükseltilir ve Bakım

Bir köpek yavrusu seçerken, ilk başta onunla konuşmaya değer. O, oyuna katılma davra- nışına cevap verir, sevgiye iyi cevap verir, size yaklaşır, bir anda ısırmaz mı? O zaman alabilirsin.

Bu ırkın mükemmel sağlığı vardır, ancak zayıf noktaları vardır. Onlardan biri gözler. Zverga'daki vizyon genellikle sıkıntı çeker, bununla birlikte dikkati ve hizmet kalitesini etkilemez.

Bu köpeklerin zayıf bir karaciğeri var. Bu nedenle minyatür bir schnauzerin yavrularını neyin besleyeceğini bilmek önemlidir. Çok yağlı yiyeceklerde, tatlı, unlu ortamda kontrendikedir. Yedi aya kadar, zwergschnauzer yavruları yedi ila dokuz-üç kez, günde beş kez gıdaya ihtiyaç duyarlar. Büyük köpeklerde, günde iki kez yemek yiyor. Beyaz veya siyah olsun küçük minyatür schnauzer'ler bağırsak ve viral enfeksiyonlardan korunmalıdır. Tüm aşıları zamanında koymak gerekir.

Köpekler bazen kistlere ve melanomaya sahiptir. Bu nedenle evin sağlığını dikkatli bir şekilde izlemek önemlidir. Ayrıca, zvergschnauzera'yı beslemekten çok daha önemlidir. Doğru beslenmeden köpeğin durumuna ve kaç tane Zwergschnauzer yaşadığına bağlıdır.

Bebeğin hasta sağlığı, en üzücü haliyle mutlak ruh haliyle belirtilir. Eğer zwergschnauzer kimseyle oynamak istemiyorsa, diğer köpeklerle bile olsa, bunu doktora göstermek en iyisidir. Sağlıklı yavrular her zaman oynamaya hazırdır.

Minyatür Schnauzer katı bir vücutta güçlü bir ruhtur

Yeterli yapılmalı ve saç kesimi zvergschnauzera. Evde minyatür bir schnauzerin saç kesiminin planını biliyorsan kendin yapabilirsin.

Saç kesimleri arasında, köpek parmaklarının, koltuk altlarının, göbeğin pedlerine özel bir dikkat göstererek, taranması gerekir. Genellikle çok kirli olduğunda su mercimeği yıkamak değildir. Beyaz ise, banyoya daha sık ihtiyaç duyulabilir. Kulaklar, gözler ve burun özel bir gözleme ihtiyaç duyarlar: düzenli olarak temizlenmeli, gereksiz tüyleri kulağınızda temizlemelidirler.

Köpeği iyi hissetmek için günde en az iki defa bir saat ya da iki saat yürümeniz gerekir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

42 − = 40

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: