Kaip sustiprinti kaulus ir sąnarius: patarimai jauniems ir vyresnio amžiaus žmonėms | pangudownloads.com
Grožis ir sveikata

Kaip sustiprinti kaulus ir sąnarius: patarimai jauniems ir vyresnio amžiaus žmonėms

Kaulų ligos paprastai vystosi nepastebimai. Bet tada jis smarkiai pasireiškė, sukeldamas skausmą ir nesugebėjimą padaryti savo mėgstamiausio dalyko: sportuoti, šokti, dirbti sode ir tiesiog normaliai gyventi. Osteoporozė, artritas ir artrozė - šios ligos tapo realia katastrofa žmonėms XXI amžiuje.

Jie kenčia ne tik pensininkus, bet ir gana jaunus žmones. Šiame straipsnyje bus paaiškinta, kaip sustiprinti kaulus, užkirsti kelią jų retinimui ir išvengti rimtų ligų.

Produktai kaulams ir sąnariams stiprinti

Kaip sustiprinti kaulus ir sąnarius: patarimai jauniems ir vyresnio amžiaus žmonėms

Skeleto aparatas yra mūsų kūno pagrindas. Stipri raumenų ir raumenų sistema leidžia žmogui gyventi visą gyvenimą: vaikščiojimas, važiavimas, fizinių pratimų vykdymas ir kt. Sunkūs, trapūs kaulai dažnai suskaidomi, asmuo praranda judumą ir gali ilgam gyventi visą gyvenimą.

Norint išvengti šio atvejo, būtina rūpintis audinių ir sąnarių sveikata nuo jauno amžiaus, siekiant tinkamai elgtis.


Ir svarbiausia - suteikti savo kūnui pakankamai vitaminų ir mineralų. Taip pat užtikrina pakankamai kaulų ir sąnarių kaulų ir sąnarių, tačiau ne pernelyg fizinis stresas, kuris prisideda prie jų mokymo ir stiprinimo.

Rūpinkitės skeleto audinių sveikata nuo vaikystės. Tai sportas, aktyvus gyvenimo būdas, tinkama dieta.

Kalcis. Kalcio dažnai vadinamas kaulų statybine medžiaga. Ir tai tiesa. Kūne vyksta procesai, per kuriuos šis audinių elementas turi būti nuolat atnaujinamas. Jei taip nėra, kaulai taps trapūs ir trapūs. Maistą, turtingą šio mineralo, reikėtų valgyti reguliariai nuo jauno amžiaus. Tuomet suaugusiesiems suteiksite pakankamai šio elemento turinio.

Didžiausias šio mineralo kiekis randamas šiuose produktuose:

 • pienas. Tačiau norint, kad kūnas kasdien gautų kalcio kiekį, žmogus turi išgerti litrą pieno per dieną. Tai negali visi. Todėl naudodamiesi kitais produktais, turite gauti elemento dienos normą;
 • fermentuoti pieno produktai. Kefyras, fermentuotas keptas pienas, natūralus jogurtas. Jie ypač naudingi senatvėje, nes jie ne tik stiprina kaulus, bet ir normalizuoja virškinimą;
 • sūris ir varškė. Kalcio turinio įrašymo laikikliai. 50 g kietųjų veislių sūrio gali suteikti jūsų kūnui pusę dienos normos.
 • žalumynai. Vartoti kuo daugiau žalių kiek galima bet kokio amžiaus. Petražolės, salierai, krapai, špinatai, prieskonių augalų ir lapinės daržovės: salotos, arugula, jauni runkelių lapai yra labai daug kalcio. Be to, jie turi tokį naudingų komponentų derinį, kuriame elementas yra lengvai virškinamas. Žalia ir lapinės daržovės yra gausu kalio ir magnio, fosforo ir cinko, geležies ir natrio, taip pat vitaminų B ir E, kad jūsų kaulai stiprus, jums reikia kasdien valgyti šviežių žalumynų, lapinių daržovių;
 • žuvis. Žuvies šeimos lašišos, taip pat sardinės ir tunai turi daug naudingų medžiagų, įskaitant kalcio. Pakanka valgyti 400 gramų žuvies per savaitę. Gydytojai pataria privalomai naudoti žuvis, siekiant išvengti skeleto audinių trapumo esant osteoporozei ir po lūžio.

Kalciui, esančiam maiste, gerai absorbuojamas, maistą verta valgyti, papildant augaliniu aliejumi. Geriausias yra natūralus nerafinuotas saulėgrąžų ar alyvuogių.

Vitaminas D. Be šio vitamino neįmanoma sukurti sveiko raumenų ir kaulų sistemos. Jo pagrindinė užduotis yra padėti organizmui įsisavinti kalcio. Todėl labai svarbu gauti pakankamą šio vitamino kiekį su maistu. Moterų trūkumas, ypač senatvėje, lemia osteoporozės ir kaulų lūžių vystymąsi.

Vitaminas D yra:

Kaip sustiprinti kaulus ir sąnarius: patarimai jauniems ir vyresnio amžiaus žmonėms
 • sardinėse ir lašišinės žuvys;
 • jautiena, vištiena ir žuvų kepenys;
 • grybai;
 • sviestas

Šis vitaminas sintezuojamas organizme tik esant saulės spinduliams. Todėl dažniau reikia aplankyti saulę, ypač anksti ryte. Šiuo metu saulė neturi kenksmingos ultravioletinės spinduliuotės.

Tai ypač svarbu mažiems vaikams. Pakankamas vitamino D kiekis vaiko kūne jį išgelbės nuo tokios ligos, kaip rachitas.

Fosforas. Be to, taip pat neįmanoma įsisavinti kalcio. Žuvyse yra daug fosforo. Jie yra turtingi saury ir sardinėmis, tunais, kapuose, pilkotkuose, skumbrėliuose ir įvairių jūros gėrybių.

Stiprinimas ir sveikus kaulus ir sąnarius neįmanomas be vitamino C. Jis skatina gijimą mikroįtrūkimų kaulų, greito koalescencji ir stiprinti kaulus po lūžių, didina raiščių ir sąnarių elastingumą.

Šis gyvybiškai svarbus vitaminas randamas šiuose produktuose:

 • padaugėjo klubų. Šio augalo šviežių arba džiovintų vaisių nuoviras yra puikus prevencinis įrankis senų amžiaus kaulų ir sąnarių stiprinimui. Jis taip pat naudingas jauniems, besivystantiems organizmams.
 • Bulgarų pipirai. Labai sveikas produktas, kurį skatina daug vitaminų, įskaitant vitaminą C. Atkreipkite dėmesį, kad raudonuose vaisiuose yra daugiau nei žali.
 • uogos. Tarp sodo ir laukinių uogų daugiausia vitamino C yra šaltalankių ir juodųjų serbentų.
 • žalumynai. Ypač petražolės ir laukiniai česnakai.

Taip pat turtingas šio vitamino yra įvairių rūšių kopūstų, rūgštynių, špinatų, braškių, citrusinių vaisių.

Liaudies protezai kaulams ir sąnarams stiprinti

Visi liaudies protezai kaulų ir sąnarių stiprinimui ir palaikymui atsirado neatsitiktinai. Jos remiasi daugelio metų žmonių patirtimi ir stebėjimais. Ir galų gale jie randa savo patvirtinimą oficialių medicinos atstovų.

Tarp populiariausių ir efektyviausių būdų yra šie:

Kaip sustiprinti kaulus ir sąnarius: patarimai jauniems ir vyresnio amžiaus žmonėms
 1. kiaušinio plekšnė. Jis naudojamas kaulinio audinio sustiprinimui po lūžių. Ir tai duoda gerą rezultatą. Faktas yra tas, kad kriauklė yra tik natūralus gryno kalcio šaltinis. Iš jo jis virškinamas daug greičiau nei iš maisto.

Taikyti kiaušinių lukštą taip: nulupti, nuplauti ir smulkinti į miltelius, sumaišyti su citrinų sultimis arba medumi ir užpilti pusę šaukštelio 2-3 kartus per dieną.

Imk šitą liaudies priemonę mėnesiui, tada pailsk.

 1. petražolių ir krapų nuoviras. Tradiciškai petražolės ir krapai buvo naudojami osteoporozės kaulams stiprinti. Nuoviru nuo jų rekomenduojama gydyti ligas skeleto-raumenų sistemos, taip pat jų profilaktikai. Sultinio paruošimui užpilkite tokį patį kiekį želdinių (apie 200 gramų) ir supilkite vandenį, kurio temperatūra yra 90 laipsnių, reikalaujate kelias valandas ir panaudokite pusę stiklinės tris kartus per dieną.
 1. moliūgų sėklos. Moliūgų sėklos yra senovinė kaulų ir sąnarių stiprinimo priemonė. Rekomenduojama kiekvieną dieną gruzdinti saują sėklų.
 1. Jonažolių nuoviru su medumi. Gydant osteoporozės vaistais arba gydymo laikotarpiu po lūžių, liaudies medicina rekomenduoja naudoti jonažolių nuovirą su medumi. Tai reiškia gerti vietoj arbatos. Jis sustiprina kūną ir sumažina neigiamą vaistų poveikį.

Kad kaulai ir sąnariai būtų sveiki: bendrosios rekomendacijos

Kaulai turėtų būti stiprinami nuo vaikystės. Su maistu vaikas turi gauti visus reikalingus mineralus ir vitaminus sveikai raumenų ir kaulų sistemai kurti. Trūkstama norimų medžiagų norma yra gaunama vaikams skirtu vitaminų kompleksu.

Yra žinoma, kad moterys kenčia nuo osteoporozės, todėl vyrų lūžiai yra daug paplitusi. Kalcis iš jų kūno plaunamas intensyviau. Ši norma per dieną yra apie 1000 mg kalcio. Gauti jį iš maisto yra gana sunku. Todėl moterims, ypač po 40 metų, rekomenduojama vartoti kalcio tablečių pavidalu. Ta pati rekomendacija taikoma ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Jei nuspręsite sustiprinti kaulus ir sąnarius su liaudies protezais, laikas nuo laiko nereikės kraujo tyrimo metu tikrinti kalcio, fosforo ir vitaminų kiekio. Taigi jūs įvertinsite pasirinkto metodo efektyvumą.

Nepamirškite fizinių pratimų ir fizinių pratimų. Nepakankama variklio veikla ir fizinio aktyvumo stoka susilpnina kaulus ir sąnarius.

Mūsų kaulai ir sąnariai turi būti atsargūs. Stiprinkite ir rūpinkitės jais. Būk sveika!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 14 = 24