Grožis ir sveikata

Alergenų tyrimai: odos tyrimai ir laboratorinė diagnostika

Jei nustatoma neigiama kūno reakcija į bet kokius dirgiklius, gydytojas mano, kad yra alergijos. Tokiu atveju nustatomi vadinamieji odos tyrimai įvairiems alergenams ar odos tyrimams. Tokiu būdu galima tiksliai nustatyti stimulą padidėjus jautrumui žmogui į įvairius alergenus.

Alergenų tyrimai: odos tyrimai ir laboratorinė diagnostika

Tokios alerginės diagnostikos priemonės atliekamos tik atidžiai išnagrinėjus anamnezę, o jo tyrimas nustato numatomą stimuliatorių plotą.

Testai atliekami tik visiškai išgydant asmenį, kai jo būklė gerokai padidėja po ūminės alerginės reakcijos. Jie gali būti pradėti 2-3 savaites, bet ne anksčiau. Tai yra laikas, kurio reikia, kad organizmas sumažintų jautrumą.

Contents

Kai reikia atlikti odos tyrimus ir testus alergenams

Paprastai tokios manipuliacijos požymiai atsiranda dėl šių ligų:

 • Alergija, kurią sukelia maistas, alerginis dermatitas, kartu su niežėjimu ir išbėrimu;
 • Alergija vaistams, sukeliantiems Quincke edemą, niežėjimą, bėrimus;
 • Alerginis konjunktyvitas, kartu su akių paraudimu, ašarojimas, niežėjimas;
 • Alerginis rinitas, sukeliantis šalčio atsiradimą;
 • Bronchinė astma, dėl kurios buvo uždusimas, dusulys ir sudėtingas kvėpavimas;
 • Pollinozė yra sezoninė alergija, kurios priežastys yra paslėptos žiedadulkėse. Liga yra kartu su sloga, nosies nosies, niežulys nosies metais ir nuolatinis čiaudėjimas.

Kokie pavyzdžiai naudojami šiuolaikinėje alergologijoje

Yra odos ir provokuojančių testų. Alerginio tyrimo diagnozė odos metodu medicinoje vadinama alergeterminiu titravimu.

Tokiu tyrimu padedant galima nustatyti minimalų šio stimuliatoriaus koncentraciją, dėl kurios organizmas pastebimai mato neigiamą reakciją.

Alerginių testų atlikimui naudojami šie metodai:

Alergenų tyrimai: odos tyrimai ir laboratorinė diagnostika
 • Kumuliaciniai pavyzdžiai paraiškų forma. Medvilniniai tamponėliai yra suplakti alerginiu tirpalu, o po to – į sveiką odos plotą;
 • Skarifikavimas – į dilbio odą pripilama keli lašai įvairių stimulų, po to nedidelis vienkartinis skarifikatorius daro įbrėžimus (iki 1 mm);
 • Prik testai yra panašūs į ankstesnes. Skirtingai skiriasi nuo to, kad jie nesudaro įbrėžimų, bet injekcijos.
  Kaukės plaukams iš ruginės duonos - jų paruošimo ir taikymo taisyklės

Alergenų mėginiai, atlikti pagal odos metodą, leidžia įvertinti būklę ir nustatyti neigiamos reakcijos išsivystymo lygį. Jie skirstomi į dvi porcijas: kokybinę ir kiekybinę. Kokybinis metodas leidžia nustatyti, ar konkrečiame organizme yra jautrumas šiai dirginamai medžiagai. Reikia kiekybiškai įvertinti šio jautrumo lygį. Kokybiniai, savo ruožtu, yra tiesioginiai ir netiesioginiai.

Tiesioginiai mėginiai – alergenai (lašai arba užpildai) Įšvirkščiama ir naudojama išoriškai. Preliminariai įbrėžimai gaminami ant odos arba injekuojama. Kai injekcijos / užpildymo vietoje atsiranda lizdinė plokštelė, paraudimas ar uždegimas, reakcija laikoma teigiama. Jei atliksite tokį testą, išvardytos apraiškos gali atsirasti po 30 minučių, kelių valandų ar net dienų.

Alergenų tyrimai: odos tyrimai ir laboratorinė diagnostika

Netiesioginiai mėginiai – bandymas apima infekuoto žmogaus kraujo serumo įvedimą, ir po to po dienos alergeną įšvirkščiama po sveiko žmogaus oda. Reakcijos išvaizda rodo antikūnų buvimą kraujyje.

Kai odos tyrimo rezultatai neatitinka anksčiau surinkto anamnezės, išrašomi provokuojantys mėginiai. Esant tokiai situacijai, dirgiklius įvedami į audinius ar organus, kurie labiausiai paveikti per ankstesnę alerginę reakciją.

Provokuojantys testai

Alergenų tyrimai: odos tyrimai ir laboratorinė diagnostika
 • Konjunktyvumas – jungiančiojo krepšio įkvėpimas yra dirginantis. Su paraudimais, niežuliu, lachrymacija, reakcija laikoma teigiama;
 • Nosies – atliekamas su alerginiu pollinozu ir sloga. Vienu nosies kanalu lašinamas kontrolinis skystis, kitame – alergenas. Reakcija laikoma teigiama, jei dėl alergeno yra sunku kvėpuoti, niežėti;
 • Terminis ir šaltas – naudojamas tinkamoms avilių rūšims identifikuoti;
 • Įkv ÷ pimas – atliekamas siekiant nustatyti bronchų astmos priežastis. Tirpalas, kurio sudėtyje yra alergeno, įkvepiamas pacientu naudojant purkštuvą. Esant teigiamai reakcijai, plaučių talpa sumažinama 15%;
 • Pašalinimas – maisto alergijos atveju pacientas neturėtų naudoti potencialiai dirginančių vaistų. Jei žmogus neigiamai reaguoja į vietinius dirginančius dalykus, jis tam tikrą laiką dedamas į visiškai užterštą patalpą;
 • Poveikis – atliekamas nesant specifinių patologijos simptomų. Šis metodas susideda iš nuolatinio asmens, galinčio sukelti alergeną, kontakto su nuolat besikeičiančiu mikroklimatu;
 • Trombocitopenija ir leukocitopenija – atliekami maisto ir vaistų tipo aptikimui. Tai alergenų įvedimas ir atitinkamai trombocitų ir baltųjų kraujo ląstelių stebėjimas.
  Klizma su soda

Kaip tinkamai paimti alergenų odos tyrimus

Prieš pradedant testą reikia parengti. Tokį pratimą galima atlikti praėjus ne mažiau kaip 30 dienų po ankstesnės alerginės reakcijos atsiradimo į dirginančią medžiagą. Jūs taip pat turite būti pasiruošę bet kokioms organizmo reakcijoms į alerginių komponentų vartojimą, gali prireikti medicininės pagalbos.

Alergenų tyrimai: odos tyrimai ir laboratorinė diagnostika

Atitinkamai kyla klausimas, ar yra galimybė imti mėginius alergenams vaikams ir suaugusiesiems? Tai turėtų būti atliekama tik specializuotose medicinos įstaigose, kuriose lankantis gydytojas nuolat stebės paciento būklę.

Riebalinių ir antihistamininių vaistų vartojimas turi įtakos tyrimų rezultatams, nes tokie vaistai veikia odos reaktyvumą. Todėl šių grupių vaistai turėtų būti nutraukti likus vienai savaitei iki tyrimų.

Prieš pradedant procedūrą, reikia nuraminti ir prisitaikyti prie teigiamos nuotaikos. Visi taikomi odos tyrimai, kurie apima injekcijas ir panašias procedūras, yra beveik neskausmingi.

Yra keletas kontraindikacijų, kurios padeda vilkinti manipuliavimą. Pavyzdžiui, tokie yra peršalimas, ilgalaikis hormoninių vaistų vartojimas vyresniems nei 60 metų pacientams, antialerginiai vaistai, nėštumas, taip pat alergijų ar lėtinių ligų pablogėjimo laikotarpis.

Laboratoriniai alergologiniai tyrimai vaikams ir suaugusiems

Dabar daug labiau populiarėja vadinamasis invitro tyrimas – žmogaus serume. Tokie tyrimai gali būti atliekami nepriklausomai nuo ligos paūmėjimo ir kartu esančių patologijų, nes nėra tiesioginio kontakto su dirgikliais, atitinkamai, neįtraukiama ūmaus neigiamo kūno reakcijos rizika.

Alergenų tyrimai: odos tyrimai ir laboratorinė diagnostika

Kraujas turi būti vartojamas tik vieną kartą, tačiau jis tiriamas dėl beveik visų galimų dirginančių alergijų. Rezultatai pateikiami kiekybine ir pusiau kiekybine forma (objektyvus vertinimas), o tai savo ruožtu leidžia nustatyti jautrumo (jautrumo) laipsnį naudojamiems alergenams.

Laboratorinė diagnostika yra būtina norint pažeisti odą, dažnai pasireiškiančią egzema, atopiniu dermatitu ir neurodermito. Jie rekomenduojami atlikti padidėjusį alerginį reaktyvumą (reakciją) odos, kuris gali sukelti klaidingą teigiamą ir klaidingą neigiamą reikšmę, pavyzdžiui, mastocitozės, Quinck edemos, lėtinės dilgėlinės.

  Akių masažas: efektyvus gydymas nuo raukšlių

Taip pat jie naudojasi, kai būtina nuolat kovoti su alerginiais vaistais. Reikia pažymėti, kad odos alergenų tyrimai pagyvenusiems žmonėms ir vaikams gali būti neinformatyvūs dėl odos reaktyvumo pasikeitimo.

Linkime jums gerų rezultatų jūsų alerginiams tyrimams ir sveikatai!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply