Koks turėtų būti geležies lygis kraujyje?

Žmogaus kūno geležies – tai svarbus mikroelementas Fė, kuris yra susijęs su deguonies transportui ir yra atsakingas už soties audinių deguonies. Jonai Medžiagos – pagrindinio komponento hemoglobino ir mioglobino, tai jo dėka, kad kraujas yra raudonas, o ne bet kokios kitos spalvos.

Koks turėtų būti geležies lygis kraujyje?

Poveikis padidėjusiam geležies mitybos lygiui. Kartu su mikroelemento produktų patenka į skrandį, absorbuojamas žarnyne ir į kaulų čiulpų, ir tokiu būdu skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą.

Jei padidėja geležies kiekis kraujyje, jis yra deponuotas atsargų fondo – kepenyse ir blužnyje. Kai sumažėja geležies kiekis kraujyje, organizmas pradeda naudoti rezervą.

Geležies rūšys organizme

Geležis organizme gali būti klasifikuojamas priklausomai nuo funkcijų, kurias ji atlieka, ir savo vietoje:

 • Korinio geležies funkcijos – nešiojamojo deguonies;
 • Funkcijos ekstraląstelinę serumas, į kurią jungiančiųjų baltymų serume Fe – transferino ir laktoferino – ir laisvo geležies plazmos, yra atsakinga už hemoglobino kiekio;
 • Rezervinis fondas – ar atsargos – hemosiderin ir feritino, baltyminius junginius, kurie kaupiasi kepenyse ir blužnyje, raudonųjų kraujo kūnelių yra atsakingas už kraujo, kad jie visada buvo perspektyvus.
Koks turėtų būti geležies lygis kraujyje?

Kai biocheminės analizės kraujo – ji paimta iš venos, – kuris yra naudojamas siekiant nustatyti geležies serume sumą ir hemoglobino tyrimą – šiuo atveju turi dūrio į pirštą, – nustatyti visai organizmo būklę.

Šie parametrai pasikeičia dėl ūminių uždegiminių procesų, nepriklausomai nuo jų etiologijos. Jie taip pat reikalingi mitybos paklaidų nustatymui, nustatant apsinuodijimo laipsnį. Kūno apykaitos procesų pažeidimas, normaliam veikimui būtinų maistinių medžiagų kiekio perviršis arba sumažėjimas – šių sąlygų rodiklis yra geležies ir hemoglobino rodikliai.

  Gėlių imbieras: medicininės savybės, nauda sveikatai

Geležies kiekio kraujyje norma

Fe kiekis priklauso nuo žmogaus amžiaus, fiziologinės struktūros, lyties. Šis svarbus rodiklis matuojamas μmol / l.

Koks turėtų būti geležies lygis kraujyje?

Kūdikiams paprastai yra 7,16-17,90 μmol / L. Mažiems vaikams ir paaugliams iki 13-14 metų jau yra nuo 8,95 iki 21,48 μmol / l. Geležies koncentracija kraujyje moterims apatinėje sienoje yra šiek tiek mažesnė nei vyrams to paties amžiaus.

Moterų apatinė riba yra 8,95 μmol / l, vyrų – 11,64 μmol / l. Viršutinis lygis visam vienetui – 30, 43 μmol / l.

Moterims geležies netekimas yra daug didesnis nei vyrų – po kiekvieno menstruacijų būtina juos papildyti. Tą dieną apie 18 mg šio mikroelemento reikia įleisti į kūną. Vaikai taip pat turi papildyti šios medžiagos lygį – jis išleidžiamas su augančiu augimu.

Nėštumas

Nėštumo metu būtino geležies norma, kuri ateina su maistu, turėtų padidėti 1,5 karto, kitaip kyla pavojus vystytis su vaisiaus vystymu susijusioms patologijoms.

Kūnas turėtų absorbuoti ne mažiau kaip 30 mg šios medžiagos per dieną. Geležies normos apatinė riba kraujyje nėštumo metu yra ne mažesnė kaip 13 μmol / l.

Geležis paskirstoma taip:

 • 400 mg vaisiaus vystymuisi;
 • 50-75 mg yra padidėjęs gimdas, kurio induose turi būti tiekiamas deguonis;
 • 100 mg patenka į placentą, kruopščiai prasiskverbia kraujagysles, per kurią visiškai palaikoma būsimojo kūdikio gyvenimo veikla.

Be to, dėl medžiagų apykaitos procesų paspartėjimo ir apkrovos induose taip pat reikia didinti Fe kiekį. Būtina nustatyti rezervą – darbo metu yra didelis hemoglobino netekimas.

Koks turėtų būti geležies lygis kraujyje?

Norint padidinti geležies koncentraciją kraujyje, nėščioms moterims dažnai skiriami vitaminų kompleksai ir geležies preparatai: “Sorbiferis“,”Ferrum Lek“Ir kiti.

Būtinai stebėkite geležies koncentraciją kraujyje nėščioms moterims.

  Kaip greitai augti nagus

Bet koks nukrypimas neigiamai veikia vaisiaus vystymąsi. Be to, šis indikatorius nurodo rezervo būklę – kiek geležies yra kaulų čiulpuose, blužnyje ir kepenyse.

Rodiklio reikšmė nėštumo laikotarpiu žymiai skiriasi – antrąjį trimestrą jis yra mažiausias. Šiuo metu aktyviai formuojasi vidiniai organai ir vaisiaus liaukos.

Taip pat reikšmė skiriasi visą dieną, todėl labai svarbu, kad kraujo mėginiai būtų imami tuo pačiu metu. Didžiausia geležies koncentracija – ryte, kai organizmas atsigulė, ir medžiagų apykaitos procesai vyksta lėčiau.

Gyvybinei veiklai būtinos mikroelemento trūkumas ir perteklius

Jei sumažėja geležies koncentracija, atsiranda geležies stokos anemija, kuri populiariai vadinama anemija. Su anemija yra sutrikdyta kūno veikla, kuri vaikystėje gali užgniaužti augimą ir protinę raidą.

Nepriklausomai nuo amžiaus, anemija sukelia šias pavojingas sąlygas:

Koks turėtų būti geležies lygis kraujyje?
 • yra dusulys;
 • yra tachikardija, kuri nepriklauso nuo fizinių pastangų;
 • yra raumenų hipotenzija;
 • virškinimas yra nusiminęs;
 • apetito praradimas.

Išorinės anemijos apraiškos yra tokios:

 • Plaukų kokybė blogėja, jie tampa sausi ir negyvi;
 • oda palieka, praranda tonas;
 • nails ir dantys sunaikinami.

Padidėjęs geležies kiekis kraujyje taip pat sukelia nepalankius pokyčius ir rodo rimtas sistemines kūno ligas:

Koks turėtų būti geležies lygis kraujyje?
 • Bronzos diabetas ar hemokromatozė. Ši paveldima patologija neleidžia kūnui atsikratyti geležies atsargos, kurią ji sukaupė.
 • Hemolitinė anemija. Šios ligos metu sunaikinami raudonieji kraujo ląstelės – eritrocitai, o kraujo plazmoje cirkuliuoja per daug hemoglobino. Šiuo atveju blužnis ir kepenys aktyviai papildo rezervą iš atsargų, tačiau jie nėra išeikvoti, ir tada gali įvykti mirtinas pasekmės.
 • Medžiagų apykaitos sutrikimai, kraujotakos sistemos kelia aplastinė anemija, kuriame raudonieji kraujo kūneliai, kurios terminas baigiasi atsarginė sistema, patekti į kraują dar nėra paruoštas naudojimui, o senas neatrodo laiku.
 • Jade yra inkstų liga.
 • Toksinės sąlygos, susijusios su apsinuodijimu švinu arba piktnaudžiavimu geležies turinčiais vaistais.
 • Įvairių etiologijų hepatitas sukelia padidėjusį bilirubino išsiskyrimą į kraują, kuris sukelia hemolizinę gelta.
 • Talasemija yra paveldima patologija.
  MKC dėl svorio netekimo: placebo poveikis ar tikroji nauda?

B grupės vitaminų, tiesiogiai B6, B9 ir B12, trūkumas sutrikdo asimiliaciją į kraują patenkančią geležį.

Visos šios sąlygos reikalauja specialaus gydymo, kartais net ir nuolat vartojamų vaistų.

Kova su anemija

Kraujo ligos, kuriose padidėja geležies kiekis kraujyje, – specifinės sąlygos. Dažnai būtina susidurti su aplinkybėmis, kuriomis reikia didinti geležies kiekį kraujyje, o pageidautina per trumpą laiką.

Kaip aš galiu padidinti geležį kraujyje, nenaudojant geležies turinčių vaistų? Tai ypač svarbu žinoti nėščia ir kenčia nuo erozinių ligų, virškinimo sistemos – į narkotikų komplekso sudėtyje yra vitamino C, ir tai yra pirmiau nurodytomis sąlygomis, yra kontraindikuotinas dideliais kiekiais.

Galite padidinti įeinančio geležies kiekį keičiant dietą.

Produktai, kuriuose reikalingas mikroelementas yra padidintose dozėse:

Koks turėtų būti geležies lygis kraujyje?
 • granatų sultys;
 • raudona mėsa;
 • šalutiniai produktai;
 • kiaušinių tryniai;
 • pupos;
 • runkeliai;
 • vynuogės;
 • grikiai

Obuose taip pat yra daug Fe, bet tik truputį virškinama forma.

Tradicinė medicina pataria naudoti “vaistai»Pagrindinis produkcija:

 • Sumaišykite grikių ir graikinių riešutų miltelius, sumalkite juos kavos virimo aparate, užpilkite medumi;
 • Džiovinti vaisiai: džiovinti abrikosai, razinos, graikiniai riešutai, taip pat sumaišyti su medumi.

Šie mišiniai turėtų būti vartojami 2-3 kartus per dieną 1 valgomasis šaukštas.

Anemijos gydymo metu labai svarbu stebėti hemoglobino kiekį kraujyje. Geležies indeksas visada turėtų būti normalus. Kūno rizika yra mažesnė ir padidinama.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector